Man mājās ir ļoti jauka grāmata - PARASTU LIETU NEPRASTS LIETOJUMS.

Un es gribēju padalīties ar jums dažos padomos, šoreiz padomi būs par TĒJU.

Ļoti ceru,ka jums noderēs.

Nākamā daļa būs par - ETIĶI.

Pirmā daļa http://www.spoki.lv/praktiskais/Parastu-lietu-neparasts-lietojums-1/489249

Otrā daļa http://www.spoki.lv/praktiskais/Parastu-lietu-neprasts-lietojums-2/490305

Trešā daļa http://www.spoki.lv/praktiskais/Parastu-lietu-neparasts-lietojums-3/492027

nbspnbspKĀ PIEScaronĶIRT... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
1.

 

 

KĀ PIEŠĶIRT SMARŽU SPILVENTIŅAM JAUKU AROMĀTU.

Gatavojot smaržu spilventiņu, pievienojiet tam mīļākās augu tējas aromātu. Saplēsiet pāris izlietotus tējas maisiņus un izklājiet mitro tēju uz vecas avīzes, lai tā izžūst. Tad saberiet to smaržu maisiņos. 

nbspnbspKĀ MAZINĀT SĀPEC PĒC... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
2.

 

 

KĀ MAZINĀT SĀPEC PĒC NĀTRES DZĒLIENA.

 

 

 

 

Sakairinātu ādu pēc nātres dzēliena var nomierināt ar stipru tēju. Iemērciet tajā vates spilventiņu un apmazgājiet sāpīgo vietu, tad ļaujiet tējai dabiski nožūt. Atkārtojiet, cik ilgi nepieciešams.

nbspPAGATAVOJIET SĀPES... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
3.

 

PAGATAVOJIET SĀPES MAZINOŠU MUTES SKALOJAMO LĪDZEKLI.

Lai mazinātu zobu sāpēs, izskalojiet muti ar karstu piparmētru tēju, kam pievienotas pāris šķipsnas sāls. Piparmētra ir antiseptisks līdzeklis, un to sastāvā ir mentols, kas, saskaroties ar gļotādu, mazina sāpes. Lai pagatavotu piparmētru tēju, uzvāriet  1 ēdamkaroti svaigu piparmētru lapu 1 glāzē ūdens. Ļaujiet tai pāris minūtes ievilkties.

 

nbspKĀ IEGŪT BRŪNU ĀDU... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
4.

 

KĀ IEGŪT BRŪNU ĀDU.

Piešķiriet bālai ādai veselīgi brūnu izskatu bez pakļaušanas bīstamajiem ultravioletajiem stariem. Uzvāriet 2 glāzes stipras melnās tējas, ļaujiet tai atdzist un ielejiet plastikāta pudelē ar smidzinātāju. Apsmidziniet ar tēju tīru, saucu ādu un ļaujiet  tai dabiski nožūt. Atkārtojiet to, cik bieži vēlaties, līdz iegūstat veselīgi brūnu ādu. Šādi varat panākt, ka vīrieša sejas ārā pēc bārdas noskūšanas izskatās dabiskāk.

nbspKĀ SADZIEDĒT... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
5.

 

KĀ SADZIEDĒT ASIŅOJOŠAS SMAGANAS.

Vēlāk, kad ieradīsies zobu feja, bērns noteikti būs priecīgs, bet asiņojošas smaganas gan nav nekas patīkams. Lai apstādinātu smaganu asiņošanu un mazinātu sāpes pēc zoba izraušanas vai izkrišanas, samitriniet tējas maisiņus vēsā ūdenī un piespiediet tieši pie smaganas tukšajā zoba vietā.

nbspKĀ NOTĪRĪT KOKA GRĪDAS... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
6.

 

KĀ NOTĪRĪT KOKA GRĪDAS UN MĒBELES.

Svaigi pagatavota tēja ir lielisks līdzeklis koka grīdu un mēbeļu kopšanai. Uzvāriet pāris tējas maisiņus 1 litrā ūdens un ļaujiet atdzist. Iemērciet tajā mīkstu auduma gabaliņu, izgrieziet un noslaukiet netīrumus. Nosusiniet virsmas ar tīru, mīkstu lupatiņu.

nbspKĀ PIEScaronĶIRT... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
7.

 

KĀ PIEŠĶIRT AUDUMIEM SENATNĪGU IZSKATU.

Iemērciet baltas  mežģīnes vai apģērbus tējas vanniņā un iegūsiet senatnīgu smilšu vai ziloņkaula krāsas toni.  Ņemiet 3 tējas maisiņus  katrām divām krūzēm verdoša ūdens un ļaujiet ievilkties uz 20 minūtēm. Ļaujiet tējai pāris minūtes padzist un uz 10 minūtēm vai vairāk  iemērciet tajā audumu. Jo ilgāk ļausiet audumam mirkt, jo tumšāku krāsu tas iegūs.

nbspKĀ NOSPODRINĀT... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
8.

 

KĀ NOSPODRINĀT SPOGUĻUS.

Lai spoguļi atgūtu agrāko mirdzumu, uzvāriet 1 krūzi stipras tējas, ļaujiet tai atdzist un tad notīriet ar to spoguļus. Samitriniet tējā mīkstu lupatiņu un noslaukiet visas spoguļu virsmas. Tas nopulējiet ar mīkstu, sausu lupatiņu un iegūsiet mirdzošu tīrību bez tauku pleķiem un švīkām.

 

nbspKĀ BĒRNAM MAZINĀT... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
9.

 

KĀ BĒRNAM MAZINĀT INJEKCIJAS RADĪTĀS SĀPES.

Ja mazulis pēc potes sāpju dēļ turpina raudāt, samitriniet tējas maisiņu un uzlieciet  to uz dūriena vietas. Uzmanīgi to pieturiet, līdz bērniņš nomierinās. Tanīnskābe tējā mazina sāpes, tāpēc ir vērts to izmēģināt arī uz sevis nākamreiz, kad pēc  injekcijas sāp roka.

nbspKĀ ATVĒSINĀT SAULĒ... Autors: HELIOFOBIJA Parastu lietu neparasts lietojums. 4. (tēja)
10.

 

KĀ ATVĒSINĀT SAULĒ APDEDZINĀTU ĀDU.

Ko darīt, ja aizmirsāt uzklāt pretiedeguma krēmu un tagad ciešat no saules apdeguma? Pāris mitri tējas maisiņi, ko uzliek uz apdedzinātās ādas, mazinās sūrstošo sajūtu. Tas pats attiecas arī uz citiem nelieliem apdegumiem (no karstas tējkannas vai gludekļa). Ja saules apdegums ir pārāk plašs šādai apstrādei, ielieciet pāris tējas maisiņus vannā un izmērcējiet visu ķermeni.

 

Izmantotie avoti:
http://hnhnh
1  2