Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
14
1126

Ceļam “Road of Bones” piemīt diezgan slikta vēsture, ļaunprātīgu paverdzināšanu dēļ..

Kad Josifs Staļins pārņēma... Autors: elements Staļina nāves projekts
1.

Kad Josifs Staļins pārņēma kontroli pār vienu no lielākajām zemēm uz pasaules, viņš nenolaidās, bet gan centās izdarīt visu, lai viņa klātbūtni sajustu arī tālākās zemēs. Agrajos 1930tajos, šis dzelzs vīrs nolēma uzsākt jaunu projektu, ne tikai diženu, bet arī ļaunu un necilvēcisku - M56 Kolimas lielceļu jeb tā dēvēto “Kaulu ceļu”. Vairāk nekā 2 tūkstoš kilometru garais ceļš, kurš atradās Āzijā, savieno Magadanu un Jakutsku, kā arī veido milzīgu cilpu cauri Sibīrijas zelta raktuvēm. Lielākā daļa vergu, kuri bija spiesti izveidot šo neticamo projektu, bija vācu gūstekņi.

Visi ieslodzītie strādnieki... Autors: elements Staļina nāves projekts
2.

Visi ieslodzītie (strādnieki) tika saslēgti ķēdēs, izņemot tad, kad tie strādāja - 12 stundas no vietas. Daudzi gāja bojā, piemēram, tie, kuri cenšoties aizmukt, apmaldījās mežā un nomira no bada, tomēr bija ļoti maz tādu, kuriem būtu izdevies aizmukt. Un daudz tūkstošu tika nošauti par to, ka nestrādāja pietiekami smagi. Katrs strādnieks, kurš nomira uz “Kaulu ceļu”, tika “apglabāts” tur pat, kur nokrita. Ar to arī šis ceļs ir nepatīkams.

Mūsdienās ceļscaron vairs... Autors: elements Staļina nāves projekts
3.

Mūsdienās ceļš vairs nav tik labā stāvoklī un daudzviet tas ir vienkārši necaurbraucams ar parastiem transportlīdzekļiem. Šis patiesībā ir ļoti labs izaicinājums visiem “off-road” jeb tā saucamajiem bezceļu braucējiem - pārvarēt Staļina “Kaulu Ceļu”. Varētu arī teikt, ka šis ceļš bija izveidots “uz ātro”, jo pāri upēm un dīķiem tiltu bija diezgan maz, tas tāpēc, ka tiltu veidošana pāri katrai upei, krieviem būtu radījusi liekas problēmas.

Vergus kuri strādāja... Autors: elements Staļina nāves projekts
4.

Vergus, kuri strādāja, faktiski nebeidzami ilgu laiku, uzraugi iemitināja sagruvušās nometnēs, jo strādniekiem vajadzēja atpūsties, lai viņi būtu vismaz kaut cik noderīgi darbam. Šie vergi arī citās Krievijas vietās veicināja koku rūpnīcas darbu un kalpoja kolonijās.

Krievi bija propagandas... Autors: elements Staļina nāves projekts
5.

Krievi bija propagandas meistari un viņi ļoti rūpējās par to, kā viņi pārstāv sevi un pārējo pasauli. Bet kad vēstuļu grāmatu, kuru uzrakstīja kāds no vācu vergiem, publicēja rietumos 1924. gadā, sākās boikots pret krievu kokrūpniecībām. Pēc šīs jezgas uz Kotlasu (Krievijas pilsētu) tika aizsūtīti 2 britu reportieri, kur tika izveidota speciāla tūristu ekspedīcija pa Potemkinu ciemu. Tūristu ekspedīcijā krievu gidi rādīja tikai to, ko tūristi vēlas redzēt un neko vairāk. Šo metodi krievi izmantoja, lai parādītu iebraucējiem to, ka viņu sistēma ir vienkārša un godīga.

To kā krievi izmantoja... Autors: elements Staļina nāves projekts
6.

To, kā krievi izmantoja gūstekņus savam “Kaulu ceļam” un kokrūpniecībam, lielākā daļa cilvēku uzzināja tikai pēc tam, kad tika gāzta krievu sistēma un režīms. Tomēr visiem tiem, kuri vēljoprojām uzskata, ka Staļins ir labs līderis, jaunā informācija Jūs var apgaismot ar daudz nepatīkamu faktu..14
1126

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [48]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
123123 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  123123 02.01.12 16:26
 
51
0

Paldies par rakstu! Bet, lūdzu, izlabo Staļina vārdu! Nu, nebija viņš nekāds Džozefs, velns parāvis!!!

Malama avatars
Medaļa FukušimaMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Spoks
  Malama 02.01.12 19:25
 
36
1

Nesaprotu , kāpēc par kkadiem komiksiem ir tik dafiga plusu , bet par šādu rakstu ir tik maz .... Noteikti + . Turpini veidot kvalitatīvus rakstus ! 

dea avatars
Medaļa AmorsMedaļa AmorsMedaļa Mani sirdspuksti
  dea 02.01.12 17:24
 
24
2

Man patīk Titātu Cīņas. Laiks, kad spokos ir masa kvalitatīvu interesantu rakstu. (:

Lorenzo Lamas avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas joksMedaļa Žurnālists
  Lorenzo Lamas 02.01.12 16:16
 
6
0

Behind enemy lines pirmajā daļā bija 1 skats.

Vispār patīk tavi raksti!:)

ELzaglito avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sākumskolnieks
  ELzaglito 02.01.12 21:04
 
6
0

atbildot uz Malama komentāru " Nesaprotu , kāpēc par kkadiem komi... " jo bērni tadu neskatās un nelasa

heh avatars
Medaļa Spēlmanis HaltūristsMedaļa Reāls pacans
  heh 02.01.12 16:44
 
6
0

atbildot uz elements komentāru "Kāds tad viņam vārds? Joseph Stalin - vai tad n... " no krievu valodas sanāk josifs cik atceros..

marlboro avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Reāls pacansMedaļa Spēlmanis
  marlboro 03.01.12 11:26
 
4
0

Raksts kā tāds interesants, bet gadaskaitļus labāk neminēt ja neesi drošs par tiem. Sākumā tiek rakstīts ka projekts iecerēts 1930 gadā, vēlāk ka 1924 brauc britu reportieris, bet galvenais - KUR tajā laikā rāva tos vācu karagūstekņus ja karš PSRS teritorijā norisinājās no 1941 lidz 1945 gadam? 

Lodārmu avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoki flame
  Lodārmu 02.01.12 16:45
 
3
0

Ja raksti rakstus par vēsturi tad vismaz personu vārdus uzraksti pareizi.Josifs Staļins.

shwarc avatars
Medaļa Spoks
  shwarc 05.01.12 01:14
 
2
0

Ja nu kādam interesē, TV sērijas, kurās ir šis ceļa posms iekļauts ir "Long Way Round"

http://en.wikipedia.org/wiki/Long_Way_Round

waiwars avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Riesta laiksMedaļa Tīģeris
  waiwars 02.01.12 20:01
 
2
0

Perfekts raksts, ceru ka būs vēl kāds tamlīdzīgs raksts. Gribējas tik nedaudz lielāku rakstu. ++ no manis

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Rainis
  BARBARS 03.01.12 16:08
 
2
0

Nevis Krievi bet Boļševiku valdība... Pa lielam Krievi nebija vainīgi pie tā ko darīja Staļins ar viņa kliķi, kas galveno kārt gan sastāvēja no Gruzīniem žīdiem un mongoļu tautības pārstāvjiem. Bet par raks liels + par kaulu ceļu biju tikai dzirdējis nosaukumu.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 05.01.12 13:40
 
2
0

daži fakti nedaudz neatbilst. iespējams, kādas vācu vienību daļas bija gūstā, bet vairums tika atlaisti uz vāciju. kāpēc? - iespējams, rietumu spiediens. kurzemes katlā latviešu karavīrus izsūtīja uz vorkutu, bet 10x lielāko vācu karaspēku atlaida "mājās". šis nav vienīgais urlu "vergu projekts", tādu bija daudz un domāju, ka vairums tur tika paverdzināti paši komunistiem nedraudzīgie vietējie iedzīvotāji.

kas attiecas uz ceļu būvi, tad šo ceļu var viegli salabot. plastmasas caurtekas kur nepieciešams un lērums šķembu. iespējams, ka tad pat nākotnē var noasfaltēt.

cloo avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sākumskolnieks
  cloo 02.01.12 17:21
 
2
0

Interesanti. 

spoks0 avatars
Medaļa Bila acsMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  spoks0 04.01.12 17:19
 
1
0

atbildot uz BARBARS komentāru "Tovarišh BERJA, Halsikins.... Nesmakas no kriev... " Tad jau tevi arī varētu saukt par par latvieti tikpat lielā mērā kā tu dēvē ebrejus Krievijā par žīdiem.

Pēc rakstības redzu, ka latviešu valoda nav tava dzimtā valoda. Neņem ļaunā, es nesaku, ka tas ir labi vai slikti. Es vispār noliedzu, ka kādai iedzīvotāju grupai būtu kaut kāds iedzimts pārākums, piemēram, ka viņš ir krievs, ka viņš ir maskavietis, utt., nevis iebraucējs un vēl tadžiks.

Par Staļinu labu teica tie, kuri dabūja pārākumu pār 2. kārtas tautām vai tie, kam bija vajadzīga diženuma sajūta, tā kā "PSRS jūs samīdīs, mēs esam diženi...", kaut arī katrs indivīds režīma priekšā bija apaļa NULLE - puteklis.

Mani radi ļoti cieta režīma dēļ, jo bija pārāk strādīgi un bagātāki par vidēji statisko Krievijas iedzīvotāju. Tie, kas ieguva viņu īpašumus, protams, jūsmoja par Staļinu. Jebkurš, kurš dabūja haļavu, jūsmoja par savu vadoni.

Vai Staļins iecēla izredzēto kārtā gruzīņu tautu vai ukraiņus, vai krievus? Krievi bija 1. šķiras iedzīvotāji.

Pēc kāda laika arī par Putinu būs savs stāsts - cik patiesībā viņš ir bagāts, kā ieguva savu bagātību. Kā palīdzēja saviem klasesbiedriem kļūt pasakaini bagātiem, utt. Kas atļāva no tanka šaut pa Beslānas skolu, kas atbildīgs (protams, morāli) par Nord Ost šturmēšanu, ka pat gāzes sastāvu vēl joprojām neviens nezina. - Visi teroristi iznīcināti, varoņi apbalvoti. ;)

Vai tauta nav atbildīga? Tauta ir atsevišķi no vadītāja - viņš laikam no Marsa atlidoja.

Tikko, kā sūdi - vainīgi žīdi, masoni, tadžiki, amerikosi.

spoks0 avatars
Medaļa Bila acsMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  spoks0 04.01.12 14:33
 
1
0

atbildot uz BARBARS komentāru "Nu  Mēs runājam par pašu sākumu... un pask... " ;) Tu runā par cilvēkiem, kas bija apkārt vadonim, bet vienīgais, ko tu piemini ir pats vadonis - Staļins. Es saprotu, ka tautā iedvestais nacionālisms ir vēl joprojām saglabājiem un krieviem pret to nekad nav bijusi "pote" - visās bēdās agrāk vainoja anglosakšus, žībus (ebrejus), masonus, un, protams, nacistus. Tagad demonizēti tiek visi tie paši, tikai klāt nākuši "černožopie", gruzīņi, hači, čurkas, amerikosi, japoškas, tadžiki, uzbeki, utt. Protams, citas tautas rusofobijā vaino katru dienu ;))))))

To arī mēs varam "norakstīt" kā normu (pēc taviem vārdiem tā nav demonizēšana, bet fakta konstatēšana). Tas nekas, ka vismaz ceturtā daļas Krievijas iedzīvotāju bija "žīdi" - vienmēr atradās, ko vainot savās likstās.

Jā, Staļins bija gruzīns, kas runāja ar drausmīgu akcentu, tāpēc viņam bija populāri iepīt savā tekstā kādu tautas sakāmvārdu (kas viņu, protams, tuvināja ar tautu) un mazināja viņa "neslāvisku" izrunu. Viņš nerunāja tik daudz kā viņa laikabiedri, tāpēc viņš palicis vēsturē vairāk kā tēls un personība, nevis kā runasvīrs. Viņa runas netiek mācītas jaunajām paaudzēm (piemēram, Ļeņinam bija patiešām gudri izstrādātas runas...es jau nejūsmoju par saturu, bet par formu un uzbūvi). Tikai savas izcelsmes dēļ Staļins nekļuva mazāks krievs un mazāks PSRS patriots, tāpat kā lielākā daļa PSRS dzīvojošo ebreju, poļu, utt. No tiem lielākā daļa pilsoņu bija īsteni dzimtenes patrioti!

Nabaga krievu tautai lika meklēt ienaidnieku savā vidū - kaut kas līdzīgs nacismam, bet "sarkans"... Tautā atrada vainīgos un attiecīgi ar tiem izrīkojās. Vēl joporojām šie grēki nav atzīti un nožēloti...

 

Iesaku palasīt tā laika autorus, nevis mūsdienu, kas nevar balstīties ne uz savu personīgo dzīves pieredzi, ne uz arhīva materiāliem, kas lielākā daļa joprojām ir noslepenoti.

Palasi Viktoru Suvorovu. Viņam ir interesanta grāmata "Ledlauzis", ja tu vēl esi pavisam jauns cilvēks. Ja esi (vai jūties) pieaudzis, iesaku Solžeņicina "Arhipelag GULAG". Tā nav aizraujoša grāmata, drūma, var teikt neinteresanta no darbības viedokļa. Bet, lai saprastu to laiku tautas represīvo sistēmu un tās darbības virzienus, tā ir noteikti jāizlasa.

Lai jauka diena! ;)

oneonly avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  oneonly 03.01.12 05:23
 
1
0

 Tad ko tu darītu ar noziedzniekiem, katru dienu barotu viņus ar torti? Kāda jēga no viņiem cietumā, ja var viņus likt pie darba? 

lamzz avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Sviestmaize
  lamzz 05.01.12 02:06
 
1
0

atbildot uz 123123 komentāru " Paldies par rakstu! Bet, lūdzu, iz... " Tāpēc, ka mūsdienās daudzi ir par slinku lai lasītu.

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Rainis
  BARBARS 04.01.12 20:44
 
1
0

Ir ir dzimtā nebaidies vienkārši īsti nav laika likt komatus un garumzīmes.....

Bet runājot par tevi vai mani, mēs esam latvieši mēs dzīvojam jau šajā zemē vairākas paaudzes, par sevi varu droši teikt ka es esmu vismaz 5 paaudze kas dzīvo Latvijā, es pieņemu mūsu kultūru uzskatu sevi par Latvieti, mums arī nav citas savas dzimtenes uz kurieni mēs varētu laisties. Savukārt ēbreji Latvijā dzīvo paaudžu paaudzēs un vai viņi ir kļuvuši Latviskāki, kā tu domā kam viņi jūtas vairāk piederīgi, Latvijai, vai savai kopienai??? Kā tu izskaidrosi tādu fenomenu kad uz rīgu atbrauc kautkādas ēbreju kopienas līderis un piepras ēbreju kopienai kautkādu kompensāciju? Kā tu to izskaidrosi? :)

Tur jau ir tā lieta ka viņi ir kā tauta kurai sākumā pat nebija savas valsts, bet viņi tik un tā neasimilējās....

Vai tu esi iepazinies kā pie varas nāca boļševiki, Boļševiki pie varas nāca dēļ tā ka tā laika valdoša elite bija satrunējusi, krievija bija iesaistijusies 1 pasaaules karā cieta milzīgus zaudējumus, Cilvēki kļuva neapmierināti, Bij valstis kas bija ieintresēti vājā Krievijas impērija, sākumā gan bija iecerēts ka Krievija sadalīs daudzās mazākās valstelēs, pateicoties pilsoņu karam, tās finansēja boļševikus, lai tie destabilizētu situāciju, tas viņiem lieliski izdevās, tikai notika neparedzētais uz skatuves parādijās Latviešu streļķi kas baltos sasita lupatās, tādējādi izdevās nodrošināt PSRS vienotību, un viss ar šo momentu no tautas vairs nekas nebija atkarīgs, jo visu kontrolēja partija, visu inteliģenci apšāva dumjākos iebiedēja utt. Jo Vienīgie kam bija spēks bija boļševiki. 

Kas attiecas uz Putinu tas atkal ir tas pac stāsts, tur atkal tiek mākslīgi radīta nestabilitāte jo neviena rietumu valsts nav ieintresēta stiprā krievijā, paskaties kādās krāsās tur karodziņi plīvo. :) Paskaties ko Putins ar medvedevu ir panākuši savā vadīšanas laikā +- tikuši galā ar čečeniju vispār visā kaukāzā jau redzama kautkāda gaisma tuneļa galā, protams ka Krievija vēl jo projām ir  pārsvarā bomžu valsts, bet ir redzami manāmi uzlabojumi. Man subjektīvais viedoklis ir labāk lai tur rulēe Lacītis ar Pūtēju, katik netiek kāds komuņuga atkal pie šprices. Bet tas nevarnotikt jo šoriez pahodu Krievija neuzkāps uz grābekļa jo Armija ir labi apgādāta un uzticamāka nekā tas bija Cara laikos, kad daudzas vienības vēršas pret pašu Caru.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.01.12 16:59
 
1
0

atbildot uz Zaļa varde komentāru "  jo pāri upēm un dīķiem tiltu... "

nu vispār sibīrijā tā tas arī ir.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.01.12 16:49
 
1
0

atbildot uz elements komentāru "Kāds tad viņam vārds? Joseph Stalin - vai tad n... " Иосиф Виссарионович Джугашвили/Сталин Josifs!

« 1  2  3 »