Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
23
Izlasīju rakstu http://www.spoki.lv/aktuali/Pohas-Pagiras-Ka-cinities/27797. Raksts ir OK, bet nolēmu papildināt:

Protams, viens variants allaž pastāv – nedzert nekādu alkoholu un tad arī nebūs visvisādu moku nākamajā rītā. Taču gadu tūkstošiem ilgajā cilvēces vēstures gaitā ir pierādījies, ka apņemšanās ir viena lieta, bet reālā dzīve – pavisam cita.
Eksperimentā ar veselu pulku brīvprātīgo Amerikas Savienotajās Valstīs ticis pētīts, kuri alkoholiskie dzērieni rada vissmagākās paģiras. Visi eksperimenta dalībnieki izdzēruši vienādu daudzumu dažāda alkohola un atklājies, ka visnepatīkamākās sekas izraisa brendijs. Tam seko sarkanvīns, rums, viskijs, baltvīns, džins, un degvīns. Savukārt Japānā līdzīgs eksperiments beidzies ar skandālu, jo apstiprinājies, ka gandrīz katram otrajam japānim piemīt specifisks gēnu defekts, kura dēļ viņi vispār nepanes alkoholu, un vairāki eksperimenta dalībnieki atradušies uz dzīvības un nāves robežas.
Toties Vācijas speciālisti teoriju par paģirām papildinājuši arī ar psiholoģisko aspektu, proti, sajūtas nākamajā rītā pēc dzeršanas ir krietni nepatīkamākas tiem cilvēkiem, kuri jau dzerot izjutuši vainas apziņu par to, ka dzer, kā arī tiem, kuri lietojuši alkoholu dusmās, niknumā un depresijā.
Iemesli sāpošai galvai, nelabai dūšai un pārējai neražai lielākoties ir divi – vai nu dzerts pārāk daudz, vai arī dzerts slikts alkohols.
Smagākajos gadījumos, kuros arī diemžēl ir jarīkojas, viens no efektīgākajiem līdzekļiem pret nakamās dienas sindromu ir kuņģa skalosana un 3 vai vairāk stundas pie sistēmas med personala uzraudzībā. Gandrīz nekādu pēdu no vakardienas uzdzīves, ieskaitot promiles pie stūres. Šo procedūru (ja nemaldos aptuveni par 170 latiem) veic Gaiļezera personāls.
Ja nav pieņemami tik ekstremali paņēmieni, tad pilnīgi pietiktu ar vairākkārtēju vemšanas izraisīšanu pirms guletiešanas, vai sliktākajā gadījumā pēc pamošanās.
Kā jau teikts augšminētajā rakstā, dehidralzācija - viens no paģiru nopietniem izraisītājiem, tāpēc vēlams šķidruma līmeni organismā uzturēt ar bezalkoholisku dzērienu paralēlu lietošanu pastiprinātā daudzumā un turpināt pastiprinātu šķidruma lietošanu no rīta. Ja nav pielietots ieteikums par vemšanas izraisīšanu, tad labāk noderēs negāzētie dzērieni.
Ievērojami atsvaidzina jebkādas ūdens procedūras - paģiras baseina ibeigsies ievērojami ātrāk, kā arpus tā. Vēlams lietot citrusaugus un medu, lai samazinātu alkohola noārdošo ietekmi uz cukura līmeni.
Ja pēkšņi ir nepieciešamība dzēruma vai pagirās tikt pie ``skaidrākas galvas``, 5 piles ožamā spirta uz pusglāzi ūdens, lieto iekšķīgi (medicīnā atdzīta metode). Ja pašsajūta atļauj, noteikti vēlams paēst ogļhidrātiem bagātu pārtiku.
Un - kā jau minēts - labāk par savu pašsajūtu ir padomāt iepriekšējā vakarā, atteikties no lētiem un nekvalitatīviem dzērieniem un nedzert to, par ko nav īstas pārliecības, lai vismaz filma netrūktu, nebūtu kauns svētku biedriem acīs skatīties un nākamā diena šķistu pieņemama.

Pēc "kursuzsauks.lv" materiāliem un personīgās pieredzes.
 Autors: Bucefals Papildinfo pie "Pohas. Paģiras. Kā cīnīties?"
2
23

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
TomsElle avatars
Medaļa Seko draugiem 3000Medaļa DoktorsMedaļa Maģistrants
  TomsElle 02.01.09 13:49
 
0
0
Un ja kas attira pa 60ls......

tuchops avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  tuchops 02.01.09 13:51
 
0
0
Vislabākais ir dzert nevis, lai piedzertos, bet dzert, lai gūtu no tā prieku un baudu.... Jo tas arī nozīmē, to ka jādzer kvalitatīvi, garšīgi dzērieni, un tādā daudzumā, lai tev būtu jautri... lai izdodas kārtīga balīte un ejot mājās nebūtu jāstreipuļo.
TomsElle avatars
Medaļa Seko draugiem 3000Medaļa DoktorsMedaļa Maģistrants
  TomsElle 02.01.09 13:52
 
0
0
Nez...sakara ar Manu maka smago stavokli man ieejot veikala ir viena prasiba....Lets un dod galva!

siers avatars
Medaļa ZebraMedaļa ŽurnālistsMedaļa Tīģeris
  siers 02.01.09 14:17
 
0
0
un arī streipuļot ir jautri!!