local-stats-pixel fb-conv-api

GYM NO-NO'S: 20 GYM lielākās iesācēju kļūdas un mīti102

1382 10

Priekšvārds:
Jaunais gads un jaunā gada apņemšanās tuvojās!
Apkopoju 20, lielākos, aplamākās un populārākās kļūdas (tādas vēl ir daudz), ja būs kaut viens cilvēks no visiem lasītājiem, kas kaut ko no šī raksta iegūs, par to tikai priecāšos, bet vispārīgi, dari kā zini, un, ja izvēlies labāk turpināt ticēt reklāmām tad tā ir vienīgi Tava daļa, varu tikai novēlēt veiksmi!

Ja Tev ir vienaldzīgs veselīgs dzīvesveids, laba fiziskā forma, tad šis raksts nav domāts Tev, vienkārši pārlec uz citu rakstu un lai Tev veiksmīga diena! emotion
Tomēr, ja Tev tas viss nav vienaldzīgs, un Tev šķitīs šis raksts noderīgs un kādam varētu līdzēt, dalies, lai arī pārējie to redz! emotion

Tātad, ievads. Sākums tam visam nav viegls. Pirmo reizi uz trenažieru zāli aizgāju 12 gadu vecumā, kad, kā jau lielakā daļa no mums, nonācu pie secinājuma kaut ko mainīt sevis paša dēļ. Tas bija liels izaicinājums, diemžēl, neko par trenēšanos ne es, ne mani draugi daudz nezinājām, un tā sanāca pieļaut neskaitāmi daudz kļūdu, tādējādi iztērējot ne vien daudz laika kļūdoties, bet vēl jo vairāk un ilgāk – labojot kļūdu radītās sekas! emotion

Līdz ar to sekoja dažādas locītavu, muguras traumas, rezultāti arī nebija tādi, kādus vēlētos, bieži uznāca liels nogurums, neapmierinātība ar rezultātiem, garastāvokļa svārstība, samazināta motivācija kaut ko maz darīt. Tā arī pa vidam sanāca liels 5 gadu pārtraukums, līdz radās trīskārt liela motivācija atsākt treniņus ar daudz lielāku sparu un tā līdz šodienai, 4 gadus vēlāk, kad sāku trenēties ne tikai ar spēku, bet arī ar prātu!

Ar laiku uzzināju un pārbaudīju uz savas ādas daudz dažādas metodes, mītu un triku, par citu pieļautajām kļūdām. Pa šiem gadiem daudz lasīju brīvajā laikā gan labus, gan sliktus forumus, esmu lasījis neskaitāmiem zinātnisku pētījumu, līdz vēlāk arī skats uz trenēšanos palika daudz skaidrāks un rezultāti krasi iet uz augšu, sevisķi pēdējā laikā, kā arī motivācija tikai un vienīgi aug, tāpēc padalīšos ar iegūto informāciju, kurai es pats 100% uzticos!

Tad nu neiedziļinoties pekstiņos, paskatīsim lielākās kļūdas un mītus, kuras pieļauj iesāceji:

(detaļās pārāk neiedziļināsos, jo par katru punktu var sarakstīt veselu, lielu rakstu ar apakšrakstiem).

« 1  2  3 »
1382 10 102 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 102

0/2000

Respect, ieguldīji lielu darbu šajā rakstā!  emotion

40 0 atbildēt
Super! Pārdomāts raksts. Tev ir netikai muskuļi, bet arī smadzenes kā vajag strādā. Malacis emotion
10 0 atbildēt

skatoties no dzīves realitātes ir grūti noteikt skaodru treniņa un miega plānu, īpaši tiem kas strādā rotējošās (rīts/vakars/nakts) maiņās, es personiski strādāju nakts maiņas nu jau divus mēnešus un vēl pēc diviem, tas var mainīties, bet cenšos pats, bez zāles apmeklējumiem, uztiurēt sevi formā, un tici man, nav viegli gulēt tumšā istabā, ja guli pa gaišo dienas laiku, un vēl jo vairāk, ja tas mēdz mainīties. Bioloģiskais pulsktenis vienkārši saiet pa " īso " , tu guli kad vajag, bet ne cik labi vajadzētu, vai gribētos.

Būtība sarežģīta tēma, jo ļoti daudz cilvēku vienkārši nevar izveidot sev konkrētu ikdienas, iknedēļas utt plānu, un tas attiecās ne tikai uz treniņiem un miegu, jo svarīgāk, uz uzturu.

Un starp citu .. deadlift .. mans mīļākais vingrinājums no visiem emotion

9 0 atbildēt

Labs raksts! Latvijā vēl ir maz tādu rakstu autoru. Tāpēc liels paldies Tev! Domāju, ka ir cilvēki, kuriem Tu šādā veidā palīdzēji. Bet runājot par ēšanu ik pēc 3h. Ēdot biežāk un mazāku daudzumu ēdiena, tas ātrāk tiek pārstrādāts un vajadzīgās vielas tiek uzņemtas gandrīz nepārtraukti.

Savukārt, kad tu ēd 2-3 reizes dienā, bieži gadās, ka tu pārēd. Tūlīt izskaidrošu domu. Es pazīstu vienu bioloģi/anatomiķi/dietoloģi. Viņa bieži stāstīja interesantus faktus man. Viens no faktiem ir tas, ka ēdot, cilvēkam izsalkums pazūd 20minūšu laikā kopš pieēšanās un tikai tad viņš saprot, ka ir paēdis.

Līdz ar ko iznāk tā, ka esmu izsalcis - uzbliežu pēc iespējas vairāk rīsu un vistas uz šķīvja un to visu apēdu. Vēl virsū tam uzkožu augļus. Beigās iznāk, ka 30-40% no apēstā ēdiena ir lieks. Kā CT Fletcher teica, nav pareizas diētas un nav pareizu piegājienu sistēmas. Ir jāpielāgojās pie sava ķermeņa!

Veiksmi, kolēģi!!!

9 0 atbildēt

I also have a PhD in broscience

4 0 atbildēt

emotion Un Tu taa trenneejies?

es iisti negribu striideeties, kurs vairaak lasijis un pie kaa trenneejies, bet tas vienkaarshi fiziski nav iespeejams, kur nu vel naturaalim iesaaceejam. 6grupas x3vingr. x3 piegaajieni = 54 x 1,5min ar mazu atpuutu = 1h21min +iesildiisanaas. +siikumi kaa trapece, apaksdelms (jo dizvai tur vilkme ir ieksaa). Beigaas sanaak 2h no vietas hardcore sirds kaushana, nekas vairaak. Vai kaada taa ideja? aizgaaju, 1x uzspidu kaut ko guljus (kruutis, tricepss,) 1x vilkmi (mugura, kaajas, prese) un pagjorgaaju biciiti? Iedod luudzu savus plashos informaacijas avotus.

4 0 atbildēt

paldies par rakstu - īsi un kodolīgi par visu emotion

4 0 atbildēt

Vēlreiz pārlasīju rakstu un informācija ir tiešām vērtīga, tomēr ir lietas, kuras varētu papildināt. 

Tās ir tikai manas domas, tomēr es uzskatu, ka jebkurai treniņu programmai ir jābūt optimālai, tas ir, jāiekļauj ne tikai spēka un papildinošie vingrinājumi, bet arī lokanības, ātruma, eksplozivitātes un izturības vingrinājumi. Manuprāt, tīri cilāt svarus un nedarīt neko citu nav pareizi, jo tas ierobežo cilvēku - neattīsta ne koordināciju, ne izveicību, ne izturību. Nevienam (pat tiem, kas koncentrējas tīri uz izskatu, nevis kopējo attīstību/jaudu) nenāktu par ļaunu iekļaut pie iesildīšanās lēcienus ar lecamau*lu, pliometriku un sprintus. Ja to dara gudri un pareizos apjomos, tad tas dos tikai ieguvumus. 

4 0 atbildēt
Izlasiju visu,uzzināju daudz ko jaunu,radās jautājums par 19.punktu. Cik būtu ideali reizes ēst(17gadi,svars 69) dienā un ko? Un vai varētu palūkt informāciju kā uztrenēt kājas,muguru,jo ļoti vēlos uztrenēt krūtis,jo cik noprotu ir jābūt stiprām kājām lai spētu uztrenēt stipru muguru utt.
3 0 atbildēt

Galvenais un primārais ir labi jāatpūšās pirms treniņā. Kopš man ir diezgan fiziski smags darbs, kaut ar regulāru grafiku, mans organisms ir bik par vāju, lai vēl spētu trennēt pienācīgi muskuļus.

Katrs organisms ir savādāks, un kā jau te minēja, tu nevari sev satādīt plānu tā uzreiz, vai paņemt jau kādu gatavu no kāda cita cilvēka, tas vienkārši nav iespējams. Tev ir jāiepazīst sevi un pamazām jāskatās uz ko tavs organisms ir spējīgs un pamazām jāveido savs plāns. Protams, kaut kādu pamatu jau tam visam pat būtu vēlams izmantot, bet nedrīkst pieturēties pie tā strikti. 

3 0 atbildēt

Par 7. punktu atļaušos nepiekrist. Ja nerunā par kardio "motora iesilšanas" režīmā, tad skriešana un velosipēds (ne šosejas variants) ir labākais kājām un vispārējam tauku slānim. Ar piezīmi, ka to dara katru dienu.

3 0 atbildēt

Tā kā esmu iesācēja, tad šis man noderēja, paldies! emotion

2 0 atbildēt

Paldies! Pieķēru sevi pie vairākiem mītiem, ko daru nepareizi! Paldies! emotion

2 0 atbildēt

ouh pie cik daudziem tik tiem treneriem esmu vērsusies lai sastāda , man pareizu treniņa grafiku neviens nav palīdzējis , katru reizi paskatās uz mani un pasaka , tu vēl par jaunu . vai tas ir normāli ? Vienīgais kas man drusciņ palīdzēja tas bija skolas sporta skolotājs , viņš man paskaidroja un palīdzēja kā pildīt pareizi tur tos dažus vingrinājums . 

 - ūn jā vai kāds/a varētu man paskaidrot kas tas pa vingrinājumu - deadlift ? : D

2 0 atbildēt

Tu apraksti visu skaisti un smuki, bet zemtekstā tu dot padomus kā vajag cilvēkam kuram ir liekais svars, bet ko darīt ja cilvēkam tieši pretēji ir pazemināts ķermeņa svars?

1 0 atbildēt

https://www.youtube.com/watch?v=hjLqFP4SuFA

 

Šeit vēl ir daži kuri netika minēti ! 

1 0 atbildēt

Cepums tev par rakstu. Varēji vēl piemest vienu punktu par to cik ātri vingrinājums jāizpilda. Daudz tādu neizglītotu, kuri pēc iespējas ātrāk mēģina izpildīt vingrinājumu un domā jo ātrāk mētās svarus jo labāk būs rezultāts.

1 0 atbildēt

Kvalitatīvs raksts, bet, manuprāt, pārāk zemu šeit tiek nostādīti kardio treniņi. Protams, nekādus lielos muskuļus ar to neizaudzēsi, bet tieši kardio treniņi paplašina asinsvadus, palielina sirdi, kas ir ļoti svarīgs faktors, ja jau runa iet par fizisko veselību.

1 0 atbildēt

19. nepiekritīšu. Ēdu ik pēc 2-3 stundām,jo stundā ķermenis spēj uzsūkt tikai 20 grammus proteina. Piedzit viena reizē kuņģi ar proteinu butu izšķērdiba ,bet nu katrs dara kā grib. Un kā katram strāda.

1 0 atbildēt

Pa lielam taisniiba jau vien ir. Vieniigais, kam toc nepiekritiisu - eedienreizes! Piekriitu, ka nav jaaeed ik pa 3h. Bet, Pastaasti man luudzu, kaa lai 2 eedienreizees iedabuu ieksaa 3500kcal? (jaa 3000 man jau ir kcal deficiits) Pareizu uzturu protams. Nav iespeejams? nevar buut. nu redz tapeec ari naakas eest 5x. Es tiesaam buutu laimiigs, ja pietiktu ar 2000. Kopumaa - Galvenais ir savaakt makrosus. kaa un kad? vienalga. emotion

1 0 atbildēt
« 1  2  3 »