Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
118

Sveiki Spoki, neskaitot viegli plīstošus ekrānus un lēnām pazūdošus austiņu portus, viena no kaitinošākajām lietām viedtālruņos ir tas, cik ātri iztērējas akumulators. Pat modernākie viedtālruņi ar neskaitāmām iespējām nav spējīgi “izdzīvot” vairākas dienas pēc kārtas, bez uzlādes, it īpaši, ja tie tiek regulāri izmantoti.

nbsp nbspMūsdienās nekas... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
1.

   Mūsdienās nekas jauns nav redzēt saules enerģijas paneļus uz māju jumtiem vai pie biroju ēkām, vai pat nelielos aksesuāros – mugursomās un pārnēsājamajos skaļruņos.

nbsp Tātad eksistē tādas... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
2.

  Tātad, eksistē tādas tehnoloģijas ar kurām ir iespējams iegūt enerģiju no saules un tās pat nav nekas rets, tad kāpēc mūsu viedtālruņi nedarbojas izmantojot saules enerģiju?

nbsp nbspJa nezināji tad jau... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
3.

   Ja nezināji, tad jau tālajā 2009. gadā Samsung bija pirmie, kas piedāvāja ar saules enerģiju darbināmu viedtālruni – Solar Guru E1107. No stundas uzlādes saules gaismā, ierīci varēja lietot 10 minūtes.

nbsp nbspVairākus... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
4.

   Vairākus mēnešus vēlāk Samsung sāka piedāvāt vēl vienu, ar saules enerģiju darbināmu viedtālruni, kas šoreiz bija ar skārienjūtīgu ekrānu, tomēr ierīce tika pārdota tik mazos apjomos, ka tā tika ātri aizmirsta.

nbsp nbsp2010 gadā Puma... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
5.

   2010. gadā, Puma, sadarbojoties ar kādu Ķīnas kompāniju arī izveidoja savu viedtālruni ar šādu iespēju, tomēr efektivitāte bija tik minimāla, ka to īsti nevarēja pat pielietot, lai uzlādētu ierīci.

nbsp nbsp2012 gadā arī Nokia... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
6.

   2012. gadā arī Nokia inženieri bija sākuši plānot ko veidot ar saules enerģijas iespējām, tomēr tā arī neko plašākai publikai neprezentēja. Viņi kā galveno problēmu minēja viedtālruņa mazā izmēra aizmugures korpusu, uz kura nav iespējams izvietot pietiekami lielu saules enerģijas paneli.

nbsp nbspPagājuscaronā gada... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
7.

   Pagājušā gada MWC (Mobile World Congress) pasākumā divu kompāniju sadarbības rezultātā, tika izveidots viedtālruņa prototips, kas no 3 minūšu uzlādes no saules, spēj piedāvāt 1 minūti ierīces lietošanu. Varbūt tas neliekas nekas iespaidīgs, bet vēl gadu iepriekš tika plānots, ka ierīce spēs iegūt tikai 15 minūšu lietošanu no 2 stundu uzlādes ar saules enerģiju.

nbsp nbspIespaidīgākais... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
8.

   Iespaidīgākais drīzāk ir tas, ka šis saules enerģiju uztverošais panelis ir iestrādāts ekrānā, tieši zem skārienjūtīgās ekrāna kārtas, tātad netiek ietekmēts ierīces dizains un arī ekrāna redzamība esot teicama. Šāds risinājums nozīmē, ka ierīci ir arī iespējams uzlādēt tās lietošanas laikā. Lai gan prototips tā arī nesasniedza “saules gaismu” līdz tā paredzētajam prezentācijas laikam, šis varētu būt kā labs pamats turpmākai attīstībai.

nbsp nbspScaronāds... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
9.

   Šāds risinājums ir tikai laika jautājums, jo pat Apple savā īpašumā esot ieguvis patentus par līdzīgu tehnoloģisko risinājumu izveidi.

nbsp nbspPat MIT... Autors: Laciz Bezgalīga viedtālruņa uzlāde - Saule!
10.

   Pat MIT (Massachusetts Institute of Technology) ir izveidojuši tādu tehnoloģisko risinājumu, kas ir kā caurspīdīgs pārklājums, bet tajā pašā laikā spēj uzņemt saules radīto enerģiju un pārvērst to elektroierīcēs lietojamā elektroenerģijā. Līdz šim pārsvarā saules enerģijas paneļi ir tumšas krāsas, jo tomēr tumšāki materiāli absorbē lielāku daudzumu gaismas.

0
118

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Roterdama avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa RudzupuķeMedaļa Burvju klana biedrs
  Roterdama 18.06.18 09:56
 
1
0

Man patīk klasiskais variants jeb lādēt ar lādētāju. Dažas stundas jāpagaida, bet pēc tam pusotru dienu par lādēšanu domāt nevajag.

Roterdama avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa RudzupuķeMedaļa Burvju klana biedrs
  Roterdama 18.06.18 09:59
 
1
0

Ja ir štruntīgi laikapstākļi un nav saules, tad telefonu uzlādēt nevar.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 13.06.18 00:29
 
0
0

1.Tu jau neesi tas pats laciz, kas radija apostrofs programmu?

2.Nu ir iespēja, apvienot saules batarejas ar apģērbu, bet telefonam izveidot bezvadu lādētāju kas saskaras ar konkrētu konaktvietu, kas atrodas kabatā. Vienīgā problēma ir estētiskums šādam apģērbam, bet gan jau ka dizaineri varētu ko izdomāt.

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 13.06.18 03:39
 
0
0

Pie muusdienu tehnoloģiju attīstiibas,tas briidis pienaaks aatri un nemanaami...    

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 13.06.18 13:21  
 
0
0
atbildot uz FirstWill komentāru " 1.Tu jau neesi tas pats laciz, kas radi... "

Nē, ir atšķirība starp Laacz un Laciz.