Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
233

Ziemeļkoreja pēdēja laikā visai bieži nonāk pasaules uzmanības lokā ar savu kodolieroču un ballistisko raķešu izmēģinājumiem, un draudēšanu visiem, kas tai aizrāda par šādu uzvedību! Bet tai pat laikā, Ziemeļkorejas konvencionālie spēki paliek nelielā ēnā, lai ari mēs atceramies par artilērijas baterijām vien 30 km attālumā no Seulas, par pārējo armiju pārāk daudz mēs nedzirdam. Tāpēc es šodien Jums pastāstīšu par Ziemeļkorejas modernāko kaujas tanku - Pokpung-ho!

nbsp nbspTātad Pokpungho kas... Autors: Mao Meow Pokpung-ho – Iepazīsties ar Ziemeļkorejas modernāko tanku!
1.

   Tātad, Pokpung-ho, kas Rietumos ari zināms ar nosaukumu M2002, ir modernākais Ziemeļkorejas tanks. Tas balstās uz modificēta PSRS T-64 tanka bāzes, kuram katrā puse ir pievienots vel viens balsta ritenītis, pagarinot tanka korpusu. Tāpat ir modificētas bruņas un torņa dizains, tanka priekšējās bruņas ļauj izturēt HEAT lādiņu triecienus, kuru bruņu caursišanas spēja ir mazāka par 500 mm. Rezultātā, šīs bruņas ir efektīgas pret vecāka gadagājuma prettanku ieročiem, bet pret modernajiem ieročiem šādas bruņas ir novecojušas. 

nbsp nbspPiemēram ASV... Autors: Mao Meow Pokpung-ho – Iepazīsties ar Ziemeļkorejas modernāko tanku!
2.

   Piemēram ASV prettanku sistēma TOW, var caur sist 900mm biezas bruņas, pat aiz reaktīvajām bruņām, kuras uz šiem tankiem nav novērotas. Tāpat, neskatoties uz tanka nelielo svaru, proti, 44 tonnas, tas spēj pārvietoties tikai ar 50-60 km/h. Tai pat laikā, Vācu Leopard 2A7 ar 67.5 tonnu svaru, var sasniegt 72km/h.

nbsp nbspKad mēs nonākam pie... Autors: Mao Meow Pokpung-ho – Iepazīsties ar Ziemeļkorejas modernāko tanku!
3.

   Kad mēs nonākam pie tanka ieročiem, tad Pokpung-ho ari neizdodas pārāk spoži paspīdēt, proti, tanks var būt bruņots ar 115 mm lielgabalu vai ari 125 mm gludstobra lielgabalu. Ja gadījumā, tas ir bruņots ar 115 mm lielgabalu, tad šis tanks praktiski nerada draudus citiem modernajiem tankiem. Bet gadījumā, ja tas ir bruņots ar 125 mm lielgabalu, tam ir jāpiekļūst salīdzinoši tuvu pretinieka tankam, lai spētu caur sist tā bruņas. Tāpat tā, mērķēšanas sistēma, un nakts redzamības ierīces izmanto tehnoloģijas, kuras skaitījās modernas pirms 50 gadiem. 

nbsp nbspPapildus... Autors: Mao Meow Pokpung-ho – Iepazīsties ar Ziemeļkorejas modernāko tanku!
4.

   Papildus galvenajiem lielgabalam tanks var būt apbruņots ar 14.5 mm lielkalibra ložmetēju, 7.62 mm ložmetēju. Kā ari prettanku raķetēm un pretgaisa aizsardzības raķetēm, taču kādam no četru cilvēku lielās komandas, ir jāatstāj tanka bruņu aizsardzība un manuāli jānotēmē šie ieroči. Proti, šim tankam nav attālināmi vadāmas ieroču sistēmas, kā piemēram, Leopard 2 tankiem un Dienvidkorejiešu K2 Black Panther tankiem.
 

nbsp nbspKopuma lai ari uz... Autors: Mao Meow Pokpung-ho – Iepazīsties ar Ziemeļkorejas modernāko tanku!
5.

   Kopuma, lai ari uz parējās Ziemeļkorejas armijas fona šis tanks ir moderns, taču salīdzinot ar attīstīto valstu kaujas tankiem, tas ir morāli un tehnoloģiski novecojis. Tam trūkst modernu komunikāciju tehnoloģiju, ātras datu apmaiņas starp citiem tankiem un armijas vienībām. Mobilitāte un ātrums ir problēma, bet viss vairāk, modernas modulāras bruņas, kuras varētu pielāgot dažādiem draudiem un moderna tēmēšanas sistēma ar automātisku lielgabala stabilizēšanas sistēmu.

​Bet tik un tā, šo tanku nevajadzētu novērtēt par zemu.

Kā Tev liekās, vai šis tanks ir cienīgs pretinieks ASV, Dienvidkorejas un Japānas tankiem? 

0
233

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [30]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 05.09.17 16:57
 
6
0

atbildot uz aris1188 komentāru " joks ir asv parāds 20 000 000 000 000 d... "

Kāds tam vispār sakars? Tavi komentāri ir tiešām galīgi beztēmā un vienmēr izrādās, ka nav saprašanas ne no politikas, ne no ekonomikas. Ar parādu nav problēmas, ja tas tiek izmantots ilgtermiņa investīcijām un attīstības apjomu saglabāšanai. ASV nevar funkctionēt, neturpinot gūt parādu, jo parāda palielināšanās ir vienīgais veids kā noturēt ekonomiku pietiekami lielu un stipru, lai tā varētu funkcionēt zem esošā parāda. Ja mērķis būtu pārpalikuma budžets, tad attīstības apjomi pilnībā sabruktu, būtu būtisku IKP zaudējumi un pavērtos risks, ka pēc kādas krīzes, kad deficīts atgrieztos, ASV varētu tuvoties bankrotam.

Lūdzu beidz komentēt par lietām, par kurām nav pilnīgi nekāda sapratne. Man ir kauns Tavā vietā, draugs. Komentārs nevietā, beztēmā, bez konteksta un bez jebkādas loģikas vai pamatu izpratnes. Daudzu nuļļu rakstīšana neko neizsaka, ASV parāds ir liels, bet valsts ekonomika ir pietiekami liela, lai zem tā funkctionētu.

meža brālis avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  meža brālis 05.09.17 09:34
 
6
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "Tāds tev ierautu un no tevis nekas pāri nepalik... " Manas sievas vibrātōrs ir lielāks par tiem 115 mm lielgabaliem   

gelandewagen avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  gelandewagen 05.09.17 15:13
 
5
0

atbildot uz jokuplēsis komentāru " Manas sievas vibrātōrs ir lielāks par tiem 11... " tev nabadziņam sanāk drāzt 3litru burku??

jobansmotors avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Recidīvists
  jobansmotors 05.09.17 01:28  
 
7
2
Mūsdienās tas vairs nav ierocis, mūsdienās tas ir joks.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 06.09.17 16:58
 
4
0

atbildot uz aris1188 komentāru " ar visu savu parādu asv var aiziet bankrotā. ... "

Risks ASV iekļūt bankrotā uz doto brīdi ir teju neeksistējošs, jo ASV ekonomikas apmēri nodrošina lielu noturību pret šādu risku (kopējie ienākumi ir arī pietiekami lieli, lai vienmēr nosegtu parāda procentu maksājumus). Teju visām pasaules valstīm ir parāds, jo tā tiek veidota ilgtermiņa attīstība - ar investīcijām.

ASV vairs nav neviena vasaļvalsts, pēdējā bija Filipīnas, kas atguva savu pilno neatkarību.

Nevienam netiek draudēts ar armiju lietot dolāru, tam ir stipri sarežģītāka vēsture. Tā ir saistīta ar Otrā Pasaules kara beigām, kad Sabiedrotās valstis lika pamatus starptautiskajai finanšu sistēmai (Bretton-Woods system). Bet protams, Tu šādus faktus nezini, vieglāk ir ar savu kļūdīgo viedokli braukt virsū visam, kas nepatīk. Varbūt vienreiz tomēr noliec nepamatotu viedokli pie malas un sāc pētīt šo tēmu no kvalificētiem avotiem, tā vietā, lai būtu tik skaļš un liels viedoklis par ģeopolitiku, ekonomiku un politiku bez jebkādiem pamatiem šajās tēmās, kas no malas Tev liek izskatīties smieklīgi (no jebkura zinoša cilvēka perspektīvas, jo Tavos "rantos" ir regulāri redzamas tēmas un teorijas neizprašanas pazīmes).

AtomosaBlack avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  AtomosaBlack 05.09.17 15:38
 
3
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Kas diez vainas 125mm lielgabaliem? Tād... " tie 5 milimetri izsaka diezgan maz, jo vācu 120 mm pat var urbties dziļāk nekā tie 125mm. Realī tur uz tādiem lielumiem mainas tikai sprāgstvielas masa iekš lādiņa, jo lādiņš ir lielāks un tajā ir vairāk vietas.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 06.09.17 23:05
 
3
0

atbildot uz lopsc komentāru " Autors runā par 500 mm un 900 mm bruņu ... " Mūsdienu tankiem bruņas ir kompozītas daudzslāņu bruņas, kuru biezums rēķinās tērauda ekvivalentā, tad nu sanāk, ka fiziski ~200...250mm biezas daudzslāņu bruņas nodrošina aizsardzību, kas atbilst 500...700mm un vairāk tērauda ekvivalentam. Precīzu ciparu novērtēt ir grūti, turklāt jādomā, ka valstis tiecas to slēpt - kā rezultātā, lai ar garantiju šādi bruņotu mērķi iznīcinātu, kinētiskajam vai kumulatīvajam šāviņam ir jānodrošina bruņsitība, kas atbilst 800...1000mm tērauda ekvivalentam un vairāk.

A no sāniem vai pakaļas jebkurš tanks, diezgan neatkarīgi no modernuma pakāpes, joprojām samērā viegli iznīcinās ar veco labo RPG-7, kurš nodrošina ap 300 (vai ar jaunākajām granātām 450 un vairāk) mm bruņsitības (tērauda ekvivalentā)

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 05.09.17 14:42
 
2
0

Kas diez vainas 125mm lielgabaliem? Tādi joprojām ir uz krievu tankiem, ieskaitot Armatu, turklāt tas ir par veseliem 5mm vairāk nekā 120mm lielgabals uz Abramsa A1/A2 vai Leoparda-2. Līdz ar to, reālo efektivitāti noteiks ne tik daudz pats kalibrs (ar kuru pietiks), cik kinētisko šāviņu cietība un kvalitāte, kā arī lielgabala ballistika un optika. A tehniskas detaļas par šiem sīkumiem diez vai Rietumiem būs zināmas.

Diez vai šis tanks ir būtiski sliktāks par Donbasā karojošajiem dažādu modifikāciju T-64.

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 05.09.17 11:26  
 
3
1
atbildot uz jokuplēsis komentāru " Manas sievas vibrātōrs ir lielāks par tiem 11... "Nu apsveicu

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 06.09.17 22:34
 
2
0

atbildot uz lopsc komentāru " Autors runā par 500 mm un 900 mm bruņu ... " Ir runa par efektīvo biezumu - faktiskais biezums plus jebkādas tehnoloģijas, leņķi u. tml., kas paaugstina bruņu spējas. Modernajiem tankiem efektīvais biezums ir samērā augsts, izmantojot advancētas tehnoloģijas bruņās. Ziemeļkorejas tanks ir salīdzinoši neefektīvs pret mūsdienu variantiem.

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk raksts
  aris1188 06.09.17 19:10
 
1
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Risks ASV iekļūt bankrotā uz doto brīdi ir teju... " nez kapēc asv sadirsa irāku kad tā gribēja sākt pārdot naftu par eiro nevis dolāru ? kapēc asv sadirsa lībiju kad tā gribēja izveidot āfrikas banku un naftu mainīt pret zeltu ? tā ir dolāra uzspiešana. dolāram ir vērtība tikai tapēc, ka bez dolāra tu nevari tikt pie naftas.

SanchoB avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  SanchoB 06.09.17 18:49
 
1
0

atbildot uz aris1188 komentāru " joks ir asv parāds 20 000 000 000 000 d... " Vēl viens ASV parāda liecinieks. Gadījumā ar negaidi, kad dolārs devalvēsies?

ottokaars avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Jubilārs
  ottokaars 06.09.17 18:32
 
1
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru "Risks ASV iekļūt bankrotā uz doto brīdi ir teju... "

Bezjēdzīga diskusija...   

aris1188 ir neglābjami norakstāms aunapiere- pilnīgi nav spējīgs patstāvīgi analizēt faktus un izdarīt secinājumus... Tikai copy-paste līmenī pārgremot un atvemt visādu www miskastes saturu, kurš viņa līmenim šķiet akceptējamāks... www.bērnelis.ret, vārfdu sakot...   

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 06.09.17 13:34
 
1
0

atbildot uz aris1188 komentāru " joks ir asv parāds 20 000 000 000 000 d... " lol. No krēsla gandrīz nokritu

Kuru uztrauc tie cipari? Tā ir viena liela fikcija. Neviens neko tur nekad netaisās atdot un neatdos.. Pierakstīs nulles klāt un dzīvos tālāk uz nabadzīgo valstu rēķina.

AtomosaBlack avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  AtomosaBlack 05.09.17 18:40
 
1
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Tieši tā, līdz ar to visu pamatā izsaka kinēt... " Nu un arī ir tādi aspekti, kā šaujampulvera daudzums, lādiņa masa un stobra garums.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.09.17 09:55
 
2
1

Jau pēc pirmās bildes pat nespeciālists redz, ka tā ir stipri novecojusi tehnika Latvijas iepirktās haubices jau nav diži jaunākas, bet vismaz rietumu ražojums un mazajiem Latvijas mērogiem manā skatījumā diezgan iespaidīgi ieroči.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 07.09.17 20:30
 
0
0

atbildot uz aris1188 komentāru " http://nypost.com/2015/02/26/why-does-the-fed... "

Auditi tiek veikti saskaņā ar likumu. Nespēja Kongresam mainīt likumu ir tikai un vienīgi viņu vaina, jo Federālā Rezerve to neietekmē. Kā arī - kāds tieši ir tavs arguments šeit? Tas, ka no visiem audita veidiem, Kongresam ir neapmierinoša piekļuve? Nedaudz aizšāvi beztēmā, cenšoties sagriezt faktus. Pieturies pie tēmas - tava tukšā konspirācijas teorija, kurai nav pierādījumu. Pārslēgšanās uz citām tēmām nemaina tavu apgalvojumu nepatiesīgumu.

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 07.09.17 04:43
 
0
0

atbildot uz aris1188 komentāru " nu tad pastāsti, kapēc asv valdībai vēl nav i... " http:// www.investopedia. com/ask/answers/082615/how-federal-reserve-audited.asp

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 07.09.17 02:54
 
0
0

atbildot uz aris1188 komentāru " tad kapēc asv uzrodas tur, kur tek naftas upe... " Atkal turpini rādīt savu neizpratni. Politiskās zinātnes tieši pēta šos iemeslus, kāpēc tas viss notiek. Neesi tu gudrāks par cilvēkiem, kas šim ir veltījuši visu savu dzīvi. Nolaidies atpakaļ uz planētas Zeme.

meža brālis avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  meža brālis 05.09.17 15:25
 
0
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " tev nabadziņam sanāk drāzt 3litru burku?? ... " Vai tad tas saucās nabadziņš, kam tik liela vīrišķība?