Daudzi drošvien būs dzirdējuši par "Iļģuciema velnu", kas parādās uz Lidoņu ielas tumšos vakaros un biedē mazus bērnus. Šeit pat spoki.lv viņa vārds mistikas sadaļā ir parādijies pāris reizes. Šis raksts būs par manu neseno atklājumu saistībā ar šo mistisko būtni.

Tātād, pirmā informācijā par Iļģuciema velnu parādijās portālā www.aliens.lv, 2009. gada 7. jūlijā(paturiet prātā šo datumu) un vēlāk izplatijās vairākos Latvijas interneta saitos, arī spoki.lv. Lūk links uz rakstu no aliens.lv par šo parādību. Ja vel neko par viņu nēsat dzirdējuši, obligāti izlasiet, lai saprastu, par ko iet runa.

http://aliens.lv/new.php?lang=lv&id=1&k=458

Es, kā jau vairākums cilvēku, izlasiju rakstu, nedaudz pabaidijos, par to, kas tik Latvijā nenotiek, jo aculiecinieku liecības likās pavisam reālas, bet nu drīz vien Iļģuciema velnu aizmirsu, līdz pāris dienas atpakaļ interneta plašumos uzdūros kautkam interesantam...

Tā bija adrese knowyourmeme.com, daudziem zināma, kā vieta, kur var atrast informāciju par praktiski visiem internetā izgudrotajiem jociņiem. Es atradu sekojošo.

Tulkots no knowyourmeme.com.

The Slender Man - Slaidais Vīrs.

Slaidais Vīrs ir mistisks radījums, kurš radies internetā, somethingawful.com forumos, kur tika rīkots konkurss par labākajām paranormālo parādību bildēm, kas veidotas photošopā . Galvenā ideja bija izveidot attēlus, ar kuriem varētu mēģināt piemuļķot spoku pētniekus un citus speciālistus ar šķietami īstām bildēm kurās redzamas mistiskas parādības. 2009. gada 10. jūnijā(!!!) kāds lietotājs pievienoja divas bildes ar slaidu, garu vīru, kurš no attāluma novēro bērnus(bildes zemāk). Tikai pāris dienu laikā ideja par Slaido vīru izplatijās un tapa neskaitāmi daudz attēlu, stāstu un pat video, kuros itkā esot nofilmēta šī mistiskā parādība.

Vairāk informācijas par pašu Slaidu Vīru un šī mīta izcelsmi var lasīt šeit.

http://www.mythicalcreaturesguide.com/page/Slender+Man

http://knowyourmeme.com/memes/slender-man


Kopsavilkumā, manuprāt, Iļģuciema velns un Slender Man ir viens un tas pats, izdomātais tēls, līdzība ir skaidri saskatāma. Abi ir gari, slaidi, tumši vīri un par savu upuri vienmēr izvēlas bērnus. Arī pirmā informācija par Iļģuciema velnu internetā parādijās mēnesi pēc tam, kas viņš tika radīts somethingawful.com forumos.

Kā jums šķiet? Iļģuciema velns un visas cilvēku liecības ir tikai kartējais interneta izdomājums?

Lūk pāris bildes par tēmu.

 Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
1.
 Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
2.
 Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
3.
 Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
4.
shitbrix Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
5. shitbrix
 Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
6.
 Autors: Mellon Collie The Slender Man(Iļģuciema velns)
7.