Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
381

Kaut kā nedaudz dīvaini izskatās vērmahta kareivji komplektā ar angļu konsteblu - bet!- tā nav kinofilmas kļūda vai fotošops, bet reāli II Pasaules kara attēli. Ir labi zināms, ka kīdz Lielbritānijai friči netika, bet valsts daļu - Normandijas salas — tomēr okupēja.

1940 gadā Čērčils teica... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
1.

1940 gadā Čērčils teica kaismīgu runu par iespējamo Vācijas iebrukumu valstī : "Mēs aizsargāsim savu valsti, kai ko tas nemaksātu, mēs cīnīsimies piekrastē, mēs cīnīsimies izsēšanās punktos, mēs cīnīsimies ielās un laukos, mēs cīnīsimies pakalnos, mēs nepadosimies nekad" 

Tas viss bija ļoti skaisti... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
2.

Tas viss bija ļoti skaisti, bet realitātē, kad friči okupēja Normandijas salas, sanāca drusku savādāk.  Piecu gadu laikā neatskanēja neviens šāviens, no 66 tūkstošiem angļu neatradās neviena pretošanās kustības dalībnieka. neviens vācu kareivis netika pat ievainots.  Kopējo viedokli izteica kāds dakteris Džons Lūiss - "jebkura sabotāža būtu ne tikai bīstama, bet arī neproduktīva." Neviens negāja cīnīties laukos un ielās. Turpināja strādāt tās pašas tiesas, tikai pēc Reiha likumiem, britu policisti turpināja  gādāt par drošību ielās, tikai tagad viņiem par to maksāja reihsmarkās.

Strādāja kinoteātri un... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
3.

Strādāja kinoteātri un teātri. Angļi nejutās apspiesti. Brīvprātīgo vienības apsargāja aedrodromus, no kuriem uzlidoja lidmašīnas, kuras lidoja bombardēt Londonu. Visi bija pārliecināti, ka Londona kritīs. "Pretošanās? Kāda pretošanās?" ar izbrīnu vaicāja salinieki Madlēnai Bantingai, kad viņa rakstīja grāmatu par okupāciju, un šajā nolūkā iztaujāja saliniekus.   570 cilvēki tika nosūtīti uz koncentrācijas nometnēm Eiropā - 3 ebreji, 3 komunisti, pārējie  - kriminālnoziedznieki, 22 no viņiem neatgriezās. 

Pretoscaronanās bija gandrīz... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
4.

Pretošanās bija gandrīz komiska -  kāds atcerējās, ka viens  cilvēks atteicās dzīvot vienā majā ar savu sievu, kura šuva apģērbu vācu kareivjiem. Vācu jefreitors, kurs dzīvoja kāda vietējā mājā bija bez atļaujas nofotogrāfējis saimnieka  meitu. Saimnieks pretojās, sūdzoties komendatūrā, un kareivi pārcēla uz citu māju.  Kareivju izmitināsana, starp citu, bija labi apmaksāta. Plaši izplatīta bija stučīšana, ziņu pienesējs saņēma 20-50 reihsmarku. Tā piemēram, kāds salinieks pazīņoja, ka trīs viņa draugi klausās Londonas radio, un viņus apcietināja. Divas "draudzenes" nodeva vecu sievieti, kura slēpa no karagūstekņu nometnes izbēgušu gūstekni. 

Pēc atbrīvoscaronanas... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
5.

Pēc atbrīvošanas nodevēji netika sodīti, jo attieksme bija apmēram tāda: gadās visādi, kas tur tik briesmīgs, cilvēki vienkārši gribēja nopelnīt, vainīgi ir tikai sasodītie okupanti. Neviens kolaboracionisma incidents netika izmeklēts.  Bija viens reālas drosmes parādīšanas gadījums -  Mērija Ozanna, "Pestīšanas armijas" sludinātāja, protestēja pret cietsirdīgu izturēšanos pret karagūstekņiem.  Viņu brīdināja, ja tas labi nebeigsies. Viņa atbildēja, ka viņai nospļauties, un viņa turpināja protestēt. Viņu iesēdināja cietumā, kur viņa mira 1943. gada aprīlī. 

Salinieki negribēja... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
6.

Salinieki negribēja strīdēties ar vāciešiem un iekulties liekās problēmās. "Bet viņu attieksme pret karagūstekņiem bija līdzjūtīga." rakstīja kāds vēsturnieks.  Karagūstekņiem no tā, protams, nekļuva vieglāk, un 700 no viņiem nomira un ir apbedīti salās. 

Vācu karaspēks scaroneit... Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
7.

Vācu karaspēks šeit kapitulēja tikai 1945. gada 16. maijā - jo nebija neviena, kas par viņiem liktos zinis. Salinieki priecīgi sveica ieradusos britu kareivjus, un ierēdņi operatīvi nomainīja  Hitlera portretus pret karaļa portretiem.  Policija, kura bija uzticīgi kalpojusi vāciešiem , atkal pārgāja karaļa dienestā. Bet skaistie Čērčila vārdi palika atmiņā un vel arvien tiek cītīgi citēti, un briti ļoti lepojas ar savas nācijas drosmi un nelokāmību. 

 Autors: Raziels Kā angļi aizstāvēja dzimteni II Pasaules karā
8.
0
381

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [18]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 03.03.17 09:57
 
10
0

Nu loģiski, jo nekas baigi slikts jau nebija noticis, nevienam pāri nedarīja. Mums bija gluži citādāka situācija. Kad ienāk utaini bandīti, tad gan dzīve vairs nerit tik mierīgi...

Fliks avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  Fliks 02.03.17 22:05
 
10
0

nezinaju.paldies.

Ulrihs avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Bakalaurs
  Ulrihs 03.03.17 10:56
 
7
0

Sarkasms pēdējos teikumos ir nevietā, jo briti cīnījās. Cīnījās pašaizliedzīgi un varonīgi, brīžiem pat uz spēku izsīkuma robežas kā iznīcinātāju piloti "Kaujā par Lielbritāniju" vai polāro konvoju jūrnieki.

Tas, ka niecīgā daļā Britu teritorijas viss notika mierīgi ir tikai izņēmums. Bez tam tā kā Hitlers ar britiem gribēja mieru, tad attieksme pret britiem bija daudz savādāka nekā pret citām tautām. Arī pret tiem pašiem karagūstekņiem.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 02.03.17 23:39
 
6
0

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 04.04.17 19:30
 
5
0

atbildot uz kakasy komentāru " Nu loģiski, jo nekas baigi slikts jau n... " man vecmamma stāstiaj, kad Gubenē ienāca vācieši, nekas neizminijās, tik pamanija ka friči tanku mazgājuši.. Toties krievus uzreiz redzējuši, govi atņēma un māju piedirsa.. (vārda tiešākā nozīmē)  

 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.03.17 22:05
 
5
0

  

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 04.04.17 10:24  
 
4
0
Angļi kopā ar vāciešiem būtu atguvuši zaudētās kolonijas Ziemeļamerikā.

Stasits avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Stasits 03.03.17 07:03
 
4
0

Tas ir pie tas pasas Normandijas, kura pieder Francijai? Jo no tevis rakstita liekas, ka vaciesi okupejusi salu pie Lielbritanijas krastiem.

Sulfāts avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Sulfāts 03.03.17 02:02
 
4
0

cilvēki visur ir vienādi .

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 03.03.17 00:08
 
5
1

Kads tur brinums ,ka tadi taisa brekshitus ...  

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 03.03.17 06:36
 
3
0

  

teufelin avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa SviestmaizeMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  teufelin 03.03.17 03:04
 
3
0

Varbūt varētu paskaidrot, kas ir Britu Normandijas salas - Gērnsbija un kas nu tur bija vēl. Man šķiet, ka viņi līdz šim domā, ka dzīvo Eiropas Kontinentā un Anglija ir kaut kas pavisam cits...

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 05.04.17 07:20
 
0
0

  

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 04.04.17 20:52
 
0
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " Angļi kopā ar vāciešiem būtu atguvuši z... " Angļiem, frančiem un vāciešiem nevajdzēja karot savā starpā, bet kopā atkarot visu pārējo pasauli

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 04.04.17 20:51
 
0
0

atbildot uz Janis Pelakais komentāru " man vecmamma stāstiaj, kad Gubenē ienāca vāci... " Jā, tādi stāsti dzirdēti ļoti daudz!

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 04.04.17 17:11
 
0
0

     Pārsteigums, nezināju.

JaanisJonis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  JaanisJonis 11.03.17 00:22
 
0
0

Tā ir taisniiba? Es no visādām videospēlēm domāju , ka tai normandijā bija aktīva kara darbība!

SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 03.03.17 17:32
 
0
0