Ar šī raksta palīdzību centīšos pastāstīt par programmām, no kurām visas ir bez maksas, bez reklāmām un galvenais - tās labi var aizstāt citas maksas vai arī populārākas, bet manā skatījumā ne tik labas bezmaksas programmas. Lielākā daļa saišu ved uz vietu, kur šīs programmas var lejupielādēt, bet ja kāds izlasījis aprakstu vēl nejūtas gana pārliecināts, bet interese ir, tad palīgā jāņem Google.

Audio  Video  Ja gribi būt... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
1. Audio & Video. Ja gribi būt pirmais džeks ciemā, tad Windows Media Player aizstāj ar Winamp priekš audio un BSPlayer, VLC un Media Player Classic priekš video failiem. Atvērtā koda atbalstītāji noteikti spēs novērtēt arī MPlayer.
Arhivatori  WinZip ar WinRAR... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
2. Arhivatori. WinZip ar WinRAR pat būdami maksas produkti, līdzi nestāv 7-Zip, ko apliecina arī boot.lv arhivatoru pētījums. Īsumā - tas ir bezmaksas ar ērtu saskarni, kura pieejama arī latviešu valodā un tas kompresē efektīgāk.
PDF lasītāji  Foxit PDF... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
3. PDF lasītāji. Foxit PDF Reader PDF failus atver un ļauj apskatīt daudz ātrāk nekā Adobe Acrobat Reader, kurš pārpildīts ar visādām reti kuram vajadzīgām iespējām tikai lieki noslogo datoru un padara darbu ar PDF failiem daudz lēnāku.
Text editori  Koderiem... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
4. Text editori. Koderiem varētu patikt Notepad2, kas varētu aizstāt Notepad dēļ labāka UTF-8 atbalsta, koda iekrāsošanas, rindu numurēšanas, vairākkārtēja undo/redo, uc. iespējām. Tiem, kam UTF-8 atbalsts nav tik svarīgs, labāk gan izvēlēties Crimson Editor, kas strādā ātri, ir apveltīts ar tik nepieciešamajiem "tabiem" un citām koderiem vitāli nepieciešamajām lietām. Bet tiem, kas īpaši tuvi ar web lietām, varu ieteikt Nvu, kas ar WYSIWYG labošanas režīmu un citām iespējām varētu aizstāt Macromedia Dreamweaver.
Disku rakstīšana  Kopš... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
5. Disku rakstīšana. Kopš uzzināju par DeepBurner, man nav bijusi vajadzība pēc ierastā Nero, kas diemžēl ir maksas produkts. Esmu ierakstījis un dzēsis gan CD, gan arī DVD diskus un līdz šim nekādu problēma nav bijis.
FTP  Tā kā ikdienā nākas... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
6. FTP. Tā kā ikdienā nākas strādāt dažādām web-lapām, tad esmu izmēģinājis daudzas programmas, ar kurām pieslēgties/augšupielādēt/lejupielādēt failus no FTP serveriem un neviena nav bijusi tik ātra un ērta kā FileZilla, kura piedāvā pieslēgties arī caur SFTP.
Pārlūkprogrammas  Lai arī no... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
7. Pārlūkprogrammas. Lai arī no spoki.lv apmeklētājiem 37% izmanto Mozilla Firefox un 12% izmanto Operu, tomēr vēljoprojām dominē Internet Explorer ar 48% lietotāju. Saistībā ar to vēl ir plānots izvērst nelielu akciju, lai piesaistītu interneta lietotāju uzmanību uz to, cik IE attiecībā pret jau pieminētajām pārlūkprogrammām ir nedrošs, neērts un lēns, bet pagaidām varu vien ieteikt to aizstāt ar Operu vai Mozilla Firefox bez dziļāka pamatojuma.
Epasts  No bezmaksas... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
8. E-pasts. No bezmaksas produktiem Mozilla Thunderbird nopietnu konkurentu nemaz nav, tā kā atliek vien lejupielādēt un pašam par to pārliecināties.
Attēlu apskateapstrāde ... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
9. Attēlu apskate/apstrāde. Irfanview šajā jomā patīkami pāsteidz ar mazo programmas izmēru, ātro darbību un plašajām iespējām. Tiesa, ja ir vēlme pamatīgi izvērsties tad noderēs GIMP (vajadzīgs arī GTK+2), kas lielā mērā ir līdzīgs Adobe Photoshop. Bet fotogrāfiju apskatei, vienkāršai apstrādei (asums, krāsas, sarkano acu noņemšana) un nosūtīšanai pa e-pastu lieliski noderēs Googles piedāvātā Picasa.
Drošība  Vislabāk protams... Autors: DakterisLeons Noderīgas bezmaksas programmas
10. Drošība. Vislabāk, protams, izraut tīkla vadu, bet ja internets ir nepieciešams, tad lieti noderēs Kerio Personal Firewall. Protams, ja ik pa laikam iznāk uz datora uzlikt kaut ko kreisu, tad var noderēt arī antivīruss un te var nākt talkā BitDefender, kas piedāvā antivīrusa un ugunsmūra risinājumu vienā programmā, bet man tas īsti nesimpatizēja un jau labu laiku labi iztieku ar Kerio ugunsmūri vien.
Izmantotie avoti:
http://www.fizmati.lv
1  2