Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
837

Dzīve Mao Dzeduna pārvaldītajā Ķīnā bija dīvaina un grūta. Mao politiskās idejas beidzās ar 45-75 miljoniem savu iedzīvotāju nāvēm. Viņa laikā, Ķīna kļuva nedaudz dīvaina un šajā rakstā par lielākajām dīvainībām Mao valdīšanas laikā.

Mao sūtīja cilvēkiem mango... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
1.

Mao sūtīja cilvēkiem mango, un tie kļuva traki. 1968.gadā, Pakistānas ārlietu ministrs uzdāvināja Mao dāvanu: iepirkumu ratiņus pilnus ar mango. Priekš ministra tā bija vienkārša pateicības izpausme par laipno uzņemšanu. Bet Ķīnā, tas izraisīja pilnīgu ārprātu. Dažus mango Mao pasniedza savas propagandas komandas cilvēkiem un viņu reakcija bija tāda itkā Mao būtu no debesīm nocēlis eņģeļus un ielicis tos tieši viņu rokās. Tautas avīzē bija raksts par to kā "asaras sariesās viņu acīs" par prieku, ko tiem sagādāja mango dabūšana, un kā tie esot dziedājuši un dejojuši. Kāda auduma fabrika esot ievietojusi mango svētnīcā un kad tās darbinieki ieradās darbā, tiem bija jāpaklanās mango priekšā. Kad mango sapuva, tas tika aizvietots ar izbāzeni un turēts svētnīcā, lai neviens darbinieks nesāktu savu darba dienu nepaklanoties mango priekšā.

Kādam vīrietim tika... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
2.

Kādam vīrietim tika izpildīts nāvessods, jo viņš mango salīdzināja ar saldu kartupeli. Vairums ķīniešu nekad iepriekš savā dzīvē nebija redzējuši mango. Katram, kuram bija tas gods turēt šo sulīgo tropu augli savā īpašumā, tas bija notikums, kas mainīja visu dzīvi. Gandrīz katram. Kādam zobārstam bija tā iespēja redzēt mango dzīvē un kautkā viņš nebija par to sajūsmā. Viņš mango nosauca par kautko līdzīgu saldam kartupelim, tas sadusmoja visu nāciju. Zobārsts tika arestēts par "kontrrevolucionāru runu". Viņš tika nosūtīts uz cietumu, un neilgi pēc tam, pakārts par pastrādāto noziegumu. Pēc tam neviens vairs nekad neuzdrīkstējās teikt kautko sliktu par mango.

Pastmarku... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
3.

Pastmarku kolekcionēšana bija noziegums. Mao centās izbeigt jebkāda veida buržuāzijas pazīmes savā valstī. Dažreiz, tas nozīmēja pielikt punktu korumpētiem uzņēmumiem vai bagātiem zemes īpašniekiem. Citās reizēs, tas nozīmēja bērnu pastmarku kolekciju iznīcināšanu. Mao nepatika pastmarkas. Viņš uzlūkoja to kolekcionēšanu kā buržuāzisku brīvā laika kavēkli un, kad sākās Kultūras revolūcija, aizliedza saviem cilvēkiem savā īpašumā turēt jebkāda veida pastmarkas. Aizliegums ilga līdz pat Mao nāvei, un tikai pēc tam Ķīnieši varēja publiski palielīties ar savām no aploksnēm noplēstajām pastmarkām. Ironiski, bet Mao aizlieguma rezultātā, tagad pastmarkas no Ķīnas kultūras revolūcijas ir vienas no pieprasītākajām un dārgākajām pasaulē.

Skolnieki tika... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
4.

Skolnieki tika iedrošināti piekaut savus skolotājus. Ķīnas Komunistu partija iedrošināja savus cilvēkus "iztīrīt vecās sabiedrības ļaunos ieradumus" un likvidēt savu priekšteču vecās idejas. Lai gan nav pierādījumu, ka viņi jebkad būtu atklāti teikuši, ka tas nozīmē "piekaut savu skolotāju līdz nāvei", cilvēki to tieši tā uztvēra. 1966.gadā, skolnieki no vismaz 90 dažādām skolām visā Ķīnā izvilka savus skolotājus uz ielas un sita tos tik ilgi, kamēr tie apsolīja mainīt savus korumpētos uzskatus. Dažos gadījumos, skolnieki izlēja tinti uz skolotāju drēbēm un lika tiem turēt plāksni uz, kuras bija viņu nosvītrotie vārdi. Tad skolnieki šos skolotājus sita ar nūjām un aizdedzināja viņus. Daudzos gadījumos tas beidzās lētāli. Beigās, 18 skolotājus nogalināja viņu pašu skolnieki un vēl daudzi izdarīja pašnāvību, piedzīvotā pazemojuma dēļ. Tikmēr, Mao sēdēja rokas klēpī salicis un lika policijai neiejaukties tajā ko skolnieki darīja.

Tika uzsākta Lielā Ķīnas... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
5.

Tika uzsākta Lielā Ķīnas mūra nojaukšana, jo bija nepieciešami būvmateriāli. Septiņdesmitajos, Ķīnas valdība apjauta, ka tiem nav vajadzības izdot kaudzi naudas par būvmateriālu ražošanu priekš māju celtniecības. Galu galā, pasaules lielākā celtne atradās viņu pašu teritorijā. Ar vēlvienu iespēju iznīcināt kautko senu, valdība iedrošināja savus cilvēkus nojaukt Lielo Ķīnas mūri, lai iegūtu ķieģeļus. Ciematinieki, kuri dzīvoja mūra tuvumā nojauca daļu no tā un iegūtos ķieģeļus nesa uz savām mājām. Pat valdība nojauca lielas mūra daļas un iegūtos materiālus izmantoja dambja celtniecībai. Lielais Ķīnas mūris tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tas tika aizsargāts. Līdz pat šai dienai, vairāku māju sienās Ķīnā atrodas ķieģeļi no šī unikālā arhitektūra pieminekļa.

Tīģeri tika pasludināti pat... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
6.

Tīģeri tika pasludināti pat cilvēku ienaidniekiem un gandrīz iznīcināti. 1959.gadā, Mao bija noriebušies tīģeri. Pēc tam, kad tīģeri bija saplosījuši vairākus ķīniešu fermerus, Mao paziņoja, ka tīģeri, vilki un leopardi ir "cilvēku ienaidnieki" un tos jāiznīcina. Komunistu partija rīkoja vairākas kampaņas ar mērķi iedrošināt cilvēkus meklēt un nogalināt šos plēsīgos dzīvniekus. Tikai dažu gadu laikā, ķīnieši bija noslepkavojuši gandrīz 75 procentus Dienvidāzijas tīģeru populācijas un nostādīja šos dzīvniekus uz izmiršanas sliekšņa.

Sarkanie aizsargi gribēja... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
7.

Sarkanie aizsargi gribēja, lai cilvēki brauktu pie sarkanās luksofora gaismas. Sarkanie aizsargi nepārtraukti meklēja ko tādu kas būtu kontrrevolucionārs. 1966.gada septembrī, daži no tiem pamanīja ko nepieņemamu - cilvēki apstādināja savas mašīnas, kad tie luksoforā ieraudzīja sarkano gaismu. Ņemot vērā, ka sarkanā bija partijas krāsa, grupa izlēma, ka apstāšanās pie sarkanās un braukšana pie zaļās gaismas "traucē revolūcijas progresam", un rīkoja protesta gājienus, lai pieliktu tam punktu. Vīri paziņoja, ka piespiedīs cilvēkus braukt pie sarkanās gaismas. Par laimi, Sarkanos aizsargus apturēja Ķīnas premjers Džou Eņlai, pirms tie savus plānus realizēja dzīvē. Premjers Džou sēdās pie viena galda ar grupas vīriem un pārliecināja tos, ka apstāšanās pie sarkanās gaismas simbolizē to kā partija "garantē visu revolucionāro aktivitāšu drošību".

Cilvēki tika arestēti ja... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
8.

Cilvēki tika arestēti, ja tiem piederēja kaklasaites. Saskaņā ar rakstnieku Liangu Hengu, Mao valdīšanas laikā varēja iekulties nepatikšanās tikai tāpēc, ka biji labi saģērbies. Lianga tēvs gandrīz tika nosūtīts uz cietumu, jo viņa īpašumā tika atrasta kaklasaite. Sarkano Aizsargu pārstāvji esot ielauzušies Lianga mājā un pārmeklējot viņa lietas atraduši kaklasaiti. Viņi esot pacēluši kaklasaiti un teikuši, ka tā ir kapitālistiska. Lianga tēvs esot nosaukts par "smirdīgo intelektuāli", un tad viņa drēbes un grāmatas tika sadedzinātas. Lianga tēvs izbēga no cietumsoda, piekrītot, ka viņa lietu sadedzināšana ir "revolucionāra darbība" un tādēļ tajā nebija nekas slikts.

Cilvēki ēda cits citu lai... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
9.

Cilvēki ēda cits citu, lai pierādītu savu uzticību partijai. Mao Ķīnā, kanibālisms bija liela problēma. Saskaņā ar dažiem ziņojumiem, daži no skolniekiem, kuri nogalināja savus skolotājus ēda to līķus, tādējādi nosvinot savu triumfu pār kontrrevolucionāriem. Valdības pārraudzībā esoša kafejnīca nodevēju galvas izstādīja uz gaļas āķīšiem un pasniedza to miesu pusdienās. Vis trakākie notikumi risinājās Guangši provincē. Sešdesmito gadu beigās tur, vismaz 137 cilvēki tika nogalināti un pēc tam apēsti. Šie līķi tika dalīti ar citiem, kas liecina, ka kanibālismā piedalījās tūkstoši. Protams, nav šaubu, ka bads bija viens no iemesliem kādēļ tas notika, bet ne vienmēr. Kanibālisms bija veids kā paši uzticīgākie partijas atbalstītāji izrādīja savu uzticību partijai. Ja jau tu biji gatavs apēst Ķīnas ienaidniekus, neviens tev nevarēs pārmest, ka neesi uzticīgs savai partijai un neatbalsti viņu idejas.

Mao centās uzdāvināt... Autors: Žaks Paganels Lielākās dīvainības, kas notika Ķīnā, kad tajā valdīja Mao
10.

Mao centās uzdāvināt amerikāņiem 10 miljonus sieviešu. 1973.gadā, Mao sēdās pie viena galda ar Henriju Kisindžeru, lai vienotos par tirdzniecības līgumu. Sākumā, Kisindžers centās uzturēt sarunu par nopietniem tematiem, bet Mao prāts nodarbojās ar citām lietām. Mao teica Kisindžeram, ka Ķīna ir "ļoti nabadzība valsts" un neko daudz nevar piedāvāt tirdzniecības līgumā, tikai sievietes. Viņš piedāvāja nosūtīt 10 miljonus ķīniešu sievietes uz ASV, sakot, ka tās tikai radot problēmas. Mao ilgi un dikti sūdzējās par to kā sievietes izpostot viņa valsti, un viens no viņa partijas biedriem brīdināja viņu, lai piedomā ko runā. Mirstošais Mao bija vecs un noguris. Viņš vairs īpaši nepiedomāja pie tā ko saka.

0
837

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [22]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Green Arrow avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa Man patīk Spoku FacebookMedaļa Dienas joks
  Green Arrow 31.08.16 00:08
 
26
0

Mango 4ever.

Long live the mango. 

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Jāņa oga 31.08.16 16:35  
 
19
2

Un Ķīna tā arī nav atguvusies, tikpat galvā slima nācija...

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 30.08.16 22:53
 
14
0

Ja ,tie bija traki laiki.Mao savu ,,lielo lecienu un kulturas revoluciju,,realizeja ar aptrakushu ,fanatisku jaunieshu -ta saukto  hunveibinu palidzibu .Ar tiem joki bija mazi.Ap to laiku jau PSRS attiecibas ar Kjinu bija saspiletas ,sevishki pec militara konflikta uz Usuri upes,delj nelielas Damanskas salas.Pirms filmam radija kinozhurnalus par to visu un bija jutams ,ka velk uz kara pusi... 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.09.16 15:37
 
6
0

atbildot uz pecbucis komentāru " Izklausās it kā stāstītu vecmāmiņa, kas... " nu palasi taču, kas tur notika. tiešām skolotāji, inteliģenti un "buržuāzija" tika piekauti, ja ne nosisti. par kaklasaitēm nebrīnos, jo tur meklēja cilvēkus, kam brilles bija nospiedušas degunu, tā ka pat ja tās noņēmi, tad vienalga biji atpazīstams kā "pretīgā inteliģence" un pakļaujams vismaz publiskai piekaušanai un pazemošanai, ja ne nosišanai. Tur tauta tiešām d*bilismā varēja sacensties ar Staļina režīma bezjēdzīgo slepkavošanu.

niko asimo avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  niko asimo 31.08.16 09:38  
 
6
0
Ienīstu ķīniešus!!!😠 It īpaši par to ko viņi izdarīja ar tīğeriem un citiem dzīvniekiem.

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 07.12.17 14:49  
 
5
0
baigais dalbajobs, lai viņam smaga smilts

Doge avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Doge 11.09.16 19:38
 
5
0

Lielākā dīvainība ir viņa matu sakārtojums   

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 07.12.17 12:49
 
3
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru " Un Ķīna tā arī nav atguvusies, tikpat g... "

Tam gan īsti nevar piekrist.

Pārapdzīvotība un dažādas ar to saistītas problēmas sociāli ne pārāk attīstītā valstī, protams, ir dabiskas, bet saukt Ķīnu par atpalikušu vai pagrimušu pilnīgi noteikti vairs nevar. Ir lietas, kas pa spēkam šodien ir tikai Ķīnā. Un Ķīnas ietekmi mēs vēl jo stipri izjutīsim ne pārāk tālā nākotnē. Tas potenciāls nav mūsu prātam aptverams.

deadwontmiss avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas joksMedaļa Sviestmaize
  deadwontmiss 21.08.17 22:11
 
3
0

Tie mango tur bija tik slaveni, jo vienā tādā mango auglī ir tieši tikpat daudz smadzeņu šūnu, kā Mao galvā.

1000000 NT avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Trumpe
  1000000 NT 05.09.16 10:17
 
2
0

atbildot uz niko asimo komentāru "Kādā ziņā? " jebkura tauta dívainu vadītāju vadīta ir sadarijusi daudz muļķību....    

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.09.16 15:34
 
2
0

11. bilde - "nu, ko atlīdi uz otro lapu? ko cerēji te ieraudzīt?"

SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa RainisMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 07.12.17 19:03
 
1
0

mja

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 07.12.17 12:45
 
1
0

10. Latvijā demogrāfiskās problēmas? Ķīna to var atrisināt vien aci pamikšķinot.

Whitelady avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa SpoksMedaļa Trumpe
  Whitelady 05.09.16 02:05
 
1
0

Interesanti bija nedaudz uzzinat par Kinas vesturi.

1000000 NT avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Trumpe
  1000000 NT 31.08.16 16:09
 
1
0

atbildot uz niko asimo komentāru " Ienīstu ķīniešus!!!😠 It īpaši par to k... " vot šitais ir nenopietni....   

kutas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Bakalaurs
  kutas 08.12.17 02:39
 
0
0

  

roza ruksits avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa SensācijaMedaļa Tīģeris
  roza ruksits 07.12.17 16:25  
 
0
0
Nebij pilns kalendārs čalim.. mango fanāti.

shvillis66@speles avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Krustvardu recidivists
  shvillis66@speles 07.12.17 13:08
 
0
0

  

Tvītotāja avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa Lācitis
  Tvītotāja 18.09.16 19:05  
 
0
0

9. bilde   

niko asimo avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  niko asimo 31.08.16 18:35  
 
0
0
atbildot uz 1000000 NT komentāru " vot šitais ir nenopietni....    ... "Kādā ziņā?