local-stats-pixel fb-conv-api

Aizraujošās pēdējās 30 minūtēs "Ventspils" atspēlējas Kurzemes derbijā2

Latvijas "SynotTip" futbola Virslīgas trešās kārtas noslēdzošajā mačā ar neizšķirtu rezultātu 1:1 noslēdzies Kurzemes derbijs starp "Ventspils" un "Liepājas/Mogo" vienībām.

Spēli daudz aktīvāk un apņēmīgāk iesāka mājinieki, kas pirmajās minūtēs sev nopelnīja divas standartsituācijas no bīstamām pozīcijām - tās gan bez problēmām neitralizēja liepājnieku aizsardzība. "Liepāja/Mogo" futbolisti uz aprīlim netipiski zaļā zāliena izskatījās nekādi, ļaujot "Ventspils" iniciatīvai turpinājāties līdz pat 23. minūtei.

Puslaiks iztika bez bīstamiem vārtu gūšanas momentiem, labākajam saasinājumam norisinoties pēc kādas ventspilnieku standartsituācijas, kad pie liepājnieku aizsarga atsistās bumbas pirmais tika Hosē Pinto. Spēcīgo angolieša no soda laukuma robežas izdarīto sitienu bloķēja kāds no "Liepājas/Mogo" aizsargiem.

Puslaika otrajā daļā spēlē pamazām sāka ieiet arī liepājnieki - tas palīdzēja futbolam kļūt atklātākam, tomēr joprojām saspēlē bija vērojams liels brāķis - gan pavasarīgā laukuma, gan spēlētāju individuālās meistarības dēļ. Pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta rezultāta 0:0.

Vairāk līdzināties derbijam spēle sāka vien otrajā puslaikā kurā neapšaubāma iniciatīva piederēja venspilniekiem, kuri gan pie viesu cietokšņa ko bīstamu sākotnēji izveidot nespēja. Tieši pretēji - 58. minūtē mājinieku soda laukumā nopļauts tika Kristians Damians Toress, kā rezultātā spēles galvenais tiesnesis Aleksandrs Golubevs uz "Ventspils" vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu. Spēcīgi sitot bumbu pa vidu, to aukstasinīgi un meistarīgi realizēja Jānis Ikaunieks, panākot 1:0 "Liepājas/Mogo" labā.

Liepājnieki, negaidīti ieguvuši vadības grožus, šķietami atmodās un metās pārsvaru dubultot. No šāda scenārija nebija tālu - 69. minūtē to teju realizēja pirmā precīzā raidījuma īpašnieks Jānis Ikaunieks, kura sitiens no 20 metriem lidoja vien nedaudz garām vārtu labajam stūrim.

Puslaika beigu daļā laukumā atkal dominēja ventspilnieki, aktīvu sniegumu rādot nigēriešiem Tosinam Aijegunam un Adelekem Akinjemi, tomēr līdz mājinieku centieni atspēlēties kādu laiku bija velti. Pavērsiens atnāca 76. minūtē, kad lielisku soda sitienu no 23-24 metriem izpildīja angolietis Pinto, pārceļot bumbu pāri sieniņai un neatstājot cerības jaunajam liepājnieku vārtsargam Krišjānim Zviedrim - 1:1.

"Ventspils" pilnīgi reāli varēja arī izraut uzvaru un to paveikt fantastiskā veidā - no rezervistu soliņa nākušā Eduarda Tīdenberga šāviens no apmēram 40 metru attāluma atsitās pret viesu vārtu pārliktni, izlidojot ārpus laukuma.

Pašā noslēgumā divus pusmomentus neizmantoja liepājnieki, kā rezultātā spēle noslēdzās ar kareivīgu neizšķirtu 1:1. Līdz ar to vienīgā komanda, kura uzvarējusi visos trīs aizvadītajos mačos ir RFS.

Ventspils - Liepāja/Mogo 1:1 (0:0)

Vārti: Pinto 76` - Ikaunieks (11 m s. s.) 59`
Brīdinājumi: Rečickis, Koļesovs - Zarate, Ivanovs.
Ventspils: Meļņičenko, Rugins, Koļesovs, Pinto, Akinjemi, Bulvītis, Antonovs (Aleksejevs 71`), Mamahs, Aijeguns, Rečickis (Tīdenbergs 81`), Žuļevs.
Liepāja/Mogo: Zviedris, Toress (Ivanovs 82`), J. Ikaunieks, Karašausks, Tobers, Hmizs (Jemeļins 31`), Keita, Kozlovs, Negro, Zarate, Strumija.
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs