Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
102

Klasiskās Latviešu un Krievu filmas

Dāvana vientuļai sievietei ... Autors: PankyBoy Kino klasika
1. Dāvana vientuļai sievietei. Asprātīga detevtīkomēdija par laiku, kad personiskais automobilis bija visu vērtību mērs. lai notvertu autozagļus, daiļajai izmeklētājai (Vija Artmane) rodas viltīgs plāns. Veca, nomaļus dzīvojoša lauku sieva loterijā vinnē vieglo automobīli. Zagļi sāk rosīties...
Kaukāza gūstekne  Šī... Autors: PankyBoy Kino klasika
2. Kaukāza gūstekne. Šī ekscentriskā komēdija vēsta par labsirdīgo un naivo Šuriku, kurš Kaukāzā apgūst senās ieražas un tradīcijas. Šeit viņš arī pirmo un liktenīgo reizi savā mūžā iemīlas. Savas izredzētās dēļ viņš nonāk ne mazums nepatikšanās, jo daudzi vēlas iekarot tik skaistu, gudru un priekšzīmīgu meiteni, tostarp kāds ietekmīgs valstsvīrs. Ņina tiek nolaupīta. Šuriks sākumā pat nesaprot, kas notiek. Vai viņš paspēs izglābt mīļoto meiteni?
Nāves ēnā  Zvejnieku grupiņu... Autors: PankyBoy Kino klasika
3. Nāves ēnā. Zvejnieku grupiņu uz atlūzuša ledus gabala dzen arvien tālāk jūrā. Izsīkst pēdējie pārtikas un dzeramā ūdens krājumi. Dzīvības briesmās atklājas cilvēku raksturi. Beidzot klāt ir glābēja laiva, bet visiem tajā nav vietas... Eksistenciāli skaudrais šedevrs liek domāt par cilvēka sūtību šajā pasaulē. Melnbaltā filma uzņemta pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles.
Emīla nedarbi  Zviedru... Autors: PankyBoy Kino klasika
4. Emīla nedarbi. Zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes stāsts “Lennebergas Emīls” pārtapis filmā, kuras galvenais varonis, protams, ir Emīls. Tas pats sešgadīgais Emīls, kuru viņa tēvs ir gatavs mainīt pret zemestrīci, lai mājās būtu kāds brītiņš miera. Bet Emīls nav vainīgs – vienkārši viņš ir ļoti labsirdīgs un izpalīdzīgs, turklāt viņam vienmēr pietiek izdomas un arī enerģijas, lai labas idejas nenonīktu nerealizētas. Un vienmēr jau atrodas kāds, kam vajadzīga palīdzīga roka vai padoms… Gan māšele Ida, gan kalpone Līne, gan tēvs, māte, gan vēl kādi kaimiņi. Līne gan par Emīla izdarībām gaužas, ka viņas acis kaut ko tādu nav pieredzējušas, bet filmā viss risinās jautri, gaiši, ticami, un ir arī mierinājums – no Emīla izaugs krietns un sabiedrībai noderīgs cilvēks - to apsola filma.
Operācija I un citi Šurika... Autors: PankyBoy Kino klasika
5. Operācija I un citi Šurika piedzīvojumi. Šī vairāku paaudžu iemīļotā komēdija sastāv no trīs kino novelēm, kuru centrā ir Šuriks – principiāls students ar apbrīnojamu talantu iekulties dažādās nepatikšanās un smieklīgās situācijās. Lai ko viņš darītu – brauktu autobusā, strādātu jaunbūvē, gatavotos eksāmenam vai palīdzētu vecai tantiņai, - Šuriku visur gaida aizraujoši un neparasti piedzīvojumi.
Briljanta roka  Semjons... Autors: PankyBoy Kino klasika
6. Briljanta roka. Semjons Gorbunkovs – draudzīgs un diezgan naivs ģimenes cilvēks dodas kruīzā uz Stambulu. Tur viņš uz kādas mazas ieliņas nejauši paslīd. Nākot pie samaņas, viņš atklāj, ka viņa rokai uzlikts ģipsis. Viņš nemaz nezina, ka paslīdot izteicis vārdus, kas ir kontrabandistu slepenais kods, un tagad zem viņa ģipša ir paslēpta kaudze ar briljantiem, kurus bandītiem par katru cenu jāatgūst. Kurā krievu filmā ir tik daudz spārnotu izteicienu?
Brālis  Daņila nupat ir... Autors: PankyBoy Kino klasika
7. Brālis. Daņila nupat ir beidzis dienēt armijā un cerībā sākt jaunu dzīvi dodas pie sava vecākā brāļa uz Pēterburgu. Izrādās, ka brālis ir kļuvis par algotu slepkavu. Viņš ieved kriminālajā vidē arī ģimenes jaunāko atvasi. Tagad neveiksminieks, vientuļnieks un ideālists Daņila atklāj, ka šajā pilsētā nogalināt ir daudz vieglāk, kā dzīvot. Viņš jūt, ka ir novirzījies no pareizā ceļa, bet negrib nodot brāli, kurš vienmēr bijis viņam tēva vietā.
Cilvēka bērns  Pēc latviešu... Autors: PankyBoy Kino klasika
8. Cilvēka bērns. Pēc latviešu rakstnieka Jāņa Klīdzēja romāna uzņemtā filma rāda cilvēka ieiešanu pasaulē, pasaules atklāšanu un sevis apzināšanos. Mazais Boņuks aug Latgales sētā, kur viņam ir iespēja vērot cilvēku attiecības, vērot dabas norises, vērot lauku darbus un sastapt dažādus cilvēkus. Tā ir filma, kas ļauj arī skatītājam ielūkoties un izjusts lauku dzīves pamatus un cilvēku attiecības, kādas tās veidojas patriarhālā lauku sētā. Jau pats filmas nosaukums ievirza tās it kā sadzīvisko notikumu vispārinātu izpratni - bērns ir cilvēks, un tikai no tā, kāda ir apkārtējo cilvēku attieksme pret viņu, atkarīgas ne tikai bērna zināšanas un izpratne par pasauli, bet viņa cilvēciskā pašapziņa.
Limuzīns Jāņu nakts krāsā ... Autors: PankyBoy Kino klasika
9. Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Veca lauku sieviņa Saknīšu Mirta loterijā laimē žiguli, un viņas mājās tūlīt sabrauc radinieki, kas līdz tam večiņu nemaz neatcerējās. Brāļa dēls Ēriks ar sievu Dagniju un dēlu Uģi vai bijusī vedekla Olita ar vīru Viktoru un meitu Lāsmu labprāt tiktu pie mašīnas, un katrs cenšas Mirtas tanti pārvilkt savā pusē, bet pirms nāves viņa atceras par savu jaunības pielūdzēju Pigalu Prīdi. Filma Limuzīns Jāņu nakts krāsā 1995.gadā, kino simtgades svinību laikā, skatītāju aptaujā atzīta par visu laiku labāko latviešu filmu.
Zvejas nacionālās īpatnības... Autors: PankyBoy Kino klasika
10. Zvejas nacionālās īpatnības. Uzmanieties, karūsas un līdakas! Tagad Krievijas slavenākie mednieki dodas uzbrukumā zivīm… Un kas gan ir makšķerēšana bez nelielas iedzeršanas? Diemžēl brašie zivju ķērāji iestiprinās mazliet par daudz, novirzās no kursa un attopas jau svešas valsts teritorijā. To atklājuši, viņi traucas atpakaļ, cik ātri vien varēdami, bet Somijas krastos aizmirst pašu svarīgāko – piecpadsmit pudeles alkohola. Nav ne mazāko šaubu – tās tur atstāt nevar! Un varbūt pa ceļam krievu puišiem izdosies pat nozvejot kādu zivi?
0
102

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
NaurisR avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Twittera eksperts
  NaurisR 20.08.10 09:01
 
2
0

labi!

Inwis avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Recidīvists
  Inwis 20.08.10 11:53
 
2
0

njam nav ko pielikt un atnemt...vnk lieliskas un labas filmas

themgtm avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Seko draugiem 3000Medaļa Maģistrants
  themgtm 20.08.10 12:24
 
2
0

mana mīļākā latviešu filma Mans draugs-nenopietns cilvēks

vietās saskatu pati sevi 

Fancy avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Fancy 20.08.10 02:29
 
0
0

7. un 10. pieminēti nevietā, jo ir mūsdienu Krievijas filmas. Bet visas citas filmas ir padomju...

geksis avatars
Medaļa RainisMedaļa ZebraMedaļa Recidīvists
  geksis 20.08.10 06:54
 
0
0

vispār jau 13. un 15. arī nav padomju.

un šīs 4 filmas diezvai varētu pieskaitīt pie klasikas, bet kopumā izvēle laba, kautgan sarakstu varētu turpināt gari un plaši.

Portfelis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Portfelis 15.10.10 19:14
 
0
0

aii, ka man patīk visas tās filmas- kaukāza gūstekne, operācija i, fortūnas dželtenmeņi, brilijanta roka utt.