Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
294

Lidmašīnas avarē šad un tad. Tas ir fakts. Dīvaināk ir tad, kad lidmašīna šķietami izkūp gaisā. It īpaši pārsteidzoši tas šķiet mūsdienās, ņemot vērā neticamās tehnoloģijas, kādas mums ir pieejamas. Šajā rakstā par lidmašīnām, kuras aiz sevis neatstāja nekādas atlūzas, līķus, pēdas vai atbildes, kas tad ar tām notika.

Frederika Valentiča... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
1.

Frederika Valentiča pazušana. 1978.gada 21.oktobrī, 20 gadus vecais Frederiks Valentičs pazuda lidojuma laikā savā Cessna 182L vienmotora lidmašīnā. Draugi un ģimene Frederiku raksturoja kā "lidojošo šķīvīšu entuziastu" un savā pēdējā lidojumā, viņš ziņoja, ka viņam pietuvojies neindificēts lidaparāts. Kad Frederiks lidoja pāri Basa šaurumam starp Tasmāniju un Austrāliju, viņš sazinājās ar gaisa satiksmes kontroli, lai paziņotu, ka viņam seko šis lidaparāts. Gaisa satiksmes kontrole atbildēja, ka viņa tuvumā neesot nekāda gaisa satiksme. Valentičs aprakstīja viņam sekojošo lidaparātu kā lielu un apgaismotu ar četrām spilgtām nosēšanās gaismām. Tas esot pārvietojies neticamā ātrumā, pārlidojis pāri viņa lidmašīnai, tad atgriezies un riņķojis virs viņa. Gaisa satiksmes kontrole prasīja viņam identificēt lidaparātu, uz ko Frederiks atbildēja, "Tā nav lidmašīna," pirms viņa transmisiju pārtrauca neindificēts troksnis raksturots kā "metāliska, skrāpējoša skaņa." Kontakts šajā brīdī tika zaudēts, un ne Valentičs, ne viņa lidmašīna vairs nekad netika redzēti.

Transatlantiskais C124 reiss... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
2.

Transatlantiskais C-124 reiss. Vēlā 1951.gada 23.marta pēcpusdienā, ASV Gaisa spēku Douglas C-124 Globemaster II lidmašīna ceļā uz Angliju veica avārijas nosēšanos okeānā. Uz šādu riskantu soli pilotus pamudināja sprādziens kravas nodalījumā un tam sekojošais ugunsgrēks. Lidmašīna nosēdās ūdenī dažus simtus jūdžu attālumā no Īrijas. Piloti paziņoja precīzu atrašanās vietu un pati avārijas nosēšanās bija veiksmīga. 53 pasažieri un apkalpe sakāpa uz labi aprīkotajiem glābšanas plostiem. B-29 lidmašīna jau bija ceļā ar nolūku palīdzēt lidmašīnai tās navigācijā uz tuvāko lidlauku. Kad tā ieradās pilotu pārraidītajā atrašanās vietā, B-29 apkalpe novēroja apkalpi un pasažierus to plostos. Likās, ka visiem viss bija labi. B-29 tad nācās atgriezties bāzē, lai uzpildītu degvielu. Tomēr, kad ieradās glābšanas ekipāžas, lidmašīna un nelaimē nonākušie pasažieri visi bija pazuduši bez vēsts. Viss, kas bija palicis pāri bija sadedzis saplākšņa gabals un portfelis. Neviens nezina, kas notika tajās stundās, kad palīdzība bija ceļā.

Amēlijas Erhartes... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
3.

Amēlijas Erhartes pazušana. Amēlija Erharte bija amerikāņu aviācijas pioniere. Viņai piederēja vairāki agrīnie rekordi, tai skaitā kļūšana par pirmo sievieti, kura vienatnē pārlidoja Atlantijas okeānu. 1937.gada 2.jūlijā viņa pazuda virs Klusā okeāna, netālu no Haulenda salas. Viņas pēdējās transmisijas tuvējam kuģim "Itasca", liecināja, ka viņa uzskatīja, ka viņa ir sasniegusi Haulenda salu. Tomēr tā nebija patiesība. Viņa bija vismaz 8 kilometru attālumā. Baidoties par ļaunāko, Itasca radīja vairākus lielus dūmu mākoņus, lai signalizētu Erhartei, taču bez rezultātiem. Ir vairākas teorijas par Erhartes pazušanu. Populārākās ir par neizdevušos avārijas nosēšanos, par nokļūšanu japāņu gūstā un tā, ka Erharte nolēma nosēsties 560 kilometru attālajā Gārdnera salā

Flying Tiger reiss 739... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
4.

Flying Tiger reiss 739. 1962.gada 16.martā Flying Tiger reiss 739 pazuda no radaru ekrāniem virs okeāna. Lockheed Super Constellation lidmašīnā atradās 93 amerikāņu un 3 vjetnamiešu karavīri. Lidmašīna lidoja no Kalifornijas uz Saigonu. Visi 107 lidmašīnā esošie tiek uzskatīti par bojāgājušiem šajā incidentā. Nekādas lidmašīnas pēdas tā arī nekad netika atrastas. Vienīgais pavediens, kas izmeklētājiem bija, bija aculiecinieku no tuvejā tankkuģa stāstītais, ka tie debesīs redzējuši "ārkārtīgi spilgtu gaismas uzliesmojumu, kam uzreiz sekoja divi sarkani punkti, kas dažādos ātrumos krita okeānā." Tiek uzskatīts, ka ļaudis uz tankkuģa redzēja pazudušo lidmašīnu gaisā eksplodējam, kā laikā tā sadalījās divās daļās un atsevišķās ugunsbumbās iekrita okeānā. Viss loģiskākais pieņēmums, ņemot vērā pierādījumus, ir sabotāža. Tomēr, tā kā 518 000 kvadrātkilometru teritorijas pārmeklēšana neko neatrada, ir iespējams, ka mēs nekad neiegūsim īstās atbildes.

Reiss 19 Reiss 19 ir... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
5. Reiss 19. Reiss 19 ir apzīmējums piecām Avenger tipa torpēdnesējas lidmašīnām, kas pazuda bez pēdām virs Bermudu trijstūra 1945.gada 5.decembrī. Todien pazuda arī Martin Mariner lidlaiva ar 13 vīru apkalpi, kura gaisā pacēlās, lai meklētu pazudušās torpēdnesējas un to pilotus. Kopumā todien pazuda 14 apkalpes locekļi Avenger lidmašīnās un 13 uz glābšanas lidmašīnas klāja. Avenger lidmašīnas pirms savas pazušanas ziņoja par nopietnām navigācijas problēmām Bermudu trijstūrī un ap to. Viņu kompasi nedarbojās, un viņiem strauji beidzās degviela spriežot pēc viņu pēdējās transmisijas: "Visas lidmašīnas cieši blakus. Mums būs jāveic avārijas nosēšanās ja vien redzēsim sauszemi... kad pirmā lidmašīna nokritīs zem desmit galoniem, mēs visi kritīsim kopā. " Pazudušās lidmašīnas tā arī nekad netika atrastas vienā no aviācijas vēsturē noslēpumainākajām pazušanām.
Star Ariel Star Ariel pazuda... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
6.

Star Ariel. Star Ariel pazuda 1949.gada 7.janvārī. Ļoti maz ir zināms par to, kas izraisīja British South American Airways (BSAA) lidaparāta un tā 20 pasažieru un apkalpes pazušanu. Laikspstākļi bija lieliski, redzamība laba, un piloti pieredzējuši. Lidojums bija no Bermudām uz Kingstonu, Jamaikā. Pēdējais kontakts ar Star Ariel tika veikts 9:42 no rīta. Neskatoties uz lielo meklēšanas operāciju, kuru vadīja ASV jūras flote, nekādas vraka pēdas, degviela, atlūzas vai līķi atrasti netika. Kā norādīja izmeklēšanas vadītājs, kas pētīja lidmašīnas pazušanas cēloni: "Tā kā lidmašīnas atliekas nav atrastas un līdz ar to trūkst jebkādu pieturas punktu, nelaimes gadījuma cēloņi nav zināmi."

Indijas Gaisa spēku... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
7.

Indijas Gaisa spēku lidmašīnas pazušana. 2016.gada 22.jūlijā, Indijas Gaisa spēkiem piederošā Antonov An-32 divmotoru lidmašīna pazuda virs Bengālijas līča. Uz lidmašīnas klajā bija 29 cilvēki: 23 pasažieri un 6 apkalpes locekļi. Radaru kontakti tika zaudēti 9:12 no rīta, un pēc tam sekojošā meklēšanas un glābšanas operācija kļuva par lielāko Indijas vēsturē. 16 kuģi, zemūdene, un 6 lidmašīnas pārmeklēja Bengālijas līci krustu šķērsām. 2016.gada 15.septembrī misija tika atsaukta un visi uz klāja atzīti par bojāgājušiem, ne lidmašīnu, ne līķus neatrada.

Star Tiger Agrās 1948gada... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
8.

Star Tiger. Agrās 1948.gada 30.janvāra rīta stundās BSAA aviolaineris Star Tiger pazuda starp Santa Mariju un Bermudām. Visi 31 pasažieris un apkalpes locekļi domājams gāja bojā, un cēlonis nav noskaidrots līdz pat šai dienai. Star Tiger pilotēja divi pieredzējuši piloti stiprā vējā un lietū. Lidmašīna lidoja pa neparasti zemu trajektoriju. Lidošana 600 metru augstumā stipros vējos ir ļoti bīstama, taču piloti bija pieredzējuši un visticamāk labi apzinājās, kur atrodas. Ir pieņēmums, ka pēkšņa, spēcīga vēja brāzma varēja izraisīt lidmašīnas iekrišanu okeānā vai arī, ka problēmas ar altimetru varēja izraisīt, to ka piloti aizskāra ūdens virsmu. Netika saņemti nekādi briesmu paziņojumi, un arī nekādas lidmašīnas atlūzas nekad netika atrastas.

N844AA 2003gada 25maijā... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
9.

N844AA. 2003.gada 25.maijā Boeing 727, kas reģistrēta kā N844AA, tika nozagta no Quatro de Fevereiro lidostas Angolā. Neilgi pirms saulrieta, divi vīrieši iesēdās lidmašīnā: amerikāņu pilots Bens Padilja un mehāniķis Džons Mutantu. Ne viens, ne otrs nebija sertificēti lidot ar 727, kas parasti lido ar trīs vīru apkalpi. Tiek uzskatīts, ka Padilja bija tas, kurš bija pie kontroles. Lidmašīnas uzbrauca uz skrejceļa bez atļaujas un bez sazināšanās ar kontroles torni. Ar izslēgtām gaismām un dažiem neparastiem manevriem, lidmašīna aizdrāzās pa skrejceļu un pacēlās, lidojot kaut kur uz dienvidrietumiem pāri okeānam. Kopš tā laika, ne lidmašīna, ne abi vīrieši vairs nekad nav redzēti. N844AA pazušana lika iesaistīties FIB un CIP, taču globālā mēroga meklēšana nekādas lidmašīnas pēdas tā arī nespēja atrast.

MH370 Malaysian Airlines... Autors: Gregs Fakers 10 lidmašīnas, kas noslēpumaini pazuda
10.

MH370. Malaysian Airlines reiss 370 pazuda 2014.gada 8.martā, lidojumā no Kualalumpuras, Malaizijā uz Pekinu, Ķīnā. Kopumā 227 pasažieri un 12 apkalpes locekļi bija uz Boeing 777 klāja, un dārgākā meklēšanas operācija aviācijas vēsturē nespēja rast atbildes uz jautājumiem, kas tad īsti ar šo lidmašīnu notika un kur tā ir. Daži nelieli spārnu fragmenti kopš tā laika ir tikuši izskaloti dažādās salās, kā arī bojāts portfelis, kas domājams ir saistīts ar pazudušo lidmašīnu. Tomēr līdz šim brīdim lidmašīna nav atrasta, un tās avārijas cēlonis joprojām nav zināms. Verbāla komunikācija ar abiem lidmašīnas pieredzējušajiem pilotiem pārtrūka 1:19 naktī, 1:21 pārstāja darboties lidmašīnas transponderis. Transponderis ļauj gaisa satiksmes kontrolei izsekot lidmašīnu radaru ekrānos. Lidmašīnai joprojām tika sekots ar armijas radaru, tā veica vairākus straujus pagriezienus pa labi, tad pa kreisi un bieži mainīja augstumu. Pēdējais statusa atjauninājums no lidmašīnas tika saņemts 8:10, 2 stundas pēc tam, kad lidmašīnai jau vajadzēja nolaisties Pekinā. Šī bija pēdējā komunikācija, kas saņemta no MH370, pirms tā, kā tiek uzskatīts, lielā ātrumā avarēja kaut kur Indijas okeānā.

0
294

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [18]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kaķūns avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas admins
  kaķūns 19.06.17 11:29
 
15
0

Ir vērts atcerēties, ka, ja šķiet pārsteidzoši, ka ar mūsdienu tehnoloģijām kaut kas tik liels var pazust, tad varbūt mūsdienu tehnoloģijas ir tās, kas to slēpj.

spoku dienas doma

Anonīms
Ceļotāja 19.06.17 14:16  
 
8
0
Pēc nedēļas pašai jāsēžas lidmašīnā. Šī laikam ir īstā lasāmviela!
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 19.06.17 12:28
 
4
0

Intresanti    

Anonīms
Svetais 19.06.17 15:43
 
3
0

Un es nākam mēnesi lidošu ar lidmašinu

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa NostradamsMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 19.06.17 18:05
 
2
0

  

Gregs Fakers avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Gregs Fakers 20.06.17 03:02
 
1
0

atbildot uz teufelin komentāru " Es parasti nemēdzu piekasīties, taču tu... " kā tad visvarenais tulkotājs pats tulko?

Rakoons15 avatars
Medaļa PirmavotsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Rakoons15 19.06.17 23:58
 
1
0

  

Noslēpumainais avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Redaktors iesaka
  Noslēpumainais 19.06.17 22:48
 
1
0

atbildot uz kaķūns komentāru " Ir vērts atcerēties, ka, ja šķiet pārst... " It sevišķi par to Malaysia Airlines lidmašīnu, kura patiesībā nosēdās amerikāņu armijas bāzē kur spīdzina noziedzniekus un teroristus Indijas okeāna, jo uz klāja esot bijuši 2 īpaši bīstami noziedznieki vai teroristi, un tā kā bāze ir slepena, saprotams, kas notika ar pasažieriem...

revjū avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  revjū 19.06.17 19:41  
 
1
0
traxi
teufelin avatars
Medaļa BetmensMedaļa PingvīnsMedaļa Jubilārs
  teufelin 21.06.17 21:19
 
0
0

atbildot uz Gregs Fakers komentāru " Tev ir problēmas   " Un Tev nav?

Man reizēm, nav ko darīt. It īpaši, ja ir nu šausmīīīīīgi karsts...

Gregs Fakers avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Gregs Fakers 21.06.17 10:09
 
0
0

atbildot uz teufelin komentāru " Es nu neesmu visvarenais tulkotājs - pa... " Tev ir problēmas  

teufelin avatars
Medaļa BetmensMedaļa PingvīnsMedaļa Jubilārs
  teufelin 21.06.17 02:10
 
0
0

Es nu neesmu visvarenais tulkotājs - pameklē Māti Google.

Turklāt es esmu tikko kā atvilkusies no darba, tāpēc netaisos izpatikt kaut kādu dienderu milzīgajām trebām. 

Taču kaut ko pateikšu gan.

"Sērtificēti". Es esmu dzirdējusi/lasījusi par sērtificētām mācību/studiju programmām. Cilvēks, latviešu mēlē runājot, var iegūt sērtifikātu, kas apliecina kvalifikāciju. Palabo, ja es runāju muļķības. 

"Kurš bija pie kontroles" jebšu, prasti sakot, 'vadīja lidmašīnu'.

"Lidmašīnas uzbrauca uz skrejceļa bez atļaujas un bez sazināšanās ar kontroles torni." Kas, pie velna, lidmašīnai, kura ir izbraukusi uz skrejceļa un taisās pacelties gaisā, dod atļauju pacelties? Pareizi - kontroles tornis. 

"Ar izslēgtām gaismām un dažiem neparastiem manevriem lidmašīna aizdrāzās pa skrejceļu..." Ar kādiem neparastiem  manevriem var aizdrāzties pa skrejceļu? Veikusi dažus neparastus manevrus. 

Un tagad - paldies par uzmanību! Es esmu veltījusi tev jau pārāk daudz no sava dārgā laika...

teufelin avatars
Medaļa BetmensMedaļa PingvīnsMedaļa Jubilārs
  teufelin 21.06.17 01:47
 
0
0

atbildot uz Kapteinis Cerība komentāru " Es neciešu tādus kā tevi! Saproti, man arī ar... "

Manis pēc... Man arī ar tulkošanu ir bijis visai sviestaini, kuram nemēdz būt Taču attiecībā uz tullkošanu ir daži nosacījumi - tulkotājam, kaut arī ideālajā variantā tiek uzsvērts, ka vienlīdz labi jāpārvalda, kā izcelsmes, tā mērķa valoda, ir tehniski jāpārvalda vismaz mērķa valoda, t.i., valoda, kurā tu tulko. Un tulkojot visu nav iespējams saglabāt - tā domā tikai mazizglītoti ļautiņi, kam tulkojums ir oriģināla pārlikums vārds vārdā, kas bieži vien tīri tehniski vienkārši nav iespējams, galu galā tas izklausītos muļķīgi, anyway, a la nekad neatlaišanas nazis knife of never letting go vietā, jo atšķirīgās valodās būs atšķirīga sintakse, minētajā gadījumā, tulkojot gerundiju, tiek izmantots palīgteikums, tādējādi mēs dabūjam - nazis, ko neatlaist, tradīcija, proti, tas, ko ir iespējams pateikt ar konkrētās mērķa valodas līdzekļiem, katrai valodai ir robežas, starp citu (ieteiktu pamēģināt pārtukot kaut vai klasiskās Jāņu dziesmas kādā citā valodā), leksika (domas izteikšanai izmantotie vārdi ar neitrālu nokrāsu, kolokviālismi, žargonismi, idiomas), kas ļauj saprast saturisko vēstījumu, fonētika (patskaņi, līdzskaņi, divskaņi, akcenti, intonācijas), kas veido teksta melodiku un organizē tā ritmisko un skanisko pusi... Un prasmīgi atveidot oriģināla jēgu, iespēju robežās saglabājot valodas fineses, ritmisko zīmējumu, estētiku, tēlainību un māksliniecisko viengabalainību, ir gluži vai varoņdarbs. Tas gan bija par daiļliteratūru.

Lai tev veicas!

Noslēpumainais avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Redaktors iesaka
  Noslēpumainais 20.06.17 15:27
 
0
0

atbildot uz ŽanisReno komentāru " REN TV? " Tu manu tekstu krieviski izlasīji? 

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 20.06.17 15:14
 
0
0

atbildot uz Noslēpumainais komentāru " It sevišķi par to Malaysia Airlines lidmašīnu... " REN TV?

Gregs Fakers avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Gregs Fakers 20.06.17 14:10
 
0
0

atbildot uz Kapteinis Cerība komentāru " Es neciešu tādus kā tevi! Saproti, man arī ar... " man neiet švaki ar tulkošanu  

Kapteinis Cerība avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MūzaMedaļa Man patīk Facebook 7000
  Kapteinis Cerība 20.06.17 09:22
 
0
0

atbildot uz teufelin komentāru " Es parasti nemēdzu piekasīties, taču tu... " Es neciešu tādus kā tevi! Saproti, man arī ar tulkošanu bija tik pat švaki, visam savs laiks, bet jūs šakāļi to nemaz nesaprotat!   

teufelin avatars
Medaļa BetmensMedaļa PingvīnsMedaļa Jubilārs
  teufelin 20.06.17 01:42
 
0
2

Es parasti nemēdzu piekasīties, taču tulkojums ir zem katras kritikas. Kaut vai šis fragments: "Ne viens, ne otrs nebija sertificēti lidot ar 727, kas parasti lido ar trīs vīru apkalpi. Tiek uzskatīts, ka Padilja bija tas, kurš bija pie kontroles. Lidmašīnas uzbrauca uz skrejceļa bez atļaujas un bez sazināšanās ar kontroles torni. Ar izslēgtām gaismām un dažiem neparastiem manevriem, lidmašīna aizdrāzās pa skrejceļu un pacēlās, lidojot kaut kur uz dienvidrietumiem pāri okeānam. "