Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
42

Tuvojoties jaunajam gadam, Hokeja Blogs aptaujāja trīs hokeja apskatniekus, kuri sniedza komentāru par aizvadīto gadu Latvijas hokejā. Visu triju kolorīto personu viedokļi bija atšķirīgi, kas parāda, ka pašmāju hokeja saimniecībā šumis notiek.

Prāmnieks Pietrūkst skaļu... Autors: Hokeja Blogs Matulis, Puče un Prāmnieks par 2017. gadu Latvijas hokejā
1.

Prāmnieks: Pietrūkst skaļu uzvaru

Pozitīvā lieta ir Bobs Hārtlijs un Latvijas izlase, saimniecības domāšanas maiņa sen jau bija vajadzīga. Ar treneri ir parakstīts ilgtermiņa līgums, lai gan ir atrunāti punkti, ka termiņš var samazinātues. Ja Hārtlijs nostrādās piecus gadus līdz olimpiskajam ciklam, tad varētu redzēt pozitīvas iezīmes.

Negatīvais varētu būt tas, ka Latvijas U20 izlasei neizdevās noturēties augstākajā divīzija. Jaunajiem spēlētājiem atrādīties skautiem elites divīzijā būtu liels ieguvums.

Laikam pietrūkst skaļu uzvaru, lai hokeja sezonu nosauktu par pilnvērtīgu.

Federācijā arī viss līdz galam nav kārtībā, ņemot vērā Dārziņa gadījumu. Lauris tomēr ir autoritāte, ja viņam kaut kas nepatiks, tad pārējiem čaļiem nebūs vienalga. Varētu būt kāds sekotājs tam visam. Tas ir akmentiņš federācijas lauciņā, jo viņiem to vajadzēja sakārtot. Ja neatrisinās šo lietu, tad var sekot sekas.

Uz papīra skatoties, pasaules čempionātā vajadzētu būt labam sastāvam. Tas pats Karsums, kurš parasti ceļgalu operē pavasarī, tad to viņš ir paveicis jau šobrīd.

Matulis Pascaronlaik notiek... Autors: Hokeja Blogs Matulis, Puče un Prāmnieks par 2017. gadu Latvijas hokejā
2.

Matulis: Pašlaik notiek sistēmiska Latvijas hokeja kastrācija

Aizvadītais gads ir parādījis, ka Latvija ir bagāta zeme, jo mēs varam atļauties maksāt izlases galvenajam trenerim 460 tūkstošus eiro gadā vai 46 tūkstošus mēnesī. Pat situācijā, kad treneris pusgada laikā ierodas uz divām nedēļām. Ja mēs gribam lidot ar tādu aeroplānu, tad jāmaksā tā cena.

Praktiski, nekas skaists nav noticis, jo Latvijas hokejs iet uz grunti. Visi mūsu vadošie spēlētāji ārzemju klubos ir nokļuvuši otrajās lomās, ne mums īsti aizsargi, ne uzbrucēji, ir tikai pieci vārtsargi, kas ir pasaules klases līmenī. Sastādot Latvijas hokeja uzbrucēju topu, ceturtajā vietā iekļūst cilvēks, kurš sezonā iemetis divas ripas.

Mums izlasē hokejists ir vajadzīgs, tad kad nepieciešams. U20 izlases sakarā redzējām, ka Mareks Mitens, acīmredzot, skolas dēļ netika uz izlasi. Tu nevari no Amerikas augstskolas skriet prom uz Latvijas U20 izlasi, jo mācību iestāde gadā par tevi maksā 20 - 30 tūkstošus dolārus maksā. Tas ir pamatdarbs. Mums jūsmoja, ka Amerika ir pilna ar latviešiem, no vienas puses tas ir labi, bet priekš Latvijas hokeja nemaz tik labi nav. Apmēram trešā daļa no viņiem paliks Amerikā, aprecēs vietējās dāmas un dzīvos tur.

Ja "Dinamo" ir nopietns hokejs, tad gribētos pateikt, lai Juris Savickis vai Aigars Kalvītis nemēģina iestāstīt, ka viņiem nav tik daudz naudas, lai izveidotu normālu fārmklubu. Pašlaik notiek sistēmiska Latvijas hokeja kastrācija, jo puikas izbraukājas pa Pēterburgu, pa Krieviju, tad badāc, 20 gadu vecumā viņš nav nevienam vajadzīgs. Tagad mēs sagaidām nākamo paaudzi, tur būs iekšā [Pauls] Svars, [Roberts] Kaļķis un visa kompānija, kas nevienam nebūs vajadzīga. "Dinamo" viņš kā jaunais spēlētājs vēl neder, bet kur spēlēt arī īsti nav. Varbūt ienesīgāk viņam ir strādāt "Domas dārzā" par alus bārmeni.

Vēl es gaidu, kad Kirovs Lipmans izdarīs labu lietu un samaksās izdevniecībai "Jumava" par tur pusotru gadu stāvošo Latvijas hokeja federācijas prezidentu grāmatu. Grāmata ir vairāk kā gadu gatava, bet tagad gaida samaksu.

Esmu optimists, tāpēc teikšu, ka nākamais gads būs sūdīgs. Pasaules čempionātā Dānijā [Herningā - aut.], kur Latvijas izlase aizvadīs spēles, nav nevienas viesnīcas un lielākā daļa fanu dzīvos 30 km attālumā no tās. Otrkārt, pirmā spēle pasaules čempionātā ir pret Dāniju, var iznākt tā, ka līdz piektajai spēlei mums nav nevienas uzvaras. Gribēšu redzēt, ko tad teiks sajūsminātā un mazliet stulbā latviešu tauta par Hārtlija varoņdarbiem. Pagājušogad, kad kalendārs bija veiksmīgs, tad ar trim uzvarām bijām zirgā. Tagad kalendārs ir sagriezies un viss var notikt.

Puče Hārtlija... Autors: Hokeja Blogs Matulis, Puče un Prāmnieks par 2017. gadu Latvijas hokejā
3.

Puče: Hārtlija parādīšanās ir stāsts par Latvijas hokeja nākotni

Ir viena svarīga lieta Latvijas hokejā, tas ir Bobs Hārtlijs. Kultūra, kādu viņš šobrīd ienes hokejā nekad te nav bijusi. Tas ir ceļš, kurš jāiet ne tikai hokeja, bet visai sabiedrībai, tur apkārt it ļoti daudz vērtības. Viņa lietderības koeficientu šeit mēs novērtēsim tikai pēc desmit gadiem, bet grūdiens daudzējādā ziņā turpmāk radīs ļoti labus stāstus.

Hārtlijam ir kompetence un zināšanas, viņš stāsta par to ko saprot, laika gaitā ir pārbaudījis un atnesis rezultātu. Latvijas hokejā tā ir liela vērtība, jo pašmāju cilvēki, kas māca hokejistus ir paši nonākuši no laukuma, novilkuši slidas un paņēmuši svilpi. Jauno speciālistu skolotājs ir bijis viņu iepriekšējais treneris. Šis cilvēks neiet caur skolu, tam viņš iet cauri tikai piespiedu kārtā, ja trūkst attiecīgs sertifikāts. Ne viņi māk sarunāties ar saviem audzēkņiem, ne viņi saprot lietas, kas attiecas uz cilvēka fizioloģiju. Viņiem tā ir bijusi sporta nometne 30 gadu garumā. Tāpēc tagad nav jāskatās uz U18 vai U20 izlašu rezultātiem. Mums jāskatās, kurš puika ir labi nospēlējis, kura kombinācija veidojusies ar perspektīvu.

Hārtlija parādīšanās ir stāsts par Latvijas hokeja nākotni. Arī agrāk ir bijuši atsevišķi gadījumi, Teda Nolana, Peka Rautakallio vai Kurta Lindstrēma personā, bet tie visi ir atdūrušies pret pašmāju saimniecības uzpūtību un nekompetenci. Tātad, viņi ir nolikti malā, jo mēs zinām labāk. Nevajag domāt, ka kādreiz mums būs medaļas. Ja mēs paņemsim to ko Hārtlijs dod, tad jau pietiks nākamajiem simts gadiem.

 
0
42

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 30.12.17 23:01
 
0
0

Interesanti jebkurā gadījumā uzklausīt dazādus viedokļus. Raksts noteikti ir ļoti labs.+    

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 31.12.17 00:56
 
0
0

Interesants raksts, un manuprāt vissakarīgāk ir izteicies tieši Prāmnieks.

Dark Magician avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Dark Magician 31.12.17 13:07
 
0
0

Paklusēšu par Puči, jo viņš ir eksperts, bet ne vienmēr objektīvs un godīgs, Prāmnieks ir izteicies gudri, bet Matuli sen par ekspertu nesauktu. Pēdejos pāris gados Matuļa raksti neatkarīģi no tā, kurā mēdijā tie tiek publicēti tie ir pilni ar pārspīlējumiem, faktu kļūdām, baumām bez īpaša pamata (nesenākais piemērs par to, ka Dzierkals dosies uz RD). Arī viņa izteikumi par Dinamo šajā rakstā - kāpēc viņš par to nerunāja pirms 5 gadiem? RD jau sen nav fārma puslīdz sakarīgā čempī (lai piedod Liepāja). Varu pats atbildēt- Matulis jo vecāks kļūst, jo vairak mīl rakstīt tā, lai a) kacinātu tautu un šadi pelnītu klikšķus b) raksta to, ko redz, ka vismaz liela daļa tautas grib redzēt. Respektīvi viņa raksti un apskati bieži ir ļoti neobjektīvi.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Senču olaMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 31.12.17 00:18  
 
0
1
Uz Bobu Hārtliju,latvieši atkal skatās kā indiāņi uz labo konkistadoru!!!Mums pašiem ir pilns ar labiem LATVIEŠU treneriem!!!Pietiek meklēt ārzemju laimes lāčus!!!