Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
56

Jurassic Park jeb Juras laikmeta parks

Spēli 1993. gadā laiž klajā Ocean Software, kas ir 80'to un 90'to gadu britu videospēļu gigants, un tā balstās uz tāda paša nosaukuma filmu, kuru režisējis pats Stīvens Spīlbergs. Aizraujošā zinātniskās fantastikas stāsta radītājs ir vairāku grāmatu autors, kino producents un režisors, scenāriju autors Džons Maikls Krihtons. Interesanti, ka videospēle tiek veidota ciešā sadarbībā ar Holivudā bāzēto amerikāņu kino stūrakmeni - Universal Studios. Lai videospēli labāk adaptētu kino ekranizācijai, veidotāji saņem filmas scenāriju, dažādus pierakstus un fotogrāfijas no filmas uzņemšanas vietām. Spēle ne tikai saņēmusi labu kritiku par grafiku, varoņu kustībām, telpiskumu un mūziku, bet arī negatīvu vērtējumu par vienkāršo stilu, cikliskumu (skrien un šauj dinozaurus, vāc priekšmetus) un par pārāk maz elementiem no mākslas filmas.

SākumsIr atvērts pavisam... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
1.

Sākums

Ir atvērts pavisam jauns izklaides parks, kurā ir iespējams apskatīt senākos zemes iemītniekus - dinozaurus. Tie brīvi klaiņo apkārt norobežotās teritorijās. Taču pārvietojot tiranozauru uz aploku notiek negadījums un tiek laupīta viena palīgstrādnieka dzīvība. Parka īpašnieks Džons Hamonds ir spiests pirms parka atvēršanas izvērtēt tā drošību. Lai investoriem un visai pasaulei pierādītu, ka parks ir drošs, viņš uzaicina apskatīt sensacionālo izklaides vietu profesionāļus - paleontologus profesoru Alanu Grantu (filmā Sems Neils) un viņa kolēģi Dr. Eliju Satleri (filmā Laura Derna), kā arī juristu Donaldu Dženaro un matemātiķi Ianu Malkomu. Tūristu komanda dodas nelielā iepazīšanās izbraukumā apskatīt parku, kad pēkšņi salā pārtrūkst elektrības padeve. Dinozauri tiek ārā no aplokiem. Drīz vien tuvojas vētra un situācija parkā kļūst pavisam nekontrolējama.

StāstsSpēle sākas ar to ka... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
2.

Stāsts

Spēle sākas ar to, ka profesors Alans Grants ir ieslodzīts Juras laikmeta parkā, kurš atrodas uz Isla Nublar jeb Mākoņu salas. Datorsistēmas kļūdas rezultātā uz salas ir pazudusi elektrība un visi tajā mītošie dinozauri nekontrolēti klaiņo apkārt. Alanam ir jāizvairās no antīkajiem reptiļiem, jāsaved kārtībā datorsistēma, kā arī jāpieslēdz elektrība un jāizglābj parka īpašnieka Hamonda mazbērni Leksa un Tims (filmā viņus atveido attiecīgi Ariana Ričardsa un Jozefs Mazello).

Pirmais raundsGalvenais... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
3.

Pirmais raunds

Galvenais uzdevums - Alanam ir jāatver vārti un jātiek laukā no parka. Lai to paveiktu, profesoram ir jātiek ēkās, kurās atrodas vārtu sistēmas datori. Ēkas ir aizslēgtas, un tajās var tikt iekšā tikai ar kartēm. Tās ir jāmeklē gan pa visu laukumu, gan kartes var iegūt savācot visas dinozauru olas (olas var arī sašaut, taču par to nedod punktus). Izklausās vienkārši, bet tomēr tik viegli nav - parkā čum un mudž izsalkuši dinozauri, kas dzenas pakaļ. Kad visas olas un pieejas kartes ir savāktas, tad var tikt iekšā ēkā, kur atrodas galvenais dators, kas atbild par vārtu atvēršanos un aizvēršanos. Attaisām vārtus un dodamies laukā.

Triceratopu... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
4.

Triceratopu bēgšana

Izejot pa vārtiem, profesors sastop mazo Timiju pavisam vienu. Drīz vien abi atklāj, ka atrodas ceļā milzīgam triceratopu baram, kuri satrakojušies paniski skrien tieši virsū. Šeit jācenšas no viņiem izvairīties, lai netiktu abi samīdīti. Ja triceratops uzkāpj Alanam vai Timam, tad tiek zaudēta daļa dzīvības. Svarīgi ir neatstāt Timu vienu, jo tad mazais puika nespēj izvairīties no dinozauriem un stāv uz vietas mājot ar rokām.

Otrais raundsTims pastāsta... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
5.

Otrais raunds

Tims pastāsta, ka viņa māsa Leksa atrodas aizslēgtajā triceratopu aplokā, dodamies viņu glābt. No sākuma jātiek iekšā velociraptoru būrī, caur kuru ir pieeja upei. Lai tiktu krātiņā, no sākuma ir jāsavāc visas olas un jādabū ieejas karte. Jāatceras, ka nošaujot dzīvnieku, atpakaļ jāsavāc izšautā munīcija, savādāk ātri beigsies lodes. Ir parastās dzeltenās patronas, ar tām mazie dinozauri jāšauj divreiz un lielie četrreiz. Ir zaļās patronas, kuras ir divreiz spēcīgākas. Ir sarkanās patronas, kas izšaujas lielā apmplitūdā vairākas uzreiz un notīra lielu laukumu. Visspēcīgākās ir zilās patronas. Tās "iet cauri" visiem mērķiem, tos nogalinot. Vairākās vietās visas spēles garumā ir paslēptas dzīvības, nemirstības un enerģijas uzpildīšanas iespējas. Zem jautājuma zīmēm slēpjas arī sprāgstvielas. Par katriem tūkstoš punktiem tiek piešķirta dzīvība.

Augscaronup pa upiTālāk ar... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
6.

Augšup pa upi

Tālāk ar laivu jādodas augšup pa upi (varu iedomāties cik grūti ir tāda tipa laivās airēt pret straumi ). Ja savāc visas olas, kas atrodas upē, tad ir iespēja nopelnīt dzīvību. Tā kā upei ir divas daļas, tad var sakrāt divas dzīvības. Ir vērts pacensties. Pārvietoties pa upi traucē brahiozauri (lielākie zināmie dinozauri), peldoši baļķi un no krasta indi spļaujoši plēsīgie dilofozauri.

Cīņa ar tiranozauruKad upe... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
7.

Cīņa ar tiranozauru

Kad upe ir pievārēta, Alans un Tims satiek spēles galveno ļauno - lielo tiranozauru T-reksu. Tims ir nobijies un skraida apkārt (pareizāk sakot skrien pakaļ profesoram) tik ilgi, kamēr pieskaras Alanam, tad uz kādām septiņām sekundēm viņš paliek stāvam. Ļoti grūts ļaunais, jo nedrīkst pieļaut, ka apēd zēnu vai profesoru, taču tiranozaurs var uzmīt Timijam virsū, tad dzīvība nost nenonāk. T-reksu var sašaut tikai tad, kad viņš nolaiž galvu, lai pakamptu abus cilvēkus. Es parasti stāvu vienā vietā, lai Tims lieki neskraida apkārt, un cenšos ar visspēcīgākajām, zilajām lodēm tiranozauru nošaut.

Trescaronais raundsTagad kad... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
8.

Trešais raunds

Tagad, kad abi bērni ir atrasti, ir jāatjauno elektroenerģija visā salā. Profesors dodas uz elektrības sadales angāru, lai pieslēgtu spriegumu vadības sistēmai. Tālāk jādodas uz apmeklētāju centru, lai noteiktā kārtībā iestartētu datorus. Datoru pieslēgšanas secība ir ļoti svarīga, tādēļ vairākās spēles pamācībās iesaka izveidot karti ar datoru izvietošanas shēmu un palaišanas kārtību. Godīgi sakot, es tā arī darīju - secību pierakstīju, jo biju aizmirsis kādā secībā datori jāslēdz

Ceturtais... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
9.

Ceturtais raunds

Elektroenerģija salā ir atjaunota, taču pienāk ziņas, ka dinozauri ir sākuši vairoties. Ir jāatrod viņu perēkļi un tie jāiznīcina. No sākuma ir jāsavāc visas olas un jādabū karte, ar kuru var tikt sprāgstvielu noliktavā. Šeit traucē mazie un ātrie kompsognati un lava, kas izvirst no aktīvi darbojošiem vulkāniem. Noliktavā atrodas sprāgstvielas, kuras ir jāuzstāda dinozauru ligzdās (pareizāk sakot - klints alās). Ir jāpaspēj laicīgi no alām izspraukties ārā, jo sprādziens ir spēcīgs. Ja paliec iekšā, tad viss raunds jāsāk no jauna.

Piektais raundsDinozauru... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Jurassic Park
10.

Piektais raunds

Dinozauru perēkļi ir iznīcināti, taču komanda ātri saprot, ka uz salas esošais raidītājs nederēs, jo to ir salauzuši aizvēsturiskie reptiļi. Vienīgā iespēja ir tikt uz kuģa, kas ir pietauvots salas dokos un izsaukt palīdzību, izmantojot kuģa rāciju. Ejot līdz kuģim jāvāc olas un jāuzmanās no ūdens lēcošiem ihtiozauriem. Ja uz tiem uzraujas, tad zaudē visu dzīvību. Kad tiec uz sauszemes, atkal tiek izbaidīti triceratopi. Šoreiz dinozauru bars ir daudz ātrāks un ir grūtāk izvairīties no samīdīšanas.

0
56

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [7]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Incubus avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Incubus 09.06.17 16:30
 
0
0

damn, atminos kā senāk dienām pavadiju pie ''Tiny Toons'', neviens mūsdienu gameplays nav paņēmis tik ļoti kā sēdēt dienām ar vecāko brāli strīdoties kurš spēlēs un, kad vienmēr pults nonāca pie manis es zaudēju spēlē un oficiāli tiku pie trofejas ''Sīkais Tizlenis''...

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Rasika olaMedaļa Rasika olaMedaļa Lācītis
  kartupelis ar mugurkaulu 09.06.17 16:33  
 
0
0
Laba spēle!Diemžēl nav orģināls mājās,bet dzeltenā ķīniešu pirātiskā kārtridža no deviņdesmitajiem gadiem!!!Jādabū orģinālā Nintendo kārtridža ar šo spēli,jo es esmu traks retro spēļu fans un spēlētājs!!!Man patika,tas saktiņš,kad tas boss dinozaurs T rex apēda to čali ar automātu,tad pāri palika tikai cepure!!!Pašās beigās kad spēle ir izieta,tur netikai rāda spēles veidotāju vārdus,bet arī tur ir redzams rotaļlietu ražotājfirmas "Kenner" uzraksts!!!Kāds "Kenner" ir sakaras ar šo spēli???Interneta You Tube komentētāji par šo reklāmu arī ir neizpratnē!!!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Rasika olaMedaļa Rasika olaMedaļa Lācītis
  kartupelis ar mugurkaulu 09.06.17 16:39  
 
0
0
atbildot uz Incubus komentāru " damn, atminos kā senāk dienām pavadiju ... "Cik gados tu tiki pie pirmā "PlayStation" aparāta??!Mjā,no kārtridžiem pāriet uz disku spēlēm bija kā no sarūsējuša Opeļa pārsēsties Ferrari!!!

CabooM avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  CabooM 09.06.17 17:33
 
0
0

Nostaļģija.    Es toties esmu izgājis visu Bomberman'u

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Rasika olaMedaļa Rasika olaMedaļa Lācītis
  kartupelis ar mugurkaulu 09.06.17 17:49  
 
0
0
Manas mīļākās astoņu bitu spēles no deviņdesmito gadu sākuma.TOP 10. James bond junior adwenture,Darkwing duck,Robo cop 3,Jungle book,Mighty final fight,Contra force,Pro Am2,Felix the cat,N.A.R.C.,Battletoads & Doabledragons.Joprojām šīs spēles spēlēju,jo esmu atkarīgs no datorspēlēm!!!

Bitzgame avatars
Medaļa ZebraMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesaka
  Bitzgame 09.06.17 21:22
 
0
0

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Laba spēle!Diemžēl nav orģināls mājās,b... " Kenner ir oficiālais Jurassic park rotaļlietu ražotājs un izplatītājs. Iespējams, ka tādēļ arī ir viņu logo beigās...

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 21.06.17 03:35
 
0
0