Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
373

Jauns klimata pētījums, kas nesen publicēts zinātniskajā žurnālā “The Lancet Planetary Health”, norāda uz iespējamību, ka pēc mazāk kā gadsimta (2071. – 2100. gads) Eiropā varētu būt tik ekstrēms klimats, ka tuvākajā nākotnē vidēji viena gada laikā ietu bojā vairāk kā 150 tūkstoši eiropiešu no dabas katastrofām, kas saistītas ar laikapstākļiem.

 Autors: Tautas Spogulis “Ekstrēmi laikapstākļi varētu nogalināt 150 000 eiropiešus gadā”
1.
150 tūkstoscaroni gadā būtu... Autors: Tautas Spogulis “Ekstrēmi laikapstākļi varētu nogalināt 150 000 eiropiešus gadā”
2.

150 tūkstoši gadā būtu ievērojams palielinājums no 1981. – 2010. gada laika perioda, kad bija vērojama vidēji trīs tūkstošu cilvēku bojāeja gada laikā no dabas katastrofām, kas saistītas ar laikapstākļiem. Autori ir arī minējuši, ka 99% no visiem klimata problēmu izraisītajiem nāves gadījumiem Eiropā būs saistīti tieši ar karstuma viļņiem.

Saskaņā ar pētījumā veiktajām prognozēm, apmēram divas trešdaļas Eiropas iedzīvotāju, pienākot gadsimta izskaņai, saskarsies ar ekstrēmiem laikapstākļiem katru gadu.

Klimata pārmaiņas ir viens no lielākajiem globālajiem draudiem cilvēku veselībai 21. gadsimtā, un to risks sabiedrībai aizvien vairāk kļūs saistīts ar laikapstākļu izraisītiem apdraudējumiem,” apgalvoja Giovanni Forzieri, pētījuma līdzautors.

Zinātnieki analizēja... Autors: Tautas Spogulis “Ekstrēmi laikapstākļi varētu nogalināt 150 000 eiropiešus gadā”
3.

Zinātnieki analizēja vēsturiskos ierakstus par incidentiem, kas saistīti ar laikapstākļiem, Eiropas Savienībā, Norvēģijā, Islandē un Šveicē 30 gadu periodā no 1981. gada līdz 2010. gadam. Vēsturiskais apskats tika apvienots ar prognozēm par iedzīvotāju skaita izmaiņām un migrāciju, nākotnes karstuma viļņiem, plūdiem, un sausuma vai aukstuma katastrofām.

Pētījums tika balstīts uz pieņēmumiem, ka nenotiktu samazinājums siltumnīcas gāzes emisiju apjomos un, ka vidējā gaisa temperatūra visā pasaulē paceltos par 3 grādiem pēc Celsija līdz 2100. gadam no to 1990. gada līmeņa. Tātad pētījuma rezultātus var traktēt kā sliktāko scenāriju, kas visdrīzāk nepiepildīsies, ja visas pasaules valstis cienīs tās pienākumus pret cilvēci un mūsu planētu, piemēram, veiksmīgi īstenojot Parīzes vienošanās prasības.

---

Turpini lasīt Tautas Spoguli - "Marihuānas lietotāji - veiksmīgi un apmierināti ar dzīvi."

3
373

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [25]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
LosAngeles avatars
Medaļa Spoku Misters 2015Medaļa Spoku Misters 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  LosAngeles 17.09.17 23:59  
 
14
7
Klimata izmainas ir bullshits ko izdomajusas ietekmigas kompanijas un cilveki lai maksligi celtu visam cenas. Sie aukstuma un karstuma cikli ir normala paradiba musu zemeslodei un viss ir kartiba.

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Fēlikss Edmunda dēls 07.08.17 08:42
 
6
0

Ka tik nesak tūristu skaits no rietumeiropas  biežāk apmeklēt mūsmalu. Laiks ir vēsāks.  Jāattīsta t.s Klimatiskais  tūrisms, ir visas iespējas

LosAngeles avatars
Medaļa Spoku Misters 2015Medaļa Spoku Misters 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  LosAngeles 13.10.17 00:37  
 
10
6
atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Lieliski, ka esi gudrāks par lielāko daļu no pa... "Kadu sudu Tu te runa? Kas bus nakamais centusies iestastit visiem ka zeme ir plakana un mes dzivojam datorsimuacija? 🤣 Ja Tu maz ko saprastu no geografijas tad zinatu ka sadi cikli kuros co2 limenis kapj un krit ir pilnigi normali musu planetai ne velti ir bijusi zemes vesture neskaitami karstuma un sausuma laikmeti kurus nomainija leduslaikmets. Reali to ko cilveks sarazo sastada vien nieciga procenta dala un lai ka tagad ko mes ekonometu un neko nededzinatu tapat temperatura celsies augsa. Un vispar kpc uztraukties par lietam ko nevar mainit un celt kkadu paniku seit. Baudi dzivi ej uz pludmali pasaulojies un palaizi cukurgailiti ar saldejumu.

LosAngeles avatars
Medaļa Spoku Misters 2015Medaļa Spoku Misters 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  LosAngeles 26.10.17 12:07  
 
12
8
atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Joprojām neesi izglītojis sevi ar faktuālu inf... "Un Tu tam visam tici? 🤣 ar cilvekiem vai bez co2 limenis tapat kaptu gaisa. Jo zemezlode iet cauri dazadiem cikliem. Un tgd gudri kliegt ka vot to ko Tev mediji ievaz acis ir taisniba ir pilnigakais absurds. 👍 bet no otras puses labi vien ir ka tadi ka Tu ierobezo sevi nelieto auto un doma par citiem kuri grib izbaudit dzivi ar pilnu kruti un neko sev neaizliegt. Vismaz parejiem tiks vairak labumu ko saj pasaule baudit.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 07.08.17 02:52
 
4
2

atbildot uz Leprikoniņš komentāru "1. Prognoze, prognoze. Es arī vis kaut ko progn... "

 

1. Tu vari daudz ko prognozēt, bet Tu neesi zinātnieks. Cita lieta ir klimata prognozes modeļi, kas, lai gan nebūs precīzi līdz pēdējam datu punktam, tomēr norāda uz svarīgākajām tendencēm un aptuveni gaidāmajiem rezultātiem.

Var redzēt, ka ir slikta izpratne par šo tēmu, minot komentāru par to, ka 30C tomēr nav slikti. Pirmkārt, nebūs "tikai" 30C. Otrkārt, tā klimats nedarbojas - anomālijas par dažiem grādiem uz augšu vai uz leju var pilnībā izmainīt milzīgu ģeogrāfisku platību klimatu tiktāl, ka var pilnībā iznīcināt lauksaimniecību, vai arī iepriekš "iznīcinātā" platībā ieviest iespēju to darīt (tas gan mums mazāk "draud" ).

No karstuma viļņa ēnā nevar paslēpties. Dažu grādu izmaiņas var arī atnest neskaitāmas citas katastrofas - biežākas vētras, biežāka zibeņošana (izskatās jau smuki debesīs, bet nav tik patīkami, kad esi pats zem zibensvētras), biežāki plūdi, biežāki karstuma viļņi, biežāki aukstuma viļņi (jā, globālā sasilšana var pat Latvijas ik gadu gaidīto aukstuma vilni pacelt pa dažiem līmeņiem un nolaist pat zem -25C, kam bez-sniega situācijā, kas ir iespējama ar vidējās temperatūras paaugstināšanos, ir nāves lāsts lauksaimniecībai) u. tml.

2. "Visdrīzāk" Cilvēkiem neinteresē tik draudošas globālas problēmas kā klimata pārmaiņas līdz viņiem detaļu pa detaļai neizskaidro, kāds tieši draud risks sliktākajā gadījumā. Nezinu, kur lasīji par Latvijas nogrimšanu, bet tas arī visdrīzāk ir sliktākā gadījuma scenārijs, kam ir mazs risks piepildīties - tādus papildus faktus vienmēr liek pētījumos, vajag lasīt tālāk par virsrakstiem.

3. Esmu cilvēks, kas par šo tēmu ir uzņēmis ievērojami lielāku kvantitāti informācijas. Dažiem grādiem ir ļoti liela ietekme uz klimatu, tas ir viens no faktiem, kas jāsaprot, skatoties uz šo tēmu. Komentārs par Āfriku arī nevietā, jo te tieši ir runa par to, ka klimata pārmaiņas novedīs Eiropu tiktāl, ka mēs būsim viņu tagadējā līmenī, nemaz nerunājot par to, kas notiks, kad liela daļa Āfrikas iedzīvotāju būs spiesti iet bēgļu gaitās uz Eiropu, jo puse no viņu kontinenta pārvērtīsies par neapdzīvojamu tuksnesi.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 10.09.17 22:46
 
3
1

atbildot uz Juris1604 komentāru " Doma laba, bet vajadzētu izanalizēt cik... " To dara eksperti ar atbilstošu kvalifikāciju, un viņu secinājums par cilvēku-izraisītām klimata pārmaiņām nemainās.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.08.17 19:18
 
1
0

Izlasīju virsrakstu un biju ļoti apjucis, jo tas ir visai absurds pieņēmums, ka visas dabas katastrofas, kuras saistītas ar laikapstākļiem (tornado, cunami, zemestrīces u.t.t) spēs nogalināt nieka 150'000 cilvēku.

Sāku lasīt rakstu un sapratu, ka vispār neko nesaprotu, jo sākumā ieliec faktu, kur apgalvots, ka: "tuvākajā nākotnē vidēji viena gada laikā ietu bojā vairāk kā 150 tūkstoši eiropiešu no dabas katastrofām, kas saistītas ar laikapstākļiem". Bet pēc tam, šis pats skaitlis ir minēts pie karstuma viļņu ietekmē cietušajiem - "99% no visiem klimata problēmu izraisītajiem nāves gadījumiem Eiropā būs saistīti tieši ar karstuma viļņiem".

Nezinu, kur tu ņēmi šo faktu, bet es tam nepiekrītu un noteikti arī nepiekritīšu, jo, jau tagad ir katastrofas, kuras ievērojami pārsniedz šo skaitli, piemēram, 2004. gada Indijas okeāna cunami un zemestrīce, kura nonāvēja vairāk nekā 240'000 cilvēku.

Zinātnieki jau sen ir pateikuši galavārdu - Šodienas katastrofas nestāv klāt rītdienas katastrofām, kuru posts nesīs vēl lielākus, vēl grandiozākus upurus nekā līdz šim. Tas vairs nav novēršams un laika degli neapstādinās pat visizcilākais rīcības plāns. 

Tagad mirs nevis tūkstoši, bet simtiem tūkstošu cilvēku.

197403 avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Spoks
  197403 02.12.17 09:54
 
1
0

  

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 21.10.17 23:17
 
2
1

atbildot uz LosAngeles komentāru "atbildot uz LosAngeles komentāru " Klimata izma... "

Joprojām neesi izglītojis sevi ar faktuālu informāciju par klimata zinātni, bet ļoti gudri mal murgojumus no saviem pieņēmumiem. Kāda jēga no taviem komentāriem? Es vismaz savus komentārus balstu uz apjomīgu izpēti par šo tematu. Es tev neliktu ņemt savas replikas pa nopietno, ja sāktu stāstīt par to, ka realitātē debesis ir melnas un tās padarīja zilas žīdi, lai popularizētu geju propagandu un iznīcinātu cilvēci.

Newsflash - dabiskie klimata cikli risinās desmitiem, simtiem tūkstošu gadu apmērā, nevis 100 gadu laikā kopš Industriālās Revolūcijas, kad cilvēki ātri kļuva par #1 CO2 izmešu ražotājiem (reāls fakts, nevis tavs pieņēmums, ko var apgāzt ar 30 sekunžu Google meklējumu un vēl apjomīgāk apgāzt ar klimata pētījumu izpēti).    

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 30.09.17 17:20
 
2
1

atbildot uz LosAngeles komentāru " Klimata izmainas ir bullshits ko izdoma... "

Lieliski, ka esi gudrāks par lielāko daļu no pasaules zinātniekiem. Varbūt tomēr savus uzskatus noliksi pie malas un fokusēsimies uz faktiem? Lūdzu izej Ģeogrāfijas 101 kursu pirms stāsti kaut ko par cikliem, uzzināsi kaut ko jaunu un beigsi nepatiesi izmantot šo informāciju, kurai nav nekāds sakars ar šī brīža globālo sasilšanu, kas jau ir gandrīz 2 grādus virs normas.

Drīzāk izklausās ka tev ir kādi slēpti motīvi, jo apjomīgu zinātnisko bāzi dažos pašpārliecinātos teikumos centies "nogremdēt" un mierināt cilvēkus, ka viss ir labi, viss ir lieliski, ignorēsim visas izdarības pret planētu un "tupi" domāsim, ka viss ir OK! Tiešām žēl, ka uz pasaules ir šādi cilvēki. Tu esi tiešs drauds civilizācijai.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 10.09.17 20:18
 
1
0

Doma laba, bet vajadzētu izanalizēt cikliskumu klimata pārmaiņās, kaut vai, pēdējā tūkstotsgadē.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.08.17 01:33
 
1
0

"ietu bojā vairāk kā 150 tūkstoši eiropiešu no dabas katastrofām, kas saistītas ar laikapstākļiem.

Manuprāt, tagad tu pats esi apjucis savā tekstā, jo VISS ir saistīts vienā ķēdē. Negrasos tev tagad skaitīt visu teoriju, kas no kā rodas, jo neuzskatu tevi par neizglītotu cilvēku, bet uzsveru, ka 99% ir astronomisks procentu skaits, kas nevar būt iespējams, jo pastāv vairāki laikapstākļu veidi - saulains, brāzmains vējš, lietus, krusa, sniegs u.t.t.

Es nesaku, ka šī prognoze ir drūma, bet gan to, ka tā ir pilnīgi aplama, jo lietus un vējš spēj radīt lielākus postījumus nekā karstums - tie spēj radīt plūdus, viesuļvētras, seljes un, iespējams, vēl citas katastrofas, kuras vēl nav pat notikušas.

Jā, protams, ka nākotnē laikapstākļi būs izaicinošāki un nāvējošāki, bet es vēlreiz atkārtošu - Es domāu, ka 99% ir daudz par daudz.

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 02.12.17 00:16
 
0
0

Ko līdzīgu es dzirdu jau vismaz pēdējos 10 gadus, nu, kur tad ir tie nolādētie pasākumi? 

Gmonster avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Jolka
  Gmonster 06.05.18 09:47  
 
0
0
Pohu*, miršu pēc mazāk kā mēneša.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 04.12.17 19:48
 
0
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Ko līdzīgu es dzirdu jau vismaz pēdējos... "

Viss pakāpeniski iet uz priekšu. Šī problēma ir tāda, kas uznāks ļoti, ļoti pakāpeniski, bet ar laiku sekas kļūs aizvien dramatiskākas un neatgriežamas. Varbūt pat liela daļa no mums neredzēs pilnās sekas, bet mūsu bērni gan to izbaudīs. Tur arī liela problēma ar cilvēku motivēšanu kaut ko darīt - daudziem neinteresē lietas, kas notiks tikai pec daudzām desmitgadēm.

Prognozes arī nav vienmēr precīzas, bet ir redzams viens trends - situācijas pasliktināšanās un klimata sasilšana (pēc vidējās globālās temperatūras - dažas vietas paliks aukstākas, dažas siltākas).

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 09.08.17 23:19
 
0
0

Izskatas ,ka sasilshana(globala)saksies ar nelielu ledus laikmetu .Tadas prognozes jau ari tika izteiktas ,un pat visai labi argumentetas.Vismaz pashlaik drizak velk uz pa aukstinashanos ,nevis sasildishanos .

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 09.08.17 19:00
 
0
0

Mošs bik vairāk?

 

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 09.08.17 17:10
 
0
0

Atkal dirsā, 150 000 eiropiešu gadā mirs no karstuma, bet āfrikāņu bēgļiem po   

Viens Zeks avatars
Medaļa UberziņaMedaļa Dienas joksMedaļa Twittera čoms
  Viens Zeks 07.08.17 23:43  
 
0
1
Ne jau Latvijā. Lai šļupstētāji sprāgst.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 07.08.17 02:32
 
0
2

atbildot uz Leprikoniņš komentāru " 1. Tas ir izdomājums. Arī tagad saulain... "

... what? You're trolling, right?

1. Tas nav "izdomājums", tā ir prognoze. Kāds sakars ar ādas vēzi un sauļošanos? Runa ir par to, ka prognoze noteiktajos apstākļos noved pie secinājumiem, ka karstuma viļņu rezultātā mirs liels daudzums cilvēku. Karstuma viļņi, kas var mierīgi pārsniegt 30C robežu un sasniegt temperatūras, kas Eiropā nav bijušas visās cilvēku civilizācijas vēsturē. Nekas netiek uzpūsts.

2. Tas, ko Tu saki nav īsti svarīgi. Te ir runa par zinātniski veiktu pētījumu ar kvalitatīvi veiktu klimata prognozi, balstoties uz vispārpieņemtiem faktiem. Te nav runa par ticēšanu visam, ir skaidri norādīts, ka runa ir par prognozi sliktākajā gadījumā - tātad tas var nepiepildīties, ja turpināsies progress klimata aizsardzības politikā.

3. Atstāj diskusijas par globālo sasilšanu cilvēkiem, kas kaut nedaudz no šīs tēmas saprot un atstāj faktu konstatēšanu zinātniekiem, kas veltījuši teju visu savu mūžu šādu problēmu pētniecībai. Ar savu komentāru tikai norādīji uz savu zemo intelekta/izglītības līmeni. (protams ja tas nebija bēdīgs "troļļošanas" mēģinājums)