Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
335

Uznāca vēlme uzrakstīt kaut ko pašam no sevis, ne tikai visu laiku tulkot un tulkot rakstus. Tā kā jau laiciņu biju apsvēris šāda raksta veidošanu, tad ilgi nebija jādomā. Raksta temats ir samērā interesants un Spokos tieši šādu rakstu nebiju redzējis, kurā stāstītu par savām administrācijas gaitām. Izvēlējos uzrakstīt tieši šāda veida rakstu, jo pieļauju iespēju, ka daudziem jaunajiem Spokiem, kuri vēlas pakāpties pa Spoku karjeras kāpnēm būtu interesanti uzzināt šo un to vairāk par tieši šo konkrēto tēmu (vismaz, kad es biju žurnālists mani ļoti interesēja, kas un kā šeit notiek). Šajā rakstā pastāstīšu par savu Spokošanās sākumu un tad jau, kā pievienojos administrācijai un nokļuvu līdz admina statusam. Tātad nav ko šeit ilgi vilkt garumā un ķersimies pie lietas.
Vēl tikai uzreiz atbildēšu uz dažiem jautājumiem, kurus daži labi ''spoku pro jokdari'' mīl uzdot saistībā ar šo tematu.
- Jā, es dzīvoju pilnvērtīgu dzīvi arī realitātē.
- Nē, man nevajadzēja burku ar vazelīnu, lai iegūtu admina statusu, pat ne vienu pili vai veselu spaini. To var arī iegūt vienkārši esot atbildīgam un pildot savus pienākumus. Izsaku līdzjūtību tiem cilvēkiem, kuri domā, ka dzīvē vai jebkurā citā vietā var sasniegt kaut ko augstāku tikai ar ''dirsā līšanas'' metodi. Man žēl jūsu.
- Cilvēki spoku administrācijā nemaz nav riebīgi bez iemesla (tāpat, kā visi cilvēki) tā kā to atspoguļo daudzi raksti un Spocēnu nostāsti. Un jā, mēs arī esam tieši tādi paši cilvēki kā Tu vai Tu, kuriem ir jūtas un pacietības mērs. Bez iemesla neviens tev pirmajam nekodīs vai vienkārši prieka pēc nesodīs. Nē, tā nebūs.

mellom pirmsākumi2014 gada... Autors: mellom No lietotāja līdz adminam
1.

mellom pirmsākumi.
2014. gada 24. aprīlis bija skaista pavasara diena, kad Spoku pasaulē piedzima jauns Spocēns, kuru sauca bloodwork. Spocēns viņš bija pavisam neitrāls un nodarbojās tikai ar citu rakstu lasīšanu. Protams pēc kāda laiciņa pašam uznāca vēlme pamēģināt ielikt kādu rakstu un sagaidīt citu cilvēku viedokli par to. Tad nu bloodworks izvēlējās pašu vieglāko ceļu un aizčāpoja uz YouTube un pārkopēja dažus video. Protams, nekāda dižā atzinība no citu Spoku puses nebija, pat manuprāt vispār nebija, bet tomēr visi sāka ar kaut ko. Ar vienu rakstu gan mazliet noveicās un tas spēja sasniegt 165+.  Šajā laikā arī ieguvu žurnālista statusu. 
Tātad šādi bloodworks Spokos dzīvojās apmēram divus gadus līdz 2016. gada vasaras sākumam. Īsti nebija jausmas kas tad šim bija uznācis, bet bloodworks palika par nepaklausīgo spoku. Mīnusi citiem rakstiem netika žēloti un citi nedarbi arī bira viens pēc otra. Dažus pat kauns atcerēties. Tā tas turpinājās līdz 2016. gada jūlijam, kad bloodworks vēlējās, lai viņa domas uzklausa plašāka publika un tad tika radīts raksts, kurš mainīja bloodwork dzīvi Spokos. Jāpiemin arī tas, ka visu laiku līdz moderatora statusa iegūšanai es domāju, ka spoku administrācijā visi statusi ir vienādi un katrs no administrācijas dzīvo tādā, kā savā pasaulē un nemaz nesazinās kopējos čatos vai arī dzīvē. Tāds Skype kopējais čats man vispār bija, kā brīnums.

ModeratorsĀtri vien pēc... Autors: mellom No lietotāja līdz adminam
2.

Moderators.
Ātri vien pēc šī raksta ievietošanas man uzrakstīja glītu vēstuli tāds Spoks, kā LĪDAKA IR DIEVS, kura tajā laikā bija moderators. Ja neskatīties uz visu kas tur bija uzrakstīts, tad galvenais jautājums tajā bija vai es vēlētos kļūt par moderatoru. Protams no sākuma es šaubījos, iespējams, pat atteicos, bet ātri vien ziņkāre piespieda mani pieņemt šo statusu. Pēc tā, kad es piekritu būt par modu pie manis vērsās viens no tā laika superadminiem. No sākuma man tika dota nedēļa pārbaudes laiks, pēc tam, kad es sevi biju pierādījis sākās cītīga manis apmācīšana. Apmācīja mani ļoti labi un ātri, vismaz pamatus. Paldies tam, kurš mācīja Un kā arī, tad es tiku pievienots Skype moderatoru čatā un tad jau tuvāk iepazinu citus administrācijas pārstāvjus. Moderatora statusā pašam personīgi bija interesanti un radās azarts būt katru nedēļu labākajam un dabūt medaļu. Tas arī man izdevās. Daudz ko stāstīt par moderatora būšanu nav un turklāt liela daļa Spoku paši ir bijuši šajā statusā un visu to pašu zina. 

RedaktorsModerators es biju... Autors: mellom No lietotāja līdz adminam
3.

Redaktors.
Moderators es biju mēnesi ar pusi, līdz 29. augustam. Tajā dienā manu redaktoru paaugstināja uz admina statusu, bet mani paņēma par redaktoru. Satraukums bija ļoti liels, jo man jau bija apnicis moderatora statuss un vēlējos kaut ko jaunu. Pirmo reizi ieraugot to, kas jādara redaktoram un tur kur viņš strādā bija tā mazliet ''woah''. Biju iemests tādā, kā citā pasaulē. Tā, kā Spoku aizskatuvē, kur notiek visa burvestība. No sākuma gāja smagi un pat radās šaubas vai es tam esmu gatavs, bet tomēr ar nedēļām un mēnešiem viss kļuva ierasts un pavisam viegli saprotams. Pēc moderatora statusa redaktora statuss likās ļoti jauks un interesants. Būtībā tā arī ir. Redaktora statusā nācās būt ilgāk, kā par moderatoru un redaktora statusā es biju piecus ar pusi mēnešus, kuru laikā guvu lielāko izpratni par spokiem un iepazinu daudzus cilvēkus. Kā arī ieguvu augstākus krutuma līmeņus un sāku likt puslīdz normālus rakstus un sapelnījos cepumus.

AdminsAdmina statusu dabūju... Autors: mellom No lietotāja līdz adminam
4.

Admins.
Admina statusu dabūju pēc septiņu mēnešu ilgas būšanas administrācijā. Admins būtībā ir tas pats redaktors, tikai ar atbildīgākiem pienākumiem un vairāk iespējām. Tā, kā es esmu pavisam jauns admins, tikai četras dienas, tad neko īpaši daudz man nav ko stāstīt par šo statusu. 

Un scaroneit būs... Autors: mellom No lietotāja līdz adminam
5.

Un šeit būs mans kopsavilkums un domas par būšanu kādā no šiem statusiem:
Ja tev ir brīvs laiks, kuru tu varēsi veltīt Spokiem un ir vēlme uzzināt kaut ko jaunu un iepazīt jautrus cilvēkus, tad vari mēģināt. Ja tu iestājies moderatora statusā ar domu pakāpties augstāk, tad uzreiz varu teikt, ka moderatora statuss ir smagākais un garlaicīgākais posms šajā visā, tādēļ jau lielākā daļa tur tiek atsijāta. Nevajag nākt ar šādu domu: tā, vienu nedēļu būšu mods, tad hops par redu un tā mēneša laikā jau būšu admins. Nē, tik ātri tās lietas nenotiek. Ir interesanti uzzināt to, kas notiek Spoku ''aizkadrā'' un tas tiešām ir tā vērts. 
Paldies kaķūns un LordsX.

6
335

komentāri [61]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
agurs avatars
Medaļa GremlinsMedaļa Uguns pūķisMedaļa Cepumu rijējs
  agurs 19.02.17 23:48
 
14
0

Nākamais raksts - "No bana līdz adminam"

exkluzīvais avatars
Medaļa KaspisMedaļa UberautorsMedaļa April, April!
  exkluzīvais 19.02.17 22:02
 
12
0

Interesants fakts: Es personīgi nekad neesmu bijis moderators, jo tajos laikos tāds statuss vēl nebija.   

Volāns avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa MobiļņiksMedaļa Moderatora favorīts
  Volāns 19.02.17 23:17  
 
10
0
Aaah. Jau admins. Apsveicu!

General avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa DeputātsMedaļa Admins iesaka
  General 19.02.17 20:32
 
9
1

Es kaut kur biju redzējis grāmatu "Kā vienā dienā no lietotāja kļūt par superadminu?"

Visiem tiem, kam ir slinkums gaidīt, iesaku izlasīt.  

Blaw avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa FavorītsMedaļa Nedēļas moders
  Blaw 19.02.17 20:14
 
8
0

Wot es varētu pastāstīt kā nokļuvu līdzšeienei tas būtu labs

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 19.02.17 20:29
 
7
0

Iedvesmojoši- būs man ari jāpiesakās par modu

TavaVecmamma avatars
Medaļa ZebraMedaļa DeputātsMedaļa Sviestmaize
  TavaVecmamma 19.02.17 20:18  
 
7
0
Ķer + par saviem sasniegumiem! Prieks lasīt ko jauku un pozitīvu šajā drēgnajā svētdienas vakarā! 😊

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Zelta ninjaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 20.02.17 06:07
 
6
0

Atbildība, par kuru dabū iekšās, bet neko makā

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 19.02.17 21:38  
 
6
0
atbildot uz mellom komentāru " Nav svarīgi. "Tie 3 mīnusi tāpat diži neko neizmaina Bet kas gan tur tāds, kas varētu nepatikt?!

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 19.02.17 21:35  
 
6
0
Kurš Tev jau mīnusus iepidžinājis?

Mūsdienu Cilvēks avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Dienas joksMedaļa Buča
  Mūsdienu Cilvēks 19.02.17 21:25  
 
6
0
Par to vazelīnu rakstīt bija lieki, tie vienšüņi to tāpat nesapratīs, jo pieraduši pie tā - dzemdēti ar vazilīnu caur dirsu, audzināšanā arī bāzti dirsā un panākumi caur dirsu. Saproti, viņiem tas ierasts.

Spoku ağents avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa BetmensMedaļa Darts Veiders
  Spoku ağents 19.02.17 21:22
 
6
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "Man arī tā bija, kad zaudēju žurku biju šokā ... " Kad pirms gada piereģistrējos spokos, es jau 3. dienā prasiju redaktoram kā kļūt par moderatoru... Viņš man pateica, ka tam vajadzēs laiku. Ir pagājis gads un es 2 reizes esmu pazaudējis žurnālistu, reizi dabūjis sūdabrāļa medaļu un visi adminstrācijas locekļi mani ignorē   Tev ir ļoti paveicies

Blūberijs avatars
Medaļa SensācijaMedaļa BestsellersMedaļa Nostradams
  Blūberijs 19.02.17 20:21  
 
5
0
Melloms ir čalis!

KALENS avatars
Medaļa Most WantedMedaļa Troll killerMedaļa Most Wanted
  KALENS 19.02.17 20:25
 
5
0

atbildot uz Ar4a D komentāru " Apsveicu ar jauno statusu!   ... " Pro tip: ieejot spoka profilā un apskatot profila URL, var atpazīt spoku, ja tas ir nomainījis niku, jo profila URL nemainās, kad nomaina niku,   

Gregs Fakers avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Gregs Fakers 19.02.17 20:20
 
7
2

Viss ir ļoti skaisti, bet to, ka virsrakstos neliek punktus neesi iemācījies  

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 19.02.17 21:27  
 
5
0
atbildot uz Vietējais spoks komentāru " Kad pirms gada piereģistrējos spokos, es jau ... "Man ir labas attiecības ar Mellom bet nejau TĀDAS attiecības Vet jā, man ir baigi paveicies Ganjau Tevi neieceļ, jo biji sūdabrālis

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 19.02.17 21:03  
 
5
0
Es varētu uztaisīt rakstu "No lietotāja līdz žurnālistam" bet tad man būtu visi mīnusi

Blaw avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa FavorītsMedaļa Nedēļas moders
  Blaw 19.02.17 20:13
 
5
0

  

Spoku ağents avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa BetmensMedaļa Darts Veiders
  Spoku ağents 19.02.17 21:19
 
5
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru " un Tu esi lietotājs "

« 1  2  3  4 »