Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
168

Teiksmainais radījums čupakabra apciemojot pilsētiņas meža tuvumā. Runā, ka tas naktī no mājlopiem gluži kā vampīrs izsūc asinis un namanīts nozūd. Lai gan neapgāžamu pierādījumu trūkst, dažviet atvērti pat čupakabras muzeji.

Lapsai vai sunim līdzīgs... Autors: ZZ Visss Kazu vampīrs čupakabra
1.

Lapsai vai sunim līdzīgs dzīvnieks, kas pārvietojas uz pakaļkājām un naktī apciemo dzīvnieku fermas, lai mielotos ar to asinīm. Teikās un nostāstos čupkabra apraksīts jau sen. Tam ier lieli ilkņi un gandrīz nemaz nav spalvu, un reizēm dzelkšņi ir arī uz mugurkaula. Leģenda vēsta ka šo dzīvnieku nedrīkst nogalināt, jo tad viņa ciltsbrāļi kādu dienu nāks atriebt, tādēļ mednieki šautes no mistiskā dzīvnieka visbiežāk novērš. 

Izplatās pasaulēGadsimtiem... Autors: ZZ Visss Kazu vampīrs čupakabra
2.

Izplatās pasaulē

Gadsimtiem ilgi Atlantijas okeāna un Karību jūras apskalotajā Puertoriko iedzīvotāji audzējuši mājlopus. Tikpat seni ir arī nostāsti par neparastu nežēlīgu dzīvnieku, kas naktīs nogalina lopiņus, pa diviem maziem caurumiņiem kaklā izsūcot lielāko daļu asiņu. Leģenda vēsta, ka no rīta lopkopji visbiežāk atraduši kazas guļam zemē nekustīgas un pilnīgi bez asinīm, tādēļ plēsējam dots nosaukums čupakabra, kas tulkojumā nozīmē "kazu vampīrs". Pasaulē par čupakabras nedarbiem uzzināja tiaki 20. gs. 90. gados, kad arvien biežāk cilveki ar nemīlīgo dzīvnieku sastapās vai atrada tā briesmu darbu atstās pēdas. Čupakabras cilvēkiem nav darījuši pāri nekad, taču cakarā izejot no kūts, Puertoriko iedzīvotāju allaž pārmetuši krusu lūdzot Dieva aizsardzību. Savādus gadījumus pamazām sāka novērot arī citur pasaulē, un tie aizvien biežāk parādījās avīžu pirmajās lapās- Latīņamerikā un ASV, vēlāk arī Krievijā, Ukrainā, Āzijā un Urālu kalnu apvidū. 

Uzdarbojas... Autors: ZZ Visss Kazu vampīrs čupakabra
3.

Uzdarbojas Ukrainā 

Pavisam nesen strauji pieaudzis čupakabras liecinieku Ukrainā. Pirms gada no mistiskā dzīvnieka baidījās gadrīz vai visi valsts rietumu iedzīvotāji. Čupakabra it kā uzdarbojās vairākos ciematos un nelielās pilsētiņaās, kur audzēti truši, cāļi un cūkas. Nezvērs atstājis zobu nospiedumus ne tikai uz dzīvnieku kakla, bet arī uz kokiem un sētām. Atrastas mirstīgās atliekas, ko Ukrainas iedzīvotāji uzskatījuši par čupakabru, taču pētnieki apgalvo, ka, visticamāk, tā bijusi vien apmatojumu zaudējusi lapsa.

Tepat kaimiņosPavisam nesen... Autors: ZZ Visss Kazu vampīrs čupakabra
4.

Tepat kaimiņos

Pavisam nesen par čupakabru dēvētais dzīvnieks atrasts arī netālu no mums_ Igaunijā, Lanemā rajonā. Tur mednieki neparasto radījumu nošavuši, lai mazīnātu ciešanas, jo pirms tam to sakoduši suņi. Mednieki apgalvo ka neko līdzīgu iepriekš nav sastapuši. Viņi baidījās, ka nu iedīvotajiem varētu nākt atriebties dusmīgie čupakabras cilts brāļi. Latvijas mežos gan šī radība nav manīta, vien kādā mežā it kā atrasta čupakabras ķepa, taču paskaidroja, ka tā tomēr ir kāda liela āpša vai bebra ķepa. 

Mīts vai... Autors: ZZ Visss Kazu vampīrs čupakabra
5.

Mīts vai realitāte?

 Zoologi un pētnieki pret stāstiem par čupakabru izturas piesardzīgi. Lielākā daļa to sauc par modernu mītu, kas radies, ietekmējoties no senam teikām. Piemēram, Latīņamerikas iedzīvotāji čupakabru izgudrojuši , saistot ti ar stāstiem par vampīriem, kas diennakts tumšajās stundās izsūc cilvēkiem asinis. Patiesībā asins trūkums no rīta atrastajos mājlopos esot vien acu apmāns. Radušās versijas , ka čupakabra varētu būt nezināma, jauna plēsēju suga, kas pēdējos 30. gados radusies klimatisko apstākļu pārmaiņu dēļ. Vēl daži sliecas domāt, ka čupakabras ir citplanētiešu atvesti radījumi vai ģenētiskos eksperimenots radītas būtnes. Tomēr vēl joprojām nav ne miņas no neapstrīdamiem pierādījumiem par čupakabru, tādēļ to izcelsme paliek miglā tīta...

0
168

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
polis2 avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  polis2 05.10.14 21:19
 
9
2

Čupakabras tagad pilna Ukraina!Un vēl ar tankiem brauc.Ukraiņu asinis sūc....Drīz pēc vēlēšanām arī Latvijā parādīsies...

ForTheWin avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa PingvīnsMedaļa Sponsora favorīts
  ForTheWin 06.10.14 01:04
 
4
0

Tak pārlasi rakstu pirms publicēšanas

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 09.02.17 19:26
 
3
0

  +