Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
286

Tuksnešos ir daudz kas paslēpts. Tie tomēr aizņem 1/3 no sauszemes un tur ir tikušas atrastas pat veselas pilsētas, nemaz nerunājot par mazākiem, bet ne mazāk vērtīgiem atradumiem. Taču ko nu par to, cilvēki ir arī speciāli kaut ko atstājuši tuksnesī. Lai tikai tas būtu jocīgi.

Marfa PradaInstācijja kas... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
1.

Marfa Prada

Instācijja, kas atrodas Teksasā, netālu no Meksikas robežas, pēc mākslinieku vārdiem ir poparhitekrūras mākslas projekts. To izveidoja 2005. g. un aprīkoja ar īstām Pradas somiņām un kurpēm. To nebija iecerēts labot, bet sešas dienas pēc atklāšanas to izdemolēja un aplaupīja. Instalācija, kas maksāja 80 000 $, tika salabota un aprīkota ar signalizāciju. Tagad pārkvalificēta par muzeju, lai pasargātu no nojaukšanas. Prada šādu reklāmu nekad nav pasūtījusi.

Betona bultasKas var likties... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
2.

Betona bultas

Kas var likties kā nesaprotami veidojumi, ir daļa no navigācijas sistēmas lidmašīnām. Pirms GPS ēras arī lidmašīnas orientejās pēc redzamajiem objektiem un šīs betona bultas bija daļa no Transkontinentālās gaisa sistēmas, kas ievērojami saīsināja pasta nosūtīšanas laiku no Ņujorkas uz Losandželosu 20. gs. 20-tajos gados. 

Telefona būdiņaMohaves... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
3.

Telefona būdiņa

Mohaves tuksnesī uzstādīja telefonu 1948. g. Tas bija paredzēts vietējiem šahtas strādniekiem un tiem, kas aizmaldījušies tuksnesī. Līdz tuvākajam ceļam no tās bija 13 km. Telefona būdiņa kļuva par interneta sensāciju 1997. g., bet divus gadus vēlāk pie tās 32 dienas nodzīvoja vīrietis, kurš apgalvoja, ka Svētais gars licis viņam atbildēt uz zvaniem. 2000. g. to demontēja

Tuksnescarona elpaKo daži... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
4.

Tuksneša elpa

Ko daži uzskata par citplanētiešu veidotu figūru, ir mākslinieka izveidota instalācija 1997. g. Ēģiptē., kas ir kā simbols bezgalībai. 

Atari lielākā... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
5.

Atari lielākā izgāšanās

Kas bija iecerēts kā veiksmīgs biznesa plāns, kļuva par lielāko katastrofu Atari kompānijai. Pēc Spilberga filmas E.T. veiksmes 1982. g. tika pasūtīta videospēle. Parasti videospēļu izstrādei vajag mēnešus, bet šajā gadījumā termiņš bija vien 6 nedēļas, kam bija šausmīgas sekas. Pēc iznākšanas pārdeva 1,5 miljonus spēles eksemplāru un nedaudz vēlāk pilnīgi neko. Ko darīt ar pāri palikušajiem nekvalitatīvās spēles eksemplāriem? Protams, aprakt Ņūmeksikas tuksnesī. Precīza atrašanās vieta nebija zināma līdz 2014. g. kad spēli izraka un vēlāk pārdeva eBay.

Tuksnescarona rokaVēl viena... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
6.

Tuksneša roka

Vēl viena mākslinieka 11 m instalācija, kas atrodas Čīlē, Atakamas tuksnesī. To uzbūvēja 1992. g. kā simbolu cilvēku bezpalīdzībai un ievainojamībai. To var ieraudzīt pat Google kartēs.

Slepens peldbaseinsMohaves... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
7.

Slepens peldbaseins

Mohaves tuksnesī atrodas austriešu mākslinieka radīts peldbaseins. Tiem, kas vēlās izpeldēties, nāksies to pameklēt, jo norādes uz to nav atstātas. Bet neaizmirstiet paņemt līdzi arī ūdeni. Lai arī baseinu var noslēgt, ūdens tajā būs iztvaikojis. 

Lībijas stiklsViens no... Autors: Lestets Dīvainākās lietas tuksnesī
8.

Lībijas stikls

Viens no retākajiem iežiem uz zemes, kas ir atrodams tikai Ēģiptē. No tā bija pat izgatavots kulons, ko atrada Tutanhamona kapenēs. Nav īsti skaidrs, kā tas ir radies, bet viens no pieņēmumiem ir, ka pirms 30 miljoniem gadu nokrita meteorīts, kura trieciena rezultātā tika izkausētas smiltis. 

2
286

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 16.07.17 15:52
 
9
0

Īsāk sakot - piebāž tuksnešus ar lietām, kam pa lielam nav nekādas jēgas

888 888@speles avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Bakalaurs
  888 888@speles 16.07.17 20:05
 
6
0

...nu smiltis izkausēt mūsdienās nav problēma...tā ka diez vai tas stikla kulons ir ko vērts...

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Patīk komentārs
  SAMSS 16.07.17 16:18
 
3
0

  

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 17.07.17 07:23
 
3
0

  Vides objekti.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.07.17 13:54
 
0
0

gan