Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
48

Pateicoties vides aktīvistu darbībai materiālu izstrādātājiem ir iespēja pieteikt sevi jaunu materiālu izviedei, kuri noņemtu slogu no ar atkritumu saistīto pārstrādes izmaksām un to pārstrādi vai mazgāšanu. Materiālu izstrādātājiem un kreatīviem prātiem tiek piedāvāts nākt klajā tirgū ar materiāliem, kuri varētu tikt izmantoti vairākas reizes vai neierobežotu reižu skaitu, bez tam materiāliem varētu piemist tādas īpašības, kas to attīrīšanai prasītu līdzekļus, kuros nebūtu jāpielieto videi kaitīgas ķimikālijas.

Izaicinājums materiālu inženieriem:
+ piedāvāt materiālu, kurš nereaģē ar pārtikas produktiem
+ piedāvāt materiālu, kurš atbilst dažādiem iepakošanas veidiem
+ piedāvāt materiālu, kura mazgāšanai var izmantot vien karstu ūdeni
+ piedāvāt materilu, kurš industriāli ir atjaunojams, neprasot tā pārstrādi

Kā pirmo materiālu inženieri varētu piedāvāt pārtikas ietinamā papīra aizstājēju, kuru varētu katrs indivīds izmantot vairākkārt. Ietinamā papīra nepraktiskākais aspekts ir tā ūdens klātbūtnes nenoturība, kas parasti to izšķīdina, tāpēc materiālu izstrādātāji varētu piedāvāt ietinamās loksnes, kuras pēc nomazgāšanas karstā ūdenī zaudētu savas locijuma vietas un varētu tikt izmantotas atkārtoti. Nākošais, bet ne mazāk svarīgais materiāls varētu būt pārdomātu pārtikas konteineru piedāvāšana tirgū, kurus varētu atkārtoti izmantot pēc izmazgāšanas ar karstu ūdeni, kurā nebūtu vajadzības pievienot dažāda veida mazgāšanas līdzekļus. Un visbeidzot materiālu inženieri varētu tirgu iepazīstināt ar atbilstošām dzēriena tilpnēm, kuras varētu tikt izmantotas atkārtoti, tās nododot atkārtotai izmantošanai. Lai gan ir tādi, kuri uzskata, ka agrākā stikla pudeļu nodošanas un atkārtotā izmantošanas shēma izrādijās neveiksmīga, tomēr mūsdienās stiklu un līdzīgus materiālus ir iespējams veidot tā, lai tie būtu neplīstoši, viegli mazgājami un pie vajadzības industriāli atjaunojami - stipri uzkarsējot paliek atkal gludi, ja ilgas lietošanas rezultātā materiāls ir apbružāts. Dažādu materiālu tehnoloģijas ir stipri attīstijušās pēdējajos gados, kas ļauj materiālu izstrādāt līdz pēdējam sīkumam, tāpēc pareiza materiāla izveide un attīstīšana ļautu cilvēkam uzlabot dzīves kvalitāti un attaisnot viņa rūpes par apkārtējo vidi, izmantojot sev pieejamos resursus un tehnoloģijas, lai gan šādiem pasākumiem ir jābūt labprātīgiem nevis uzliktiem piespiedu kārtā.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Jaunu materiālu veidošana
1.
 Autors: Strāvonis Jaunu materiālu veidošana
2.
0
48

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 07.06.18 06:43
 
5
0

Butu jau skaisti, - pudeles ,ar kuram var ,,uzkost,, ,vienreizejie trauki ,kurus var apest kopa ar roltonu,karotites ,nazi - daksinjas ,ko var izmantot ka koshleni ... Tik daudz iespeju !!!    -ja,alus kausi no voblas !

Strāvonis avatars
Medaļa TransoformerisMedaļa TransoformerisMedaļa Transoformeris
  Strāvonis 07.06.18 08:51
 
0
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Butu jau skaisti, - pudeles ,ar kuram v... "

tas gan ir cits stāsts