Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
85

Mani, gluži kā daudzus citus Latvijas interneta ziņu šķirstītājus, pēdējā laikā ir totāli iemidzinājuši Delfu, Apollo un Tvneta vienveidīgie un vienmuļie ziņu virsraksti, viedokļu dažādības trūkums un allaž ar negācijām pārpildītās komentāru sadaļas. Katru rītu es ieeju kādā no Latvijas meinstrīma ziņu portāliem ar domu - nu var būt šoreiz, nu var būt beidzot es izlasīšu kaut ko patiešām jēdzīgu par notikumiem dzimtenē un ārpus tās. Bet nē, tā vietā ik rītu es tieku informēts par Kardašjanas pēcpusi un bezpersoniskiem ikdienas ziņu atspoguļojumiem. Līdz kaklam!Pagājušajās brīvdienās mans pacietības mērs bija pilns. Likās, ja neatradīšu kādu alternatīvu ziņu avotu, nāksies iet uz Depo un jautāt pēc tuvākas virvju un ziepju nodaļas, un kārties - Latvijas informatīvā vienveidība mani burtiski dzina kapā.

Lai tomēr nezaimotu un neriskētu pēc nāves cepties uz vienas pannas ellē kopā ar Rubiku, no sākuma nolēmu mazliet noriskēt un palasīt Latvijas krievvalodīgos medijus. Velns viņ’ zin, bet varbūt tās runas par Kremļa propagandu un meliem tik tiešām ir izzīstas no pirksta ar Sorosa, Spriņģes un ASV vēstniecības svētību? Nekas taču nevar būt trakāks par Delfināriju un citu latviski rakstošo mediju atgremojumiem.

Par sava eksperimenta kodolu šoreiz izvēlējos vienu no Latvijas populārākajām krievvalodīgajām ziņu lapām vesti.lv – laikraksta Vesti Segodņa interneta versiju. Pēc interneta vietņu apmeklētības analīzes programmas datiem var secināt, ka vesti.lv ir 36 skatītākā interneta vietne Latvijā un pagājušajā mēnesī tā ir apmeklēta aptuveni 2,6 miljonus reižu. Lielākā daļa (81,56%) lapas apmeklētāju nāk no Latvijas, tam seko Krievija (3,75%), Lielbritānija (2,10%), Vācija (2,06%) utt. Secinu, ka lapas lasītāji pamatā ir Latvijas krievi, to apliecina arī rakstu tematika – Latvijas brūkošā ekonomika, fašisma atdzimšana Latvijā, rusofobija Latvijā, visur esošie NATO okupanti, krievu diskriminācija un nepilsoņu apspiešana Latvijā.

Vesti.lv publikāciju virsraksti ir klaji tendenciozi, dažkārt pat melīgi. Atsevišķos gadījumos, es to pat nesauktu par propagandu – daļa rakstu ir vienkārši konspiroloģija. Turklāt īpaši acīs lec lapas autoru un komentētāju neslēptais naids pret Latviju un latviešiem.

Ieskatam piedāvāju apskatīt dažus vesti.lv publikāciju virsrakstus. Piemēram, viens no ziņu virsrakstiem skan šādi - „Nav naudas prezervatīviem. Latvieši vairojas kā kaķi”. Pie šī raksta kāds komentētājs ar pseidonīmu beezmozglije labusuuujata raksta – „dzert un drāzties Līgo latviešiem ir asinīs”. Kāds cits vesti.lv raksts vēsta – „Prognoze: Latvijā nepaliks latviešu un sāksies bads”. Komentētājs ar pseidonīmu labuuus vieebannij v sraaku raksta – „ Labzdatskie pidari tā jums arī vajag”. Tikmēr kāds cits apgarots vesti.lv lasītājs piekrīt iepriekšējam – „ Pidarasi – latvieši, pimpi sukā no sirds”. Pēdējais komentētājs neslēpj savu saviļņojumu un raksta „Būs vēl sliktāk, pidari sūkās pimpi uz ceļiem un rīs nost par šprotēm un teiks paldies”.

Starp citu, komentāru sadaļā figurē vairāki ļoti interesanti jēdzieni. Piemēram, Latviju vesti.lv lasītāji sauc par Labzdieniju , latviešus par labusiem , gansiem vai karļisiem, amerikāņus par pindosiem , bet Ukraiņus par k a kliem.Inteliģentos vesti.lv lasītājus žurnālisti nereti kacina ar ļoti skaļiem un sabiedrību šķelošiem virsrakstiem, piemēram, „Krievijas iedzīvotājs: Latviju atgriezt, latviešus deportēt” vai „Staļins saglabāja latviešu tautu no pilnīgas iznīcības”. Komentāru sadaļā kā mušas uz sūdu nemanot parādās pilns ar šovinistiem, kuri steidz rakstīt - „ Karļisi vācieties prom no krievu zemes”, „latviešu fašistus vajag sodīt un izsūtīt uz Sibīriju” vai „Baltijas bioatkritumi ir civilizācijas atkritumi... līdzīgu pasaulē nav...”

No vesti.lv komentāru sadaļām paliek vēl neomulīgāk nekā no pašas Kremļa propagandas . Tik atklātu naidu pret kādu sabiedrības grupu varbūt varētu novērot kādā neonacistu interneta forumā, nevis vienā no lielākajām un Latvijas interneta ziņu vietnēm. Vēl trakāk ir tas, ka vesti.lv nav vienkārši tāpat kļuvuši par krievu šovinisma šūpuli Latvijas internetā. Tieši otrādāk, spriežot pēc agresīvajiem virsrakstiem, vesti.lv redakcija mērķtiecīgi izplata propagandu ar mērķi kurināt naidu un šķelt Latvijas sabiedrību.

Jāsecina, ka salīdzinot ar vesti.lv , Delfu komentāru sadaļas var mierīgi uzskatīt par civilizētu diskusiju paraugstundām. Nu neesmu es nevienu reizi redzējis, ka kādā latviski rakstošā portālā tiktu, atklāti kurināts naids pret krieviem. Arī komentāri mūsu meinstrīma medijos ir gana sakarīgi, salīdzinot ar to haosu, ko piedāvā t.s. „alternatīvā viedokļa” nesēji krieviski rakstošajā interneta pusē.Pēc vesti.lv apmeklējuma es esmu diezgan drošs, ka raksta sākumā veltītā kritika Delfiem , Apollo un Tvnetam ir pārspīlēta. Pēc pieredzētā varu atklāti teikt, ka šīs mājaslapas ir uzskatāmas par pilnīgi normāliem ziņu resursiem. Jā, Kardašjanas pakaļa mēdz nokaitināt, bet vismaz šeit katrā otrajā komentārā neviens mani nesūta nodarboties ar prostitūciju un nedraud ar izsūtījumu uz Sibīriju.

Līdz ar to visiem interneta ziņu lasītājiem vēlētos ieteikt – novērtējiet to, ka Latvijā vēl ir saglabājušies relatīvi objektīvi rakstoši mediji, kas nav pilnībā nodevušies tendenciozitātes un viltus ziņu kārdinājumam. Lai Dievs jums stāv klāt, ja kādreiz izdomāsiet iegriezties vesti.lv vai tamlīdzīgās ziņu lapās!

 Autors: Janis Rubenis2 Kremļa draugi vesti kurina naidu pret latviešiem
1.
Lūk daži piemēri ko vēsta... Autors: Janis Rubenis2 Kremļa draugi vesti kurina naidu pret latviešiem
2.

Lūk daži piemēri, ko vēsta vesti.lv virsraksti

Un kādi komentāri pavada... Autors: Janis Rubenis2 Kremļa draugi vesti kurina naidu pret latviešiem
3.

Un kādi komentāri pavada vesti.lv izplatītās propagandas ziņas

2
85

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [37]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
abolzinis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  abolzinis 19.09.17 15:25
 
14
0

Nesaprotu kāda velna pēc tos atkritumu portālus vispār vajag apmeklēt?   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.09.17 15:22
 
15
2

99% no tiem komentētājiem, sēž kautkur maskavā, un komentē ko priekšniecība saka..

tas saucās kiberkarš...

 

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  kartupelis ar mugurkaulu 19.09.17 17:49  
 
9
0
Man patika tas vesti koments,ka "Latvieši vairojas kā kaķi"!!!Jā,tā ir un mēs drīz tās krievu žurkas Latvijā izķersim!!!

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 19.09.17 16:52
 
10
1

Neesmu pārliecināts, bet tādi portāli Lietuvā un Igaunijā būtu sen ar sūdainu koku padzīti un izraidīti...  

BET Delfus tvnet un apollo uzskatīt par relatīvi objektīviem medijiem? Haha labs joks   

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  kartupelis ar mugurkaulu 19.09.17 17:07  
 
8
0
Daudzi,to nezin,bet Rīgas dome "Vesti segodņa" papīra lapelei dod regulāras dotācijas,savādāk tā okupantu lapele nobeigtos dabīgā nāvē,jo neviens normāls reklāmdevējs tur neuzdrošinātos savu firmu reklamēt!!!

tvecis avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  tvecis 19.09.17 21:45  
 
7
0

Es kā datortīklu admins vesti.lv un tamlīdzīgas lapas nobloķēju jau pāris gadus atpakaļ! Iestādē ,kur strādāju internetu izmanto ap 400 lietotāju dienā   

vasabi avatars
Medaļa Man ir kredītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Bakalaurs
  vasabi 20.09.17 00:04  
 
6
0
un kur skatās drošības policija?

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 19.09.17 15:51
 
6
0

Par vesti varu vien teikt, ka tā ir kā liela anti-latviešu sekta. Viss portāls balstās uz provokatīviem rakstiem, jo tādus ir interesanti lasīt, it īpaši krievu auditorijai. Ir nācies pabūt preses konferencēs, kur šī portāla žurnālisti piedalās, pat viņu jautājumi ir kā click bait, kas provoncē intervējamos uz agresiju un liek nopūsties auditorijai, dēļ žurnālista stulbuma. Mūsu "ziņu portālus" par objektīviem noteikti nesauktu, ja nu vienīgi Latviešu temperments ir mazāk provokatīvs. Saka, ka BBC ir objektīvs, varbūt ir vērts pamēģināt. Kaut gan ja skatamies uz žurnālistikas vēsturi, tad labu laiku atpakaļ jau objektivitāte nav tas ko žurnālistiem māca. Iemesls - objektīvi raksti ir ļoti garlaicīgi un neaizķer lielās masas, kurām bieži vien nav viedokļa par konkrētām tēmām. 

MrLatviskais avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaSpēja Mana Latvija!
  MrLatviskais 19.09.17 19:50
 
4
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " 99% no tiem komentētājiem, sēž kautkur ... " Es tik drošs nebūtu. Latvijā, diemžēl, esmu redzējis dažus tipus, kuriem Latvija kā tāda riebjas līdz sirds dziļumiem, pārdzīvo Padomju Savienības sabrukumu un tīri principa pēc atsakās iemācīties (vai lietot) viselementārākās frāzes latviešu valodā.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 20.09.17 11:32
 
3
0

atbildot uz brakis23 komentāru " esmu no latgales un cik saprotu ka man ... " Pilnīgi pareizi. Tas, ka krievi neprot un negrib runāt latviski, ir pašu latviešu vaina, īpaši padomju paaudzes latviešu, kas pa ieradumam labprāt bazarē pa russiski.

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 19.09.17 16:46
 
3
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " 99% no tiem komentētājiem, sēž kautkur ... " Nu gan, diez vai 99%, Rīgā pilns ar debīliķiem kas Latviju grib pievienot rus, tie paši arī sēž pie pc..

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  kartupelis ar mugurkaulu 20.09.17 12:55  
 
3
0
atbildot uz Čaks Norriss komentāru " Smirdīgie krievu cūkas, nolādētie okupa... "Lai Dieva svētība tavai patriotiskajai ģimenei!!!Vertuškā pa mūli krievu okupantam un no Latvijas ĀRĀ!!!

MrLatviskais avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaSpēja Mana Latvija!
  MrLatviskais 19.09.17 20:29
 
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " jā tā ir, bet tie kas sēž komentāros, ir gado... " Man ir bijusi pieredze ar dažiem krievvalodīgiem cilvēkiem, kuru vecums būtu mērāms dažam ap 30, dažam knapi 15, kuriem pasaka "lūdzu, latviski," bet atbildi tā arī latviski atbildi nesaņemu. Dažs labs no viņiem pat nesajēdz, ko es latviski pateicu. Bet vajag atcerēties, ka tie ir daži kadri.

Komentāros bieži vien var arī manīt kādu latviešu jaunieti ar diezgan šķībiem uzskatiem uz pasaulē notiekošo.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 19.09.17 16:50
 
2
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Nu gan, diez vai 99%, Rīgā pilns ar debīliķie... " Nu oks varbūt nedaudz mazāk, bet tāpat krietni daudz..

MoonlightHunteR avatars
Medaļa RainisMedaļa Darts VeidersMedaļa Rainis
  MoonlightHunteR 20.09.17 09:05
 
1
0

atbildot uz rainer komentāru " Пожинайте плоды своих трудов ребята, са... " neko stulbāku neesmu lasījis jau gadiem. Kaut gan skaidrs, ka tā ir provokācija tīrākā. Man ir daudzi pazīstami krievi un ne visiem ir skaidas galvā kā tev. Un jā, ja dzīvo Latvijā , tad nečīksti un iemācies valsts valodu (ar ko daudziem no jums ir zināmas problēmas jau sākot ar paaudzēm pēc Otrā Pasaules kara, kamēr tajā pašā laikā uz Latviju atbrauc kaut kādi tur ķīnieši un bezmaz pusgada/gada laikā iemācās gandrīz normāli runāt latviski), ja ne - brauc uz savu māteszemi Krieviju.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 20.09.17 09:12
 
1
0

Tikai vesti? Vairums utaino mediju ir tādi. Tas būtu kaut kas jauns?

Pliiners avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas joksMedaļa Bergmanis
  Pliiners 19.09.17 17:19
 
1
0

atbildot uz aris1188 komentāru " spokos daudzi latvieši kurina naidu pre... " Spokos ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi kreisi orientēti troļļi, kuri mēģina ar melīgiem faktiem un argumentiem destabilizēt situāciju, maldināt sabiedrību par ''tautas'' noskaņojumu un izsaukt uz sevi neadekvāti agresīvu atbildes reakciju. Lielākā daļa lietotāju viņus jau sen pazīst un tāpēc viņi tiek sarkastiski izsmieti, par ko paši viņi gandrīz nekad pat nenojauš.

Tā, ka nevajag, Aris1188, te fleitēt, Spokos naidu pret krieviem nekurina vairāk kā citur, drīzāk pat mazāk. Daudz mazāk kā lasāms šajā rakstā par latviešiem. 

Čaks Norriss avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  Čaks Norriss 20.09.17 12:21  
 
1
0
Smirdīgie krievu cūkas, nolādētie okupanti, lai pis atpakaļ uz savu sūda krieviju, viņiem te, Latvijā nav ko meklēt. Ja nepatīk tas kā latvieši pret viņiem izturas, tad droši var pazust no šejienes. Utainie kucesbērni
MoonlightHunteR avatars
Medaļa RainisMedaļa Darts VeidersMedaļa Rainis
  MoonlightHunteR 24.09.17 13:53
 
1
0

atbildot uz Konstantin komentāru " Tuesi liberals ka ta hato " varbūt liberālisms savā pamatidejā nav slikts, vismaz no teorijas viedokļa, tāpat kā demokrātija. Tikai cilvēkiem pašiem ir tendence teoriju dzīvē atspoguļot pa savam un tāpēc attiecīgi šī pasaule grimst ar vien lielākos sūdos katru mīļu dienu, jo redz savā aklajā mantrausībā un varaskārē tie, kas varētu radikāli izmainīt daudzu notikumu gaitu vienkārši to nedara, jo viņiem ir citas intereses un prioritātes. Un kas attiecas uz valodām, mana nostāja ir tāda - ka vairāk valodu zināšana nevienu noteikti nepadarīs stulbāku, bet tieši otrādi - pavērs iespējas komunicēt ar vairāk cilvēkiem.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  kartupelis ar mugurkaulu 20.09.17 10:51  
 
1
0
atbildot uz MoonlightHunteR komentāru " neko stulbāku neesmu lasījis jau gadiem. Kau... "Liela daļa vainas,tas,ka krievu okupantu pēcteči nerunā Latviski ir jāuzņemās pašien Latviešiem,kas ar šiem vatņikiem runā krieviski!!!Paldies Dievam jaunā Latviešu paaudze krievu valodu nesaprot un viņā nerunā!!!Es krieviski saprotu tikai desmit vārdus un par murgaino kiriļicu vispār nerunāsim... Es paprovēju,kaut ko uzrakstīt okupantu valodā un krievu tekstu no desmit vārdiem rakstīju pusstundu!!!