Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
9
487

Pēdējo mēnešu laikā viena no “karstākajām” tēmām finanšu pasaulē ir kriptovalūtas. Visbiežāk cilvēku prātos, skanot vārdam “BitCoin”, kas ir pasaulē pirmā kriptovalūta un šīs industrijas pionieris. Viedokļi par šo tēmu krasi atšķiras – ir tie, kas uzskata, ka tā ir piramīdas shēma un burbulis, kas teju tūlīt sabruks. Pretējā nometnē – cilvēki, kas cildina tehnoloģiju kā revolucionāru mēģinājumu sniegt alternatīvu tradicionālajam finanšu sektoram. Kam ticēt? Lasi tālāk…

Scaronī raksta mērķis ir... Autors: Tautas Spogulis BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?
1.

Šī raksta mērķis ir sniegt elementāras pamata zināšanas par BitCoin, dažiem tās konkurentiem un Blockchain tehnoloģiju vispārīgi. Raksta mērķis ir izskaidrot tēmas pamatus, nevis sniegt detalizētu analīzi – šādu funkciju pildīs tālākās publikācijas, kur arī tiks sīkāk apskatītas dažādas digitālās valūtas ar milzīgu pielietojuma potenciālu.

BlockchainnbspDaudzu bet ne... Autors: Tautas Spogulis BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?
2.

Blockchain

 

Daudzu, bet ne visu, kriptovalūtu pamatā ir izslavētā Blockchain tehnoloģija. Tās autors ir anonīms cilvēks ar pseidonīmu Satoshi Nakamoto, kas lika pamatus pirmajai kriptovalūtai pasaulē - BitCoin. Tagad tehnoloģijas izmantojums jau ir ievērojami plašāks un darbojas kā pamats simtiem dažādām valūtām ar dažādām unikālām variācijām, saglabājot galvenos principus.

Pašā pamatā Blockchain strādā pēc informācijas decentralizācijas principa. Nav viena autoritāte, kas uztur, glabā un atjauno visu informāciju par darbību ar katra cilvēka valūtas depozītiem. Tā vietā visi darījumi tiek pārraidīti publiski, bet anonīmi - viss redzamais ir unikāli "atslēgas kodi", kas ir piesaistīti katra cilvēka valūtas digitālajam vai bezsaistes makam. Tas vienlaikus nodrošina gan caurskatāmību par darbībām ar valūtu, gan privātumu sistēmas dalībniekiem, jo viņu identitāte nav zināma ne sistēmai, ne tās vērotājiem.

Katra darbība (pabeigts "bloks", kuru izskaitļo dalībnieki) tiek pievienota kopējai publiskajai ierakstu grāmatai hronoloģiskā secībā un katrs tīkla mezgls saņem kopiju ar šo atjaunoto digitālo lietvedības datubāzi. Jebkādas neautorizētas izmaiņas neietekmē sistēmu, jo datori ar pareizo datubāzi identificē izmaiņas un neņem tās vērā, ja tās neatbilst vairākuma datoru identificētajiem ierakstiem.

Ja nav vienas autoritātes... Autors: Tautas Spogulis BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?
3.

Ja nav vienas autoritātes, kas sistēmu uztur – kā tieši tā funkcionē, kas atjauno informāciju? To dara paši sistēmas dalībnieki, plašāk zināmi kā “racēji” (miners), kas piedāvā savu datoru apstrādes jaudu, lai pārstrādātu informāciju un pievienotu to publiskajam tīklam. Tieši racēji ir tie, kas kalpo kā centrālās autoritātes aizvietojums visām sistēmām, matemātiski apstiprinot noteiktas darbības ar valūtu un nonākot pie kopīga secinājuma, ka ir notikusi šāda darbība. Pēcāk pievienojot to savai publiskās datubāzes versijai. Kopējais jaudas lielums ir ļoti svarīgs sistēmas drošībai, jo samazina ļaunprātīgu dalībnieku ietekmi – BitCoin tas ir vairāk kā 3,5 miljoni TH/s – vairāk kā 10 000 lielāko pasaules banku skaitļošanas jauda ņemta kopā.

Rakšana var izvērsties par dārgu prieku, kā BitCoin gadījumā, kur nepieciešamas jaudīgas datoru sistēmas un serveri. Tad kāpēc cilvēki to dara? Jo racēji tiek apbalvoti ar konkrētu valūtas vienību skaitu par katru matemātisku problēmu, kuru viņu sistēmas atrisina pirmās – pirms citiem racējiem. Sākotnējā investīcija un elektrības izmaksas var nobālēt, salīdzinot ar potenciālo peļņu no šīm darbībām.

Noslēgumā gan ir svarīgi piebilst, ka pašos pamatos Blockchain ir nākamais interneta attīstības solis, nevis tehnoloģija, kas veidota no nulles. Tā sevī apvieno vairākas jau esošas inovācijas, starp tām – vienādranga tīklu (peer-to-peer), kas ļauj savstarpēju datoru komunikāciju un sistēmas uzturēšanu bez centrālas autoritātes, un privāto/publisko atslēgu kriptogrāfiju, kas ļauj sūtīt anonīmas un šifrētas “ziņas” starp tīkla mezgliem, izmantojot publisku atslēgu, bet piekļuvi produktam (atšifrēšanai, šajā kontekstā – makam) sniedz tikai privāta atslēga, kura ir īpašnieka pārvaldībā.

BitCoin un... Autors: Tautas Spogulis BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?
4.

BitCoin un Konkurenti

 

Teju visi, kas pirmo reizi kaut ko dzirdējuši par šo industriju, ir no sākuma to saistījuši ar vārdu BitCoin (BTC) – joprojām populārāko digitālo valūtu pasaulē. Tā nebūt nav vienīgā, bet tās statuss, kā šī finanšu sektora pionierim, dod zināmas priekšrocības zīmola atpazīstamībā. Tas arī izskaidro BTC lielo tirgus dominanci uz 2018. gada 2. janvāri – tās tirgus kapitalizācija (vienības vērtība x vienības cirkulācijā), 195 miljardi eiro, ir 35.92% no kopējās tirgus kapitalizācijas – 540 miljardiem eiro. Tas gan ir nieks, salīdzinot ar situāciju 2017. gada sākumā, kad tie bija vairāk kā 80%. Līdz ar digitālo valūtu progresu rodas izmaiņas tirgus situācijā un sākas tās tehnoloģiski novecojušā pioniera dominances noriets.

Uz doto brīdi, vienas BitCoin vienības vērtība ir teju 12 000 eiro, bet ir iespējams gan pirkt, gan norēķināties ar vienības frakcijām – līdz pat 1/100000000 daļai, ko sauc par “satoshi” – kā eiro ir centi. Pēdējā gada laikā tā vērtība ir cēlusies par vairāk kā 1000% līdz ar milzīgu pieaugumu tās popularitātē un pielietojumā tās galvenajam mērķim – kā norēķinu veids. Daudzās valstīs ar to var norēķināties pat par picas piegādi.

Šobrīd ideja par BTC masveida adopciju neizskatās reāla – tās rakšana patērē milzumdaudz elektrības, kas to padara par videi nedraudzīgu, pārskaitījumi ar valūtu ir kļuvuši ļoti dārgi – vienam pārskaitījumam var būt komisijas maksa līdz pat 20 eiro, un masveida popularitāte ir atklājusi nopietnus trūkumus, jo aktīvākos periodos darbības var aizņemt pat vairākas dienas. Šīs problēmas varētu risināt tikai “soft fork” sistēmas uzlabojumi (par to citā rakstā), kur vairākumam no rakšanas jaudas īpašniekiem jāuzlabo sevis izmantotais kods un jāsāk tas kopīgi lietot, veidojot paradigmas maiņu.

Neskatoties uz problēmām, šo digitālo valūtu joprojām uztver kā “digitālo zeltu” – ideālu vērtības glabāšanai to joprojām izmanto tirgošanai ar daudzām citām kriptovalūtām, kuru tehnoloģija ir attīstītāka, un tās popularitāte jaunpienācējiem kriptotirgos nodrošina tā reputāciju kā stabila garants. Nemaz nerunājot par milzīgo skaitļošanas jaudu, kas stāv aiz šī tīkla un nodrošina tā vispārējo drošību – neviena valūta joprojām nav sasniegusi šādu racēju interesi.

BTC neizskatās pēc digitālā aizvietotāja eiro vai ASV dolāram – tad kāda vispār jēga no tām kriptovalūtām un vai tas nenozīmē, ka viss izgāzīsies, jo BitCoin ir tik “slikts”? Pamatots jautājums, uz kuru atbilde rodas skaidra, salīdzinot šo valūtu ar tās galvenajiem konkurentiem un to tehniskajiem parametriem. Skatīt bildi zem šīs rindkopas, kur salīdzināti parametri BitCoin, Ripple, Litecoin, Dash un Ethereum.

Bloka ģenerēscaronanas... Autors: Tautas Spogulis BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?
5.

Bloka ģenerēšanas ātrums norāda uz to, cik ātri katrs darījums saņem tīkla apstiprinājumu. Tabulā norādīti vidējie bloka ģenerēšanas ātrumi, atskaitot BitCoin, kur to noteikt ir sarežģīti un izmaiņas ir redzamas regulāri, atkarībā no tīkla noslogotības. Pēdējā mēneša laikā bloka ģenerēšanas ātrums ir svārstījies no 10-20 minūtēm līdz pat teju 24 stundām dažos īsos laika periodos, norādot uz trūkumiem. Ja tradicionālam bankas pārskaitījumam bieži vien vajag vienu darba dienu, tad, piemēram, Dash un Litecoin šo pārskaitījumu veiks divarpus minūšu laikā. 

Darījumu skaits sekundē (Transactions Per Second - TPS) norāda uz maksimālo vidējo valūtas spēju apstrādāt noteiktu daudzumu darījumu vienā sekundē. Kontekstam jānorāda, ka, piemēram, Visa tiek galā ar aptuveni 3000 darījumiem sekundē, bet PayPal – aptuveni 100-200 TPS. Visām minētajām kriptovalūtām pastāv iespēja uzlabot gan TPS, gan citus rādītājus caur “soft fork” (par to citā rakstā) – informācija ir atbilstoša situācijai 2018. gada 2. janvārī. Tādai valūtai kā Dash tiek izstrādāti sistēmas arhitektūras uzlabojumi, kas pie lielākas slodzes būs spējīgi apstrādāt līdz pat 200 tūkstoš darījumus sekundē.

Darījumu komisijas maksas ir norādītas aptuvenajā vidējā cenā eiro, balstoties uz esošo situāciju un standarta bloka ģenerēšanas ātruma uzstādījumiem. Ripple gadījumā ir norādīta komisijas maksa oriģinālajā valūtā, konvertēta uz eiro, jo tās uzstādījums ir nemainīgs.

Kā redzams salīdzinājumā, BitCoin nobālē dažu savu konkurentu priekšā. Tādām valūtām kā Ripple, kas plāno kļūt par tradicionālās finanšu sistēmas sastāvdaļu, ir milzīgs potenciāls – tā jau ir guvusi liela zīmola partnerus kā American Express, Western Union, Bill & Melinda Gates Foundation, Anglijas, Kanādas un Apvienoto Arābu Emirātu centrālās bankas, un citus. Līdzīga situācija ir arī ar pārējām populārākajām valūtām - BitCoin nesen guva interesi pat no PayPal un Intel, kas papildina tās simtiem esošo partneru sarakstu. Jēga no kriptovalūtām ir liela un potenciāls tikai turpina augt, redzot lielo zīmolu, banku un investoru interesi, lai gan pastāv neskaitāmi riski un trūkumi, par kuru ietekmi vēl ir pāragri lemt.

Bet pat scaronie konkurenti... Autors: Tautas Spogulis BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?
6.

Bet pat šie konkurenti nobālē, salīdzinot ar citām valūtām un projektiem, kas pagaidām tikai iegūst savas tirgus pozīcijas, nemaz nerunājot par ICO start-up projektiem, kas piedāvā revolūcijas neskaitāmās mūsu dzīves jomās – no transporta līdz e-komercijai. Par to citreiz.

Nākamajos rakstos tiks diskutēts par investēšanu, biržām un saistītajiem riskiem; par galvenajiem BitCoin konkurentiem un to plašo izmantojumu; par dažādo tehnoloģiju plusiem un mīnusiem, salīdzinot ar tradicionālajām sistēmām; par drošības riskiem, kas saistīti ar kriptovalūtām un to tehnoloģijām, kā arī potenciālajiem risinājumiem, kas tiek izstrādāti; par ICO start-up sektoru, kur veidojas jaunas revolucionāras tehnoloģijas, kā arī par citām saistītām tēmām, lai sniegtu pilnvērtīgu informācijas avotu latviešu valodā par šo un citām tēmām.

Papildus informācija raksta pirmavotā.

9
487

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [137]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 02.01.18 22:58
 
10
0

Vienīgias, kas man šajā nepatīk, ka dēļ tiem zeltracējiem GPU 2x dārgākas, kā vajadzētu būt.

CActiveDataProvider avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Students
  CActiveDataProvider 03.01.18 07:47
 
9
0

Ne piramīda, ne revolūcija. Bara instinkts + labas reklāmas un fonā milzīgs skaits ar botiem, kas ceļot sienas taisa pirkšanas barjeras pa zemāku cenu un pārdošanas - pa augstāku. Tiklīdz ir pamatīga peļņa (izslauktas govis), tā boti tiek apturēti un pārlikti uz daudz zemāku iepirkšanas cenu (piemēram -40%) un cenai drastiski krītot- tiem, kam nervi netur - tirgo nost iepirkto, attiecīgi zemākā cenas boti to nopērk un kāpina ciparu atkal augšup.. 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.01.18 21:32
 
8
2

Bitcoin par piramīdu var saukt tikai degradēti cilvēki kuriem par to nav ne mazākās izpratnes.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.01.18 00:32
 
6
0

Starp citu, drīz gaidāms BitCoin cenas kāpums apmēram līdz 21 000 - 25 000 usd. Iepērkam un holdojam

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.01.18 21:42
 
5
0

atbildot uz Ķēniņu Rāpslis komentāru " Var uzprogrammēt neirobežotu, tas ir atkarīg... "

Nav tāds limits katrai kriptovalūtai cik tā tiek izlaista. Ir koini, kuri tiek izlaisti visi vienā laidienā vai arī kā EOS, ICO laikā, kas ir 365 dienas, izlaiž visas monētas un tad viss.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 04.01.18 10:20
 
4
0

Man ir aptuveni šādas domas šajā sakarībā:

1) Ja daudzi joprojām līdz galam netic pat lielajām valūtām, kuras emitē lielas oficlālas varas, kāpēc būtu jāuzticas kaut kam kreisi emitētam? Uzkrāšana ir ļoti svarīga lieta, bet ir maz kā tāda, ar kā palīdzību varētu labi uzkrāt. Pat privātīpašums nav gana droši.

2) Daudzi bļauj, ka bankām nevar ticēt, mēģina glabāt eirkus "zeķē", bet neapzinās, ka, ja būs totāls banku krahs, Eiropā vai pasaulē, tad tas eiro papīrītis tikpat nepalīdzēs, ekonomika vienkārši apstāsies. Nepalīdzēs arī kriptovalūta.

3) Tāpat kā ar akcijām, valūtu kursiem utml, domāju, ka arī kriptovalūta ir veids kā spekulēt.

4) Par cik kriptovalūtas ir orientētas uz anonimitāti, ir iespējami nelegāli darījumi, kas lielajām varām var sākt nepatikt, tāpat kā ar kreisajām bankām. Vienā dienā autoritātes var pateikt viss - operācijas ar kriptovalūtām ir krimināli sodāmas.

5) Tāpat kā naudu no maka vai bankas, kur garantija, ka tev šifru failus no datora vai cita nesēja nevar nospert?

6) Šodien gan nopietnus šifrus uzlauzt ir teju nereāli, bet tas ir šodien. Nespekulēšu ar teorijām par kvantu datoru ieviešanu, kas vispār apgriezīs datorzinātni kājām gaisā, bet zināms risks pastāv arī šifru uzlaušanas sakarībā. Tad, kā Pelēkais Vilks izteicās, konkrētā kriptovalūta būs vien dažu elektronu vērta. Piemēram, zeltu tīri fizikāli sintezēt šodien praktiski nav reāli, teorētiski gan kodolreakcijās kādu atomu var sintezēt, bet enerģijas patēriņš būtu totāli neadekvāts. Arī izplatījumā, cik saprotu, tas ir pietiekami rets metāls.

Par cik sacelta tāda ažiotāža, tad ar kolēģiem ITšņikiem ar lielu stāžu izrunājām šos jautājumus un bijām aptuveni vienisprātis šajos jautājumos.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.01.18 22:48
 
3
0

Jautājums viens- kas atjauno pašu sākuma bitcoin setupu- lasīt maciņu- rakšanai? Tas nozīmē, ka ja programmatūru atjauno, tad tā atjaunojas visiem, vai ne tā?  Un faktiski, ja esmu izstrādātājs,  ko gribu setupa kodā to arī lieku....var ielikt arī slēpto rakšanu, kas jau tagad ir populāri pat interneta vietnēs un torrentos, tas ir- sev roc tik un tik, bet daļu roc pašiem izstrādātājiem un veido viņiem pasīvos ienākumus.  Jautājums- kam tad īsti pieder tavs bitcoin vallet?  Es lieku 100% ka ar skriptošanu var izprovocēt pārskaitījumu no bitcoin vallet uz citu bitcoin vallet, un beigās tu neko nepierādīsi- jo valūta taču ir anonīma. Tikpat labi, jaunā versijā bitcoin veidotāji var izdomāt ielikt skriptu par to, ka visa virtuālā valūta aiziet izstrādātājiem. Un neko tu atkal nepierādīsi- jo valūta taču ir anonīma. Ko dos, ka pārējiem updeitosies blockchainā tava transakcija, ja pierādīt tu neko nespēsi. Bankā ņem komisijas, bet tāpēc lai varētu nodrošināt stabilu pārskaitījumu servisu un pierādāmību transakcijām> Kas notiek ar bitcoin- tiek izmantots melnajā tirgū dēļ anonimitātes. Bet par drošu, uzticamu valūtu es to nekad nenosaukšu.

CActiveDataProvider avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Students
  CActiveDataProvider 04.01.18 14:11
 
3
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Boti ir tirgus daļa, protams, bet lielie un pro... "

par botiem: es pats esmu tādus taisījis un laidu iekš btc-e pirms to aizklapēja un vēlāk pārvietoja zem cita domēņa + tie tika laisti čatā, drukāt standarta tekstus no datubāzes.  Personīgi mani vislielākie zaudējumi:  a) mtgox, pirmās lielākās biržas aizklapēšana, kur tā arī palika iesaldēti/neizmaksāti paŗsimt bitcoini. b) btc-e biržas aizklapēšana (vēlāk pārvietošana uz citu hostu), aizklapēšanas momentā visi mani boti nosprāga un zaudēja rezervēs esošos coinus/reālās naudas, protams. c) ruslandes iebrukums ukrainā. Tieši ap to brīdi pirmais, lielais btc kāpums sāka strauji krist un noturējās zemā līmenī samērā ilgu laiku, attiecīgi palaidu garām īsto momentu, kad sākt iepirkt.

Kopumā, esmu izbraucis ar ļoti minimāliem zaudējumiem, iespējams pat plusiem, bet es vairs tur nelienu iekšā, tomēr tā biržu klapēšana ciet ir riskantāka nekā straujās svārstības.

par reklāmām: vairāk bija domāts, nevis labas reklāmas, bet milzīgas naudas tajās, ja tev iekš FB katra otrā reklāma nerādās ar altcoiniem un maineriem saistīta, tad tas nenozīmē, ka man tā nav  

Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 02.01.18 21:38
 
3
0

atbildot uz Lestets komentāru " Skaidrs ir viens, ka kriptovalūtas daud... "

Var uzprogrammēt neirobežotu, tas ir atkarīgs no tā, ko iestata pats izstrādātājs pirms palaiž kriptovalūtu publikai pieejamu. Un tirgus pats pielāgojas, pat ja būtu kaut vai tikai 1, vienīga monēta palaista tīklā konkrētai kriptovalūtai, tad viss, kas atšķirtos, būtu tikai tas, ka tai rastos daudzas mazākas naudas vienībās (tā kā Latiem ir santīmi, bet vēl 20x reizes smalkākas) , bet ja būtu neirobežots daudzums, tad atkal ekonomiskās formulas sabīdītu to vērtību savādāk (jāatceras, ka ir konkrēts limits katrai kriptovalūtai, pēc cik ilga laika tiek ''izgrūzta'' ārā, tīklā jauna valūta)

ottokaars avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  ottokaars 07.02.18 19:49
 
3
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Kādam nav īsti izpratnes par to, kā strādā krip... "

Draugi mīļie- man ir PILNĪGA izpratne, pat to kā TAS VISS STRĀDĀ.   

Par to jau ir tas stāsts...  Ja nebūtu idiotu, kas grib tikt pie ātras naudas, tad tas viss nestrādātu...   

Tā arī dzīvojam...

juurasfricis@speles avatars
Medaļa FavorītsMedaļa SensācijaMedaļa Spoks
  juurasfricis@speles 02.04.18 10:07  
 
2
0
Paldies par rakstu, viennozīmīgi cepums, vienīgais kur labprāt pastrīdētos ir tēze “Pašā pamatā Blockchain strādā pēc informācijas decentralizācijas principa”. Blockchains var mierīgi eksistēt arī bez decentralizācijas, bet decentralizāca bez blockchaina gan nē.. droši vien būs man arī jāuzraksta kāds rakstiņpar šo... (savulaik par BitCoin jau uzrakstīju: Vai kriptovalūtai Bitcoin ir nākotne?
Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa SpoksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārs
  Verņjom vsjo v zad 25.04.18 02:12
 
2
0

Tolstoju saprotu,Dostojevski saprotu,pat Tarkovska *Stalkeri* saprotu,bet no visas šeit sarakstītās huiņas...ne tik cik melns aiz naga  

ottokaars avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  ottokaars 04.01.18 19:45
 
7
5

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "1) Revolucionāras tehnoloģijas negūst momentālu... "

1) Neuzflammējies- tas "citāts" bija citam komentētājam ne tavā atbildē...  

2) Tava pārgudrā dir*ana ir abgsolūti "irelevanta". Tu vari saukt SPEKULĀCIJAS ar valkūtām cik puķainos terminos vēlies, bet tās ir un paliek tikai mahinācijas- NAUDAS TAISĪŠANA no PLIKA GAISA!!!   

3) Savos tekstos tu piemini tādas lietas, kā "reāls valūtas, kas segtas tikai ar valdību solījumumiem" utt... Tu laikam patiešām truli atreferē kaut kādus lohatrona organizatoru izdales materiālus... Un nepārtraukti jauc EKONOMIKAS zinātni ar SPEKULĒŠANAS "mākslu".

Valstu valūtām principā mūsdienās vairs nav būtisks ne zelta segums, ne naftas segums, ne "valdību solījumi", par ko te daudzi spriedelē...  Būtisks ir galvenokārt valūtas turētājvalsts/bloka ekonomiskais stāvoklis, GDP un citi ekonomiskie rādītāji- REĀLAIS SEGUMS precēs, pakalpojumos, investīciju tirgos utt, ko par attiecīgo valūtu var iegādāties.

BITCOINAM tāda NAFFFFF un nebūs!!! Ir tikai SPEKULATĪVA vērtība, kuru nosaka MĀKSLĪGI ORGANIZĒTS pieprasījums un visas afēras organizētāju "mašinērija" ar softu un "skalošanas dzelžu" tirgošanu utt...

Tāpēc, kā jau teicu, tavs mērķis man ir skaidrs- turpini reklamēr tukšu gaisu un ķert "lohus", kāpināt sava "burbuļa" vērtību uz šo lohu rēķina... Paspēj tik laikā izlēkt...   

Ar saviem komentāriem pat necenšos tevi atspēkot... Tikai "solidarizēties" ar tiem, kas ir OBJEKTĪVĀ REALITĀTĒ mītoši, un varbūt atturēt dažus fikso navaru mīlētājus no kārtējām muļķībām...

Tiem kas dzīvo REALITĀTĒ un LV- pērciet mūsu pašu Lodes ķieģeļus un mūrējiet mājās krāsnis, kuras varat kurināt ar Latvijas malku... Lūk tā ir droša investīca, kas atmaksāsies gan mājsaimniecības makroekonomikā gan LV globālajā ekonomikas stāvoklī... Un jo lielākas nāks krīzes, jo lielāka vērtība būs šādai investīcijai...

"Tautas spogulis" varēs sildīt pakaļu uz sava bitkoinu skalotāja, ja būs elektrība un varēs atļauties nomaksāt rēķinus...

ottokaars avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  ottokaars 08.02.18 00:22
 
2
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Tu diemžēl nesaproti kā strādā kriptoval... "

Es ļoti labi stādos priekšā kā strādā KRIPTOVALŪITAS- googlēt māku, saprotu angliski, vāciski un krieviski...  Papētiju visu populārāko sarakstu, TitCoin un PotCoin ieskaitot...  

Un tā kā es vismaz lielos vilcienos SAPROTU, kāda ir kriptovalūtu daudzveidība un mērķi, tad varu vēlreiz apgalvot, ka: Pašlaik uzpūstais un plīstošais BitCoina burbulis PILNĪGI un GALĪGI nav saistīta ar kriptovalūtu praktiskās pielietošasnas sfērām, un tās reālo "pievienoto vērtību".

Vēlreiz uzsveru - tas kas TAGAD notiek BitCoin tirgū ir tikai un vienīgi plaši organizēta SPEKULATĪVA MAHINĀCIAJA, ar mērķi izkrāpt naudu no miljoniem lētticīgu cilvēciņu.

Tas ka kriptovalūtām ir "nākotne", man ir ABSOLŪTI skaidrs... Visvairāk melnajā un pelēkajā biznesa sektorā...     Un visdrīzāk normālās valstīs par tās izmantošasnu ļoti drīz sēdinās cietumos...

Ar "papīra naudu" es to NEKAD neesmu salīdzinājis, tikai ar "parastu valūtu"!!! Ar "parastu valūtu" bija domāts tas, ka to agrāk vai vēlāk sāks REGULĒT, UZRAUDZĪT, pieprasīs DEKLARĒT un tml., lai zem kriptovalūtu operācijām un mahinācijām nevarētu veit apmērīgus nelegālus darījumus...

Pagaidām!    

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 03.01.18 00:33
 
4
2

atbildot uz Anonīms komentāru " Man ir 3 maineri un tā ir piramīda kaut... "

Piramīdas tomēr strādā citādāk. Tas ir kā teikt, ka kādas kompānijas akcijas ir piramīda, jo tās dibinātājam pieder liels skaits tās akciju un iespēja manipulēt ar cenām. Piemēram Litecoin dibinātājs šādu interešu konfliktu risināja, pārdodot savu daļu. Tas arī ir risinājums, lai gan Satoshi to nevar darīt, jo viņš nav publiska persona un šāda pārdošana tiktu uztverta citādāk. Ja viņam būtu interese manipulēt, tad domājams, ka viņš to jau sen būtu izmantojis, jo tagad jau ir potenciāls miljardieris.

MobyDick avatars
Medaļa Ūdens pūķisMedaļa Uguns pūķisMedaļa Zaļais pūķis
  MobyDick 04.02.18 01:26
 
2
0

  

astraalis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  astraalis 15.01.18 14:45
 
2
1

atbildot uz aris1188 komentāru "tad izskaidro lūdzu kas izraisīja bitcoin strau... "

Bitcoin pats nav izdevīgs vairs pārskaitījumiem, tādēļ arī izmantoju piemēram Litecoin, kur vispār nav nekas jāmaksā un pārskaitās minūtes laikā. Cenu kāpums var būt dēļ ļoti ļoti daudz faktoriem, kā arī kritums. Kad JP Morgan paziņoja, ka BTC ir burbulis, tā uzreiz tas nokrita par vairāiem tūkstošiem, bet īstais iemesls tādam straujam kritumam ir cilvēku stulbība, jo cilvēki tic visādiem Morganiem un momentā steidz izņemt BTC, jo domā, ka tas nu tagad ir burbulis, kā rezultātā BTC nokrīt. Vēl ir vērā jāņem kopējais BTC supply, kas ir ļoti mazs - 21 000 000 un tādēļ arī tā cena tā svārstās, jo BTC ir pati populārākā valūta caur kuru notiek tirgošanās biržā un vienalga tev nāksies pirkt BTC, lai iegādātos kādu citu valūtu (90% no 100.)

Cenu kritumu veicina cilvēku panika un tagad pirms aizsākās kriptovalūtas bums (kaut kur decembra sākums 2017 gadā), tad kopējās tirgus vērtība bija kaut kur ap 200 000 000 000 vai pat vēl mazāk, bet pēc šitā visa HYPE kriptopasaulē ienāca ļoti daudz jauniņo, kuri vēl neko nezin un pie katrām sarkanajām dienām uzreiz lej nost valūtu, tas ir pārdod, jo sāk panikot, kas izraisa uzreiz aiz sevis visu jauniņo vilni un esmu par to 100% pārliecināts, jo arī es tā kādreiz dariju un vienmēr pazaudēju kādu procentu. 

Kas ir sakarā ar pēdējo krituma cēloni ir tās 3 biržas kuras noņēma nost no kopējā coinmarketcap, jo tur bija ļoti augstas cena uzsistas, kas bojāja vidējo vērtību un dienas laikā visas monētas nokritās gandrīz vai uz 50% un tā kritiena rezultātā daudzi vēl piedevām sāka panikot un nolaida visu vēl zemāk.

Es domāju, ka tev arī izskaidroju straujo kāpumu un kritumu piebildīšu, ka ts kāpums no 1000 uz augšu ir tikai un vienīgi pateicoties mazajam supply un pašreizējajam HYPE, kas notiek kriptopasaulē un domāju, ka pats esi pamanijis, kas aizvien vairāk un vairāk runā par kriptovalūtām un cena tikai kāps

P.S. JP Morgans pats pateica, ka, tomēr viņš tagad ir citās domās par kriptovalūtu un pats tagad interesējās par savas izveidi.

ottokaars avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  ottokaars 07.02.18 21:39
 
1
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " 2011. gada jūnijs-novembris: -94% 2012. gada... "

Citēju:

"Bet pēc globālas šo kriptovalūtu esamības akceptēšanas (starptautiskas un nacionālas regulācijas, juridiska bāze, no kuras kriptovalūtas var funkcionēt) būs redzama tirgus stabilizācija un reāls pielietojums"

Lūktad, kad viss tas notiks, jebkura kriptovalūta principā neatšķirsies no jebkuras citas valūtas.

Vaaaaaaaaaaaaaarbūt arī "civilā sektorā" tai parādīsies kaut kāds šaurs pielietojums... Īpaši kaut kur Zimbabvē, kur jebkura valūta (pat kauri gliemežvāku formātā) būs stabilāka opar oficiālo...   

Bet līdz tam laikam tik daudz kas var mainīties, ka PARASTAM cilvēciņam, kam ikdienā jābleķo par īri, ēdienu un dakteriem, tāda kriptovalūta NAFIG nav vajadzīga....

Un, kā pats teici, ŠOBRĪD spēlē tikai SPEKULATĪVU lomu, tobiš ir totāls LOHATRONS...

Prieks, ka par to principā esam vinisprātis, tikai lietojam atšķirīgus terminus...

  

 

astraalis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  astraalis 05.02.18 23:43  
 
1
0

atbildot uz ottokaars komentāru "1) BitCoin ir KRIPTOVALŪTA, mana māja ir NEKUST... "

Kas tā par eseju? Kaut ko vēl nekompetentāku sen nebiju lasijis. Visādas mulkības sarakstiji un uz jautājumu neatbildēju.

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  aris1188 14.01.18 20:17
 
1
0

atbildot uz astraalis komentāru " Varu piebilst vienu, visi tie, kas domā... "

tad izskaidro lūdzu kas izraisīja bitcoin straujo kāpumu no $1000 uz $19 000 un tālāk sekojošo kritumu, līdz $13 000 mēneša laikā ? tu gribi teikt, ka tik traki lēkājoša vērtība var derēt kā norēķinu līdzeklis ? kapēc vispār kādam cilvēkam strādāt smagu darbu ja var sēdēt pie datora un pirkt bitcoinus jo redz visi saka ka tiem vērtība celsies līdz miljonam ? ja tu ar bitcoin kaut ko gribēsi nopirkt, kamēr aiziesi līdz bankomātam, bitcoin vērtība būs mainijusies par 10%. un paskaidro kā notiek transakcijas ? ja es tev gribu aizskaitīt bitcoin $1000 vērtībā tad kamēr pārskaitījums būs pabeigts, vērtība būs izmainījusies par, kā minimums 5%

« 1  2  3  4  5 »