Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
100

Apskatot statistiku un, vienkārši ar skābu seju skatoties visas "Dinamo" spēles, es varu secināt tikai un vienīgi to, ka spēle Ankipāna vadībā ir sliktāka, nekā Ozoliņa laikā, protams, ar atkāpēm. Uzvaru un punku, kaut gan limitēti, ir vairāk, nekā iepriekš. Bet tā nav veiksme. Tam ir pamatots iemesls, bet tam, ja ne necik, tad tikai pavisam nedaudz ir saistība ar Ģirtu Ankipānu.

Nevar neatzīt, ka komandas aizsardzība ir nedzudz sakārtotāka, taču nekādu lielu izmaiņu nav. Joprojām visas spēles garumā komanda atļauj lieliskas iespējas pretinieka komandai. Vienīgais, kas komandas kopumā ir izmainījies ir vārtsargs. Jānis Kalniņš ir "Dinamo". Kā Kalniņš, tāpat arī "Dinamo", jo uzbrukumā nav absolūti nekā, jau septiņas sezonas pēc kārtas, pat 2013./2014. sezonā , kaut gan "Dinamo" guva 141 vārtus, kas nav tik slikts rādītājs, bet aiz matiem viņus play-off ievilka Telkvists. Pirms divām sezonām to pašu izdarīja Holts. Tagad to dara Kalniņš, kaut gan, diemžēl, ir par vēlu.

Justin Peters vidēji saņēma 29,85 metienus pa vārtiem spēlē, visus Ozoliņa laikā. Jānis Kalniņš - 31,32 metienus. It kā neizklausās daudz, bet kopumā, komandas spēle aizsardzībā to ietekmē, kas nozīmē, ka aizsardzība labāka nav palikusi. Tikai un vienīgi Kalniņa dēļ, "Dinamo" nezaudē katru spēli ar briesmīgu rezultātu, aizsardzība šeit nav nekāda sakara.

Sanda Ozoliņa lielākā kļūda bija Justin Peters. Rīgas ''Dinamo'' 16 spēlēs, ar Sandi Ozoliņu pie komandas stūres, vidēji guva 1,44 vārtus spēlē, kas ir katastrofāli, sezonas beigās tie būtu 81 vārti. Vienkārši briesmīgi. Ankipāna laikā komanda vidēji gūst 1,6 vārtus spēlē, kas sezonas beigās būtu 90 vārti. Nav diez ko labāk. Zaudētajos vārtos gan atšķirība ir milzīga. 20 spēlēs ''Dinamo'' ielaiduši vidēji 1,85 vārtus spēlē. Rādītājs ļoti labs. Ja komanda vārtus nemet gandrīz vispār, tad tas neko nenozīmē. Ozoliņa "Dinamo" ielaida vidēji 3,44 vārtus spēlē. Kalniņu ieliekot vārtos visās spēlēs ''Dinamo'' 101 vārtu vietā ielaistu 72 ripas. Noteikti situācija sakarā ar komandas tālāko eksistenci nebūtu tik saspringta.

20 spēlēs Ankipāna vadībā "Dinamo" ir ieguvuši 20 punktus. Nekā īpaša. Ozoliņa vadībā, 16 spēlēs 5 punkti. Kalniņš ir visu to punktu atslēga.

Ozoliņam nebija tādu uzbrukuma ieroču, kā Dārziņš, viņam nebija Miķeļa Rēdliha, Salmelas, Žerdeva, Galviņa. Viņam bija Galiardi, Lessio, kuriem pareizu pieeju viņš neatrada. Es gribētu teikt, ka Ozoliņš bija nepareizā vietā, nepareizā laikā, viņam pietrūka taktisko zīmējumu uzbrukumā, pietrūka drošība vārtos. Jāsaka, ka ja varētu salikt kopā komandu, kas ir salikums no visiem spēlētājiem un ieliktu to sezonas sākumā, rezultāti tik bēdīgi nebūtu, bet joprojām, lielākoties, Kalniņa dēļ.

Viss, ko var secināt, ka nav svarīgi, kurš ir treneris, nav svarīgi kurš ir komandā, vārtus gūt viņi nespēj un vienīgais veids, kā uzvarēt ir, noteikti par nesamērīgi zemu cenu, ja ne top 3, tad top 5 vārtsargu spēlēt katrā spēlē. Man žēl Kalniņa, man žēl līdzjutēju, diemžēl komanda nespēj izveidot komandu, kura gūs ap 130 - 140 vārtu sezonā un vēl ieliek vārtos vārtsargu, par kuru labāks būtu finiera gabals, kas ir mazāks par vārtiem.

0
100

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 29.11.17 21:26
 
2
0

Paldies par rakstu, izlasīju ar interesi. Argumentus saprotu un tiem apakšā ir kaut kāda loģika, bet tomēr daži BET:

1. Nebija jau tā, ka Kalniņš sezonas sākumā nespēlēja - spēlēja, kaut arī ne tik daudz cik Pīterss un, ja pareizi atceros, tad sezonas sākums kā reiz Kalniņam bija pabāls, kas arī kopā ar ne sevišķi pārliecinošo sniegumu izlases gatavošanās posmā tomēr droši vien arī bija galvenais faktors, kas pirmā numura lomā izvirzīja Pītersu.

2. Man patīk Kalniņš un es piekrītu, ka viņš ir viens no faktoriem, kas palīdz Dinamo ievākt punktus arī ar ne sevišķi spīdošu uzbrukumu, tomēr apgalvojums, ka tieši viņš ir izšķirošais, manuprāt ir drusku par skaļu - jo nav jau arī tā, ka komanda bezcerīgi zaudē tajos gadījumos, kad vārtos ieliek Ārmali.

3. Par uzbrukumu - jā, Dārziņš ir atgriezies neslikti un uz šo brīdi noteikti spēlē svarīgu lomu komandā, bet Miķeļa sniegums gan statistikā diez ko neparādās, un tagad, kad uz kādu laiku no aprites ir izkritis Salmela, nevar teikt, ka komanda spēlē būtiski sliktāk.

4. Jāsaka kā ir - visdrīzāk Ozoliņam gluži vienkārši pietrūka pieredzes. Nav jau tas vieglākais ceļš savu trenera karjeru bezmaz vai uzreiz sākt ar KHL līmeņa komandu. Ok, tādi precedenti ir, bet man tomēr liekas, ka to var ne tuvu ne katrs, un, kā izskatās, tad Ozoliņš laikam tomēr vis nebūs no tādiem.

5. Piekrītu par to, žēl līdzjutēju - jo kuram gan patīk fanot par komandu, kura lielākoties zaudē un diezgan stabili dzīvojas pa tabulas pašu apakšu? Bet par ko žēlot Kalniņu? Ok, skaidrs, ka nav patīkami spēlēt diezgan bezcerīgā lūzeru komandā (būsim godīgi, Dinamo šobrīd tieši tāda arī ir), bet - statistika viņam ir laba, un, ja vēl viņš arī regulāri dzīvojas pa seivu Top X momentiem, tad nav nemaz tik neiespējami, ka viņu pamana kāds skauts un tad jau kas zin, varbūt nākošgad Kalniņam piedāvā daudz labāku līgumu daudz labākā komandā...

Kārlis Grundmanis2 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  Kārlis Grundmanis2 29.11.17 21:57
 
1
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Paldies par rakstu, izlasīju ar interes... "

Kalniņam noteikti spiež uz nerviem tas, ka viņam ir lieliska statistika un, ka viņš "stāv uz galvas", bet komanda joprojām nevar iemest vārtus.

Kalniņš sāka, ja nemaldos, tad 3 spēles Ozoliņa laikā. Pret Sočiem viņš ielaida piecus, bet pret "SKA" un "Salavat Yulayev" viņš nospēlēja lieliski, tikai atkal komandas vājā spēle uzbrukumā visu izjauca.

Armalis nu noteikti nav Kalniņš, tomēr jāatzīst, ka ar viņu vārtos komanda nav nolemta, bet ja komanda nepārtraukti met pa vieniem vārtiem, diviem spēlē, atļauj pāri 30 metieniem spēlē un komanda tik un tā vāc punktus, nedrīkst nenovērtēt vārtsargu.

KerCiet avatars
Medaļa PandaMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Namejs
  KerCiet 30.11.17 11:11  
 
1
0
Nu redz ozoliņš bija labs spēlētājs, bet kā treneris neder. Agrāk dinamo spēlēja labi. Tagad tāds kašmars ka pat atmetu un neskatos. Labākajā gadījumā izlasu Delfos rezultātu. Žēl protams ka tā.

Kārlis Grundmanis2 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  Kārlis Grundmanis2 29.11.17 22:16
 
0
0

atbildot uz Oajpjkmald komentāru " Ozoliņam vienkārši trūka pieredze. Visu... "

Petersa iemesli nemaina to, kā viņš nospēlēja. Par to, ka taktiskie zīmējumi varēja būt labāki, es piekritīšu, bet tā nebija Ozo atbildība, uzbrukuma zīmējumus veidoja Ņiživijs. Par faniem arī piekritīšu, ja tu esi fans, jājūt līdzi vienmēr, nevis tad, kad uzvar, bet jāsaka, ka Dinamo to lietu padara ļoti grūtu jau vairākus gadus bez gaismas tuneļa galā.