Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
3
284

Ir tāda lieta, kas stiepjas pāri visai pasaulei, savieno kontinentus un mūs pašus kā sugu, un nodrošina nebeidzamu daudzumu jauku kaķīšu video. Jā, es runāju par internetu. Tomēr, lai cik ļoti mums to negribētos atzīt, internets ir diezgan trausla lieta, un šajā rakstā es apkopošu pāris veidu, kā to salauzt.

Varbūt nebijāt... Autors: Fosilija Kā salauzt internetu
1.

Varbūt nebijāt pamanījuši, bet vēl pirms gada daudziem cilvēkiem visapkārt pasaulei pazuda internets. Pie vainas bija glitčs tā sauktajā "Globālajā rūteru kartē", kas patiesībā ir vienkārši ir interneta "karte". Tātad, ja tu izmanto internetu, tev ir sava adrese, un lai pārsūtītu informāciju no vienas adreses uz citu, informācijai ir jāiziet cauri pāris citiem "pitstopiem", kuri tad pasaka, uz kuru pusi informācijai ir jādodas. Šo tad sauc par Globālo rūteru karti, un praktiski visi rūteri izmanto šo karti, lai pārsūtītu informāciju.

Problēma radās jo rūteriem... Autors: Fosilija Kā salauzt internetu
2.

Problēma radās, jo rūteriem ir ierobežota atmiņa, un vecākie modeļi spēja uzkrāt informāciju par tikai 512 000 šādu pitstopu savās interneta kartēs. Bet internets ir kļuvis daudz lielāks par šo apjomu. 2014. gada augustā interneta apjoms kļuva lielāks par 512 000 ceļu slieksni, kā rezultātā vecākie rūteri piedzīvoja atmiņas pārslodzi, un tie vienkārši beidza strādāt. Principā- internets saplīsa.

Tehniķi izstrādāja veidu, kā palielināt šo rūteru atmiņu uz apmēram 1 miljonu, bet tas mums dod labi ja pāris gadus laika, līdz internets pārkāps arī šo apjoma slieksni. Tomār, pat kad bija izstrādāts veids, kā paplašināt rūteru atmiņu, daudzi cilvēki palika bez interneta piekļuves.

Tomēr rūteru pārslodze ir... Autors: Fosilija Kā salauzt internetu
3.

Tomēr, rūteru pārslodze ir kaut kas, ko mēs varam paredzēt un novērst, līdz ar to, šis nav pats efektīvākais veids, kā internetu saplēst.

Ir kāds mazāk nevainīgs veids kā to izdarīt, proti, pārgriezt vadus, kas savieno kontinentus pa zemokeānu līnijām un nodrošina vispasaules tīklu. Jā, mums ir tādi vadi. Un ta vadi ir MILZĪGI. Lai veiktu vienkāršu apkopi, tie ir jāizceļ no okeāna dibena ar speciāliem kuģiem. Jā, speciāliem kuģiem! Šī ir līdzīga sistēma, kādu izmantoja telegrammu sūtīšanai vēlajā 19. gadsimtā. Protams, ir veikti uzlabojumi, bet pamatā, tas pats vien ir. 

Tomēr, šie vadi ir speciāli veidoti izturībai un, kā jau teicu ir MILZĪGI. Tie ir haizivju izturīgi, kas nozīmē, ka tos pārgriezt varētu būt neeedaudz sarežģīti. Un vai dzirējāt? Mums ir haizivju-izturīgs internets! 

Un, pat ja tev izdotos pārgriezt šos vadus (par ko 2013. gadā tika aizturēti trīs vīri pie Aleksandrijas, Ēģiptē), ilgtermiņā tas neko nedotu, jo tev nāktos pārgriezt pārdesmit šo vadu, pirms tevi noķertu.

Bet lai cik labi... Autors: Fosilija Kā salauzt internetu
4.

Bet, lai cik labi sagatavojušies un lai cik labi mēs nesargātu šo dārgumu, kas ir internets, ir dažas lietas, ko mēs nespējam kontrolēt. Un pāris šīs lietas varētu atslēgt internetu uz labu laiku.

Saules uzliesmojumi ir viena no tām. Saules uzliesmojumu laikā, tā izspļauj milzīgu daudzumu radioaktīvas enerģijas, kas traucē Zemes elektromagnētiskā lauka darbību. Ja kāds masīvāks uzliesmojums trāpītu Zemei, tas varētu iznīcināt infrastruktūru visā pasaulē, un jā, tajā skaitā arī internetu. Tomēr nedomāju, ka tādā gadījumā internets būtu mūsu galvenā problēma.

Tātad, cik liela ir iespēja, ka Zemei trāpīs TIK liela Solārā vētra? Veiksmīgā kātrā, ne tik liela. Tomēr, jāsaka, vismaz pāris tādu Zemei jau ir trāpījušas, piemēram, 1859. gadā. Bet tad gan elektrība nebija nekāda nozīmīgā lieta.

Bet 2012. gadā gan bijām tuvu katastrofai, kad Saule izmeta milzīgu uzliesmojumu, kas pagāja Zemei garām par mata tiesu.

 

Tātad, par spīti rūteru atmiņas pārslodzēm, vadu griezējiem un Saules uzliesmojumiem, varam cerēt, ka internets būs pieejams vēl ļoooti ilgu laiku. Ceru, ka patika šis raksts par to, kā salauzt internetu, ja tā- zini ko darīt!

/Skurda

 

3
284

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [7]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
datortārps2 avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Burvju klana biedrs
  datortārps2 15.04.17 16:41
 
16
0

  Cauri ir,iešu un salauzīšu internetu.  

Foxtrot2 avatars
Medaļa StudentsMedaļa SviestmaizeMedaļa Dienas doma
  Foxtrot2 16.04.17 01:10
 
8
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Interesanti par saules "spļāvieniem" ne... " Iečeko, iečeko draugsm mans mīļais. par to nemēdz rakstīt, bet tas jau ir bijis un ne vienu vien reizi. Mēs balansējam uz naža asmens. Par 1859. gadu runājot to dēvē arī par karingtona notikuma. Citēšu mazliet no vēstures.

"Ričards Karingtons bija astronoms, kurš 1859. gadā uz Saules pamanīja kaut ko neparastu – melnie plankumi bija kļuvuši neparasti lieli un to bija daudz vairāk nekā parasti. Cenšoties izdomāt, ko tas varētu nozīmēt, viņš pamanīja divus milzīgus gaismas uzliesmojumus uz Saules virsmas. Vairākas stundas vēlāk Zemi sasniedza ģeomagnētiskā vētra, kuras enerģijas daudzums ir pielīdzināms 10 ūdeņraža bumbu eksplozijai. Tajā laikā galvenais saziņas līdzeklis bija telegrāfs. Telegrāfa tīkli tika burtiski iznīcināti – telegrāfu torņi eksplodēja izdalot krāšņas dzirksteles. Daudzi telegrāfu operātori saņēma spēcīgus elektriskos triecienus, bet citiem atlika vien novērot, kā viņu ierīces sadeg.No visas pasaules pienāca ziņas par spēcīgām mirgojošām gaismām, kas bija ziemeļblāzma vai pretējā zemes polā attiecīgi dienvidblāzma. Pat ekvatoriālajos rajonos varēja novērot šo krāšņu parādību, kas bija neparasti gaiša. Daudzi cilvēki mēdza naktī pamosties, jo domāja, ka ir jau rīts, bet atklāja to, ka debesis burtiski deg." Lūk kādas sekas mums būtu tiešā Saules uzliesmojuma trieciena rezultātā.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 15.04.17 15:39
 
8
1

  

aivarc avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  aivarc 19.04.17 16:58
 
3
0

atbildot uz Tavamamma komentāru " Internets mums neko labu nav devis. ... " Nu ja tu nejēdz to izmatot citiem mērķiem, kā vien skatīties kaķu video un pornogrāfiju, tad var būt...

Balanss avatars
Medaļa MaskaMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas doma
  Balanss 15.04.17 17:25
 
2
0

interesanti.Vienīgais,tu pateici ir vēl dažas lietas,bet nosauci tikai saules uzliesmojumu.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 15.04.17 20:31
 
2
0

    Interesanti.

gelandewagen avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  gelandewagen 15.04.17 22:32
 
0
0

saule izmet materiju.

rentgena stari sasniedz zemi 8 min. elektroni 48h un tie rada ziemelblazmu, un ja elektronu kulis ir mega liels, tas var izrubit visu.