Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
151

Savs stāsts par pūķi ir teju katrai pasaules tautai. Tas ir viengalvains vai daudzgalvains, čūskai līdzīgs radījums, kas turklāt spēj lidot un spļaut nāvējošu uguni. Pastāv uzskats, ka Austrumu pūķi ir varenas, bet cilvēkiem labvēlīgas būtnes un dzīvo austrumu zemēs - Ķīnā, Japānā, Korejā, un citās. Savukārt rietumu pūķi, kas dzīvo Eiropā, ir bīstami un cilvēkiem nes postu, protams, ne visi. Ja esi redzējis skaisto filmu "Bezgalīgais stāsts" , tad pazīsti labo pūķi Falkoru - Veiksmes pūķi.

Citi raksti Paarty Haards

Ceru ka patiks

Ticēja ka pūķi ir... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
1.

Ticēja, ka pūķi ir īsti. 

   Ļoti senos laikos un pat ne tik senos laikos cilvēki ticēja, ka pūķis ir īsts dzīvnieks, kas mitinās, piemēram kādā tumšā alā. Pirms 400-500 gadiem dabas pētnieki savos darbos apraksta gan šo nezvēru izskatu un rašanās vēsturi, gan pierādījumus viņu esamībai. Tā pirms 300 gadiem izdotā enciklopēdijā "Universal Lexikon" , kas mūsdienā ir visiem pieejama lasīšanai internetā (vācu valodā), ir teikts : pūķis ir milzīgi liela čūska, kas mēdz uzturēties aizaugušos un visu pamestos nostūros, kalnos un klinšu aizās, un nodara lielu ļaunumu cilvēkiem un lopiem.

  Enciklopēdijas sastādītāji ir pārliecināti, ka dabā ir sastopami ļoti daudz pūķu paveidu. Tāpēc nav jābrīnās, ka pūķu un zauru medības bija populāras pat pirms 100 gadiem. Mednieki visā nopietnībā bija pārliecināti, ka uz planētas vēl joprojām mitinās milzīgi lieli dzīvnieki. 

Kā radies pūķa tēlsnbsp... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
2.

Kā radies pūķa tēls.

   Daudzu valstu pētniekus nodarbina jautājums, kad un kā ir radies pūķa tēls un kāpēc cilvēki ticēja, ka tāds dzīvnieks dabā eksistē. Turklāt savi pūķi bija gan senajiem ēģiptiešiem, gan latviešiem, gan ķīnīšiem, gan indiešiem - tātad teju ikvienā pasaules malā!

  Vienkāršākā versijas pūķus izskaidro ar vērojumiem dabā. Piemēram, senatnē cilvēki pustumsā vai tumsā redzēja milzu ķirzaku vai krokodilu un sliktās redzamības dēļ pārspīlēja to izskatu un lielumu. "Briesmonis! Milzu čūska ar kājām!" viņi cits citam stāstīja. Pūķa latīniskais nosaukums "draco" nozīmē čūska. 

   Vēl stāsti par pūķiem izplatījās, kad kāds atrada sen izmirušu dzīvnieku fosilijas un skeleta pārpalikumus. Arī starp dinozauriem, kā zināms, bija tādi, kas līdzinājās pūķim. Tāpat stāstus par milzu brismoņiem atveda arī senie jūrasbraucēji un ceļotāji, kas līdz tam, piemēram, nekad nebija redzējuši varānus.

Sarežģītākie skaidrojumi saistīti ar psiholoģiju un pasaules tautu mitoloģijas pētījumiem. Tas tāpēc, ka daudzu tautu mītos, nostāstos un leģendās pūķi dzīvo jau tūkstošiem gadu, piemēram, kā haosa un tumsas, dabas spēku, dienas un nakts simbols. Tātad, iespējam, šis tēls ir cilvēka fantāzijas auglis tāpat kā daudzas citas būtnes. 

Jauki... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
3.

Jauki "Pūķīši".

   Pustumsā sastopot kādu no šīm ķirzakām, nav grūti iesaukties:"Es redzēju pūķi!" Turklāt Indonēzijas, Filipīnu, arī daļā Indijas mežu dzīvo kāds neliels dzīvnieciņš, kas patiesi atgādina pūķi, turklāt lido! Tā ir lidojošā ķirzaka, ko sauc arī par lidojošo pūķi. Ķirzakas skeletu izdomas bagāti krāpnieki pat mūsdienās pamanā pārdot lētticīgiem tūristiem. 

Protams šis pūķītis neēd govis un nespļauj uguni, toties ēd mušas un vaboles!

Lielais lietus... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
4.

Lielais lietus pūķis. 

Austrumjzemju pūķi nosaka laika apstākļus un valda pār dabas stihijām. Viņi ir avotu, ezeru un upju aizstāvji. Kad Austrumu pūķi cīkstās gaisā, tad uz Zemes ir vētra, kad tie cīnās ūdenī, tad ir plūdi. Āzijā, īpaši ķīnā, pūķis ir arī spēka, drosmes un  varenības simbols. 

   Interesanti, ka Austrumu pūķiem nav spārnu. Viņi lido ar vēja vai savas iekšējās enerģijas palīdzību. Pastāv ticējums, ka mazie pūķēni izšķiļas no olām, kas izdētas pirms trīstūkstošiem gadu. Kad klāt dzimšanas laiks, tad vispirms no olas izlien čūskulēns, kurš dažu minūšu laikā izaug par pūķi un - aiziet gaisā!

Bīstamais rietumu... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
5.

Bīstamais rietumu pūķis. 

  Rietumu pūķi parasti ir daudz ļaunāki par Austrumu radiniekiem. Senas leģendas stāsta, ka briesmīgākie ēd pat pa vienam cilvēkam dienā. Tos, kas ļauno radījumu nogalina, gaida dāsns atalgojums - milzu bagātības,  puse karaļvalsts, vai princese par sievu. 

Svētais JurisnbspVaronīgais... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
6.

Svētais Juris. 

Varonīgais un bezbailīgākais pūķu mednieks ir Svētais Juris. Leģenda vēsta, ka ezerā dzīvojis baiss un nežēīgs pūķis, kas pieprasīja upurēt sev cilvēkus. Svētais Juris jājis garām ezeram tieši tajā brīdī, kad pūķim notiesāšanai bija atvesta valdnieka meita. Drosminieks pūķi nogalinājis un jauno dāmu izglābis. 

Var nopirkt arī par... Autors: Līdaks Labie un sliktie pūķi.
7.

Var nopirkt arī par naudu!

   Arī senajiem latviešiem bija savi pūķi. Tiesa, tie nelidinājās apkārt, uguni spļaudami. Latviešu pūķi nesa savam saimniekam visādus labumus, piemēram, svešu labību un naudu. Senos nostāstos un buramvārdos teikts, ka pūķi var iegūt jebkurš, ja vien zina īstos paņēmienus un ir tam gatavs. Piemēram, to varēja nopirkt par sudraba naudu, bet pretim bija jādod sava, sievas un dažkārt arī bērnu dvēsele. Kad saimnieks ar pūķi pārbrauca mājās, viņam labdienas vietā sievai bija jāsaka: "Nu, sieviņ, velns tavā un manā sirdī." Un pūķa gars bija klāt.

 

 

Ceru ka patika mans raksts :) 


Neaizmirstam novērt. 

0
151

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kapuracējs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  kapuracējs 27.04.13 08:47
 
6
0

atbildot uz alveens komentāru " Ja nesa labību veinam, tad zaga ot... " Adidas biksēs lidinājās.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.04.13 17:52
 
2
0

Un kā ar tiem pūķiem,kas ar mīklas rulli gaida mājās  savus   "nogurušos upurus"?

alveens avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Bila acsMedaļa Spoki flame
  alveens 28.04.13 00:03
 
2
0

atbildot uz kapuracējs komentāru "Adidas biksēs lidinājās. " Tātad pūķi vēl eksistē :D

kapuracējs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  kapuracējs 28.04.13 16:17
 
2
0

atbildot uz Urlu bunga komentāru " Un kā ar tiem pūķiem,kas ar mīklas... " Tie pūķi konkurentus necieš-sevišķi zaļos pūķus.

alveens avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Bila acsMedaļa Spoki flame
  alveens 23.04.13 12:25
 
1
0

Ja nesa labību veinam, tad zaga otram :D Redz nebija mūsu pūķi tik labi tomēr :D

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 27.04.13 08:55
 
1
0

ā, tātad ir arī labie pūķi, tas priecē :)

may name avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoki flameMedaļa Sviestmaize
  may name 03.05.13 19:07
 
1
0

6. es sapratu ka pūķi izglabj  un pricesi nogalina :D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.05.13 00:22
 
1
0

"Labie un ļaunie, melnie un baltie, ja neesi pozitīvs, kaunies..."