Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
53

Guerrilla war jeb Partizānu karš

Viena no vispopulārākajām "skrien un šauj" tipa spēlēm. 1987. gadā spēle tika radīta uz monētām darbināmiem spēļu automātiem, kādus esam pieraduši redzēt amerikāņu filmās, bet 1988. gadā tā iznāk uz NES konsolēm. Atšķirībā no spēļu automāta radinieka, NES versija ir daudz strukturētāka un ar izteiktāku mūziku, kā arī izteiksmīgākiem skaņas efektiem (vienīgi, ierobežotās astoņu bitu platformas dēļ, sasietie gūstekņi nesauc palīgā). Grāmatā "Visīstākais Nintendo: NES spēļu bibliotēkas gids 1985–1995" spēle saņēmusi izcilo piecu zvaigžņu vērtējumu.

StāstsSpēle sākas ar desantu... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
1.

Stāsts

Spēle sākas ar desantu uz it kā nezināmas salas Karību jūrā. Taču visiem ir skaidrs, ka patiesībā spēle atspoguļo Kubas 50'to gadu revolūciju, kad no varas tiek gāzts pagaidu prezidents Fulhensio Batista (Batista Kubas prezidenta krēslā tiek ar apvērsuma un Amerikas Savienoto valstu milzīgas finanšu plūsmas palīdzību). Ar desantu krastā tiek izsēdināti revolucionāri Če Gevara (pilnajā vārdā Ernesto Rafaels Gevara de la Serna) un Fidels Kastro.

Paslēptās iespējasSpēlē var... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
2.

Paslēptās iespējas

Spēlē var mainīt grūtības līmeni, kā arī iespēju sākt spēli ar citu raundu nevis pirmo (izņemot pēdējo). Viss, kas jāizdara - tajā brīdī, kad parādās spēlētāju izvēles ekrāns, jānospiež poga A vai B un Start. Tad ar bultiņām uz augšu, leju un ar pogām "A" un "B" var regulēt raundu, ar kuru vēlies sākt un grūtības līmeni uz vieglu (easy), normālu (normal) vai grūtu (hard).

Partizānu karscaron var... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
3.

Partizānu karš var sākties

Ja spēlē pa vienam, tad spēli sāk ar partizānu un pēc izglītības ārstu-kardiologu Če Gevaru. Ceļš, lai gāztu nīsto ielikteni Batistu, ir garš un vijas cauri visai Kubai, kur pa ceļam čum un mudž prezidenta spēki. Valdības armijas karavīri uzbrūk gan no priekšas, gan aizmugures, no sāniem un augšas, pat no akām un zem ūdens, ar tankiem, helikopteriem un pat kuģiem. Vārdu sakot - karš ir sīvs, asiņains un brutāls. Oficiālās valdības karavīri izmanto netīru un nodevīgu cīņas taktiku - slēpjas aiz nevainīgiem gūstekņiem un civiliedzīvotājiem. Drosmīgos partizānus šādas problēmas nebaida - lai dzīvo revolūcija! Viva la revolución!

Scaronāvieni un... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
4.

Šāvieni un iespējas

Dzeltenie un sarkanie kareivji glabā uzlabojumus un ieročus. Tos nošaujot, vari tikti pie dzīvībām, bonusa punktiem un šāvieniem. Ir vairāki šāvienu veidi: "L" - ložmetējs. Var nogalināt ienaidnieku, bet neiziet tam cauri. Šāviena distance ir garāka kā parastajam automātam. Vienlaicīgi šaujot ar "L" var arī mest granātas. "F" - liesmumetējs. Iznīcina visu, kas atrodas ceļā, arī šāviena distance ir garāka kā parastajam šāvienam. Ļoti labs ierocis, ja ir daudz pretinieku. Nošauj arī tos, kas ir paslēpušies zem ūdens. "S" - trīs virzienu automāts. Līdzīgs parastajam, tikai šauj izklaidus uz trīs pusēm. "B" - lielas jaudas granātas. Sprādziena laukums ir lielāks un nodarītie postījumi smagāki. "T" - līdzīgs ložmetējam "L", tikai uzsprāgstot sadalās trīs daļās. "C" - masu iznīcināšana. Ļoti labs ierocis. Kad savāc šo, tad nospiežot pogu A (granātas izmešana), ekrāns nomirgo un visi ienaidnieki nomirst.  Izmantot var tikai vienu reizi - viens "C", viena masu slepkavība. "K" - iznīcina visus ienaidniekus uzreiz, kā to savāc. Vēl var savākt papildu dzīvību un "N" - bonusa punktus. Visi ieroči saglabājas tik ilgi, kamēr esi dzīvs. Nomirstot zaudē visus savāktos ieročus un turpini spēli ar parasto automātu. 

TankiVar iekāpt arī tankā... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
5.

Tanki

Var iekāpt arī tankā. Uzkāpjot uz tankta un nospiežot pogu A (granātas mešana uz tanka nestrādā, uzreiz iekāpj tankā). Tas dod papildus izturību pret šāvieniem, taču vienlaikus jāuzmanās no tā, ka tanks pēc kāda laika, kad tam beidzas degviela, pašiznīcinās. Ar tanku nevar pabraukt pa ūdeni, tādēļ ir svētīgi nesaspridzināt piemēram tiltus, lai pēc tam pats varētu ar smago kaujas mašīnu pārvietoties.

RaundiSpēlē ir pavisam... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
6.

Raundi

Spēlē ir pavisam desmit raundi. Tā sākas džungļos, kas ir pirmais raunds. Tad seko saimniecība jeb rančo (otrais raunds), upe (trešais raunds), ogļu raktuves (ceturtais raunds), iekšā ogļu raktuvēs (piektais raunds). Nākamais ir bonusa raunds, kas kopējā skaitā neiekļaujas. Sestais raunds - pilsēta, septītais - kanalizācijas sistēma jeb pazeme, astotais raunds - pilsēta. Tad seko armijas bāze (devītais raunds) un karaļa pils (pēdējais desmitais raunds). 

Bonusa raundsAtseviscaronķa... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
7.

Bonusa raunds

Atsevišķa raunda daļa ir ceļojums ar drezīnu, kur ar laso jāglābj gūstekņi un jāšauj cūkas. Ar bultiņām var virzīt drezīnu uz priekšu un atpakaļ un ar A un B pogām attiecīgi šaut cūkas vai glābt ieslodzītos.

Pēdējais ļaunaisPēdējais... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Guerrilla war
8.

Pēdējais ļaunais

Pēdējais ļaunais ir karalis, tirāns un diktators Fulhensio Batista. Viņš ir pamatīgi nocietinājies savā pilī. Uzveikt prezidentu nav viegli, tomēr, pateicoties begalīgajām iespējām turpināt, spēlētājiem tas izdodas. Uzveicot prezidentu tauta tiek atbrīvota no tirānijas, un Kubā atkal iestājas miers uz visiem laikiem

Pievienotie video

Sarežģītība: 1

Interesantums: 6

Vadāmība: 10

Laiks ~ 65 min.

Spēle nepavisam nav sarežģīta, jo nav iespējams zaudēt. Ir bezgalīgas iespējas turpināt spēlēt. Vienīgais izaicinājums būtu iziet spēli bez opcijas "turpināt" un uz grūtākā līmeņa. Jāuzslavē, manuprāt, izdevusies grafika. Var teikt, ka ir izmantotas visas astoņu bitu spēļu konsoles iespējas - ir strobēšanas efekts, sprādzieni, interesanta mūzika un izteiksmīga skaņa. Vienīgais mīnuss, ka dažreiz video nespēj "izspēlēt" visas detaļas, pazūd cilvēks, ja pārāk aktīvi spridzini vai šauj. Kā jau paši redzat, spēlēju ķīniešu versiju. Žē, ka nav iespējas uzspēlēt anglisko variantu, lai varētu pilnvērtīgi sekotu scenārijam, kaut gan... doma jau tāpat skaidra :)

0
53

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa ZeltrocisMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 13.06.17 18:28
 
0
0

  

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 21.06.17 03:35
 
0
0