Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
192

Sveiki!

Pasaulē ir daudz dažādu transporta veidu. Arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir nepieciešams transports, kurš uzlabos to pārvietošanās iespējas. Šajā rakstā daži neparasti pārvietošanās līdzekļi invalīdiem.

KenguruAmerikāņu automobilis... Autors: Bauskas Motormuzejs Neparasti pārvietošanās līdzekļi invalīdiem.
1.

Kenguru

Amerikāņu automobilis “Kenguru”, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, neizmanto degvielu vispār, jo tas ir elektromobilis.  Nelielais un kompaktais Kenguru ar vienu akumulatora uzlādi var nobraukt līdz 110 km ar maksimālo ātrumu 45 kilometri stundā. Vienlaikus automašīna ir tik maza, ka standarta stāvvietā var izvietot pat divas šādas automašīnas.

 

Martin Conquest Martin... Autors: Bauskas Motormuzejs Neparasti pārvietošanās līdzekļi invalīdiem.
2.

Martin Conquest

Martin Conquest ir motocikls cilvēkiem, kas laiku pa laikam vēlas nomainīt ratiņkrēslu uz kaut ko jaudīgāku un ātrāku. Galu galā šis transportlīdzeklis var braukt ar ātrumu 150 kilometri stundā, un tā paātrinājums līdz 100 km/h aizņem tikai 7,6 sekundes.

Tajā pašā laikā cilvēks ar kustību traucējumiem var iebraukt Martin Conquest invalīdu ratiņos un braukt, neizkāpjot no tiem. Lai tas būtu iespējams, motociklam ir uzstādīta īpaša rampa un tajā ir diezgan plaša vieta iekšpusē.

Chiba Tech ratiņkrēslsAr... Autors: Bauskas Motormuzejs Neparasti pārvietošanās līdzekļi invalīdiem.
3.

Chiba Tech ratiņkrēsls

Ar lielāko daļu mūsdienu ratiņkrēslu var pārvietoties tikai pa līdzenu virsmu. Tie nevar pārvarēt pat vismazākos šķēršļus, nemaz nerunājot par kāpnēm un bezceļiem. Bet Ķīnas uzņēmums Chiba Tech invalīdiem ir izveidojis robotizētu krēslu visurgājēju.

Šis neparastais transportlīdzeklis spēj pārvarēt daudz dažādu šķēršļu, tostarp apmales, bedres ceļa segumā un pat nelielas kāpņes. Šajā gadījumā ratiņkrēsls burtiski pārkāpj pāri problemātiskajām vietām, jo katrs no riteņiem var pacelties un nolaisties automātiskajā režīmā - robotizētā sistēma pati izvērtē šķērsli un atrod veidu, kā to pārvarēt.

Action Trackchair Action... Autors: Bauskas Motormuzejs Neparasti pārvietošanās līdzekļi invalīdiem.
4.

Action Trackchair

Action Trackchair ir ratiņkrēsls visurgājējs. Galu galā, ne visās vietās, kurās dzīvo ratiņkrēslu invalīdi, ir vairāk vai mazāk pienācīgs ceļa segums,pa kuru invalīds varētu pārvietoties. Tas jo īpaši attiecas uz mazajām pilsētām un lauku reģioniem.

Action trackchair ir ratiņkrēsls, ar kuru jūs varat braukt pat pa dziļiem dubļiem vislietainākajos laika apstākļos. Galu galā šajā transporta līdzeklī invalīdiem, tāpat kā traktoros un tankos tiek izmantotas kāpurķēdes.

0
192

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
siminajina avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Patīk raksts
  siminajina 22.04.18 11:02
 
7
0

Labi ka vismaz kāds uztraucas par invalīdiem.

LedusTēja avatars
Medaļa LācītisMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Namejs
  LedusTēja 22.04.18 10:28  
 
3
0

   varēji jau vairāk atrast.

SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Kārumnieks
  SAMSS 22.04.18 10:52
 
3
0

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 22.04.18 15:13  
 
1
0

Patika pirmais un pēdējais  +

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 15.05.18 20:53
 
0
0