Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
47

Mazāk, kā pēc divām nedēļām sāksies desmitā KHL sezona, kurā dalību ņems arī Rīgas "Dinamo" komanda. Desmitā sezona ir zīmīga ne tikai ar apaļo skaitli, bet arī jaunu galveno treneri. Kādreizējais Rīgas "Dinamo" kapteinis, Sandis Ozoliņš uzņēmies diriģēt komandu, kuru jau reiz motivēja, tikai citā ampluā. Kāds Ozoliņš būs kā treneris? Jautājām Ozoliņam tuvu stāvošam cilvēkam, žurnālistam Armandam Pučem.

Rīgas "Dinamo" šo svētdien aizvadīs pēdējo pārbaudes turnīru pirms gaidāmās sezonas. No 13. līdz 17. augustam, jau devīto reizi norisināsies turnīrs "Latvijas Dzelzceļa kauss", kurā rīdzinieki aizvadīs četras spēles.

Kā atscaronķirsies treneris... Autors: Hokeja Blogs Armands Puče: Ozoliņš ir ceļā uz trenera amatu
1.

-Kā atšķirsies treneris Ozoliņš no kapteiņa Ozoliņa?

-Tas, ka viņš pieņēma šo darbu, tā jau ir pirmā atšķirība. Kas ar viņu noticis kā spēlētāju, var papildināt trenera karjeras stāstu. Noteikti tas nav Sandis Ozoliņš, kas bija ģērbtuvē, treneris Ozoliņš un kapteinis Ozoliņš ir divas atšķirīgas lietas. Protams, rakstura īpašības, kas tiek izkoptas kā spēlētājam, kā līderim komandā, noder komunikācijā, sasniedzot mērķus kā trenerim. Vai Ozoliņš šobrīd ir treneris? Viņš ir ceļā uz šo amatu. Viņam ir jāmācās un jāiegūst pieredze, ja viņš neiet šo ceļu, tad par treneri nevar kļūt. Par treneri nekļūst mācību solā, sākumā ir teorija un pēc tam - prakse. Labus trenerus atšķir tas, ka viņi ir praktiķi. Teorija ir svarīgi un savstarpējo attiecību mijiedarbība ir būtiska. Man šķiet, ka Ozoliņa lielākais veiksmes pamats varētu būt Ģirts Ankipāns. Neskatoties uz to, kā Rīgas "Dinamo" komanda ir tērējusi naudu iepriekšējās sezonas, un ik pa laikam ir stāstījuši, ka ir izdevies piesaistīt kaut kādus leģionārus, kuri pēc tam veiksmīgi aizvadījuši karjeras KHL. Tomēr tur nav bijušas tādas sistēmas, kādas ievieš Ģirts Ankipāns, komandas komplektācija ir pārdomāta, mērķtiecīga un tam ir jānes rezultāts. Nav pamata domāt, ka tā nebūs. Var redzēt, ka apakšā ir izpratne par procesu.

-Rīgas "Dinamo" komanda pēdējās trīs sezonas nav sasniegusi izslēgšanas spēles. Sandis Ozoliņš spēs aizvest komandu līdz izslēgšanas mačiem?  

-Runājot par līgu kopumā, minimālas izpratnes gadījumā, kādā saimniecībā "Dinamo" spēlē, var mierīgi sasniegt pirmo mērķi, kas ir izslēgšanas spēles. Rīgas "Dinamo" budžets nav tik mazs, to atzīst arī ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns. Atrodoties Eiropā, mēs tomēr esam spiesti rēķināties ar Eiropas tirgu, tad "Dinamo" ir stipri virs vidējā. Ja tu cīnies par spēlētājiem, tad ir jārēķinās ne tikai ar bagāto KHL klubu varējumu, bet arī to, kas notiek Eiropā. Šajā ziņā "Dinamo" ir konkurētspējīgs. Galvenais, cik mērķtiecīgi izmanto savas zināšanas darbā, šobrīd izskatās, ka vasaras darbs ir bijis saturīgākais starpposms, kopš atjaunots ir Rīgas "Dinamo".

-Lielāko daļu spēlētāja karjeras Ozoliņš aizvadīja Ziemeļamerikā pie dažāda rakstura treneriem. Ar Ozoliņa stāšanas galvenā trenera amatā, komandā ir ienesta arī aizokeāna hokeja vēsmas?

-Lielākā daļa, kas no treneriem ir bijuši Ozoliņa karjerā, tie ir Ziemeļamerikas speciālisti. Tās personības ir ietekmējuši pielietojumu kā trenerim. Mēs redzam arī komandas komplektācijā, šo kanādiešu spēlētāju parādīšanos "Dinamo". Tas arī ir zināms vaibsts, acīmredzot, var prognozēt spēlētāju darbības vai zināt kādas prasības no viņiem izvirzīt.

-Komandas sastāvs gaidāmajai sezonai ir gados jauns, bez lielas pieredzes ir arī treneru brigāde. Kādu reuzltātu varam sagaidīt no spēlētāju un treneru mijiedarbības?

-Gados jauna komanda, var nosacīti teikt, tomēr visiem hokejistiem ir pieredze. Varbūt ir trīs līdz četri spēlētāji, kas savas karjeras nākamo posmu ir atraduši Rīgas "Dinamo". Neredzu problēmas, ka komanda varētu neiekļūt izslēgšanas spēlēs, ir daudzi blakus apstākļi, kas to nosaka. KHL varenība nav liela, varbūt naudas ziņā vienā, otrā gadījumā varenība ir lielāka, bet kārtības kopumā ir mazāk, nekā varētu iztēloties. Līdz ar to, uz šāda fona, pie minimālas sakārtotības, pie minimālas vēlmes jēgpilni veidot kādu stāstu, var ļoti veiksmīgi atrasties šajā līgā. Ozoliņa un Ankipāna cilvēciskās īpašības ir tādas, ka viņi var šo stāstu nolikt uz ledus ar plusa zīmi, ne tikai uz papīra.

-Jaunajā sezonā vairs nevadīsiet hokeja studiju Rīgas "Dinamo" spēļu starplaikos. Tas neietekmēs jūsu ineteresi par komandas spēli? 

-Esmu sekojis hokejam pietiekami ilgu laiku, man nav problēmu vērtēt komandas sniegumu. Tāpēc noliekam malā to, kāda ir mana izpratne par politisko procesu. Ja šis projekts šeit dzīvo un piepilda, un atstarojas līdzjutēju attieksmē, tad kāpēc man izlikties, ka tas ir vienaldzīgs? Tas man nav vienaldzīgi.

Foto: Jeļena Ļevšina

1
47

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 11.08.17 20:02
 
1
0

galvenais rezultats

ukris100 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Spoks
  ukris100 12.08.17 04:25
 
1
0

Nepārprotami Ozoliņš bija fokeja slavenība .Ar uzsvaru uz bija.Un tāpat arī varenais komentētājs Pučs šajā intervijā teica ka Ozoliņš varētu kļūt par labu treneri,bet kad nevienam nav zinams(un varetu arī nekļūt).Tas viss tik ļoti izskatas pēc savējo iebīdīšanas naudīgos amatos.

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 28.09.17 10:47
 
0
0