Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
37

Matus arī dabīgi var nokrāsot ļoti intensīvos un spilgtos toņos.

Noderīgi padomi:

Ieklāj hennas (vai citu augu maisījumu) mitros matos, jo tā to būs visvieglāk izpludināt.

Ieklājot matos indigo, var uzbērt šķipsniņu sāls, jo tad krāsa būs vēl tumšāka un izteiksmīgkāka. Maisījums kļūst vienmērīgāks, ja tam pievieno cukuru. Ja vēlies matus tikai kondicionēt, tad pirms lietošanas ieklāj matos eļļu. Ja vēlies īpaši izteiksmīgu, dziļāku toni, tad izmanto labu, svaigu hennas pulveri, kas slavens ar izteiksmīgu toni (yemeni henna). Pēc 2-3 uzklāšanas reizēm krāsa kļūs vēl izteiksmīgāka. Izskalo hennu kārtīgi. Izmanto daudz kondicioniera, lai palīdzētu šim procesam. Pretējā gadījumā galvas āda niezēs un būs graudaina. Vienmēr atceries, ka iespējams hennas recepti izmainīt piemērotu savām vajadzībām un matu tipam. Centies recepti saglabāt vienkāršu un neaizrauties ar pārāk daudz papildus sastāvdaļām.

Henna ir augs... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
1.

Henna ir augs nevis krāsa vai tinte

Henna (Lawsonia inermis) ir augs, kas aug ļoti karstā klimatā, un tāpat kā visi augi dod tikai vienu toni - oranži sarkano. Uz kastītēm ar komerciālo hennu apgalvo, ka tās ir hennas "krāsas", bet patiesībā tie ir hennas un citu augu un sastāvdaļu sajaukumi. Dažkārt tie var saturēt pat ķimikālijas, piedevas un metāliskos sāļus. Dabīga un 100% tīra henna var matus nokrāsot tikai oranži sarkanā tonī.

 

Neitrālā... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
2.

Neitrālā un melnā "henna"

Neitrālā “henna”(Cassia obovata) patiesībā ir cits augs, kas tiek izmantots kā kondicionieris un kopā ar rabarberu sakni piedod gaišiem un sirmiem matiem dzeltenu toni. Tumšiem matiem tas parasti nerada nekādas matu krāsas izmaiņas. Kopjošās īpašības ir līdzīgas kā hennai, tikai neitrālā “henna” jālieto biežāk.

Melnā "henna" jeb indigo (Indigofera tinctoria) ir vēl cits augs, kas, lietojot kopā ar hennu, nokrāsos matus brūnos vai melnos toņos. Indigo jālieto nedaudz citādi nekā henna - to vajag sajaukt un lietot uzreiz vai 15-20 minūšu laikā. Pārliecinies, ka indigo nesatur PPD (Para-phenylenediamine), kas bojā matus un var izraisīt ļoti lielu jutību ādā 

 

Henna... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
3. Henna nav īslaicīgā matu krāsa

Henna ir permanentā matu krāsa, kas viena pati dos oranžīgi sarkanu nokrāsu. Vienīgais veids, kā no tās atbrīvoties, ir ļaut matiem ataugt, nokrāsot tumšakā krāsā vai nogriezt krāsotos matus. Tāpēc vienmēr labāk veikt testus uz šķipsnas, pirms nokrāsot visu galvu.

 

Matu krāsoscaronana... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
4. Matu krāsošana ar ķīmiskajām krāsām pēc hennas lietošanas

Ja matu krāsošanai tika izmantota 100% tīrs hennas pulveris, tad var izmantot ķīmiskās krāsas. Tev nav jāgaida mēnešiem ilgi, bet labāk starp šīm procedurām ieturēt vismaz pāris nedēļu atstarpi, jo henna labi aizsargā matus un ātrāk tie tik labi neuzņems pigmentu.

 

Matu krāsoscaronana... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
5. Matu krāsošana ar ķīmisko matu krāsu pēc hennas maisījuma lietošanas

Ja mati krāsoti ar hennas maisījumu, kura sastāvā ir metāliskie sāļi, tad matu krāsošana ar ķīmisko krāsu, kuras sastāvā ir amonjaks, var izraisīt matu izkrišanu, sausumu, lūšanu un pat zaļu nokrāsu.

 

Hennai nav... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
6. Hennai nav obligāti jāpiejauc citrons

Citi uzskata, ka hennai obligāti jāpiejauc citrons, bet tas tā galīgi nav. Tieši šī iemesla dēļ daudzi nevēlas krāsot matus ar hennu, tā kā citrons var izraisīt alerģisku reakciju galvas ādā, kā arī sausināt matus. Parasti vislabāk iesaka hennas sajaukšanai izmantot siltu ūdeni vai pat tēju/kafiju (sausākai galvas ādai gan arī šie varētu būt par stipru). Kumelīšu tēja ir viena no populārākajām hennas maisījuma veidošanai.

 

Tīrs hennas pulveris... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
7.

Tīrs hennas pulveris vislabāk aktivizējas dzelzs bļodiņā

Kad izmanto tīru hennas pulveni (ķermeņa apgležnošanas kvalitātē) un citu tīrus augus, tu vari izmantot nerūsējošā tērauda bļodiņu. Tradicionāli tika izmantotas dzelzs bļodiņas, jo tajās krāsa vislabāk aktivizējās. Plastmasas bļodiņu virsma ir poraina, tāpēc augi tās nokrāsos. Hennas maisījumi, kurus pārdod komerciālajās paciņās un hennas "krāsas", kas satur citas vielas, gan nav ieteicams jaukt metāla traukos, jo var izraisīt citas ķīmiskas reakcijas.

Henna var likt... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
8. Henna var likt matiem zaudēt cirtainumu

Daudzi pēc hennas un/vai cassia obovata lietošanas pamana, ka matu cirtas ir kļuvušas vājākas. Pastāv neliels procents cilvēku, kuri neredz nekādu atšķirību. Ja vēlies saglabāt matu cirtas, tad pievieno amla pulveri (Amalaki Churna), lai tās atgrieztu. Paturi prātā, ka šis pulveris arī samazina hennas sarkanumu. Tu vari arī izmantot amla pulveri hennas/neitrālās "hennas" receptē, lai saglabātu matu cirtainumu.

Indigo un katam melniem... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
9. Indigo un katam melniem un tumši brūniem matiem

Indigo piešķirs matiem melnu krāsu, bet katam (Katam Buxus Dioica) brūnu, melnu krāsu (atkarībā no receptes un pievienotās hennas).
Indigo un katam vajag sajauk atsevišķā bļodiņā no hennas pastas. Šiem augiem nepieciešams nedaudz vairāk rūpju un krāsas reakcijas laiku vienai pašai. Atļauj indigo/katam pastai reaģēt 20-30 minūtes un tad, ja vēlies brūnu toni, piejauc krāt hennas pastai. Ja vēlies hennas kopjošo efektu, tad indigo vari izmantot pēc hennas. Neturi indigo maisījumu bļodiņā ilgāk par stundu.

 

Body artnbspkvalitāteCitreiz... Autors: 100 A Ko tu nezināji par matu krāsošanu ar hennu. Noderīgi padomi!
10. Body art kvalitāte

Citreiz hennas pulvera kvalitāte tiek raksturota kā body art jeb ķermeņa apgleznošanas kvalitāte. Tas ir vēl viens mārketinga triks, jo būtībā apzīmē to pašu 100% hennu. Tas ir pietiekami drošs, lai varētu tikt izmantots ķermenim, un visdrīzāk ir arī smalka maluma. Body art kvalitāte neattiecas uz citiem augiem, kurus izmantojam matos, jo tad tas nozīmētu, ka varam to arī izmantot uz ķermeņa, bet tas tā nav, tie ir piemēroti tikai lietošanai matos. Organiskā henna/augi ir vislabākā izvēle, jo nodrošina, ka ražotājam ir nepieciešamais sertifikāts un inspekcija, ka netiek izmantoti pesticīdi, un tas kopmā ir veselīgāks, drošāks produkts.

 

0
37

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 17.04.17 20:22
 
0
0

  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.04.17 23:45  
 
0
0
Noderīgi, favorītoju
white bird avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  white bird 17.04.17 23:46  
 
0
0
Ļoti labs raksts. Mati augs griezdamies ja lietosi hennas šampūnu.

SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 19.04.17 18:53
 
0
0