Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
449Lai izmainītu kaut ko uz labu, nepieciešama piepūle. Ļoti liela. Bet vai tiešām? Un ja mērķi sadalīt mazos solīšos?Šeit ir apkopotas 10 lietas, kuras var iegūt, ja tērēsi tam vienu stundu nedēļā: mazāk kā 8 minūtes dienā.

Kļūt... Autors: Elys Ko var panākt viena gada laikā, katru nedēļu veltot tam stundu
1.

Kļūt pašpārliecinātāks

Pašpārliecinātība - tā ir viena no svarīgākajām īpašībām, ko ir vērts attīstīt, lai dzīvotu laimīgi. Kad mēs esam pašpārliecināti, mēs visbiežāk sasniedzam savu mērķi. Mēs pieņemam lēmumus daudz mierīgāk un ar interesi skatāmies uz nākotni. Ir dažādi veidi kā attīstīt šo īpašību. 

Katru dienu velti 8 minūtes nodarbei, kas padarīs tevi pašpārliecinātākus: uzraksti uz lapas savas stiprās puses, slavē sevi, iemācies apstādināt iekšējo kritiķi, trenē pašpārliecināta cilvēka pozas un žestus. 

Attīstīs apzinātību

Apzinātība ievieš kārtību domās, ievieš dzīvē skaidrību un prasmi koncentrēties. Cilvēkiem, kuri trenē apzinātību, paveras jaunas iespējas, viņi skatās uz dzīvi daudz pozitīvāk un vieglāk tiek galā ar stresu. Labās ziņas: 7-8 minūtes ir pietiekami ikdienas nodarbībām. Pietam nav svarīgi kur, pat darbā vai skolā. Uzņemies atbildību neizlaist nodarbības. 

Apsēdies nekustīgi, domā tikai par ieelpu un izelpu. Bet domām, kuras tā pat ienāk prātā, nepievērs uzmanību. Drīz pienāks diena, kad tu sasniegsi īstu klusumu. 

Kļūt par radošu cilvēku

Nav svarīgi vai tu sevi uzskatat par rodušu cilvēku vai nē - attīstīt sevī radošumu ir noderīgi. Radošums - labs veids kā ļaut smadzenēm atpūsties no ikdienas nodarbēm, izjust spēka pieaugumu un enerģiju.

Radošums paaugstina pašvērtējumu. Dziedot dziesmu, veidojot gleznu vai literāru darbu, cilvēkam paveras tā dziļākās domas, to skaitā tādas, pār kurām ir grūti valdīt. Kad mēs izrādam radošu pieeju, mēs labāk un dziļāk sevi saprotam. 

Rezervē laiku, kuru veltīsi radošumam. Nedomā par rezultātu. Vienkārši zīmē, raksti, dziedi - dariet to, kas tev patīk.

Vari kaut vai izkrāsot ananasu un taisīt ar viņu fotosesiju.

Iemācīties cīnīties ar... Autors: Elys Ko var panākt viena gada laikā, katru nedēļu veltot tam stundu
2.

Iemācīties cīnīties ar stresu

Katram mēdz gadīties īpaši grūtas dienas, citreiz mēdz būt grūtas nedēļas un pat mēneši: darbs, mājasdarbi, problēmas un stress - tas viss nedod dzīvesprieku.

Antistresa rituālam nav jābūt pārāk sarežģītam, lai tu nezaudētu interesi vai motivāciju. Tev jāuztver tas ar prieku, ne ar bailēm. Padari antistresa rituālu vieglu un patīkamu. Tā var būt lasīšana, rakstīšana, patiesībā - jebkas, kas relaksē. 

Kļūt organizētāks un paspēt visu

"Viens no veidiem, kā uzspēt izdarī vairāk - veidot sarakstu ar darbiem katrai dienai" - teica franču rakstnieks Žans de Lafontens. Saraksta veidošana sniedz skaidrāku sapratni par to, ko ir nepieciešams izdarīt. Un tad mēs gūstam iespēju sakārtot savas lietas, kuras no sākuma likās neiespējami piepildīt. 

No rītiem velti 7-8 minūtes tam, lai izplānotu savu dienu. Šis noderīgais ieradums padarīs tevi par organizētāku cilvēku, kurš visu paspēj un nekad neko neaizmirst.

Kļūt par ekspertu jebkurā... Autors: Elys Ko var panākt viena gada laikā, katru nedēļu veltot tam stundu
3.

Kļūt par ekspertu jebkurā jomā

Daudzi šo spēju nenovērtē, jo uzskata par pārāk vieglu. Un velti. Grāmatu lasīšana - pats efektīvākais veids kā kļūt par ekspertu un iegūt zināšanas. Pētot grāmatas, iepazīstoties ar jauniem pierādijumiem, idejām un skatījumiem, mēs uzlabojam fantāziju un kļūstam kreatīvāki. 

Uztrenēt muskuļus

Visi zina, ka vingrinājumi ir nepieciešami un noderīgi veselībai: tie stabilizē svaru, nodedzina liekās kalorijas un taukus, nostiprina sirdi, plaušas un ķermeņa daļas, palīdz ievadīt asinīs vairāk skābekļa. Sports uzlabo omu un atmiņu, samazina pārdzīvojumu līmeni un depresiju. Gada laikā muskuļus var uztrenēt jebkuršs.

Ja katru dienu stāvēsi planking pozā 7-8 minūtes (no sākuma sanāks daudz mazāk) ar laiku katra nodarbība nesīs prieku. Varbūt pat parādīsies vēlme izmēģināt citus vingrinājumus.

 

Apgūt elposcaronanas... Autors: Elys Ko var panākt viena gada laikā, katru nedēļu veltot tam stundu
4.

Apgūt elpošanas tehniku

Tie, kas nodarbojas ar elpošanas praktizēšanu, ir mierīgi, apmierināti un izjūt dvēseles līdzsvaru. 2-3 reizes dienā izmēģini un jau pāris nedēļu laikā ieraudzīsi progresu, nemaz nerunājot par to, kas būs pēc gada.

Vingrinājums: kad tu veic ieelpu, lēni aizskaiti līdz pieci. Tad uz sekundi aizturi elpu un tā pat, skaitot līdz pieci - izelpo. 

Kļūt par optimistu

Smaidot katru dienu, mēs noskaņojam savas smadzenes uz pozitīvo. Smaids samazina stresu, tāpēc ir noderīgs veselībai un prātam. Tas mēdz pat samazināt fiziskas sāpes un emocionālu diskomfortu. Pat ar uzspiestu smaidu ir iespējams uzlabot emocionālo stāvokli. 

Smaidi arī tad, kad ir skumji. Vai ir grūti smaidīt 8 minūtes dienā? Spēlējies ar bērniem, mājdzivniekiem, internetā palasi anekdotes vai citas lietas - atrod kaut ko, kas tevi sasmīdinās.

Iemācīties atslābtJa... Autors: Elys Ko var panākt viena gada laikā, katru nedēļu veltot tam stundu
5.

Iemācīties atslābt

Ja mācēsi organizēt nelielus pārtraukumus darbā, tad arī smadzenēm būs laiks atpūtai. Atpūtušās smadzenes uzlabo produktivitāti. Tā tu varēsi palielināt koncentrēšanos un darba ātrumu, vienlaicīgi samazinot negatīvo ietekmi. 

Pārtraukuma laikā ir grūti nedomāt par darbiem, bet tieši tāds ir mērķis, jo tev ir nepieciešams atgriesties pie darbiem ar svaigu galvu. Pacenties atslēgties no negatīvām domām, kas traucē atslābt. 

 

Es saprotu, ka daudziem no jums šis bija kārtējais interesantais (vai neinteresantais) raksts, par kuru drīz aizmirsīsiet. Taču derētu padomāt par to, kā izmainīt savu dzīvi uz labāko. Un varbūt tieši šie soļi ir tie, kas ir vajadzīgi, lai izmainītu visu uz labo pusi.   

2
449

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ierindnieks8 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Ierindnieks8 20.04.17 22:00  
 
16
0
Izstāstīšu noslēpumu. Ir viena lieta, ar kuras palīdzību izdarīsiet visu ko jebkad esat grinējuši. Šo lietu sauc vārdā, kuru mūsdienās ļoti reti izmanto. Šis vārds ir DISCIPLĪNA. Disciplīnai nav vajadzīgs vagars, kurš ar rīksti sit pa muguru, lai jūs kaut ko sāktu darīt. Mēs paši sevi varam disciplinēt. Nosakam sev stingras robežas un lietas, kuras mums katru dienu jāizdara un stingri pie tā pieturamies. Padarīts darbs sniedz gandarījumu, gandarījums ceļ pašapziņu, jo pašpārliecinātāko esam, jo vairāk spējam izdarīt. Sāk nākt darba augļi no padarītā, kas atkal sniedz patīkamu sajūtu, jaunas iespējas, ceļ pašapziņu utt.

spoku dienas doma

white bird avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  white bird 20.04.17 18:05  
 
9
0
Uzmundrinoš raksts +

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 20.04.17 18:10
 
8
0

  

wTTF avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa PirmavotsMedaļa Nedēļas redaktors
  wTTF 20.04.17 18:01
 
7
0

Vai arī iemācīties bottle flipot.  

Elys avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Ped(r)otrollisMedaļa SEO
  Elys 22.04.17 19:05
 
4
0

atbildot uz dafuq1200 komentāru " Paldies par rakstu! Tas mani motivēja d... " Prieks, ka kādam arī noderēja.

dafuq1200 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa TrumpeMedaļa Zebra
  dafuq1200 22.04.17 18:53  
 
4
0
Paldies par rakstu! Tas mani motivēja darīt vienu lietu, par kuru jau sen esmu aizmirsis! <3

fromme avatars
 HaltūristsMedaļa Dienas joksMedaļa Cacans
  fromme 23.04.17 11:18
 
2
0

8 min dienā un pēc tam 20 min un tad stundu 

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 24.04.17 18:28
 
0
0

  

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 23.04.17 14:27
 
0
0

+5 cm

 

ELEP avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Komiķis
  ELEP 22.04.17 00:33  
 
0
0
atbildot uz Ierindnieks8 komentāru " Izstāstīšu noslēpumu. Ir viena lieta, a... "Shis ir labs