Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
201

Heijā hopsā šodien ražīgs vakars :)

Kamēr ir vēl laiks nolēmu ievietot vēl vienu rakstu :) šovasar taisīju sev un nolēmu parādīt arī citiem, ceru ka noderēs :)
Runa ir par slepeno slēdzi, papildus aizsardzību pret auto nozagšanu, jebkuru gudro signalizāciju var atbloķēt jautājums ir kam to vajag. Šāda primitīva ierīce var pasargāt labāk par rūpnieciski ražoto signalizāciju, nevar ne noskanēt ne kā citādi atrast, ja fantāzija strādā to var iemontēt visdažādākajos veidos. Jābrīdina, ka ne visiem auto to var uzstādīt, auto zem 2000gada problēmas iespējams nebūs, bet auto ar gudrāku elektroniku metīs kļūdas!

Šādus esmu diezgan daudz uzlodējis, daudziem iepriekšējiem auto, esošajam ikdienas gan nē jo tas ar šo nesaprotas. Salodēti ir arī draugiem un paziņām, šādu shēmu iemācīja vectēvs kad man nebija vēl desmit gadi un tikko biju sācis mācīties lodēt nopietni :)
Shēma primitīvi vienkārša pamatā ar diviem relejiem, bet pietiekoši efektīva!

Jāpiebilst, ka šī pamācība nav domāta profesionāliem, profi uzlodēs super siģeni izmantojot kādu no jaunākiem datoru procesoriem, pamācība domāta cilvēkiem, kuri ar elektroniku nenodarbojas, bet māk vai grib iemācīties lodēt un vajadzības gadījumā varēs sev izgatavot praktisku ierīci.

Nepieciešamās detaļas:
1. Divi releji 12V
2. Slēdzis bez fiksācijas vai gerkons.
3. Vadi.
4. Alva.
5. Kembriki (termo izolācīja).
6. izolācijas lente (Makgaiverene(melna)).
7. Gaismas diode (ja vajag).

Nepieciešamie instrumenti:
1. Lodāmurs.
2. Multimetrs.
3. Un noderēs arī alvas nosūcējs ja relejus izlodēsiet.

Relejus var nopirkt veikalā jaunus (maksā simboliski) vai izlodēt no kādas bojātas ierīces, signalizācija, durvju vadības bloki vai kādi citi, kuros ir releji, releju, kuram kontaktgrupa ir paredzēta lielākai strāvai var ņemt no gaismām vai tamlīdzīgām ķēdēm.

Kādi releji būs vajadzīgi atkarīgs kādā ķēdē slēgsiet "slepeno slēdzi" jebkurā gadījumā vēlams slēgt ķēdē ar mazu strāvas stipruma noslodzi, piemēram neslēgt tieši degvielas sūkņa ķēdē, bet slēgt degvielas sūkņa releja ķēdē. Kas līdzīgs attiecas uz aizdedzi, varat slēgt tieši resnajā vadā, kurš iet uz aizdedzes slēdzeni tad vienkārši jāizmanto relejs ar kontaktgrupu, kura atbilst konkrētai slodzei. Šādā gadījumā ieteiktu izmantot relejus no auto nevis universālos!

Manā gadījumā jau bija kas līdzīgs tikai citādāks, darbojas vienkārši ar fiksācijas slēdzi, tad slēdzu attiecīgi pie tās pašas ķēdes un tā kā strāvas patēriņš ir niecīgs izmantošu divus mzos relejus.

Vadus var pirkt jaunus, vada šķērsgriezums (dzīsliņas diametrs) atkarīgs no slodzes A internetā var atrast tabulas, bet nevajag iespringt, paskatāmies kāda resnuma vads ir ķēdē, kurā ieslēgsim un tādu arī izmantojam, podziņai, gaismas diodei un mazajam relejam ir maza noslodze tur nekādus kabeļus nevajag.

Gaismas diode ir indikācijai, to var neizmantot, bet ja labi iepakosiet relejus nedzirdēsiet klikšķi, ja liek aizdedzes ķēdē ACC tad var neizmantot diodi, tad būs tā, pagriezīsiet aizdedzes atslēgu līdz starterim, bet nekādas gaismiņas neiedegsies tikai tad kad aktivizēsiet "slepeno slēdzi" iedegsies panelis, šādā gadījumā var neizmantot gaismas diodi, bet ja slēgsiet degvielas sūkņa vai vadības bloka ķēdēs gan noderēs.

Slēdzi paslēpj sev zināmā vietā zem paklāja vai citur kur var un tas netraucē un nav redzams atrodams, caur paklāju uzspiest nebūs viegli, bet efektīvi, vienkāršāk būtu ar gerkonu to var aiz cieta materiāla noslēpt, bet tad vai nu jānēsā līdz vai jātur mašīnā magnēts. magnētu var arī pievienot atslēgām kā piekariņu kādā korpusā, lai netraucē, attaisa pieliek kur vajag un aiztaisa. Par šo varbūt vēlāk ko sagatavošu.
Sev es izmantoju abus variantus, gan podziņu zem paklāja gan gerkonu paslēpu :)

 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
1.
Relejus izlodēju no... Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
2.

Relejus izlodēju no mitsubishi centrālās atslēgas vadības bloka, bet var arī no vecas signalizācijas.

 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
3.
 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
4.
 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
5.
Releju baroscaronanas ķēdē... Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
6.

Releju barošanas ķēdē izmantoju attēlā redzamos vadus, ņemtus no auto centralkas ķēdes bet slēdžiem senos laikos pirktos telefona vadus, tos var ievilkt kembrikos vai izolēt ar lenti, izmantot var jebkurus pēc šķērsgriezuma atbilstošus vadus.

 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
7.
Ja izmantojam gaismas diodi... Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
8.

Ja izmantojam gaismas diodi ķēdē noteikti jāieslēdz rezistors, kādas pretestības atkarīgs no diodes to varat atrast internetā, manā gadījumā 1kΩ.

Garākā kāja ir anods tātad pluss.

 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
9.
 Autors: JānisKJK Slepenais slēdzis- Papildus drošiba pret auto nozagšanu!
10.
0
201

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [11]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 22.02.16 12:57
 
3
0

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru " Es savai vecajai mizai pirms 17 gadiem ... "  

Bieži vien tas vienkāršais pasargā vairāk kā sarežģītais

 

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Supermena olaMedaļa Dienas domaMedaļa Klauns
  Sasha Aleksandrs 22.02.16 10:51
 
1
0

Es savai vecajai mizai pirms 17 gadiem uzlodēju primitīvu sekretku ar fiksējamo slēdzi un vienu releju, vismaz kaut kas klāt vēl standarta signalizācijai, kā saka, sirdsmieram. Uz šo brīdi to pat vairs neizmantoju, jo autiņš tik vecs palicis, ka nevienam iekārienu neizraisa   

sandiz avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Seko draugiem 3000
  sandiz 22.02.16 04:36
 
1
0

Iesaki vēl kādu "sekretku"!

sandiz avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Seko draugiem 3000
  sandiz 24.02.16 16:54
 
0
0

atbildot uz JānisKJK komentāru " Variantu ir dikti daudz, tad rodas jautājums,... "

Tieši tik vienkārši kā šis! Lai parastais Useris pats var iepičkāt! 

 

JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 22.02.16 15:16
 
0
0

atbildot uz ArchijsL komentāru " Man kādreiz otrajam Golfam bija sekretk... " Jā, jaucot dažādus auto daudz kas ir redzēts, vienam gaimiņam mazdai bija stūlba sekretka, kur jānospiež signāltaure pirms kurbulēšanas

Pašam pirmais auto bija ZAZ-968 un tam tur sapiņķerēju, viltīgus masas slēdžus vadāmus ar tā laika oriģinālām signalizācījām un ne tikai

JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 22.02.16 14:32
 
0
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " tev pilnīga taisnība, ja iepieņķerē iekšā orģ... " Vienmēr paliek iespēja ar veco labo tumbleru vai vairākiem, kur panelī kādus 10gab ieskrūvē, un lai noslēgtu ķēdi jābūt konkrētai kombinācījai nu tas tā joks, bet iespēja ir ar 3 pozīciju tumbleriem

ArchijsL avatars
Medaļa Spoks
  ArchijsL 22.02.16 14:30
 
0
0

Man kādreiz otrajam Golfam bija sekretkas slēdzis iebūvēts salona ventilācijas lūkā (t.i. var iedarbināt tikai tad, kad lūciņa ir vaļā) un arī bija tāda releju sistēma, kā te, tikai kas atslēdz holla devēju. Zem plastmasām neko nevarēja redzēt un darbība bija tāda, ka uz pāris sekundēm ierūcas un noslāpst.

Par laimi, mana krutā sistēma gan ne reizi nenoderēja, tā lūciņa ar iebūvētu slēdzi vēl kaut kur garažā mētājas...

gelandewagen avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zoles recidivists
  gelandewagen 22.02.16 14:16
 
0
0

atbildot uz JānisKJK komentāru "Ieslēgt var vairākās ķēdēs vienlaicigi, jo oriģ... " tev pilnīga taisnība, ja iepieņķerē iekšā orģinālajā provodkā, jo hren tur būs kādam laiks kaut ko piņķerēt.

bet ir jātaisa tā, lai ar smagu magnētu nevar neko izdarīt, jo tās sekretkas, kurām releji ir zem stūres, pie kārbas, var arī samaitāt, ja pieliek magnētu.

p.s. vācieši pierādīja, ka ar jamscamer var daudz ko iznīcināt, track guard, gps ir šrots, jo vispār neko nerāda, ja nu vienīgi zaglis izkāp ārā no mašīnas, un kabatā palika jamers, un fenderē visu - sākot no MB S klases, BMW jaunajiem modeļiem, Audi, līdz pat vecajiem pasātiem, audi80/100, jo jaunie aiziet uz lietuvu, un tālāk uz nvs valstīm (turkmenistānā) , kur jauns mbw x6 maksā 25000eiras, savukārt golfs ar tīru vēsturi maksā 6000 eiras. Savukārt vecos arī dzen pāri robežai uz nvs, kur aiziet detaļās, pie tam, pārdzenot bieži vien vēl nav reģistrēti kā zagti, kas stipri atvieglo tranzītu.

JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 22.02.16 14:01
 
0
0

atbildot uz gelandewagen komentāru " Laba štelle, ja to ieliek starp aizdedz... "

Ieslēgt var vairākās ķēdēs vienlaicigi, jo oriģinālāk tas izskatās jo labāk, jo vairāk iepiņķerē jo labāk, bet šaubos vai kāds spēs to visu atrast un atslēgt kaut vai 10 minūšu laikā.

Atceros deviņdesmito gadu vidu kad krusttēva znotam bija kāds mersitis sporta kupeja vai kas tāds. Ar sievu atstāja pie veikala un ejot uz veikalu pa ceļam nomisžinājas signlaka bez skaņas, čalis iegāja veikalā un tad acerējās, ka jaka ar maku mašinā, ejot uz mašinas pusi no tās lec ārā zgalis un skrien uz citu auto  kur tika uzņemts un aizbēga. Tur arī bija dažas minūtes, kad jau zgalis ir iekšā, bet paglāba mehāniskais pārnesuma sviras saslēdzējs, citādi auto būtu prom.

 

gelandewagen avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zoles recidivists
  gelandewagen 22.02.16 13:51
 
0
0

Laba štelle, ja to ieliek starp aizdedzi un motora vadības bloku, jo zagļi kā likums pirmo maina vadības bloku, kurā jau ir iekšā piekodēta sava atslēga, vai arī pat nagla to mēģina piekodēt pat nemainot vadības bloku. Tas atkarīgs no mašīnas, un kur tas bloks atrodas, un zagļi, pieslēdzoties vadības sistēmai, var arī neieraudzīt to slēdzīti.

mehāniskās aizsardzības vienmēr ir liekas problēmas zagļiem, jo pat pirmsākumos multilock uz pārslēga prasīja to pārzāģēt, lai varētu izkustināt, šodienās, kad daudz ir key less go sistēma, visefektīvākā būtu kaut kāds čips, kas naturāli bloķē durvis, ja čipa nav, jo standarta signālu var vieglāk nopielēt, un pat jaunās s klases nozog 15-20 sekundēs, savukārt čips neļauj pat durvis atvērt. 

Citādi nav jēgas, jo tiek apieta.

JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 22.02.16 12:51
 
0
0

atbildot uz sandiz komentāru " Iesaki vēl kādu "sekretku"! " Variantu ir dikti daudz, tad rodas jautājums, kādi interesē, vienkārši (līdzīgi šim) vai sarežģītāki?