local-stats-pixel fb-conv-api

BitCoin. Kriptovalūtas. Piramīda vai Revolūcija?140

Pēdējo mēnešu laikā viena no “karstākajām” tēmām finanšu pasaulē ir kriptovalūtas. Visbiežāk cilvēku prātos, skanot vārdam “BitCoin”, kas ir pasaulē pirmā kriptovalūta un šīs industrijas pionieris. Viedokļi par šo tēmu krasi atšķiras – ir tie, kas uzskata, ka tā ir piramīdas shēma un burbulis, kas teju tūlīt sabruks. Pretējā nometnē – cilvēki, kas cildina tehnoloģiju kā revolucionāru mēģinājumu sniegt alternatīvu tradicionālajam finanšu sektoram. Kam ticēt? Lasi tālāk…

487 9 140 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 140

0/2000

Vienīgias, kas man šajā nepatīk, ka dēļ tiem zeltracējiem GPU 2x dārgākas, kā vajadzētu būt. emotion

10 0 atbildēt

Ne piramīda, ne revolūcija. Bara instinkts + labas reklāmas un fonā milzīgs skaits ar botiem, kas ceļot sienas taisa pirkšanas barjeras pa zemāku cenu un pārdošanas - pa augstāku. Tiklīdz ir pamatīga peļņa (izslauktas govis), tā boti tiek apturēti un pārlikti uz daudz zemāku iepirkšanas cenu (piemēram -40%) un cenai drastiski krītot- tiem, kam nervi netur - tirgo nost iepirkto, attiecīgi zemākā cenas boti to nopērk un kāpina ciparu atkal augšup.. 

9 0 atbildēt

Bitcoin par piramīdu var saukt tikai degradēti cilvēki kuriem par to nav ne mazākās izpratnes.

8 2 atbildēt

Starp citu, drīz gaidāms BitCoin cenas kāpums apmēram līdz 21 000 - 25 000 usd. Iepērkam un holdojam emotion

6 0 atbildēt

Man ir aptuveni šādas domas šajā sakarībā:

1) Ja daudzi joprojām līdz galam netic pat lielajām valūtām, kuras emitē lielas oficlālas varas, kāpēc būtu jāuzticas kaut kam kreisi emitētam? Uzkrāšana ir ļoti svarīga lieta, bet ir maz kā tāda, ar kā palīdzību varētu labi uzkrāt. Pat privātīpašums nav gana droši.

2) Daudzi bļauj, ka bankām nevar ticēt, mēģina glabāt eirkus "zeķē", bet neapzinās, ka, ja būs totāls banku krahs, Eiropā vai pasaulē, tad tas eiro papīrītis tikpat nepalīdzēs, ekonomika vienkārši apstāsies. Nepalīdzēs arī kriptovalūta.

3) Tāpat kā ar akcijām, valūtu kursiem utml, domāju, ka arī kriptovalūta ir veids kā spekulēt.

4) Par cik kriptovalūtas ir orientētas uz anonimitāti, ir iespējami nelegāli darījumi, kas lielajām varām var sākt nepatikt, tāpat kā ar kreisajām bankām. Vienā dienā autoritātes var pateikt viss - operācijas ar kriptovalūtām ir krimināli sodāmas.

5) Tāpat kā naudu no maka vai bankas, kur garantija, ka tev šifru failus no datora vai cita nesēja nevar nospert?

6) Šodien gan nopietnus šifrus uzlauzt ir teju nereāli, bet tas ir šodien. Nespekulēšu ar teorijām par kvantu datoru ieviešanu, kas vispār apgriezīs datorzinātni kājām gaisā, bet zināms risks pastāv arī šifru uzlaušanas sakarībā. Tad, kā Pelēkais Vilks izteicās, konkrētā kriptovalūta būs vien dažu elektronu vērta. Piemēram, zeltu tīri fizikāli sintezēt šodien praktiski nav reāli, teorētiski gan kodolreakcijās kādu atomu var sintezēt, bet enerģijas patēriņš būtu totāli neadekvāts. Arī izplatījumā, cik saprotu, tas ir pietiekami rets metāls.

Par cik sacelta tāda ažiotāža, tad ar kolēģiem ITšņikiem ar lielu stāžu izrunājām šos jautājumus un bijām aptuveni vienisprātis šajos jautājumos.

4 0 atbildēt

Jautājums viens- kas atjauno pašu sākuma bitcoin setupu- lasīt maciņu- rakšanai? Tas nozīmē, ka ja programmatūru atjauno, tad tā atjaunojas visiem, vai ne tā?  Un faktiski, ja esmu izstrādātājs,  ko gribu setupa kodā to arī lieku....var ielikt arī slēpto rakšanu, kas jau tagad ir populāri pat interneta vietnēs un torrentos, tas ir- sev roc tik un tik, bet daļu roc pašiem izstrādātājiem un veido viņiem pasīvos ienākumus.  Jautājums- kam tad īsti pieder tavs bitcoin vallet?  Es lieku 100% ka ar skriptošanu var izprovocēt pārskaitījumu no bitcoin vallet uz citu bitcoin vallet, un beigās tu neko nepierādīsi- jo valūta taču ir anonīma. Tikpat labi, jaunā versijā bitcoin veidotāji var izdomāt ielikt skriptu par to, ka visa virtuālā valūta aiziet izstrādātājiem. Un neko tu atkal nepierādīsi- jo valūta taču ir anonīma. Ko dos, ka pārējiem updeitosies blockchainā tava transakcija, ja pierādīt tu neko nespēsi. Bankā ņem komisijas, bet tāpēc lai varētu nodrošināt stabilu pārskaitījumu servisu un pierādāmību transakcijām> Kas notiek ar bitcoin- tiek izmantots melnajā tirgū dēļ anonimitātes. Bet par drošu, uzticamu valūtu es to nekad nenosaukšu.

3 0 atbildēt

 emotion 

2 0 atbildēt

 emotion 

2 0 atbildēt

Tolstoju saprotu,Dostojevski saprotu,pat Tarkovska *Stalkeri* saprotu,bet no visas šeit sarakstītās huiņas...ne tik cik melns aiz naga emotion 

2 0 atbildēt
Paldies par rakstu, viennozīmīgi cepums, vienīgais kur labprāt pastrīdētos ir tēze “Pašā pamatā Blockchain strādā pēc informācijas decentralizācijas principa”. Blockchains var mierīgi eksistēt arī bez decentralizācijas, bet decentralizāca bez blockchaina gan nē.. droši vien būs man arī jāuzraksta kāds rakstiņpar šo... (savulaik par BitCoin jau uzrakstīju: http://spoki.tvnet.lv/izgudrojumi/Vai-kriptovalutai-Bitcoin-ir-nakotne/862993)
2 0 atbildēt

emotion

1 0 atbildēt

Kas ir tie analītiķi? Vai tie paši, kas kopš 2013. gada ir pie katra krituma bļāvuši, ka tas ir burbuļa plīsums? Tādi analītiķi netrūkst, bet viņu viedoklis nav īpaši vērā ņemams, jo nekad nav spējīgi neko konkrēti pateikt. Citādāk viņiem jau baigi labi - līdz savai kapa dienai turpinās bļaustīties par BitCoin krahu, līdz tas beidzot 2080. gadā notiks. Tā jau visi var visu paredzēt un "analizēt". emotion Tavs komentārs ir viedoklis, nevis konstruktīva analīze. Es cienu Tavu viedokli, bet lūdzu neuzspied to citiem kā nepārprotamu faktu, jo tā tas noteikti nedarbojas.

1 0 atbildēt

Varu piebilst vienu, visi tie, kas domā, ka šis ir lohotrons! tie ir cilvēki, kuriem nekas neinteresē. Cilvēki ir pārāk slinki, lai domātu un mēģinātu kaut ko saprast. Tā ir vienmēr bijis un būs, ka jebkāda jauna un inovatīva lieta netiek pieņemta un automātiski jau tiek pieskaitīta pie lohotrona. Ja salīdzina Blockchain un tagadējo maksājumu sistēmu, tad mēs tagad lietojam jau tehniski neizdevīgu un finansiāli neizdevīgu sistēmu, bet blockchain ir jauna ēra finanšu sistēmā, uzskaitēs, datubāzēm un to var pielietot vēļ daudz kur.

Es jau ilgi sekoju līdzi šim fenomenam un nebaidīšos to tā nosaukt emotion Tagad 2018 gadā seko jauni un ļoti pievilcīgi ICO, bet vēl priekšā ir kaut kas vēl milzīgāks. Katram sava galva uz pleciem un vajag mācēt fantazēt un analizēt, kā arī salīdzināt moderno ar novecojošo, veiksmi un HODL!

2 1 atbildēt

Tagad ir ļoti daudz ieinteresētas valstis un adrešu projekti var būt pat dažādās. Vebinārā jau stāstija, ka tur ir jābrauc darba vizītēs uz tām valstīm vairākas reizes, lai apsriestu ļoti daudz un dažāda lieta

1 0 atbildēt

Interesanti, rada pārdomas. emotion 

1 0 atbildēt

Ļoti gaidu mūsu istabenes, trošu trases magnāta Astrāļa komentāru!!

1 0 atbildēt

Nesen no 130€ dabiju 236€ un izņēmu, nezinu vai izdarīju pareizi, mošk vajadzēja vel paturēt, bet ok. 😉

1 0 atbildēt

mhm

0 0 atbildēt

Kur es varu pārdot  bitkoinu??   Man itkā  ir  8/ daļa no bitkoina...   Par cik  kāds pirks??/

0 0 atbildēt

gribu rak            bet man nelauj,,ev raceji.....grinbu rakt................................

0 0 atbildēt