Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
42

Šodien piedāvāju vēlvienu, diezgan grūtu prāta mežģi. Man jau viens ir, ja vēlies to arī, tad spied šeit.

Šī ir patiesībā pagrūta puzle, ko grūti atkodēt. Rakstot rakstus, esmu kaut ko iemācījies: raksts ir ļoti vientuļš, ja tajā ir tikai teksts un nav bildes. Tāpēc šai rakstā iekļaušu arī bildes.

P.S. BILDES ES FOTOŠOPĒJU SPECIĀLI PRIEKŠ ŠĪ RAKSTA, JA SLIKTI FOTOŠOPĒTS, TAD NEHEITOJIET, GALU GALĀ BAIGAIS PRO JAU NEESMU.

Uz kādas salas dzīvo 100 ... Autors: Fosilija Grūtais "zaļo acu" prāta mežģis
1.

Uz kādas salas dzīvo 100 - precīzi 100 - cilvēki. Kopā ar diktatoru, kas tādā gadījumā ir 101. iedzīvotājs. Diktators, saprotams, valda pār šo salu un 100 cilvēkiem. Šie 100 cilvēki grib doties prom, taču viņiem tādas iespējas nav - bildē skaidri redzams augsts novērošanas tornis, caur jūru peldēt nav iespējams, jo tuvākā cietzeme ir 200 kilometru attālumā un pa ūdeni, kas šķiet jauks un zils, patiesībā ložņā izsalkušas haizivis.

Bet tomēr ir kāds veids kā... Autors: Fosilija Grūtais "zaļo acu" prāta mežģis
2.

Bet tomēr ir kāds veids, kā tikt prom! Tas gan ir dīvains noteikums - ja tev ir zaļas acis, tevi ar helikopteru aizlidinās prom. Lai viņi to izdarītu, katram jāpieiet pie diktatora nakts laikā, un jāpasaka, ka pašam ir zaļas acis. Ja viņam NEBŪS zaļas acis, iedzīvotāju iemetīs vulkānā. Diemžēl visiem ir zaļas acis. Tomēr viņi to nezina. Viņi te piedzimuši, jebkāda komunikācija viņu starpā ir aizliegta (nav brīnums, ka viņi grib prom), te nav nekādas reflektīvas virsmas (spogulis, utt.), jūras atspoguļojumā nevar saskatīt acu krāsu un dzeramais ūdens ir iekšā necaurspīdīgās pudelēs.

ĻOOTI slikti fotoscaronopēta... Autors: Fosilija Grūtais "zaļo acu" prāta mežģis
3.

(ĻOOTI slikti fotošopēta bilde) Tev ir iespēja tikt uz šo salu un runāt viņiem kaut ko. Tu nolem, ka pateiksi, ka visiem ir zaļas acis. Tomēr kareivis to neļauj tev teikt. Viņš arī tev atļauj pateikt tikai vienu teikumu. Un tu domā... un domā...

Kā tu vari pavēstīt, ka visiem ir zaļas acis tā, lai diktators nekļūtu dusmīgs?

ATBILDETu vari teikt tā... Autors: Fosilija Grūtais "zaļo acu" prāta mežģis
4.

ATBILDE.

Tu vari teikt tā: "Vismaz vienam no jums ir zaļas acis." Kā viņi atklās, ka visiem ir zaļas acis? Tūlīt apskatīsim. Tikai vienīgais - viņi visi būs prom tikai 100. dienā.

Lai šo visu saprastu, apskatīsim tikai divas personas - teiksim, Annu un Jāni. Abiem ir zaļas acis, bet viņi redz tikai otru, un nezina, vai pašam arī tādas ir. Ja tu pasaki viņiem, ka vismaz viens no viņiem ir zaļacains, Anna domā: "ir iespēja, ka Jānis ir vienīgais zaļacainais, bet varbūt mēs abi." To pašu domā Jānis par Annu. Pienāk nakts. Bet no rīta abi redz viens otru. Tādējādi Anna un Jānis iegūst jaunu informāciju.

Anna domā tā: "Ja Jānis būtu redzējis mani kā nezaļacainu, viņš saprastu, ka viņš ir zaļacains, un aizlaistos pa nakti. Tomēr viņš ir tepat." Jānis domā to pašu par Annu. Tādējādi viņi saprot, ka abi ir zaļacaini, un abi otrajā naktī aizlaižas.

Tagad iztēlosimies trīs cilvēkus - Annu, Jāni un Pēteri. Pēteris nav drošs, vai pārējie arī redz divus zaļacainos, vai tikai vienu. Pārējie prāto tāpat. Taču otrā dienā vēl nekas nav pierādījies. Taču otrajā naktī neviens no salas prom neiet. Trešajā dienā Pēteris pamana atkal Annu un Jāni, un viņš saprot, ka Jānis un Anna redz arī viņu kā zaļacainu. Jānis un Anna tieši to pašu saprot. Un trijotne izlido no salas trešajā naktī.

Tādējādi simt cilvēki izlidos 100 dienās. Protams, viss būtu ātrāk, ja tu pateiktu: "Vismaz 99 no jums ir zaļas acis", taču tad diktators saprastu visu un būtu dusmīgs...

0
42

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 21.04.17 19:50
 
1
0

  

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 21.04.17 18:29
 
0
0

  

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 21.04.17 23:21
 
0
0

Ir atraks panjemiens tikt prom ,japarada publiski vienu pirkstu diktatoram,tikai jarada ta ,ka nevar saprast kam rada,Visi saks skatities apkart ,kam tas tiek radits,bet diktatoram pat prata nenaks ,ka var but tik traks lai raditu vinjam...