„Mammadaba“ Lieldienu olu krāsošanai iesaka izmatot dabiskas metodes, jo tieši dabā mēs varam smelties vispārsteidzošāko iedvesmu un daudzveidīgākos materiālus, iegūt mākslasdarba cienīgus, pārsteigumiem bagātus rezultātus, kā arī - atrasties visciešākajā kontaktā ar dabu laikā, kad saule un zeme tikko modušās, lai iepriecinātu un bagātinātu mūs ar savām brīnišķajām veltēm.


1Sīpolu mizas  sarkanīgi... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
1.

1.Sīpolu mizas - sarkanīgi brūnam tonim. Tradicionāli Lieldienu olu krāsošanai izmanto sīpolu mizas un to novārījumu, kas olām piešķir sarkanīgi brūnu, piesātinātu toni. Krāsojot olas sīpolu mizās, tiek izmantotas dažādas metodes - olas vāra katlā kopā ar sīpolu mizām vai iepriekš pagatavotā sīpolu mizu novārījumā, vai arī - ietin olas sīpolu mizās pirms vārīšanas.Košāku toni iespējams panākt, ja olas vāra katlā kopā ar sīpolu mizām.. Īpaši tumšu un piesātinātu toni iespējams panākt, ja olas vāra kopā ar sīpolu mizām 10 minūtes, tad izņem no katla, 2-3 minūtes skalo aukstā ūdenī, un pēc tam - liek atpakaļ katlā ar sīpolu mizām un ļauj ievilkties vēl 30-40 minūtes.

2Biescaronu sula  sarkanam... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
2.

2.Biešu sula - sarkanam tonim. Olas var krāsot arī sarkano biešu sulā. Tad tās iegūst aveņu sarkanu nokrāsu. 1/2 1itru sarkano biešu sulas uzvāra kopā ar 2 ēdamkarotēm etiķa. Olas liek karstajā šķidrumā un ļauj ievilkties 1-2 stundas.

3Pūpolu zari ar mizu ... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
3.

3.Pūpolu zari ar mizu - koši dzeltenam tonim. Krāsojot olas pūpolu zaros ar visu mizu, iegūst koši dzeltenu toni. Pūpolu zarus aplej ar vārošu ūdeni un ļauj krāsai ievilkties 40-60 minūtes. Novārījumā liek vārīties olas.

4Jaunu bērzu lapu novārījums... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
4.

4.Jaunu bērzu lapu novārījums - dzeltenīgi zeltainam tonim. Krāsojot olas jaunajās bērzu lapās, iegūst dzeltenīgi zeltainas olas. Novārījumu gatavo, bērzu lapas aplejot ar ūdeni un ļaujot ievilkties 30 minūtes. Pēc vārīšanas olas noskalo aukstā ūdenī, un, ja vēlas iegūt košāku toni, liek atpakaļ novārījumā un atstāj ievilkties vēl 30-40 minūtes.

5Upeņu sula vai ievārījums ... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
5.

5.Upeņu sula vai ievārījums - violeti sarkanīgam tonim. Upeņu ievārījumu pārlej ar karstu ūdeni un liek tajā vārīties olas. Pēc vārīšanas olas var noskalot ar aukstu ūdeni un likt atpakaļ katlā vēl uz 30-40 minūtēm, tādējādi iegūstot košāku toni.

6Raksti un ornamenti Visu... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
6.

6.Raksti un ornamenti: Visu grandiozo mākslas dabu pats oriģināls ir daba. Tādējādi, lai uz Lieldienu olām izveidotu pārsteidzošus rakstus, motīvus un ornamentus, mums noderēs jebkas, kas no dabas nācis un dabā rasts. Viss, kas mums nepieciešams, ir brīdis dārzā vai acu uzmetiens virtuves plauktā vai pieliekamajā esošajām lietām. Puķītes, lapiņas, stiebriņi, asniņi, miziņas, zariņi, skujiņas, pūpoliņi, sēkliņas, putraimi, graudiņi, odziņas, tējiņas, auzu pārslas - itin viss lieliski noderēs daudzveidīgu un oriģinālu Lieldienu olu izraibināšanai!

7Egļu skujas uz olas sāniem... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
7.

7.Egļu skujas- uz olas sāniem veido oriģinālus svītru un strīpiņu rakstus.

8Rakstus un zīmējumus uz jau... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
8. 8.Rakstus un zīmējumus uz jau nokrāsotas olas var veidot, ieskrāpējot tos ar adatiņu.
9Rīsi un putraimi ļauj... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
9. 9.Rīsi un putraimi ļauj nokrāsot raibi punktotu olu, auzu pārslas veido savdabīgus, neregulārus plankumiņus.
10Olas var aplīmēt ar... Autors: Kikii000 Lieldienu Olu krāsošana
10. 10.Olas var aplīmēt ar pūpoliņiem, veidojot tām pūkainu kažociņu.
Izmantotie avoti:
http://delfi.lv
1  2