Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
214

Pirms vairāk nekā 60 gadiem, vienā no popkultūras vēsturē bēdīgi slavenākajiem notikumiem, filmu zvaigzne Džeimss Dīns zaudēja savu dzīvību auto negadījumā. Kopš tā laika Džeimsa Dīna leģenda ir turpinājusi augt, padarot viņu par vienu no atpazīstamākajiem cilvēkiem mūsdienu vēsturē. Viņš mira darot, to ko mīlēja visvairāk. Var diskutēt, ka viņa nāve viņu padarīja vēl populārāku nekā viņš bija pirms tam un padarīja viņu par vienu no Holivudas leģendārākajām un traģiskākajām zvaigznēm. Šajā rakstā tuvāk apskatīsim leģendārā Džeimsa Dīna nāvi.

Viņscaron iegādājas savu... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
1.

Viņš iegādājas savu Porsche Spyder tikai 9 dienas pirms traģiskās avārijas. Būdams kaislīgs sacīkšu auto braucējs, Džeimss Dīns vienmēr lūkojās pēc paša jaunākā un labākā auto tirgū. Īsi pirms savas nāves, Dīns iegādājas pavisam jaunu auto, kuru viņš pēc iespējas ātrāk vēlējās dabūt sacīkšu trasē. Knapi 9 dienas pirms viņš gāja bojā, Dīns pārdeva savu 1955.gada Porsche Super Speedster un nopirka mašīnu, kurā vēlāk ies bojā - 1955.gada Porsche 550 Spyder. Automašīna pati par sevi bija īsta skaistule un tās ātrums un spēks bija tas, kas ievilināja Dīnu tās iegādē. Dīns palūdza māksliniekam uz automašīnas izveidot uzrakstu "Mazais bastards", kas bija viena no viņa bērnības iesaukām.

Warner Bros aizliedza Dīnam... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
2.

Warner Bros aizliedza Dīnam piedalīties sacīkstēs filmēšanas laikā. Nav noslēpums, ka aktieri un sportisti būtībā ir kā komandu un filmu studiju ieguldījumi. Tātad, tā ir parasta prakse, ka viņiem bieži tiek aizliegtas noteiktas darbības, lai izvairītos no traumām, kas varētu kaitēt viņu zīmolam. Ņemot vērā viņa mīlestību uz sacīkstēm, filmu studija Warner Bros skaidri un gaiši pateica, ka Dīnam nav atļauts piedalīties sacīkstēs kamēr notiek filmēšana, lai izvairītos no jebkāda veida katastrofas, kas varētu apturēt filmas producēšanu. No tās informācijas, kas ir apkopota, izriet, ka Dīns tik tiešām paklausīja Warner Bros vēlmēm un atturējās no sacīkstēm līdz filmas, kura kā vēlāk izrādījās būs viņa pēdējā, producēšanas beigām (Giant). Tiklīdz filmēšana bija galā, Dīns īpaši neizšķiežot laiku pieteicās savai pirmajai pēc-producēšanas sacīkstei.

Viņscaron bija ceļā uz... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
3.

Viņš bija ceļā uz sporta auto sacīkstēm Salinasā, Kalifornijā. Pabeidzis savu darbu pie filmas Giant, Dīns bija nepacietībā atkal darīt to, ko mīlēja visvairāk. Filmas producēšana prasīja vairākus mēnešus, un Dīns pacietīgi gaidīja brīdī, kad viņš atkal varēs joņot pa sacīkšu trasi. Turpinot iesākto, Dīns pieteicās nedēļas nogales sacīkstēm, kas norisinājās Salinasā, Kalifornijā. Tā bija paredzēta kā nedēļas nogale brīvībā un iespēja jaunajai filmu zvaigznei atpūsties, diemžēl tā nenotika. Džeimss Dīns tā arī nekad neieradās Salinasā uz nedēļas nogales sacīkstēm. Pa ceļam uz turieni, notika liktenīgais negadījums, kas paņēma viņa dzīvību. Ar viņu todien uz Salinasu brauca vēl vairāki citi cilvēki, kuri vadīja katrs savu transportlīdzekli. Dīns bija vienīgais, kurš todien gāja bojā.

Viņscaron sākotnēji bija... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
4.

Viņš sākotnēji bija iecerējis turēt savu auto piekabē. Pirms došanās uz Salinasu, Dīns sākotnēji gatavojās turēt savu nesen iegādāto Porsche 550 velkamajā piekabē. Īsi pirms liktenīgā brauciena, Dīns draugs Rolfs Vuteričs ieteica Dīnam braukt ar savu Porsche līdz Salinasai, lai aprastu ar jauno auto pirms došanās sacīkšu trasē.

Viņscaron saņēma ātruma... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
5.

Viņš saņēma ātruma pārsniegšanas soda kvīti īsi pirms letālā negadījuma. Nedaudz mazāk kā 2 stundas pirms letālās avārijas, Dīns un viņa draugi saņēma ātruma pārsniegšanas soda kvītis netālu no Beikersfīldas, Kalifornijā. Lai gan viņu ātrums nebija nekas absurds salīdzinot ar mūsdienu lielceļu braukšanas standartiem (nedaudz vairāk par 15km/h virs limita), tas tomēr bija pietiekami, lai izpelnītos policijas iejaukšanos. Varētu padomāt, ka soda saņemšana bija pietiekams iemesls, lai Dīns mainītu savus braukšanas paradumus un mierīgā garā brauktu līdz Salinasai, taču tas nebija Dīna garā. Tā vietā, Dīns izlēma nogriezties uz 166.šosejas un braukt cik vien ātri iespējams. Šis ceļš bija bēdīgi slavens ar to, ka deva autovadītājiem brīvību braukt uz pilnu jaudu, un tam bija iesauka "sacīkšu braucēju ceļš". 166.šoseja aizveda braucējus uz 466.šoseju, liktenīgo šoseju uz kuras bojā gāja Džeimss Dīns.

Avārijas brīdī viņscaron... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
6.

Avārijas brīdī viņš brauca virs 135 km/h. Uz ceļa, kas prasīja viņa dzīvību, tiek ziņots, ka Dīns brauca ar 135 km/h lielu ātrumu. Tas nozīmē, ka neskatoties uz to, ka iepriekš bija saņēmis sodu, Dīns nolēma palielināt sava Porsche ātrumu. Viņa pieredze sacīkstēs lika viņam domāt, ka viņš ir drošībā uz ceļa braucot neticamos ātrumos, un to var saprast. Tas ko viņš nevarēja iedomāties, bija tas ,ka kāds cits braucējs varētu nepamanīt nelielo Porsche, kurā viņš brauca.

Viņa mascaronīnai trāpīja... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
7.

Viņa mašīnai trāpīja koledžas students. Iespējams ļaunākajā dienā savā mūžā, koledžas students Donalds Tarnapsīds bija ceļā uz Fresno bez nodoma nonākt ziņu virsrakstos visā valstī. Braucot savā 1950.gada Ford Tudor, Tarnapsīds gatavojās nogriezties pa kreisi uz 41.šoseju. Viņš nepamanīja Džeimsa Dīna nelielo Porsche, kas brauca pretējā joslā pretī viņam, un ietrieca savu Ford tieši Dīna braucamajā. Tā bija gandrīz frontāla sadursme, kas nodarīja lielus bojājumus. Vieglais alumīnija Porsche sasķīda pret priekšā izgriezušā Ford sāniem. Neskatoties uz to, ka bija pie Ford stūres, Tarnapsīds nekad netika apsūdzēts Džeimsa Dīna nāves izraisīšanā. Tarnapsīds atlikušo mūža daļu izvairījās no medijiem, izvēloties dzīvot savu dzīvi privātumā. Droši vien, ka viņam bija smagi dzīvot apzinoties, ka viņa dēļ bojā gāja filmu leģenda.

Dīns sākotnēji izdzīvoja... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
8.

Dīns sākotnēji izdzīvoja negadījumā, neskatoties uz smagām traumām. Neskatoties uz avārijas smagumu, Dīns nenomira uzreiz. Ir pretrunīgi ziņojumi par to, kurā brīdī viņš tieši nomira, taču mēs zinām, ka tas nenotika uzreiz pēc avārijas. Starp vairākiem iekšējiem un ārējiem ievainojumiem kādus viņš piedzīvoja, vissmagākās traumas bija saspiesta pēda un lauzts kakls. Dīns samaksāja visdārgāko cenu par braukšanu nedrošā ātrumā. Oficiāli, Džeimss Dīns nomira 6:20 pēc ierašanās Paso Robles kara memoriāla slimnīcā. 1977.gadā, aptuveni 20 gadus pēc Džeimsa Dīna nāves, Paso Robles slimnīca slēdza savas durvis. Tagad tur ir tāds kā muzejs, kurā Džeimsa Dīna fani un visi tie, kuriem tas interesē var uzzināt visu par un ap viņa nāvi.

Viņu nācās izgriezt no smagi... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
9.

Viņu nācās izgriezt no smagi bojātās automašīnas. Dīna 1955.gada Porsche bija maza un trausla mašīna, kas bija uzbūvēta tieši priekš sacīkšu trases. Ņemot vērā, ka auto bija neliels, tas nebija konstruēts tā lai absorbētu milzīgos bojājumus, kas tika tai nodarīti šajā sadursmē. Pēc avārijas, Dīns bija iesprostots smagi samīcītajā automašīnā. Pēc tam, kad tika izgriezts, viņš nonāca ātrās palīdzības mašīnā, kas viņu nogādāja tuvākajā slimnīcā Paso Roble.

Baumoja ka viņscaron nomira... Autors: Žaks Paganels 12 briesmīgas detaļas par Džeimsa Dīna nāvi
10.

Baumoja, ka viņš nomira sava drauga rokās. Lai gan oficiālais stāsts apgalvo, ka Dīns nomira ierodoties slimnīcā, ir bijušas baumas, ka viņa pēdējie elpas vilcieni nāca pirms tam, viņa drauga Bila Hikmena rokās. Šī liecība nāk no paša Hikmena, kuru intervēja rakstnieks un Džeimsa Dīna eksperts Vorens Bīts. Hikmens bija kaskadieris, kurš bija sadraudzējies ar Dīnu pirms avārijas, un bija viens no tiem, kas todien ar viņu kopā devās uz Salinasu. Hikmens bija viens no cilvēkiem, kas palīdzēja viņu dabūt ārā no auto, un kļuva par pēdējo cilvēku, kas turēja Dīnu kamēr viņš vēl elpoja. Zaudēt savu draugu ir viena no sāpīgākajām pieredzēm, kādu mēs jebkad piedzīvosim, bet tikai daži piedzīvos to, ka viņu draugs nomirst viņu rokās. Tas bija kaut kas, ar ko Hikmenam nācās sadzīvot līdz pat savai nāves dienai.

0
214

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [14]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
teufelin avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  teufelin 17.06.17 01:32
 
6
0

Un viņam bija tikai 24 gadi? Tas nav šoks, es to zināju, taču... Fotogrāfijās viņš izskatās vismaz kā trīsdesmitgadīgs.  

norlatvija avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  norlatvija 16.06.17 20:19
 
5
0

Lasīju ar interesi! Paldies! +++

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 17.06.17 07:05
 
4
0

  Šo to jaunu uzzināju.

teufelin avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  teufelin 17.06.17 21:45
 
3
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Es sapratu, ka Dīns iebrauca tam otram čalim ... "

Tā Dīna mašīna neizskatījās pēc tādas, ka viņš iebrauca kādam sānos, jo no kā nu tas bija taisīts, viegla konstrukcija, motors būtu iedzīts kabīnē, un samalis viņu druskās, tad vēl jo vairāk viņam bija iemesls novērtēt situāciju. Viņš tiešām brauca pārāk ātri. Mans tēvs arī, kad bija nopircis jaunu mašīnu, mēdza braukt uz tiem pašiem ātrumiem 140 km/h, lai izrādītos. Taču es viņam mierīgi paskaidroju, ka es nevēlos atrasties tādā fucking lidojošā kastē. Kā viņš lidoja ar citiem, es nezinu, taču ar mani viņš vairāk nelidoja.

3. Es pieņemu, ka viņš runājās ar savu blakussēdētāju. It kā jau tāds bija.

Es vienkārši uzskatu, ka katram vajadzētu ievērot divus nerakstītus likumus: "Neapdzen, ja neesi pārliecināts (par iznākumu)" un "Nenogriezies, ja ceļš nav brīvs" 

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 17.06.17 19:59
 
2
0

atbildot uz teufelin komentāru "Tīri tehniski vainīgs bija tas, kas nogriezās, ... " Es sapratu, ka Dīns iebrauca tam otram čalim sānos. Un manuprāt, avāriju izraisīja faktoru kopums:

1 .Gan jau ka Dīns brauca ātrāk, nekā bija atļauts/pieņemts;

2. Dīna lielā ātruma dēļ otrs čalis nepareizi aprēķināja laiku savam manevram - t.i., cerāja, ka paspēs, jo Dīns `taču vēl bija tālu`;

3. Iespējams, ka Dīns tieši tajā brīdī bija aizsapņojies vai citādi novērsis uzmanību (piemēram, mēģinot aizsmēķēt) un nepamanīja, ka viņam piepeši priekšā izbrauc cits satiksmes dalībnieks. Citu iemeslu, kāpēc Dīns nenobremzēja vai vismaz nemēģināja apbraukt, man ir grūti iedomāties.

teufelin avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  teufelin 17.06.17 19:13
 
2
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Jādomā, ka čalim nebija tas veselīgākais dzīv... "

 

Tīri tehniski vainīgs bija tas, kas nogriezās, precīzi neaprēķinot sava manevra drošību un sekas. Taču reāli, ja viņš iebrauca Dīna vadītajam auto praktiski sānos, tad man ir jautājums, kā to auto varēja neredzēt, jo tas tomēr nav mocis ar lielām manevrēšanas spējām, te šeit, te tur, otrais - kā sacīkšu ass neiedomājās tomēr uzmest pa mēmajiem, kad izskatījās, ka otrais autiņš varētu tomēr iedomāties griezties, jo mašīnu tu tomēr nevari sagriezt sekundes laikā? Secinājums būs viens, čalis bija pārlieku jau pašpārliecināts...

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 17.06.17 17:32
 
2
0

atbildot uz liivs komentāru " Ja paskatās uz tā laika jauniešiem - viņi vis... " Par to izskatīšanos vai neizskatīšanos atbilstoši vecumam - es pavisam nesen piefiksēju, ka mani vecāki savos 70 gados izskatās daudz jaunāki/jauneklīgāki nekā mani vecvecāki savulaik izskatījās tādā vecumā. Tā ka tas iespējams ir vienkārši tāda likumsakarīga (ņemot vērā arī to, ka cilvēki novecojot principiāli nemaina savu ģērbšanās utml. stilu - kā tu ģērbies 30-40 gadu vecumā, tā tu visdrīzāk ģērbsies arī 70-80 gadu vecumā

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  SAMSS 16.06.17 18:50
 
2
0

  

Rakoons15 avatars
Medaļa PirmavotsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Rakoons15 20.06.17 00:04
 
1
0

  

liivs avatars
Medaļa BakalaursMedaļa MasonsMedaļa Vampīru klana biedrs
  liivs 17.06.17 10:41
 
1
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Jādomā, ka čalim nebija tas veselīgākais dzīv... " Ja paskatās uz tā laika jauniešiem - viņi visi jau 20 gados izskatās ļoti pieauguši un nobrieduši, vai nu tāpēc ka tādu stilu piekopa vai gēnos kaut kas tādu efektu radīja. Var jau uz t skatīties arī otrādi - tagad 30 gadnieki izskatās tā itkā būtu 20.

Par sadursmi piekrītu, diez vai ka tā bija ka nepamanīja pretī braucošu mašīnu, drīzāk ka Dīnam ātrums bija daudz lielāks kā to kāds gaidīja.

Lil Teemo avatars
Medaļa PandaMedaļa ZebraMedaļa Bronzas ninja
  Lil Teemo 29.08.17 22:23
 
0
0

6. Smēķēšana nogalina  

Žaks Paganels avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Žaks Paganels 17.06.17 14:18
 
0
0

atbildot uz ZixisNoriz komentāru "    "   

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 17.06.17 14:11
 
0
0

  

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 17.06.17 09:30
 
0
0

atbildot uz teufelin komentāru " Un viņam bija tikai 24 gadi? Tas n... " Jādomā, ka čalim nebija tas veselīgākais dzīvesveids...

Un tas vēl ir jautājums par to, kurš bija vainīgs sadursmē... teorētiski izklausās pēc tā, ka Dīnam bija galvenais ceļš, bet, no otras puses, ja Dīns brauca stipri ātrāk par atļauto, Tarnapsīds mierīgi varēja kļūdīties `satiksmes nolasīšanā` un nepareizi pieņemt, ka viņam ir vairāk laika veikt pagriezienu, nekā reāli izrādījās...