Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
112

Sieviete, kas parakstījusies kā Ilona Obi, dalījās ar piedzīvoto portālā sudzibas.lv. Šī gada maija mēnesī viņai sarakstījās ar Nigērijas pilsoni, bet ceremonija vēl pat nebija sākusies, kad jau radās problēmas.

Oriģinālais ieraksts no... Autors: matilde Latvietei sabojāta kāzu diena ar ārzemnieku tepat Rīgā
1.

Oriģinālais ieraksts no portāla sudzibas.lv

«Šī gada maija mēnesī man notika laulības reģistrācija ar ārzemnieku (Nigērijas pilsoni), kuram tautība ir nigērietis. Kā nākas, mēnesi pirms izvēlētās kāzu dienas , iesniedzām visus nepieciešamos dokumentus, kurus darbinieki arī nokopēja (iesniegums, mūsu abu pases un mana līgavaiņa uzturēšanās atļauju). Viss bija kārtībā. Gaidījām mūsu kāzu dienu, jo domājām, ka viss notiks gludi, jo esam nokārtojuši visas formalitātes saistībā ar dokumentiem. Dzimtsarakstu nodaļā bija jāierodas 10 min.pirms svinīgās ceremonijas sākšanās, kā arī izdarījām. Jāpiebilst, ka visa turpmākā diena pēc laulību ceremonijas arī bija saplānot (ierašanās viesu namā, ciemiņu nogādāšana uz viesu namu utt.)
Pirms svinīgās ceremonijas no mums un lieciniekiem tika paņemtas pases, lai ievadītu informāciju laulības apliecības sagatavošanai. Un tad sākās...izrādās viņu klasifikatorā neuzrāda tādu tautību, kāda ir manam līgavainim. Darbinieki piedāvāja ierakstīt nezināmu tautību, pret ko mēs iebildām. Laiks gāja, ciemiņi nervozēja, jo nesaprata, kur esam palikuši. Un mans noskaņojums MANĀ KĀZU DIENĀ pamazām bojājās. Pēc mirkļa visā šajā procesā pievienojās vadītāja vietnieks Miervaldis Jenčs, uzspiežot savus skaidrojumus un izsakot aizskarošus komentārus, kā piemērām: "Ka es varēju braukt precēties uz Āfriku". Pēc tam manam līgavainim atkārtoti palūdza uzrādīt uzturēšanās atļauju, kura tika iesniegta jau iepriekš un ar datumiem viss bija kārtībā. Bet darbinieku pamatojums bija; "Ja nu kaut kas ir mainījies". Kad jau biju nokaitināta dēļ šiem visiem birokrātiskajiem procesiem, man paziņojas, ka nav jau nekas traks, ja laulības apliecībā neparādās tautība. 
Rodas jautājums, kāpēc ŠO visu vajadzēja, kāpēc bija nepieciešams bojāt mūsu kāzu dienu un tik ļoti nokavēt ceremonijas sākšanos (30 minūtes)? Līdz ar ko nokavējām ierašanos viesu namā...
Jāpiebilst, ka mūsu liecinieks arī bija ārzemnieks. Ļoti nekorekti izskanēja ceremonijas vadītāja Miervalža Jenča uzdotais jautājums svinīgā pasākuma laikā, vai mūsu laulības apliecību var uzticēt lieciniekam.
Ļoti skumji, ka šādās iestādēs strādā cilvēki kā Miervaldis Jenčs, kas nemāk cienīt citu cilvēku īpašās dienas. Ne jau samākslotās un salkanās runas rada prieka sajūtu, bet gan cilvēcīga attieksme. Iestādes vadībai būtu vērts aizdomāties, vai Miervaldim Jenčam šī ir īstā darba viet!
Un ņemot vērā to, ka puse no mūsu viesiem bija ārzemnieki, un dzimtsarakstu nodaļa par to tika laicīgi informāta, beigās, iepriekš sagatavots teksts angļu valodā, bija jālasa manam viesim.
Prieks, ka turpmākie dienas notikumi kompensēja Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā piedzīvoto.»

Lai noskaidrotu radušās situācijas detaļas, portāls Apollo sazinājās ar Rīgas domi, kuras pakļautībā atrodas Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļa. 
Rīgas domē mums paskaidroja, ka minētais pārpratums, visticamāk, radies tehniskas kļūmes rezultātā. «Šobrīd Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki pārbauda, kāpēc tautību klasifikatorā norādīto tautību šajā gadījumā nevarēja atrast. Visticamāk tehnisku iemeslu dēļ sistēma nebija atjaunota,» skaidro Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis. 
Attiecībā uz konkrēto situāciju, Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļas darbinieki paskaidrojuši, ka gadījumos, kad  kaut kādu iemeslu dēļ tautību nevar ierakstīt,  ir iespēja atstāt neaizpildītu šo lauku vai ierakstīt tekstu «nezināma», kas arī tika izdarīts. Tas neesot obligāti aizpildāmais lauks, un tiek paskaidrots arī apmeklētājiem - ka tautība laulības apliecībā netiek rakstīta.
«Minētā tikšanās noritējusi diezgan nervozā gaisotnē, tādējādi ļoti iespējams, ka abas puses viena otru pārpratušas. Jebkurā gadījumā Nodaļas darbinieki un pašvaldība izsaku nožēlu un atvainojas jaunajam pārim, ka bija jāpārdzīvo nepatīkami brīži laulības reģistrācijas dienā. Nodaļā strādā pieredzējuši un profesionāli darbinieki, kuri vienmēr ir korekti un saprotoši pret saviem apmeklētājiem. Šis gadījums būs atgādinājums, ka jābūt iecietīgiem, pacietīgiem un ļoti uzmanīgiem,» skaidro Vidauskis. 

3
112

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [20]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tavaiesauka avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TrumpeMedaļa Bergmanis
  Tavaiesauka 18.05.17 14:58
 
37
7

Ilona sacerējusies apprecēt nigērijas princi, pēc laulības pateiks aidā un apsolīto naudu par fiktīvo laulību nedabūs!

spoku dienas doma

jade avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  jade 18.05.17 15:43
 
28
1

izklausās ļoti apšaubāmas laulības, īpaši ar izslavētajiem Nigērijas brīvajiem džekiem, kas atstāj sievietes vienas pēc laulībām un notinās. 

 

spoku dienas doma

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 18.05.17 16:38
 
20
0

Šajā situācijā bija jāizrāda tolerance un tautība jāraksta afrolatvietis   

 

spoku dienas joks

prettits avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  prettits 18.05.17 16:31
 
14
0

atbildot uz jade komentāru " izklausās ļoti apšaubāmas laulības, īpa... "

 

Cik zaļa gurķīte esi ?   Kādam vienkārši savajadzējās uzturēšanās atļauju !!! Pēc kāzām kļuva par īstu ES pilsoni un tagad var brīvi pa to pārvietoties/ dzīvot.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 18.05.17 16:31
 
12
0

Varēja rakstīt  - nigērs.

princeSS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Melnais caurumsMedaļa Dienas doma
  princeSS 18.05.17 14:56
 
17
6

Esmu bijusi uz daudzām kāzām, vienās jaunais pāris kavēja 2h, tākā 30min nu toč nav pasaules gals.

RUSH B KURWA avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Recidīvists
  RUSH B KURWA 18.05.17 18:07
 
13
2

Matilde kārtējo reizi spridzina sūdu. Patiesība vai nē, bet nav ko latvietēm precēties ar cittautiešiem un kur nu vēl citām rasēm. Pēc tam ņerkstēs, ka Nigērijā par verdzeni padarīta.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.05.17 09:53  
 
7
1
Nu komentētāji.. jūs izceļaties ar inteliģenci...rasisti vien jūs te esat! Kāda šķirba ādas krāsai? Ja iemīlās tad iemīlās! Citi nav tik aizspriedumaini kā jūs.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.05.17 09:54  
 
4
0
atbildot uz Anonīms komentāru " Kā tik ļoti var patikt nēģeri, ka viena... "Ja sieviete ir baltādainā, bērns būs mulats nevis melnādainais.
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 18.05.17 16:36
 
4
0

atbildot uz prettits komentāru "Cik zaļa gurķīte esi ?   Kādam vienk... "

Par to vēlāk arī varēs uzrakstīt iekš sūdzības lv

jade avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  jade 18.05.17 20:10
 
5
2

skaidrs, es atzīstos, par šo neko daudz nezinu. 

kāda mīlestība, tīrs Nigērieša apreiķins. Es tik nesaproti kāpēc dāma tādu traci pa visu Latviju sacēlusi, viņu izglāba nejaušība. 

prettits avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  prettits 18.05.17 19:35
 
3
0

atbildot uz jade komentāru " nē zila, viņam jau bija uzturēšanās atļauja s... "

Tikai viņa uzturēšanās atļauja bija ar noteiktu datumu - kura ir jāpagarina / jāapstiprina un lai pagarinātu atļauju jābūt kādam nopietnākam pamatojumam, bet tagad tā kļūs par beztermiņa uzturēšanos atļauju un viņš pilnīgi brīvi var pārvietoties pa ES.      Bet varbūt šeit bija īsta mīlestība ?   

jade avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  jade 18.05.17 16:38
 
3
0

atbildot uz prettits komentāru "Cik zaļa gurķīte esi ?   Kādam vienk... " nē zila, viņam jau bija uzturēšanās atļauja starp citu.  Nu to ju es biju domājusi, bet nemācēju tik skaisti to pateikt kā tev tas izdevās.

Blandoņa avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Blandoņa 18.05.17 14:55
 
15
13

vareja braukt naher uz afriku,nevis te ņerkstēt.

obezjānis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  obezjānis 18.05.17 14:57
 
3
1

Tas tik ir "tribīnes" raksts!   

Un cik pārsteidzoši, raksta autors tikpat rasistisks kā šeit mēģināts pataisīt zaksa darbiniekus.   

Balanss avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa SviestmaizeMedaļa Es & ES
  Balanss 18.05.17 18:21
 
3
1

atbildot uz RUSH B KURWA komentāru " Matilde kārtējo reizi spridzina sūdu. P... " Prātiņ nāc mājās.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 18.05.17 19:35
 
1
0

Mhmm...   

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 18.05.17 23:05
 
0
0

Viņa to papīru pie sienas kārs, ka pati izbojā savas kāzas tehniskas kļūmes dēļ?

mumis avatars
Medaļa SpoksMedaļa RainisMedaļa Rainis
  mumis 18.05.17 20:44  
 
3
3
Fūū zoofīle sūdembīdele😈

Pliiners avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Pliiners 19.05.17 11:36  
 
3
4
Kāda locekļa pēc kādam dzimtsarakstu nodaļā kaut kas būtu jālasa angļu valodā? Pat ja viņa tur visus brīdinājusi un tekstu sagatavojusi? Mums tagad obligāta prasība valsts iestāžu darbiniekiem ir angļu valoda? Ko ta nigēriski uzreiz neprasīja lasīt?