Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
16
1362

Šizofrēnija ir neparasta slimība. Tā ir pat mistiski baisa. Piedāvāju tev iejusties šīs slimības ādā.

Vēsture mums rāda ka... Autors: Moonwalker MD Kā tas ir - būt šizofrēniķim?
1.

Vēsture mums rāda, ka šizofrēnija ir bijusi aktuāla slimība vairākus tūkstošus gadus. Par spīti tās vēsturei un bagātīgajiem izmeklējumiem, šis traucējums tomēr paliek viena liela mistērija. Pasaulē ir aptuveni 24 miljoni cilvēku, kas cieš no šizofrēnijas. Bažas rada tas, ka aizvien vairāk jauniešu līdz 18 gadiem saskaras ar šo slimību. Statistika rāda, ka aptuveni 10 procenti šizofrēniķu padara sev galu paši. Iemesli tam ir dažādi - maldi, halucinācijas, sociālā un emocionālā atstumtība un nespēja izturēt savu smago stāvokli.

Lai gan scaronī slimība ir... Autors: Moonwalker MD Kā tas ir - būt šizofrēniķim?
2.

Lai gan šī slimība ir bijusi līdzās cilvēkam visu tā pastāvēšanas vēsturi, tikai 19. gadsimtā to klasificēja kā slimību. 20. gadsimta sākumā vācu psihiatrs Eugens Bleulers ieteica nosaukumu Šizofrēnija, kas no grieķu valodas nozīmē "sašķeltais prāts". Ne tādēļ, ka šie cilvēki piedzīvotu presonības šķelšanos, bet gan tādēļ, ka viņi ir burtiski atrauti no šīs realitātes. Pats Eugens lietoja terminu šizofrēnijas - atsaucoties uz slimības daudzajām formām.

Scaronizofrēnija visbiežak... Autors: Moonwalker MD Kā tas ir - būt šizofrēniķim?
3.

Šizofrēnija visbiežak parādās vīriešiem jauniešu gados, bet sievietēm ap 25 - 30 gadiem. Simptomi parasti parādās lēnām dažu mēnešu vai pat gadu laikā, tomēr nereti ir gadījumi, kad tie progresē pāris nedēļu laikā. Šizofrēnijas simptomus iedala pozitīvajos un negatīvajos, tomēr šāds dalījums nav veikts tādēļ, ka vieni simptomi ir labi, bet citi slikti. Pozitīvie simptomi ir attiecināmi uz izkropļotu vai pārspīlētu normālu dzīves aktivitāti un uztveri (maldi, murgi, halucinācijas, nesakarīga runa). Negatīvie simptomi attiecināmi uz normālas uzvedības trūkumu (nespēja just un izpaust emocijas, nespēja izbaudīt lietas, kuras agrāk baudījumu sniedza, apātija un vienaldzība).

Tādēļ nav brīnums ka daudzi... Autors: Moonwalker MD Kā tas ir - būt šizofrēniķim?
4.

Tādēļ nav brīnums, ka daudzi šizofrēniķi izdara pašnāvību. Pēc dažu pētījumu datiem pat 55 procenti no visiem slimniekiem cenšas kādā dzīves posmā izdarīt pašnāvību. 5 procenti savas slimības dēļ kļūst par bezpajumtniekiem. Viņiem ir praktiski nereāli integrēties sabiedrībā, jo cilvēki, uzzinot par viņu slimību, vienkārši sāk tos uzskatīt par trakajiem. Bet trakie taču vienmēr ir bīstami. Patiesībā šizofrēniķdu vidū vardarbība nav augstāka nekā pārējā sabiedrībā. Protams, savu simptomu dēļ (galvenokārt halucināciju) viņi spēj izdarīt kaut ko vardarbīgu, bet tas drīzāk ir izņēmums.

Scaronizofrēniķiem virsroku... Autors: Moonwalker MD Kā tas ir - būt šizofrēniķim?
5.

Šizofrēniķiem virsroku ņem tieši dzirdes halucinācijas, kuru raksturs var būt ļoti dažāds. Parasti viņi dzird balsis, kas stāsta, ka viņi ir niecības vai citādi tos pazemo. Citreiz šīs balsis liek kaut ko izdarīt. Mums, kas šādas halucinācijas nav piedzīvojuši, ir grūti to visu iedomāties. Tādēļ piedāvāju tev noskatīties video - vislabākais efekts būs ar austiņām. Video ir vien nepilnas četras minūtes garš, bet iedomājies, ka slimniekam tas turpinās dienām un pat gadiem ilgi.

 

Citi līdzīgi raksti - 

Kapgrasa jeb Svešo sindroms

Kotarda jeb miroņu sindroms

Kāda ir sapņu nozīme?

Pievienotie video

16
1362

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [121]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Džentelbeņķis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Spoki flame
  Džentelbeņķis 24.03.13 00:27
 
83
0

Video ar austiņām klausoties ir vienkārši neizturams

Mārčukiņš avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa KārumnieksMedaļa Recidīvists
  Mārčukiņš 24.03.13 12:48
 
77
0

Palasot komentārus, es  pat nesāku klausīties video, tāpat bail.

Anarchy avatars
Medaļa FukušimaMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Anarchy 24.03.13 15:31
 
73
0

šo pie favorītiem! nē liec mīnusu! nē! dabūsi pa muti! pats dabūsi! dskfhdbsfhskdfhsohdfiyofoi8u7666666666..........

Čiriks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa 鬼心
  Čiriks 24.03.13 09:07
 
56
5

hmmm nekādu emocīju, tos murgus varētu klausīties visu dienu, bet ja ejot gulēt man šis skanētu, tad gan būtu baigie s*di 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.03.13 16:56
 
30
0

Apraksts muļķības kādas. Iejusties var tikai tas, kurš slimo šo baismīgo slimību! Kā tu vari just to, ko jūt šizofrēniķis, ja tu neesi viens no viņiem? Tas ir tas pats, kas censties iejusties degoša cilvēka ādā, bet tu taču nezini kā ir degt dzīvam, iekams pats neesi dedzis. Tu nevari un punkts!

Šizofrēniķa ādā iejusties nav viegli, pat izlasot, papētot daudz info par šo slimību. Man ir viens tuvs cilvēks paranoīds šizofrēniķis, kaut ko izdabūt no šizofrēniķa ir neiespējami. Cilvēks noliedz un nepieņem to, ka ir slims, viņam šķiet visa pasaule ir sazvērējusies pret viņu. Te var rakstīt un rakstīt.

Jack Byrnes avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Jack Byrnes 24.03.13 17:28
 
31
2

šķūpid :D

spoku dienas joks

Čiriks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa 鬼心
  Čiriks 24.03.13 09:13
 
28
0

Tik labs murgs ka noklausijos otreiz  

GoingToDie avatars
Medaļa Seko draugiem 3000Medaļa BakalaursMedaļa Zebra
  GoingToDie 24.03.13 01:40
 
28
4

Vai man vienīgajam likās, ka skaņa no video ir tikai ikdienisķš troksnis?

SoullesS avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa NāvīteMedaļa Holly Shit
  SoullesS 24.03.13 08:47
 
20
2

baigi līdzīgi kā man darbā dažreiz strādājot liekas ka kāds nāk virsū vai sienas gāžas, biežāk ir tad ja ir trokšņi tad liekas ka kāds sauc vai ko saka, tāpēc neprasu neko līdz tiešām kad kāds ko man saka to atkārto un pārliecinos ka tas tā ir. ja nav trokšņu tad darot dažādās lietas galvā sajaucas putra jo viskautkas domājas, un ja izdaru ko sliktu, tad galvā skan kaut kas tāds kā - nejēga, idiots, tizlenis tu pat nespēj darīt vienkāršas lietas kā tu tāds vari dzīvot, tev nekad neveiksies. jā, kad jūtos labi tad parasti skan dziesmas kurām vārdus ja neatceros tad piedomāju pats. sabiedrībā neiekļaujos nu ne kādi, bet vismaz dzīvoju kaut vai norobežots jo nespēju normāli kontaktēties ar citiem. 

superwizard avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  superwizard 24.03.13 08:09
 
18
0

prāta var sajukt  klausoties!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.03.13 15:12
 
18
0

Nu, nav tā šizofrēnija ierobežojama kautkādā terminā, tas vairāk ir kā atsevišķu drumstalu kopums. Ne visiem būs balsis, citiem būs tieši tā personības šķelšanās. Ja nemaldos, pie šizofrēnijas var novest arī depresija. Protams, arī mistiskas zāles, drugs u.c. var pie tā novest. Vēl ir fakts, ka diezgan procentuāli liela iespējamība būt šizofrēniķim ir ja senčos kādam ir bijusi. Un šizofrēniķis nav tas pats, kas trakais. Ne jau viņiem viegli sadzīvot ar to, sadzīvot ar sevi. Tāpēc arī gribas pielikt visam punktu. Un apkārtējo spiediens, noraidījums nepavisam nav vēlams. Bet tā jau ir sabiedrībā, ko nesaprotam, to noraidam, izvairamies. Nu kaut kā tā.

xtina5 avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Duraks recidivists
  xtina5 24.03.13 17:36
 
15
0

Klausoties video, man šķiet, ka to saka Cini Minis ar savu garo mēli un asajiem zobiem. Scary

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.03.13 08:17
 
15
0

Es izslēdzu video pēc 15 sekundēm, pamēģināju klausīties abējādi, gan ar gan bez austiņām. Ar austiņām ir vienkārši neizturami, tie vārdi bezmaz iesēžas smadzenēs. Pretīga sajūta.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.03.13 08:57
 
13
0
Man bieži ir dzirdes un laika jušanas halucinācijas. Liekas, ka kāds bars radu un citu pazīstamo kliedz un tai pašā laikā jūtu, ka viss notiek paātrināti...
MrAlvisD1 avatars
Medaļa SpoksMedaļa ZebraMedaļa Sākumskolnieks
  MrAlvisD1 24.03.13 14:23
 
10
0

visi kuri noklausiijas nedara neko .. man ir bail .  

djgrimmy avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Riesta laiks
  djgrimmy 24.03.13 15:19
 
10
1

nu jaa... taada slimiiba buutu baisa.... 

I avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  I 24.03.13 09:31
 
8
0

Man tas video riktīgi cepī klausos, jau vairākas reizes.

Man vienīgais no dotajiem uznāk, ka man pazūd emocijas uz kādu dienu, bet tas patiesībā ļauj dzīvi ieraudzīt skaidrāk kā jebkad agrāk

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.03.13 08:07
 
7
1

Apsveicu moonwalker ar 14. līmeni spokos!

adri8ana avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoks
  adri8ana 24.03.13 00:52
 
5
0

nebrínos, ka daudzi no viniem uztaisa pashnávíbu... video tás balsis  baisas un neizturamas

Moonwalker MD avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Gada Spoks 2015Medaļa Sensejs
  Moonwalker MD 24.03.13 19:28
 
6
1

atbildot uz OverDose komentāru "Komentārs Es domāju,ka neviens video/audio fai... " Es piekrītu, ka nav iespējams ielīst citu cilvēku galvā un izjust visu to, jo jūt konkrētais cilvēks. Bet šis ir tuvākais, kas ļauj mums ar to visu iepazīties. Domāju, ka nākotnē būs iespējams jau dzīvāk izjust otra cilvēka pārdzīvojumus, jo nesen tak izdevās savienot divu žurku smadzenes, lai tās strādātu kopā. Iedomājies, ja tas izdotos ar cilvēku. Tad es mierīgi izjustu tavu depresiju :)

« 1  2  3  4  5 »