Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
671

Pirms 55 gadiem PSRS detonēja cilvēces vēsturē spēcīgāko kodolieroci, kura spēks sasniedza 50 megatonnas! Cara bumba jeb Tsar bomba bija 27 tonnas smaga nevadāmā bumba, kura darbojās pēc visai vienkārša principa. Proti - tā sastāvēja no bumbas, izpletņa un taimera: bumbu izmetot no lidmašīnas, atvērās izpletnis, kas bremzēja tās kritienu uz mērķi, tādējādi dodot laiku lidmašīnai, kas piegādāja bumbu, tikt drošā attālumā.

nbsp nbspTomēr lai... Autors: Mao Meow Cik liela bija pasaulē spēcīgākā bumba?
1.

   Tomēr, lai gan novērošanas lidmašīna un speciāli modificētais Tu-95 atradās 45 km attālumā no detonācijas vietas, tas tik un tā saņēma masīvu trieciena vilni, kas lika lidmašīnām zaudēt augstumu pat par kilometru. Taču abas lidmašīnas atgriezās no misijas veiksmīgi un, kā vēlāk izrādījās, PSRS bija aprēķinājusi, ka šīm lidmašīnām izdzīvošanas iespēja ir tikai 50%.

nbsp Bet tagad par pascaronu... Autors: Mao Meow Cik liela bija pasaulē spēcīgākā bumba?
2.

  Bet tagad par pašu bumbu. Tā bija 8 metrus gara un 2.1 metru diametrā, kas pirmajā mirklī var nelikties daudz, bet priekš bumbas tas ir ļoti daudz! Pat vēl vairāk, Tu-95, ar kuru tika nomesta šī bumba, bija nepieciešams speciāli modificēt šim pasākumam, proti - bija jāpārbūvē tās bumbu novietne un jānoņem degvielas nodalījumi. Un tas tikai, lai ietilpinātu šo bumbu lidmašīnā. Tāpat viņi nokrāsoja šo lidmašīnu ar “speciālu” krāsu, kurai vajadzēja pasargāt to no sprādziena radītā karstuma, bet realitātē tas tikai radīja pilotiem iluzoru drošības sajūtu.

nbsp nbspTsar bumba tika... Autors: Mao Meow Cik liela bija pasaulē spēcīgākā bumba?
3.

   Tsar bumba tika nomesta no 10.5 km augstuma, bet detonēta 4 km augstumā. Tā nopostīja visu uz zemes 55 km attālumā no detonācijas vietas, 100 km attālumā tā radīja trešās pakāpes apdegumus, sadragāja koka celtnes, bet mūra mājām norāva jumtus. Triecienvilni no bumbas varēja sajust pat 700 km attālumā. Bumba tika detonēta Mityushikha Bay poligonā, kas atrodas Severny salā, PSRS ziemeļos.

nbsp nbspBumbas radītā... Autors: Mao Meow Cik liela bija pasaulē spēcīgākā bumba?
4.

   Bumbas radītā kodolsēne sasniedza 64 km augstumu un 96 km platumu, to bija iespējams redzēt pat no 1000 km attāluma. Un ne velti - šī sprādziena radītā enerģija bija līdzvērtīga tai, ko radīja visas konvencionālās bumbas kopā visa Otrā pasaules kara laikā!

nbsp nbspAttēlānbspredzama... Autors: Mao Meow Cik liela bija pasaulē spēcīgākā bumba?
5.

   Attēlā redzama Tsar bumbas replika mirklī, kad tā tiek nogādāta Maskavas muzejā par godu 70. gadadienai kopš PSRS/Krievijā tiek ražoti kodolieroči. Krievi paši savu cara bumbu sauc mīlīgi par Kuskina māti, apmierināti spriežot, ka "alternatīvas šai bumbai nav visā pasaulē".

0
671

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [32]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Stasits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Fraktālis
  Stasits 26.11.16 23:08
 
20
0

Un bija paredzets to radit vel jaudigaku, bet kadi gudrie prati iebilda pret to nepratu.

Anonīms
Ratatujs 27.11.16 00:42  
 
14
1
Kaut kur dzirdeju ka uzspridzinot sito bumbu saka degt atmosfera un visiem biksinjas bija pilnas, ka tik netiek atmosfera nosvilinata vai ari netiek zeme izsista no orbitas. Labi ka neuztaisija pasaules galu.
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 26.11.16 22:37
 
10
0

Tiešās redzamības attālumā mūra ēkas pārklājās ar plānu stikla slānīti.

Radioaktīvais piesārņojums bija salīdzinoši neliels.

Savulaik rakstīja, ka izpletņa izgatavošanai tika patērēts tik daudz kaprona, ka valstī iestājās zeksīgo zeķu deficīts. Tomēr tās izrādījās nepamatotas baumas. Izpletnis nebija milzīgs. 27 tonnas - tik smagas bruņumašīnas tiek desantētas no lidmašīnām.

andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 01.12.16 19:30
 
5
0

un vel par to izsisanu no orbitas, tas butu tas pats kas panemt akmeni un iemest pa maju, majai varbut kautkas noplistu, bet vina neizkustetos no vietas, tas pats ir ar pasauli.  

andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 27.11.16 10:19
 
5
0

atbildot uz Ratatujs komentāru " Kaut kur dzirdeju ka uzspridzinot sito ... " nu nav iespejams ar sitadu sudu izsist zemi no orbitas.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Seko Facebook 8000
  Jāņa oga 27.11.16 16:02  
 
5
1
Alternatīvu vai analogu? Anyway, visa šī ASV-Krievijas pi*pjmērišanās jau ne reizi vien pasauli ir nolikusi uz iznīcības sliekšņa. Pie tam, visus šos sprādzienus, šaušanu un ieroču lielīšanos vada Aizsardzības ministrijas, respektīvi, kaut kādi ģenerāļi. Tak sen jau ir zināms, ka armijā nav visiem ar galvu kārtībā un no lielāks rangs, jo mazāk saprāta un domāšanas paliek. Tā sakot, vispirms dara, tad domā. Cik ir bijuši gadījumi, kad pirms kādiem bīstamiem vai šaubīgiem eksperimentiem ir sabraukuši zinātnieku konslīji, lai apturētu sekojošu eksperimentu, bet ģenerāļi viņus visus aizsūta mājās, pat pierē neņem brīdinājumus, viņi taču visu zina labāk, jo redziet, ir armijā bijuši. Tikai pēc tam vaimanā un kož pirkstos, lai tikai nenotiek kāda dabas katastrofa. Tiem idiotiem armijā māca kā soļot turpu šurpu, neuzdot liekus jautājumus un šaut, loģiku, domāšanu vai vienkārši speciālistu uzklausīšanu un piekāpšanos neviens nav skaidrojis? Pirms spiest pogu, vajadzētu arī savās zāģu skaidās atrast lielu trauksmes pogu, kas norāda, ka speciālistiem ir taisnība un pārtraukt, nevis dolbīt pa visām pogām, lai pierādītu kādam, cik otri ir vareni un tāpēc, ka tā bija tāda pavēle. Un tad paši sauc tos zinātniekus, lai viņi tiek galā ar nodarīti postu un novērš turpmākos postījumus. Pie tam pavēl, droši vien domā, ka viņi var visu. Nu ja, pigas spiešanai smadzenes nevajag, bet sakopšanai gan un tās armijai trūkst!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 27.11.16 16:49
 
3
0

krieviem bija paredzēts izveidot 100 Mt bumbu, bet nobijās, ka labi nebūs, un arī kara apstākļos no tās nekāda labuma nebūtu, jo lidmašīnās kā piegādātājas pamazām "nogāja noskatuves", a raķetes tādu kravu nevarētu panest..

ProudBe avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa NostradamsMedaļa Zebra
  ProudBe 27.11.16 18:31
 
3
0

bails pat iedomāties kas notiktu ja nomest šeit tādas 2! slimie cilvēki!!!

Sulfāts avatars
Medaļa SpoksMedaļa ZebraMedaļa Dienas doma
  Sulfāts 28.11.16 01:04
 
3
0

ļaunākais, kas varēja notikt, bija iesākta ķēdes reakcija.  ja Tu lasi šo komentāru, tātad ķēdes reakcijas palaišanai jauda bišķi pietrūka.

egaegaega avatars
Medaļa NostradamsMedaļa KomiķisMedaļa Rainis
  egaegaega 27.11.16 23:57  
 
2
0
Zināmā mērā uz zemes ir pietiekoši daudz sprāgstvielu lai uzlaistu sauli .

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 01.12.16 10:31
 
2
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Puse? Njāā... Ar matemātiku tev gan ir švaki. T... " Davai, uzraujam šahu, paskatīsimies, cik kurš klases ir pabeidzis! Vai vismaz zoli? Vari piedāvāt arī jebkādu kādu viktorīnu, vēlams gan ne pa kultūras tēmu Varam uztaisīt sacensību arī fizisko vai praktisko aktivitāšu disciplīnās. Esmu pārliecināts, ka padir*sīsi it visās!

supafly avatars
Medaļa Spoks
  supafly 05.12.16 15:20  
 
2
0
Kad viņu testēja?
BLACK ALIGATOR avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TeamworkMedaļa Sviestmaize
  BLACK ALIGATOR 30.11.16 21:50
 
2
0

visstiprāka pašlaik ir krievu R-36M2 satana vai vojevoda tai toč analogu nav kaut gan, tas ir vec ka pasaule bet ierindu tur, vienīgais daļai noteikti būs proble'ma ar ciet degvielu, jo ir parak veca

Sixo avatars
Medaļa BetmensMedaļa SviestmaizeMedaļa Zebra
  Sixo 11.06.17 20:59
 
1
0

Kapēc man liekas ka bija vēl lielāka bumba izveidota?!?!?

Bet labs raksts.  

andza512 avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  andza512 27.11.16 10:20
 
1
0

lai zemi izsistu no orbitas un varbut kautko nodedzinatu, sij bumbai jabut kadi 400 km garai, tad varbut bik pabidis to orbitu zemei.

motorwalwes avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 30.11.16 11:35
 
0
0

Šitādas vēl kādas deviņas  piesiet klāt pie pirmās ar     kancelejas skoču tā riktīgi lai turās un iemest ugunskurā Islama valsts teritorijā      

TasteOfInk avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  TasteOfInk 27.11.16 10:22  
 
0
0
Nez, cik viņiem tādas ir?

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 12.06.17 18:56
 
0
0

Interesanti.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Seko Facebook 8000
  Jāņa oga 30.11.16 20:56  
 
1
1
atbildot uz kakasy komentāru "Tev vēl nepieleca, ka par tevi te puse spoku&nb... "Puse? Njāā... Ar matemātiku tev gan ir švaki. Tu maz zini, cik spokos ir lietotāju un cik no viņiem būtu tā "puse". Ja puse tev ir kādi 5-6 ne pārāk izglītoti cilvēki, tad, lūdzu, dodies atpakaļ uz skolu ( protams, ja esi tādu pabeidzis ).

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Seko Facebook 8000
  Jāņa oga 30.11.16 16:21  
 
1
1
atbildot uz kakasy komentāru " Nu vislielākās noslieces, novirzes jeb, es dr... "Jā, tu jau esi redzējis manu medicīnas karti, pats esi studējis Stradiņos vai ne? Fuj, cik nožēlojams un prasts gan tu esi. Saucās vēl "akadēmiķis". Sūds uz koka tu esi un vairāk nekas. Ej un labāk paaudzies, varbūt smadzeņu apjoms palielināsies. Līdz tam laikam, savu muti aizver un ej pavļerksti kādam citam, protams, ja ļoti gribi palikt ar lauztu žokli.