Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
906

18. gs vidū civilizētajā Francijā risinājās notikumi, kuriem būtu grūti ticēt, ja to gaita nebūtu precīzi dokumentēta...

Langedokas mežos bija... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
1.

Langedokas mežos bija apmeties drausmīgs cilvēkēdājs zvērs, kuru iesauca par Ževodānas briesmoni, jo savu pirmo upuri, 14 gadus vecu meiteni, viņš saplosīja Ževodānas provincē. Tas notika 1764. gada pavasarī. Liecinieki aprakstīja dzīvnieku, lielāku par vilku, bet mazāku par lāci, ar rūsganu spalvu un pušķi astes galā, līdzīgi kā lauvam.. No šī brīža dzīvnieka ( kuru vairumā avotu sauc par vilku) uzbrukumi notika gandrīz nepārtraukti.Upuriem bija saplosīta seja un kakls, un bieži vien galva pilnībā atdalīta no ķermeņa.  Pēc oficiāliem datiem dzīvnieka zobos gāja bojā ap 100 cilvēku (pamatā sievietes un bērni). Vēl apmēram 30 tika sakosti, bet izdzīvoja.

1765 gada 12 janvārī bariņam... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
2.

1765 gada 12 janvārī bariņam  bērnu- 13 gadus vecajam  Žakam Portefaix un vēl 4 puikām un 2 meitenēm no 9-13 gadu vecumam uzbruka Ževodānas vilks, bet bērni ar akmeņiem un nūjām briesmoni padzina. Tajā pašā dienā vilks nogalināja vietējā iedzīvotāja de Grēza mazo dēlu. Februārī uzbrukumi turpinājās tikpat intensīvi, bet zvēram neveicās- cilvēkiem biežāk izdevās no viņa aizbēgt. Tomēr 1765 gada pavasarī zvērs uzbruka tikpat bieži - katru otro dienu.  5 aprīlī viņš uzbruka četru bērnu grupai un nogalināja viņus visus.  

Panika pārņēma ne tikai... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
3.

Panika pārņēma ne tikai Langedoku, bet visu Franciju. Labākie karaļvalsts nednieki devās meklēt mežos cilvēkēdāju vilku. Bez rezultātiem. Tad Ludviķis XV ar īpašu ediktu sūtīja uz Langedoku savu galveno mednieku Antuānu de Beauterne. Daudzas nedēļas Beauterne uzstādīja lamatas, ierīkoja slēpņus un beigu beigās 1765 gada septembrī viņa mednieki nošāva neparasti lielu vilku.

nbspDzīvnieka līķis ar... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
4.

 Dzīvnieka līķis ar triumfu tika nogādāts Versaļā un izlikts vispārējai apskatei. Baumām par Ževodānas briesmoni pēc karaliskās pavēles tika pielikts punkts. 

Bet cilvēki turpināja iet... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
5.

Bet cilvēki turpināja iet bojā. 1765. gada 2. decembrī zvērs atgriezās, uzbrūkot diviem 7 un 14 gadus veciem bērniem. 10. decembrī vilks sakoda divas sievietes. 

Vēl veselus divus gadus... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
6.

Vēl veselus divus gadus briesmonis rija sievietes un bērnus, tikai neviens par to vairs publiski nerunāja, jo, ja ir ziņots visaugstakajā līmenī, ka problēmas nav- nu tad viņas nav. 

Ževodānas vilka uzvarētāja... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
7.

Ževodānas vilka uzvarētāja lauri tika piešķirti  vienkāršam medniekam Žanam Šastelam. 1767. gada 16. maijā zvērs nokoda meitenīti, kura bija viņa radiniece. Šastels gaja pa briesmoņa pēdām 3 dienas, kamēr beigu beigās atrada vilku un nošāva. Šoreiz tas neapšaubāmi bija Ževodānas briesmonis- viņu atpazina aculiecinieki.  Arī uzbrukumi vairāk neatkārtojās. No Žana Šastela rokas kritušais zvērs bija ļoti liels un izskatījās vilkam diezgan neparasti.

Viņa aprakstu ir sastādījis... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
8.

Viņa aprakstu ir sastādījis Karaliskais notārs Marin ar ārstu de Saugues, Boulanger un d'Agulhon de la Mothe palīdzību. Zvērs tika mērīts un aprakstīts cik vien iespējams precīzi.- 99 cm no galvas augšas līdz astes pamatam (mazāks kā Antuāna de Beauterne nošautais vilks, bet daudz lielāks par parasto vilku), viņam bija neproporcionāli liela galva ar stipri izstieptu purnu un gariem ilkņiem un ļoti garas priekškājas. Ķermeņa aprakstītājiem ļoti interesanta likās acs uzbūve- konkrēti trešā plakstiņa- plānas membrānas, kura varēja nosegt acs ābolu- esamība neparastajam dzīvniekam. Zvēru klāja ļoti bieza,  pelēki rūsgana spalva ar dažām tumšām svītrām. Pēc sekcijas zvēra kuņģī atrada meitenes plecu, kura bija gājusi bojā šo notikumu priekšvakarā- tātad nomedītais zvērs tiešām bija cilvēkēdājs.  Uz dzīvnieka ķermeņa atrada daudz dažāda vecuma rētu, arī skrotis, kuras tur atradās pēc 1765. gadā   izdarītā šaviena. 

Tādi ir fakti Tālāk sākas... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
9.

Tādi ir fakti. Tālāk sākas jautājumi. Pirmkārt- kas tas īsti bija par dzīvnieku- vilks? Kaut kas cits? Kas? Otrkārt, vilki parasti neuzbrūk cilvēkiem vienatnē. Aculiecinieki apraksta, ka tad, kad Žans Šastels tuvojies vilkam, tas pats viņam nācis klāt, gandrīz vai luncinot asti. Kāpēc? 

Žans Šastels bija nesabiedrisks cilvēks, dzīvoja nomaļus kopā ar īpašas sugas suņu - molosu baru- kuriem košana, neizdodot ne skaņas bija raksturīga iezīme. Ir uzskats, ka šie suņi ir radušies, krustojoties ar vilkiem. Vai nevarēja būt tā, ka viens kucēns izauga lielāks un ļaunīgakas dabas par pārējiem?  Šastels  bija īsts mizantrops, varbūt viņš atļāva šim briesmonim medīt cilvēkus? Tomēr, kad mokpilnā nāvē mira viņa radiniece, mednieks nolēma  iznīcināt savu rotaļlietu. Viņš visdrīzāk zināja, kur meklēt cilvēkēdāju briesmoni, un viegli viņu nošāva, kad tas metas pretī savam saimniekam. Ir vēl versija, ka Žans Šastels darbojās ne pēc savas gribas, bet izpildot sava saimnieka- marķīza de Sant-Albāna- rīkojumus- viņam bija pustraka cilvēknīdēja slava. Dažas detaļas aculiecinieku stāstījumā liek domāt, ka briesmonis varēja piederēt kaķu,nevis suņu dzimtai. Pēc aculiecinieku stāstiem, zvēram bija gara aste, viņš viegli un graciozi skrēja, upurus sagrāba aiz sejas vai kakla un plosīja ar priekšķepām. Tas ir vairak raksturīgi kaķveidigajiem, nevis suņiem. 


Interesanta personība ir... Autors: Raziels Ževodānas briesmonis
10.

Interesanta personība ir arī Antuāns ŠastelsŽana Šastela dēls. Daudz ceļojis, bijis alžīriešu pirātu gūstā, ilgus gadus dzīvojis Āfrikā starp iezemiešiem.  Arī viņš dzīvoja vientulībā Mon- Mušē kalnā, un veiksmīgi dresēja dažādus dzīvniekus. Medību laikā, kuras rīkoja karaļa mednieks Antuāns de BeauterneŽana Šastela  dēli sarīkoja savā starpā kautiņu de Beauterne klātbūtnē . Karaļa leitnantam tas likās nepiedienīgi, un viņš, ilgi nedomādams, uz trīs mēnešiem aizsūtīja visus trīs Šastelus uz cietumu pārdomāt dzīvi un apgūt pieklājīgu uzvedību. Chastel ģimeni izlaida novembra beigās- laiks no septembra līdz decembrim bija tas periods, kurā briesmoņa uzbrukumu cilvēkiem nebija...De Beauterne un karalis gan to saistīja ar de Beauterne nošauto vilku. Tiklīdz Šasteli  bija atbrīvoti no cietuma, uzbrukumi cilvēkiem atsākās. Vai nevarēja būt tā,ka Antuānam Šastelam piederēja kāds dzīvnieks, kuru viņš bija pārvedis no saviem ceļojumiem?  Drīz pēc tam, kad Žans Šastels  nogalināja noslēpumaino zvēru, Antuāns Šastels  pazuda bez vēsts. mistiski noskaņotiem cilvēciņiem Antuāna Šastela pazušana liekas apstiprinājums tam, ka Žans Šastels ar sudraba lodi ir nošāvis savu dēlu- vilkati...Jautājumu visā šajā stāstā ir vairāk, kā atbilžu.

Man, veidojot šo rakstu,  nāca prātā kāds 9 miljonus atpakaļ izmiris plēsējs Amphicyon (pēdējais attēls)- bet no kurienes gan viņš varēja uzrasties Francijā ?    

Pievienotie video0
906

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [32]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  Sasha Aleksandrs 07.07.13 05:02
 
32
0

Interesants un nedzirdēts stāsts, tagad droši varu doties gulēt ;)    

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 07.07.13 09:40
 
15
0

atbildot uz kapuracējs komentāru " Šis stāsts (mazliet savādāks) ir a... "

Ževodānas briesmonis bija gluži reāls zvērs, eksistē arī protokols, kur trīs ārsti ir precīzi nomērījuši visus tā zvēra parametrus (nepārzinu anatomijas terminoloģiju,tapēc nevarēju pārtulkot). Vispār kukainis smagi dīvains,un kaulu uzbūve īstenība neatbilda ne vilkam, ne sunim.

sauliite88 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  sauliite88 07.07.13 03:04
 
12
0

Ieinteresēji,labs raksts 

sit pa seju avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  sit pa seju 07.07.13 11:50
 
7
0

Yeah tiešām labi

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 10.09.13 11:47
 
6
0

Ja pareizi atceros, tad pētnieki sliecas uz to uzskatu, ka vainīgais šajos uzbrukumos bija Šastela dēls, kurš vai nu slēpa savas pēdas zem it kā dzīvnieka uzbrukuma vai tiešām bija no Āfrikas atvedas kādu hibrīda krustojumu, kuru bija pieradinājis un ar tā palīdzību īstenojis savas maniakālās tieksmes. Kā galveno argumenti šim tiek minēts tas, ka vismaz viens upuris bija it kā zvēra saplosīts, bet pēc tam ieģērbts atpakaļ savās drēbēs (ko noteikti paveica cilvēks), tas ka Šastela dēls pazuda un galu galā tas, ka pats zvērs tuvojās Šastelam vecākajam kā cilvēkam, kuru tas pazīst.

Koquwee avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SensācijaMedaļa Spoks
  Koquwee 05.08.13 21:21
 
4
0

9. Bildēē,, gribētu tādu sargu

thegirlwholikesMJ avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  thegirlwholikesMJ 09.07.13 19:03
 
3
0

Bļāviens. Kaimiņiem ir ļoti līdzigs suns.

kapuracējs avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas joks
  kapuracējs 07.07.13 10:14
 
3
0

atbildot uz Raziels komentāru " Ževodānas briesmonis bija gluži reāls zvērs, ... "  Čupakabra . Vispār jau leģendas par vilkačiem arī noteikti nav no pirksta izzīztas.Tepat  senie latvieši arī bija aizrāvušies ar vilkačošanos.Senajās hronikās livonija ir aprakstīta kā viena vilkaču zeme.

kapuracējs avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas joks
  kapuracējs 07.07.13 09:25
 
3
0

Šis stāsts (mazliet savādāks) ir arī  grāmatā"Leģenda par pūcesspieģeli" Tikai tur darbojās traks veikalnieks,kurš tika sadedzināts par "iešanu vilkačos"

burtutarps avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoks
  burtutarps 30.01.14 15:38
 
2
0
Super raksts!

PLOP avatars
Medaļa TrumpeMedaļa JubilārsMedaļa Maģistrants
  PLOP 29.01.14 21:39
 
2
0

Par so ir forsa filma, Brotherhood of the wolf.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.10.13 07:38
 
2
0

Pirmais raksts, ko ar patiesu interesi izlasīju no sākuma līdz beigām.

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 28.10.13 17:47
 
3
1

atbildot uz Ulrihs komentāru " Ja pareizi atceros, tad pētnieki s... " Da tas bija parasts vilks, vienkārši Ludviķa laikos visi bija mānticīgi kā āži, un visu ko nevarēja izskaidrot piedēvēja ''gariem un briesmoņiem''

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Jubilārs
  Jāņa oga 07.07.13 11:37
 
2
0
Par šito biju lasījīs junioriem vai zinātnē. Tur bija rakstīts, ka tas esot bijis vilkacis, tikai viņš nekad nepārvērtās cilvēkā. Par rakstu +.;)

smots avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa BakalaursMedaļa Spoks
  smots 25.05.14 11:41
 
2
0

Riktiigs Baarskevillas suniits

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārs
  Tadeušs Zvēriņš 15.05.17 20:53
 
2
0

Ar steroīdiem pārpumpēts čivava! Pavisam nesen saplēsa Ziemeļkorejas vadoņa tēvoci, kā tautā mēļo.

Gangsters avatars
Medaļa TīģerisMedaļa ŽurnālistsMedaļa Recidīvists
  Gangsters 30.01.14 18:36
 
2
0

Nja... Es šo izlasiju vienā grāmatā par mistikām - vārds vārdā , bet vienalga , + ielikšu 

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 16.05.17 10:16
 
1
0

  

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 15.05.17 22:20
 
1
0

atbildot uz kapuracējs komentāru " Šis stāsts (mazliet savādāks) ir arī ... " Nu nekada sakara nodevigajam zivju tirgotajam,kura delj sadedzinaja Pucesspiegelja tevu Klasu ,ar vilkaci nebija .Vinsh izmantoja vilka adu un ,,vafelju cepamas stangas,,(uzlabotas konstrukcijas)lai slepkavotu un aplaupitu cilvekus...

foggs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa FraktālisMedaļa Bergmanis
  foggs 17.07.13 10:25
 
1
0
uz mežu vairs nejiešu.