Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
milipili
3
88

Kārtējais idiots! Mums vajag cilvēku, kurš dara visu - nomaina spuldzes lampās, saslauka grīdu, uzskrūvē kādu skapi, un citus saimniecības darbus. Pirms mēneša paņēmu darbā cilvēku, tādu Urlveidīgu doģiku ar šķību degunu. Nu, bet labi, nav jau cilvēks vainīgs un ja labi strādās, tad lai kaut vai vellam līdzīgs.

Sarunājām ka būs alga 700... Autors: Fosilija Latvija, bezdarbs, Doģiku paradīze!
1.

Sarunājām, ka būs alga 700 EUR/mēnesī, bet pirmos 3 mēnešu izmaksāti tiks tikai 300 EUR un ieturēto naudu izmaksāsim, ja visus šos 3 mēnešus nebūs nekādas problēmas ar viņu, un tad būs alga 700 reizi mēnesī. Viņš visam piekrīt, viņam viss der.

Šodien viņš atnāk un prasa, vai esmu jau aprēķinājis algu, kuru viņam jāsaņem 10. datumā.  Es saku, ka man nekas īpaši nav jārēķina, ka mēs jau visu esam sarunājuši, ka būs tagad minimālā un pēc 3 mēneši izmaksās vel 400 par katru mēnesi. Viņš man sāk stāstīt, ka viņš par 300 EUR netaisās strādāt. Es saku, ka tu jau nestrādā par 300, tev ir 700, tik tos 400 tu dabūsi, ja neaizmuksi vai neaizdzersies šo 3 mēnešu laikā. Viņš saka, ka nefiga, ka viņam ir kredīti un citi izdevumi. Es saku, bet ko tad tu te vispār nāci un strādāji. Viņš saka, ka bija cerējis, ka tomēr varēs viņam tos 700 maksāt. Es saku, ka ja dikti vajag, varu no sava privātā konta viņam kādus 100 EUR papildus kā aizdevumu ieskaitīt. Viņš saka, ka tas neder un ka vairs nestrādās. Es saku labi, tad vismaz šonedēļ paliec, jo vajag divas trepes nokrāsot, kamēr vēl normāls laiks. Viņš saka, nē viss, man pietiek, es eju prom. Nu tā viņš paņēma, aizgāja, saģērbās un viss.

Latvija, bezdarbs, Doģiku paradīze!

3
88

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [29]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 12:10  
 
24
0
Kas par murgu - alga tev 700, saņem 300, bet 100 es tev varu "aizdot" no personīgā konta? Tādā darbā tikai pajoliņi var pieteikties, kas noticēs, ka pēc 3 mēnešiem viņam samaksās 1200, nevis citu muļķi pa 300 mēnesī paņems.

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 08.09.17 11:57
 
17
0

Šitais jau  2. raksts no tevis, pirmais vēl jā, bet šitais jau sāk mest neticības ēnu..

Un kas tā par "..sarunājām, būs alga", Tad būs aploksnītē jā? Nelegāli algoti darbinieki jā? Patīk dirsināt valsti un darba meklētājus jā ?

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 12:11  
 
18
1
Nav brīnums, ka nav kas strādā un visi brauc projām, ja ir šādi darba devēji.

mig24 avatars
Medaļa JubilārsMedaļa TeamworkMedaļa Trumpe
  mig24 08.09.17 11:08
 
14
0

Izskatās ka rakstījis sū.... uzņēmējs .Skatās pec deguna var vai nevar apčakarēt.

EV1TA avatars
Medaļa Troll killerMedaļa AdminsMedaļa Auklīte
  EV1TA 08.09.17 11:03
 
14
0

«Doģiks», kas tas tāds?

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 14:10
 
10
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Ir tāda lieta kā pārbaudes laiks. Tu domā, ka... " Darbiniekam ir tāda lieta kā CV. Darba devējs lielākajā daļā gadījumu painteresējas pie viena vai vairākiem iepriekšējiem darba devējiem par darbinieku. Un ja ir labs un vērtīgs darbinieks, tad nekaulējoties maksās pilnu algu jau nopirmās dienas. Šajā gadījumā mēs redzam, ka šim ''darba devējam'' īpaši savādāki darbinieki nemaz nepiesakās, no tā arī pieredze, ka nav vērts nemaz visu naudu maksāt. Un vaina, kā vienmēr, ir darbiniekos, jo viņi ir vainīgi, ka darba devējs ir āzis un nespēj nopelnīt pietiekoši, lai varētu algot sev adekvātus darbiniekus.

 Ko mēs dzirdam šeit? 300 eur/mēnesī? Nopietni? Un tu man apsoli, ka izmaksāsi pēc tam 1200 eur? Nopietni? Neticu! ES NETICU! 

Mūsdienās jaunākajai paaudzei varbūt pat nav zināms tāds jēdziens kā Headhuntings. Tas ir tad, kad uzņēmumi cīnās par vērtīgiem darbiniekiem tos pārvilinot pie sevis ar labāku algu, darba auto, apdrošinšanu, prēmijām un citiem papildus labumiem. Labi, tas varbūt būs nedaudz citā amatu kategorijā.

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 08.09.17 17:45
 
6
0

Tad es esmu viens no doģikiem... Šāds skaists darba piedāvājums, Latvijas apstākļos, izklausās pēc e-pasta no milionāra, manā inbox paskastītē... 

Anonīms
Anonīms 08.09.17 12:54
 
5
0

Par tiem 300 euro nekādu labāku kadru arī nedabūsi, lai arī pārējo izmaksāsi vēlāk, jo nav cilvēks gatavs 3 mēnešus dzīvot kā bomzis. Zinot lielu daļu darba devēju, pieļauju, ka arī neuzticas šīm shēmām, jo pārbaudes laikā vari patriekt arī iemeslu nesakot. Kā praktizējošs jurists biezi saskaros ar līdzīgām situācijām.

Man arī rodas jautājums, kā aprēķina šādu algu, ķipa pienākas tagad, bet izmaksā vēlāk - tīri no grāmatvedības viedokļa... kā to juridiski noformē?

aivarc avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  aivarc 08.09.17 11:30
 
4
0

Standarta variants - vispirms prot visu, piekrīt da jebkādiem nosacījumiem, nav nekādu kaitīgu ieradumu utt., jeb saka visu, lai tikai viņu paņemtu. Bet tad, kad sāk strādāt, tad tas ne tā un tas neapmierina... Kāpēc nevar vienkārši visu uzreiz izrunāt un nečakarēt smadzenes darba devējam un sev? Lielo naudu gribam uzreiz un visi esam baigie speciālisti, bet parādīt sevi darbā - tā gan ir problēma...

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 16:02
 
3
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Pats esmu priekšnieks, pats izrēķināju. Lai ... "

Tātad, tagad tas ir normāli, savu nekompetenci nopelnīt vairāk par 1800 eur/mēnesī uz katru darbinieku, saukt par negodīgu nodokļu politiku? Nu tad tu vienkārši neesi labs uzņēmējs. Un tādu kā tu ir ļoti daudz. Lielākā daļa, patiesībā. Un visi kā viens cenšās nemaksāt nodokļus un brīnās, ka valdība atkal ceļ nodokļus un jaunieši jau nākamajā dienā pēc izlaiduma jau sēž lidmasīnā, un nav, kas nāk strādat. Bet es, redzies, pats esmu PRIEKŠNIEKS, PATS IZRĒĶINĀJU!!! Tikai neviens negrib pie manis strādāt, jo man nav izdevīgi maksāt labu algu.

Paskaidro man, nodokļu politikas ekspert, kurā valstī un kāpēc uzņēmējiem ir vieglāka nodokļu politika?

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 13:57
 
4
1

atbildot uz Emdy121 komentāru " Latvijas realitāte! Vecākiem pieder sai... " Tagad mēs saprotam, cik tavi vecāki maksā saviem darbiniekiem. Skumji.  Man ir varāki pazīstamie, kuri strādā laukos pie zemniekiem un pelna daudz vairāk par mani. Pasaki man, kur ir vaina - darbiniekos vai darba devējos?

Anonīms
Anonīms 08.09.17 13:08
 
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Ir tāda lieta kā pārbaudes laiks. Tu domā, ka... " Vispār jau praksē pārbaudes laikā maksā vismaz 70 % no darba algas, jo tas tomēr liecina arī par darba devēja spēju uzņemties saistības.

Bet šai gadījumā tā nebija cita alga pārbaudes laikā un piedāvātā izmaksas sistēma, ja tāda būtu, būtu neatbilstoša Darba likumam. Un ja darba devējs to nesaprot, es ļoti apšaubu tāda godaprātu vai kompetenci, vai abus.

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 15:48
 
2
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Cik ir labi, nosauc kādus konkrētākus skaitļu... " Varu derēt, ka ap tiem pašiem 300 eur ir domāts ''labi''. A, kas? Laukos ''labi''!

Anonīms
Gunča 08.09.17 12:35
 
2
0

Gribēju kļūt par uzņēmēju nekustamo īp. jomā.

Paņēmu 10 apmācāmos, domāju, sistēmu maksimāli vienkāršot un padarīt to draudzīgu darbiniekiem - 500 eiro neatkarīgi no darījumu skaita mēnesī + 20% no katra darijuma uzreiz izmaksāt, strādāt 4 - 6 dienā no 1.dienas - 5.dienai. Algas izmakāju sākot ar pirmo mēnesi, kad viņi uzsāka strādāt. Apmācības, paredzēju, 2 mēnešus, kuros es katru dienu 2 - 3 stundas vedu lekcijas un izspēlējām gadījumus (vēlējos pēc iespējas labāk sagatavot dažādām situācijām).

Padarot šo komentāru īsāku - iztērēju ap 8 000 divu mēnešu laikā un vissi 10 apmācāmie aizgāja pateica, ka pārāk grūts darbs 

Nēsmu maita un izmaksāto naudu atpakaļ neprasīju.

Tāpēc, silti, iesaku, netaisiet uzņēmumu, kamēr nēsat pakonsultējies ar īstu uzņēmēju.

Tagad, strādāju par konsultantu Lieliska dāvana, kamēr atkopšos no morālās un finansiālās traumas 

P.S

Viens no maniem darbiniekiem strādā Maxima, pārmijot dažus vārdus viņš atzinās, ka pirms manis nekur nebija strādājis un nesaprata, ka es biju piedāvājis labāko ko varēja viņš cerēt Rīgā - pēc viņa vārdiem.

Kā nobeigumam: Vēlējos padalīties ar savu pieredzi, gan ar topošjiem uzņēmējiem, gan ar topošajiem darbiniekiem

Anonīms
Anonīms 08.09.17 13:01
 
2
0

atbildot uz aivarc komentāru " Standarta variants - vispirms prot visu... " Jo darba līgumums nemāk sagatavot, uz papīra un sludinājumos ir viens, realitātē kas cits.

 

"nomaina spuldzes lampās, saslauka grīdu, uzskrūvē kādu skapi, un citus saimniecības darbus" un te pēkšņi vajag divas trepes nokrāsot, kas jau ir būvdarbie atbilstosi normatīvajiem aktiem, ne saimniecības darbi. Šoreiz izskatās, ka darba devējs bija tas, kas kaut ko nebija līdz galam pateicis.

Es ne tikai aizietu no darba, bet arī valsts darba inspekcijā nosūdzētu šādu.

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 14:12
 
2
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Nodokļu sistēmā, jo trešā daļa no visas nauda... "

To tev priekšnieks iestāstīja,  ka viņam nav izdevīgi par tevi nodokļus maksāt? Šitie lielie ''nodokļu maksātāji'' parasti vairāk par pusminimālo neuzrāda, bet taurē tā, it  kā visi viņiem būtu parādā!

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  9K116 08.09.17 14:35
 
1
0

Hmm, nu ja runāts, ka alga ir 700 EUR mēnesī, tad tik arī jāizmaksā, citādi sanāk, ka darba devējs nepilda savas saistības. Ja darbinieks ir sūdīgs un nepilda pienākumus - tad viņu vnk var zaprosta atlaist, priekš tam jau arī pārbaudes laiks domāts. Plus tas, ko Pliiners rakstīja

Pliiners avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  Pliiners 08.09.17 18:27  
 
1
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Paklau, pīlēn, pirms ķeries pie apvainojumiem... "Nu redzi, tikko pats sev arī atbildēji. Kā savulaik vienā reklāmā teica Ufo - ir cilvēki, kam nesanāk. Un labi vien ir, ka nesanāk. Ko tu te vaimanā? Nepatīk šeit? Brauc tak uz savu ASV, Liebritāniju, Vāciju un Igauniju, taisi biznesu tur. Nevienam te tevi nevajag. Nopietni! Tāpat tu normālu algu neesi spējīgs samaksāt. Paej malā un nekropļo konkurenci. Pačukstēsu, tur arī tevi nevienam nevajag. Bet nav korekti savā nemākulībā nopelnīt naudu vainot nodokļu politiku vai darbiniekus. Tādu ekspertu mums te papilnam. To gan paturi pie sevis. Brauc kur tev labāk klāsies, bet nesmirdini šeit! Pakonsultējies, kur tādi talanti trūkst.

Anonīms
Anonīms 08.09.17 15:10
 
1
0

atbildot uz Pliiners komentāru "atbildot uz Pliiners komentāru "Latvijas realit... " Pats esmu priekšnieks, pats izrēķināju.

Lai darbinieks saņemtu uz rokas 1000, man tas izmaksā jau gandrīz 1800. 

Emdy121 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  Emdy121 08.09.17 12:43  
 
1
0
Latvijas realitāte! Vecākiem pieder saimniecība nelielā miestā, kur it kā bezdarbs. A nav, kas strādā! Viena meiča tā arī pateica, ka izdevīgāk ir saņemt pabalstu un nekur nestrādāt