Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
257

Hippo gluži tāpat kā viņa vārda brālis dabā, izskatās lēns un smagnējs, bet kā mēs jau zinām, izskats var būt mānīgs. Un tieši tā ir arī ar šo mašīnu, proti, tās primārais uzdevums ir palīdzēt armijai atgūt pludmalē iestigušus transportlīdzekļus un laivas.

nbsp nbspHippo ietilpst... Autors: Mao Meow Hippo – Pludmales kāpu bieds!
1.

   Hippo ietilpst angļu desanta spēkos un lai ari jūras kājniekiem ir pieejamas tikai četras šāda tipa mašīnas, vajadzības gadījumā tām būtu jāveic ļoti atbildīgs uzdevums. Proti, nogrimuša militārā ekipējuma izvilkšana krastā, piemēram, bruņutransportieru un tanku. Ja tie vairs pašu spēkiem nespētu nokļūt krastā. Tāpat arī laivu un cita ūdenstransporta iegrūšanu atpakaļ jūrā. 

nbsp nbspLai scarono procesu... Autors: Mao Meow Hippo – Pludmales kāpu bieds!
2.

   Lai šo procesu varētu veiksmīgi paveikt, Hippo ir spējīgs darboties pat 2.95 m metru dziļumā, kas var būt relatīvi tālu no krasta. Taču tai pašā laikā ir jāpiebilst, ka Hippo nav amfībija, ja tā iebrauks pārāk dziļi okeāna vai jūrā, tad mašīnai pašai būs nepieciešama palīdzība lai atgrieztos krastā.

nbsp nbspHippo bez grūtībām... Autors: Mao Meow Hippo – Pludmales kāpu bieds!
3.

   Hippo bez grūtībām spēj pavilkt vai pagrūst pat 50 tonnas smagus objektus, kā piemēram, tankus, bruņutransportierus, kravas mašīnas, utt. Bet ar laivām ir savādāk, proti, tās ir jāiegrūž atpakaļ ūdenī, pietam nesabojājot tās. Tieši tāpēc Hippo priekšā ir speciāla konstrukcija šādu uzdevumu veikšanai, kas aprīkota ar speciāliem triecienus absorbējošiem elementiem, tādā veidā nodrošinot to, ka objekti kurus Hippo ir nolēmis pagrūst netiks sabojāti.

nbsp nbspPats Hippo balstās... Autors: Mao Meow Hippo – Pludmales kāpu bieds!
4.

   Pats Hippo balstās uz stipri modificētas vācu Leopard 1A5 tanka šasijas. Kurai ir paaugstināta virsbūve, kas pēc skata nedaudz atgādina kuģi, ne mašīnu. Tāpat Hippo nācās šķirties no lielākas daļas bruņu un mobilitātes. Jo lai ari ūdeni tas ir visnotaļ ātrs, uz sauszemes tas spēj pārvietoties ar maksimālo ātrumu 20km /h.

nbsp nbspScarono mascaronīnu... Autors: Mao Meow Hippo – Pludmales kāpu bieds!
5.

   Šo mašīnu darbina 830 z/s dzinējs ar kuru teorētiski vienā piegājienā, ar pilnu bāku ir iespējams nobraukt 400km. Bet šādiem pārbraucieniem šī mašīna nav paredzēta. Tāpat šī mašīna ir interesanta ar to, ka tās apkalpē ir piesaistīs ūdenslīdējs. Kopā mašīnu vada četru cilvēku komanda, stūrmanis, komandieris, mehāniķis un jau minētais ūdenslīdējs. 

nbsp nbspHippo aizstāja... Autors: Mao Meow Hippo – Pludmales kāpu bieds!
6.

   Hippo aizstāja ilggadējo CEBARV, kas Angļu armijas rokās atrodas jau no 60tajiem gadiem. Šī mašīna tuvojās sava dzīvescikla beigām un lai ari šis mašīnas turpina veikt savus pienākumus, nākotnē pludmalē iestigušās mašīnas drošībā nogādās Hippo. 

0
257

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Superautors
  Tēvocis Sems 08.06.18 07:22  
 
6
0
👍 Interesanti.
shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 08.06.18 02:25
 
4
0

  

Anonīms
Aloha 08.06.18 06:56  
 
4
0
Labs
SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  SAMSS 08.06.18 07:15
 
4
0