Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
37

Numuru matemātika balstās uz to, ka nulle kā vērtība ir pārāk abstrakts pieņēmums, kā arī negatīvās vērtības ir abstrakta sapratne par skaitļiem, jo kaut kas neesošs ir vien pieņēmums, ko pierādīt nav iespējams. Tāpēc numuru matemātikas galvenais uzdevums ir atbrīvoties no nuļļu pielietojuma izsakot numurus.

Par cik nulli ir pierasts plaši izmantot skaitļu pierakstā, tas nav viegls uzdevums gūt sapratni par numuru matemātikas priekšrocībām un izmantošanu aprēķinos. Modernā matemātika tiek balstīta uz decimālskaitļiem, kas ir mantojums no arābu ciparu izmantotā pieraksta, kur nulli cipara galā var iztēloties kā ciklu, kurš tiek apzīmēts ar nulli, lai sāktu numura turpmāku papildināšanu ar cipariem. Par cik arābu valodā runājošās valstis pierakstu veic no otras puses, viņi skaitļus interpretē nedaudz savādāk, kā pierasts eiropejiešiem. Vai sanāk, ka arābu valodā runājošajās valstīs skaitļus noslēdz ar nulles apzīmējumu, tā pasakot, ka skaitlis ir turpināms izmantojot arābu ciparus. Lielāko jūkli matemātiskajā pierakstā rada decimāldaļa, kura norāda uz to, ka skaitlis palielinās nepietiekami, lai pievienotu vērtību par vienu vienību.

Numuru matemātika izvirza trīs pamatuzdevumus:

Pirmais ir atteikties no nulles numuru pierakstā, to aizstājot ar citu apzīmējumu, kurš attiecas kā uz decimālskaitļiem(decimālciparu sistēmas numuriem), tā arī uz citiem numuru pieraksta veidiem.
Otrais ir ieviest pierakstu, kurš ļauj atšķirt dažādu numuru pierakstu, liekot saprast, kādi cipari tiek izmantoti, ja arī numura pierakstā nav ieķļauts cikla apzīmējums.
Trešais ir numura pieraksta kārtības mainīšana, kur numura kreisajā pusē var attēlot tā cikliskumu un izmaiņas par vienībām, taču labā puse tiek papildināta par vienībām, kuras iekļauj sevī ciklu.

Galvenais ieguvums, ko šada matemātika varētu ieviest ir precizitāte aprēķinos. Ja tiek pieņemts, ka numura pieraksta vienība, kura tiek apzīmēta ar ciparu, ir mazākā iespējamā. Tādā veidā precizitāte tiek panākta ar papildus ciparu iekļaušanu numurā, nevis numura izteikšanu kā daļskaitli vai daļu, ko varētu saprast kā decimālskaitļa iedaļu, kura tiek pieņemta, lai palielinātu vienību skaitu, kuru iekļaut aprēķinos.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Numuru matemātika
1.
 Autors: Strāvonis Numuru matemātika
2.
 Autors: Strāvonis Numuru matemātika
3.
 Autors: Strāvonis Numuru matemātika
4.
5
37

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.02.16 21:36
 
2
0

"Tādā veidā precizitāte tiek panākta ar papildus ciparu iekļaušanu numurā, nevis numura izteikšanu kā daļskaitli vai daļu, ko varētu saprast kā decimālskaitļa iedaļu, kura tiek pieņemta, lai palielinātu vienību skaitu, kuru iekļaut aprēķinos."

Bet ko darīt ar iracionālajiem skaitļiem, kā tos izsacīt bez daļskaitļa?

Piemēram, viena trešdaļa jeb 0,33333333... līdz bezgalībai.

Strāvonis avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa Autoru autorsMedaļa Palaidnis
  Strāvonis 19.02.16 21:57
 
0
0

atbildot uz spoxx komentāru " var jau smelties iedvesmu no dzīvnieku pasaul... " bez komata nekur un nekad

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.02.16 21:56
 
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " cipariem jaunus apzīmējums grūti izdomāt vai ... " var jau smelties iedvesmu no dzīvnieku pasaules. viena trešdaļa = skudrulācis; skaitlis pi = dzeltenais tārtiņš, nu tā kaut kā.

Strāvonis avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa Autoru autorsMedaļa Palaidnis
  Strāvonis 19.02.16 21:54
 
0
0

atbildot uz spoxx komentāru " es domāju, ka efektīvums tavai sistēmai tomēr... " cipariem jaunus apzīmējums grūti izdomāt vai

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.02.16 21:52
 
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru "bet ja piedsimtdivpadsmit " es domāju, ka efektīvums tavai sistēmai tomēr beidzas kaut kur starp tukšpadsmit un 21

Strāvonis avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa Autoru autorsMedaļa Palaidnis
  Strāvonis 19.02.16 21:51
 
0
0

atbildot uz spoxx komentāru " Bet ja trīsdesmit divi? "

bet ja piedsimtdivpadsmit

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.02.16 21:50
 
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " ja tev būs trīsdesmit trīs ciparu deviņu cipa... " Bet ja trīsdesmit divi?

Strāvonis avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa Autoru autorsMedaļa Palaidnis
  Strāvonis 19.02.16 21:49
 
0
0

atbildot uz spoxx komentāru " https://en.wikipedia.org/wiki/Irrational_numb... " ja tev būs trīsdesmit trīs ciparu deviņu ciparu vietā, tad atbrīvosies no decimāldaļas, kura nedalās ar desmit

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.02.16 21:44
 
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " kurā brīdī tu pie tās iracionalitātes tiec ... " https://en.wikipedia.org/wiki/Irrational_number

Strāvonis avatars
Medaļa PalaidnisMedaļa Autoru autorsMedaļa Palaidnis
  Strāvonis 19.02.16 21:38
 
0
0

atbildot uz spoxx komentāru " "Tādā veidā precizitāte tiek panākta ar... " kurā brīdī tu pie tās iracionalitātes tiec