Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
285

Izraēla bija viena no pirmajām valstīm, kura, izstrādājot bruņutehniku, kā prioritāti izvēlējās savu karavīru drošību. Rezultātā laika gaitā Izraēlas armijas sastāvā ir nonākuši bruņutransportieri, kuri ar savām bruņām pārspēja daudzu valstu kaujas tankus. Un šai rakstā mēs apskatīsim šīs mašīnas.

nbsp nbsp1984 gadā IDF savā... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
1.

   1984. gadā IDF savā bruņojumā pieņēma 51 tonnu smago Nagmashot bruņutransportieri, tajā bija vieta 2 tankistiem un 8 karavīriem. Šis bruņutransportieris balstījās uz Sho't Kal kaujas tanka bāzes, kas pēc būtības bija uzlabots birtu Centurion tanks. Vajadzība pēc jauna bruņutransportiera Izraēlai radās 1982. gadā Libānas kara laikā, kad atklājās, ka Izraēlas izmantotie  M113 nespēj pasargāt karavīrus no RPG  un ATGM. 

   Rezultātā tika nolemts daļu no vecajiem tankiem, ko Izraēla bija norakstījusi, pārvērst par bruņutransportieriem. Patiesībā šis bija bruņutransportieris, kas aizsāka Izraēlas praksi pārvērst  novecojušus kaujas tankus par drošiem bruņutransportieriem. Tiesa, šai konkrētajai mašīnai bija daudz problēmu, kā piemēram karavīru ieeja atradās mašīnas augšpusē. Kas padarīja riskantu izkāpšanu un iekāpšanu tajā.

nbsp nbspTāpat ap 1985 gadu... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
2.

   Tāpat ap 1985. gadu Izraēla savā bruņojumā saņēma Nagmachon, kas bija Nagmashot uzlabotā versija. Šim bruņutransportierim bija uzlabotas bruņas salīdzinājumā ar tā priekšgājēju, kā rezultāta tā svars pieauga līdz 52 tonnām. Tāpat šai mašīnai tika nedaudz pārveidots rāmis un šasija, atbrīvojot vietu papildus karavīriem. 

   Rezultātā tagad šai mašīnā varēja ietilpt 2 tankisti un 10 karavīri. 
Nagmachon karavīru ieeja atradās joprojām bruņutransportiera augšējā daļā, tāpēc, lai nodrošinātu karavīriem papildus aizsardzību, tika izveidota konstrukcija ar papildu novērošana pozīcijām un šaujamlūkām. Kas ļāva labāk novērot apkārtni un izvērtēt, kad labāk izsēdināt karavīrus. 

nbsp 1988 gadā Izraēlas... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
3.

  1988. gadā Izraēlas armija savā bruņojumā ieguva Achzarit bruņutransportierus, šie 44 tonnas smagie monstri balstījās uz T-54/T-55 kaujas tanku bāzes. Izraēla iepriekšējos gados dažādās kaujas operācijas bija ieguvusi vairākus simtus šo kaujas tanku. Un tā vietā, lai tos iznīcinātu, viņi nolēma tos pārveidot par bruņutransportieriem. 

   Šajā mašīnā varēja sasēdināt 3 tankistus un 7 karavīrus. Karavīru iekļūšanai un izkļūšanai no mašīnas tika izbūvēta lūka tās aizmugurējā daļā. Lai to izdarītu, bija nepieciešams aizstāt oriģinālo motoru ar citu - mazāku un tika veiktas papildus izmaiņas šasijā un tanka konstrukcijā. Tāpat tika pievienotas papildu bruņas, lai uzlabotu aizsardzību un kaujas spējas. 
  Visi līdz šim aprakstītie bruņutransportieri bija bruņoti ar 7.62 mm ložmetējiem. 

nbsp nbsp1990 gadu sākumā... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
4.

   1990. gadu sākumā Izraēla veica kārtējo tanku transformēšanu par bruņutransportieriem, šoreiz viņi radīja Nakpadon. Šī 55 tonnas smagā mašīna balstījās uz Sho't Kal kaujas tanku bāzes, tāpat daļa no Nagmashot bruņutransportieru flotes tika uzlabota uz šo “standartu”. Šai mašīnai bija daudz labākas bruņas un uguns spēks, proti, tā bija aprīkota ar četriem 7.62 mm ložmetējiem un 60 mm mīnmetēju. 
Mašīnā bija vieta 2 tankistiem un 10 karavīriem.

nbsp nbsp2005 gadā Izraēlas... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
5.

   2005. gadā Izraēlas armijas testēšanai nodeva Namera bruņutransportieri, kurš balstījās uz vecajiem Merkava Mk. 1 kaujas tankiem.  50 tonnas smagā Namera tika aprīkota ar papildus bruņām, īpašu uzvaru liekot uz priekšējo mašīnas daļu, mašīnas apakšas daļu un "jumtu". Proti,  mašīnas priekšai un jumtam tika uzlabota aizsardzību, lai to pasargātu pret ATGM un RPG, bet apakša daļai, lai uzlabotu aizsardzību pret mīnām.

   Šajā bruņutransportieri var satilpt 11 cilvēku komanda, 3 tankisti un 8 karavīri. Šī mašīna papildus masīvajam bruņām ir aprīkota ar 12.7 mm attālināmi vadāmu ložmetēju un 7.62 mm manuāli vadāmu ložmetēju.

Ofek ir 60 tonnas smags... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
6.

Ofek ir 60 tonnas smags bruņutransportieris, kurš balstās uz Izraēliešu kaujas tanka Merkava Mk. 2 bāzes. Šo mašīnu Izraēla testēja 2015. gadā ar mērķi izstrādāt platformu, kuru varētu izmantot kā komandcentru, pirmās palīdzības medpunktu vai vienkārši kā standarta bruņutransportieri. Šai kaujas mašīna var ietilpt 12 cilvēku liela komanda, no kuriem 2 ir tankisti, bet 10 karavīri. 

nbsp nbsp2008 gadā Izraēla... Autors: Mao Meow Izraēlas superdrošie bruņutransportieri!
7.

   2008. gadā Izraēla pieņēma savā bruņojumā Namer bruņutransportieri, kurš balstās uz Izraēlas modernākā tanka Merkava MK. 4 bāzes.  Izraēla līdz šī gada beigām ir plānojusi saražot 170 šī tipa bruņutransportieru. Katrā no šīm mašīnam var ietilpt 12 cilvēku komanda, proti, 2 tankisti un 10 pilnība apbruņoti karavīri.
 
   50 tonnas smagajam Namer ir tikpat labas bruņas kā Merkava Mk 4 kaujas tankam, papildus tam šai mašīnā ir integrēta elektroniskā kaujas sistēma, kas var novirzīt ienākošās ienaidnieku vadāmās raķetes no to mērķa, un Trophy sistēma, kas var iznīcināt raķetes un tanku raidītos lādiņus pirms tie trāpa mašīnai. 

Namer ir viens no drošākajiem, ja ne drošākais bruņutransportieris pasaulē. 

Pievienotie video

1.
2.
0
285

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [31]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 08.06.17 01:26
 
9
0

"Izraēla bija viena no pirmajām valstīm, kura izstrādājot bruņutehniku, kā prioritāti izvelējās savu karavīru drošību." Tā gan nav taisnība un ļoti aizmiglo iemeslus aiz noteiktām prioritātēm noteiktu militāro tehnoloģiju izstrādāšanas procesā. Viens no galvenajiem aspektiem jau kopš Pirmā Pasaules Kara ir bijis tieši bruņutehnikas (sākot ar tankiem) izturība (ko var saukt par "karavīru drošību" ) vai spēja izvairīties no iznīcības - to vienmēr veica caur ātrumu vai bruņu spējām.

Lords Lanselots avatars
Medaļa BučaMedaļa AspazijaMedaļa Betmens
  Lords Lanselots 08.06.17 14:34
 
9
0

Tavā priekšā var cepuri aut nost, un pat hūdija kapuci. Viens no retajiem spoku rakstu licējiem, kura rakstu uzreiz gribas lasīt, kā redz autora vārdu. Tik reti kas lasām ir, ka pēdejā pusgadā tik uz 2 rokām un pusotras kājas pirkstiem var saskaitīt kopā izlasīto rakstu skaitu.. nu teiksim tā - nevis lašītiem, bet izlašītiem. Sākšana un neizlasīšana līdz beigām bieži vien nozīmē zemu kvalitāti. Tā kā, bikses un cimdus nost Tavā priekšā!

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 09.06.17 04:46
 
6
1

atbildot uz Janis Pelekais komentāru "pameklē netā, par izrēlas teritoriju no izveido... " Es netaisos strideties par Izraelas un arabu attiecibam.Ja zhidi visu nebutu darijushi tieshi ta(ka darija),tadas izraelieshu valsts sen vairs nebutu.Tavi uzskati precizi sakrit ar psrs(krievu)laiku kultiveto viedokli, jo tieshi psrs bija lielais arabu draugs un paligs.Man pat nav jamekle neta ,cik un kur kas bija, vel atceros tos laikus ,kad info bija tik no tv un preses.Puslidz patiesaku informaciju dabujam no Amerikas Balss ,kaut ari krievi to centas ,,glushit,, .Un arabi nav nekad bijushi balti,atv. melni un pukaini.Vinji vispar tadu Izraelu neatzina,tad un ari tagad,bet nu jau zhidi vinjiem bijashanu iedzinushi.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 08.06.17 09:37  
 
5
0
Lai varētu droši apšaut palestīniešu bērnus

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk raksts
  aris1188 10.06.17 05:02
 
4
1

atbildot uz superfreak komentāru " Izreala kopuma diezgan priekszimiga val... " no nekā izveidoja ? viņi okupēja palestīnu un jau desmitiem gadu slaktē palestīniešus kā kaut kādus uzmācīgus odus. nāvi izraēlai un dzīvību palestīnai

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Senču olaMedaļa Supermena olaMedaļa Zeltrocis
  kartupelis ar mugurkaulu 10.06.17 23:33  
 
3
0
Izraēla ir tik pat liela kā mūsu Kurzeme,bet no žīdiem nav dzirdēts,ka viņi īdētu par mazo Izraēlu!!!Ceru,ka LATVIEŠI zemtekstu saprata!!!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 08.06.17 22:35
 
4
1

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Neesmu zhidu fans ,bet patiesiba svarigaka.No... "

 

pameklē netā, par izrēlas teritoriju no izveidošans brīža līdz šodienai..  automātiski kļust skaidrs kas ir agresors...  teritorija nezkāpēc ir gandrīz divas reizes leilāka.. Kāda tur arābu agresija??

P.S. bet raksts labs...

FEKS@speles avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas joksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  FEKS@speles 09.06.17 06:05
 
3
0

Parak maz dziva speka,negribas risket ar lielgabalu galju ...

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 08.06.17 12:37
 
5
2

atbildot uz Janis Pelekais komentāru "nu jā drošākā, un arī agresīvākā valsts.. No sa... " Neesmu zhidu fans ,bet patiesiba svarigaka.No izveidoshanas briza Izraela ir bijusi spiesta cinities par savu pastaveshanu ,ne agresivitates delj ,bet izdzivoshanas.Arabi to visiem spekiem centas iznicinat un nacas muzigi but gataviba ,tapec ari attistija armiju un tehniku.Sievietes armijaa nav agresivitates pazime ,bet gan virieshu trukuma delj.Vispar no Izraelas var pamacities izdzivoshanu un ari visu parejo .

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 08.06.17 22:51
 
2
0

Interesanti    

superfreak avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājs
  superfreak 08.06.17 08:08
 
5
3

Izreala kopuma diezgan priekszimiga valsts. No neka izveidojusi pasu drosako valsti savaa regiona un turpina augt, attistities. Skaidrs, ka loti liels ieguldijums no ASV puses naudas zina ir bijis, bet tik un taa es redzu Izrelu, kaa piemeru.

Mao Meow avatars
Medaļa Vilkaču klansMedaļa ĢenerālisMedaļa Vilkaču klans
  Mao Meow 08.06.17 09:27
 
1
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " "Izraēla bija viena no pirmajām valstīm... " Nja, Kā tad ar visiem PSRS/Krievu tankiem, kur primārais bija kvantitāte ne kvalitātē? Sākot no T-34, un beidzot ar visiem T-55/T-64 utt? Ja salīdzina laika posmā, piemēram, tos pašus PSRS bruņutransportierus un Izraēlas, tad atšķirību manīsi

superfreak avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājs
  superfreak 24.06.17 00:30
 
0
0

atbildot uz aris1188 komentāru "ja izraēla piederēja ebrejiem tad kurš to zemi ... " neviena bridi neesmu teicis, ka ASV kko dara pareizi vai jebkad pareizi kko darijusi. 

 

Tur kaut kam ir jabut, es tak jutu. Tur kaut kam ir jabut, lai ari kas tas butu. ASV pastiepa roku un dabuja visu kaa uz paplates. Tas jau katram mulkim redzams, ka Iraka, Afganistana, Japana, Vjetnama bija izdevigi uzbrukuma merki un tiesi ekonomsiki izdevigi prieks ASV. 

Eiropa un begli ir izdevigi ne tikai ASV, arabu valstim tas ir vel izdevigak. Un tas par Eiropas "nesakartotibu, nemieriem" pilnigs murgs. Paris beglu miljoni te un tur, ne silts ne auksts. 

Bet ta par tiem begliem jau nevar spriest, tu personigi nelaistu vinus ara no bumbu sagrautas valsts, pilsetu drupam un kara sausmam? Es neesmu pret begliem, esmu pret beglu slikto integracijas procesu visa eiropa. Cilveki, kas sastada sos integracijas planus ir smagi iespaidoti naudas zina. Es neticu, ka vini ir tik stulbi. nav jau nekada Latvijas saiema, kur katrs 2 ir patalogisks mulkis, vienas domas demagogs. 

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 08.06.17 06:33
 
0
0

Interesanti.

SAMSS avatars
Medaļa SpoksMedaļa RainisMedaļa Patīk komentārs
  SAMSS 08.06.17 07:14
 
0
0

  

neredzams avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Nostradams
  neredzams 08.06.17 07:59
 
0
0

  

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk raksts
  aris1188 23.06.17 23:21
 
0
0

atbildot uz superfreak komentāru " Es saprotu gan daudz lietas un ricibas no val... "

ja liela valsts izturēsies mīksti tad otra lielā valsts uztaisīs tajā valstī revolūciju un pataisīs to valsti par savu vasali. Vēsturē ir pierādijies, ka stiprākais izdzīvo. asv ar krieviju kārto rēķinus citu zemju teritorijās un asv ļoti patīk provocēt krieviju, bez tā viņi vienkārši nevar iztikt jo krievijas sabiedrotajiem ir ļoti daudz resursi.

asv ir izdevīgi, ka krievijā, eiropā un vidējos austrumos valda bardaks jo no turienes investīcijas aizplūst uz mierīgākiem reģioniem, kā piemēram ASV, tieši tapēc asv sadirsa vidējos austrumus un ķēdes reakcijā sadiršas eiropa ar bēgļiem, eiro vērtība lēnām krītās jo dēļ bēgļiem jūk ārā eiropas savienība un tas viss ir izdevīgi asv jo neviens cilvēks neinvestēs savu naudu bardakā

superfreak avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājs
  superfreak 24.06.17 01:15
 
0
0

atbildot uz aris1188 komentāru "tu laikam nesaproti, ka dēļ bēgļiem un uzspiest... " Tu laikam nesaproti, paskaties kadi valstu iedzivotaju nummuri pret beglu skaitu. Piliens jura. Un eiropa ir internacionala, eiropa nav tikai ka Latvija, Lietuva vai Igaunija, kur 3k beglu jau izcelas.  Pa eiropas valstim izdaliti kaut 100mlj beglu neko ipasi neietekmes. 

Ja pie integracijas lietam pielaistu kadu onjektivaku personu grupu, tad kaut 200, 300mlj beglu eiropai neko nenodaris. 

 

Tur tev pilnigi piekritu, eiropa kaa kopums uzspiez dalibvalstim noteiktas kvotas un noteiktus beglu uznemsanas parametrus. Bet ka jau tas demokratija ir, vairums izlemj par visiem dalibniekiem. 

ko tu daritu, pienemot, ka tev vienam/ai butu lemt speja par beglu uznemsanu vai ne?! 

 

Ja, katrs var iedot kadu neoficiali, neobjektivu citatu. Tas jau neko nemaina lietas butiba. 

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk raksts
  aris1188 24.06.17 00:53
 
0
0

atbildot uz superfreak komentāru " neviena bridi neesmu teicis, ka ASV kko dara ... "

tu laikam nesaproti, ka dēļ bēgļiem un uzspiestas bēgļu politikas, valstis grib izstāties no eiropas savienības... tagad eiropas savienība liek sodus tām valstīm kuras atsakās pieņemt bēgļus. paskaties kas notiek zviedrijā, bēgļi eiropā nav sīkums un viņi vairojas 5x ātrak nekā izglītoti eiropieši, kas nozīmē, ka drīz vien musulmaņi eiropā būs vairākumā un diktēs savus noteikumus. musulmaņu ģimenēs reti kad ir mazāk par 3 bērniem, bet eiropiešu ģimenēs reti ir vairāk par 2 bērniem, parēķini un tad sapratīsi.

 

After the world war II, the actual truth of the Holocast was revealed. It gave a new moral argument for Israel. On November 1949, UN voted to partition Palestine into two states- Israel(Jewish) and Palestine(Arabs). But the question was, why should Palestine pay the price of Holocast? The Arabs thought that a new state of Israel is catastrophic for Palestinians. Thus, Palestinian Arabs rejected the diplomatic solution and within a week there was civil war.

 

 

https://www.quora.com/Why-do-so-many-countries-hate-Israel

superfreak avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājs
  superfreak 24.06.17 00:33
 
0
0

atbildot uz aris1188 komentāru "ja izraēla piederēja ebrejiem tad kurš to zemi ... " Izraela ir bijusi ebreju zeme, bet tur kaut kas ir. nav labaka vieta taja regiona, bet jau kops laika gala cilveki par to zemes plekiti cinas un karo. Tur kaut kas slepjas.