Kaķi,kuri mēdz būt dargāki pat par jaunu automašīnu.

Liekas, ka kaķu pasaulē jau tāpat ir daudz- bet rodas arī jaunas šķirnes- kaķi, kuri ir citādā veidā īpaši...

Savanna pascaroni lielākie... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
1.

Savanna- paši lielākie un dārgākie kaķi- kad 80-to gadu vidū pārdošanā parādījās kaķēni ar neparastiem, plankumainiem kažociņiem, viņu cena bieži pārsniedza $20 000. Hibrīda veidotāji  gribēja pārtraukt bīstamo ieradumu turēt gepardus un leopardus kā mājdzīvniekus. Eksotikas kārie bagātnieki ieguva iespēju tikt pie mājas mīluļa,kurš izskatījās kā savvaļas dzīvnieks, bet ir daudz vienkāršāk kopjams. Savanna  ir mājas kaķa krustojums ar Āfrikas servalu, kuri stājušies piespiedu laulībā. Nav tik vienkārši sakrustot paprāvo savvaļas kaķi ar mājas minku, tas ir iespējams tikai tad, ja nākamie kaķēnu vecāki aug kopā jau no mazotnes, un arī tad ne vienmēr izdodas vīņus sapārot. Tāpēc kaķēnu skaits nav parāk liels un savanna turpina palikt ekskluzīvs retums. . 

Rezultāts ir ievērojams... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
2.

Rezultāts ir ievērojams- pieaudzis savannas kaķis  ir pusmetru augsts skaustā un sver 15 kg.  Viņiem patīk staigāt līdzi saimniekam pastaigās pie saites un iet peldēties- un tas nav "kaķis, kurš staigā, kur pašam patīk", viņš ir uzticīgs saimniekam kā suns. Kaķi, kuros servala asiņu ir vairāk- pirmās un otrās paaudzes krustojumi- ir izmēros lielaki un dārgāki. 


Kao mani kaķēna... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
3.

Kao mani- kaķēna cena- $1500-2500. Kaķi, kuriem ir gadsimtiem sena vēsture, ir cēlušies no Siāmas, kur sniegbaltos skaistuļus ar dažādu krāsu acīm drīkstēja turēt tikai dižciltīgas ģimenes. Vēsturē ir bijuši gadījumi,kad kao- mani šķirnes kaķa zādzība tika sodīta ar nāvi.  Tik skarbs soda mērs izskaidrojams ar to,ka valdīja uzskats, ka šie kaķi piesaista bagātību.  .

Tāpēc vēl scaronodien daudzi... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
4.

Tāpēc vēl šodien daudzi taizemiešu biznesmeņi kā mājas mīluļus izvēlas tieši kao- mani. Maģiskās īpašības garantē šo kaķu pieminēšana "Poēmu gramatā par kaķiem"- senā manuskriptā, kur teikts, ka baltie kaķi ar mirdzošajam acīm  piepilda māju ar laimi un naudu. 

Elfs cenanbspnbsp13003000... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
5.

Elfs- cena  $1300-3000. Pat tie, kuri nav redzējuši filmu "Gredzenu pavēlnieks"  un nav pazīstami ar tās varoņiem, iedomājas elfus neparasti skaistus. Šāda nosaukuma kaķi savukārt atstāj visai dīvainu iespaidu jocīgo, izliekto austiņu dēļ. Šī ir pavisam jauna šķirne- radusies tikai 2007 gadā. Pēc mīļā sfinksa nāves amerikāniete Karena Nelsone gribēja radīt tādu sfinksa hinrīdu, kurš būtu izturīgāks par trauslajiem sfinksiem un neslimotu.  Domāts- darīts. Sakrustojot kailo kaķi ar amerikāņu kerlu, Karena tika pie zvēra, kurš likās iznācis no fantastikas romana lappusēm par citplanētiešiem.  

Bengālijas kaķis... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
6.

Bengālijas kaķis- cena  $1100–$4000. Bengālijas kaķu  šķirne ir radusies no Āzijas leoparda kaķa. Pagājušā gadsimta vidū šis savvaļas dzīvnieciņš skaistā, zīdainā kažociņa dēļ tika pakļauts neželīgai iznīcināsanai. Kaķēnus malu mednieki pārdeva lētticīgiem tūristiem, starp kuriem izrādījās Džīna Milla no Arizonas. Kaķēns, kuru viņa iesauca par Malaiziju par godu viņa dzimtenei, kā jau savvaļas dzīvnieks, bija grūti socializējams. . Lai palīdzētu savai mīlulei adaptēties, Džīna iepazīstināja viņu ar mājas runci. 

Pārim parādījās jauki... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
7.

Pārim parādījās jauki kaķēniņi ar skaistām rozetēm kažokā- ka māmiņai. Saimniece nolēma iemēģināt roku selekcijā- bet pagāja ne viena vien desmitgade, un tikai 1987 gadā jaunā šķirne tika atrādīta publiski, un 1991. gadā oficiāli apstiprināta Amerikā.  Skaistais kaķis ir ievērojams arī ar to, ka, ja saimnieks dosies peldēties, kaķis būs gatavs darīt to pašu!

Toigers cenanbspnbsp10005000... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
8.

Toigers- cena : $1000-$5000 Ja Džīna Milla radīja kaķu šķirni, kura ir līdzīga mazam leopardam, tad viņas meita- selekcionāre Džūdija Sadžena ķēras pie tādas kaķu šķirnes veidošanas, kuri līdzinātos maziem tīģeriem- ar raksturīgajām svītrām un nokrāsu. .Pēc audzētāju domām, šķirnes standartu vēl ir par agru apstiprināt, jo patlaban tiek strādāts pie tā, lai jaunajai šķirnei būtu arī apaļas, tīģeriskas austiņas. .

Scaronķirnes sākums bija... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
9.

Šķirnes sākums bija diviem parastiem kaķiem piedzimis kaķēns ar "tīģeriskām" svītrām un tīģeriem raksturīgo zīmējumu uz purniņa. !993. gadā no Indijas tika atvests kaķis Džamma, kurš Džūdijai atgādināja tīģeri ne tikdaudz pēc krāsas, cik pēc galvas un ausu formas. . Un jau .2000 gadā toigers bija jau reģistrēta jauna kaķu šķirne.

Burmilla cenanbsp8004000... Autors: Raziels Ekskluzīvi kaķi
10.

Burmilla- cena: $800-$4000 Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados baroneses Mirandas fon Kirhbergas muižā risinājās īsta mīlestības drāma starp runci Sankvistu un kaķenīti Faberžē. Runcis bija persiešu šinšila, bet kaķenīte- Birmas kaķis. Meklēšanās laikā kaķus centās turēt atsevišķi- bet- mīlestība spārno!  Baronese bija pārskaitusies, bet mazie kaķēni izskatījās tiešām burvīgi- viņu sudrabotie kažociņi atgādināja  sermuli. Īpaši nedomājot, hibrīdu nosauca par burmillu, bet abi grēcinieki- Jemari Sanguist un Bambino Lilac Faberge  kļuva par jaunās šķirnes ciltsvecākiem.... 

1  2