Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
1
83

Asiņainā Mērija, pazīstama arī kā Mērija Džeina, Mērija Vorta un Elles Marija, ir skaitāmpantiņa varone. Atkārtojot šo dzejolīti vairākas reizes, spogulī parādoties šā vārda spokainā īpašniece. Kā kārtīgā pilsētas leģendā pieklājas, šoreiz ļausim runāt aculieciniekam: “Es kopā ar četriem draugiem ieslēdzos vannasistabā mūsu draudzenes Katrīnas mājā. Noskaitījām Asiņaino Mēriju reizes 20 cerībā izsaukt spoku. Un beidzot mēs kaut ko ieraudzījām – tas sākās kā zaļš mirdzums, pēc tam skaidrāk bija saskatāma aptumšota seja. Mēs gandrīz visi sākām histēriski spiegt un metāmies ārā no vannasistabas. Kad ieslēdzu gaismu, jutos stipri atvieglots.” Saskaņā ar leģendu Mērija Vorta dzīvojusi senos laikos – tieši kad, nav zināms. Viņa bijusi jauna un skaista meitene, bet reiz cietusi nelaimes gadījumā un viņas seja sakropļota tik briesmīgi, ka cilvēki baidījušies viņu uzlūkot. Tuvinieki neļāvuši meitenei ieskatīties spogulī, jo baidījušies, ka, ieraugot savu atspulgu, viņa varētu sajukt prātā. Iepriekš viņai bijis paradums pavadīt ilgas stundas pie spoguļa, apbrīnojot savu daiļumu. Kādu nakti, nespēdama izturēt neziņu, Mērija slepus ielavījusies vannasistabā un ieskatījusies spogulī. Šoks bijis tik liels, ka meitene devusies iekšā spogulī meklēt savu veco attēlu, bet pirms tam zvērējusi sakropļot ikvienu, kas mēģinātu viņu aizspogulijā atrast. Leģenda par Asiņaino Mēriju radusies pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados vai pat agrāk. Līdzīgi kā ar tautas teikām, tās izcelsmi precīzi noteikt nav iespējams, bet ar spoguļiem saistītie mīti un aizspriedumi ir tikpat seni kā mūsu sadzīvē šie tik ierastie priekšmeti. Gandrīz visi mīti nozīmē kādu aizliegumu, piemēram, saplēsts spogulis nes nelaimi; ja, izejot no mājas, cilvēks atgriežas pēc kaut kā aizmirsta, jāieskatās spogulī. Savukārt uzskats, ka, skatoties spogulī, var pareģot nākotni, atrodams ne vien literatūras klasikā, bet pat Bībelē, vēstulē korintiešiem. Spogulī arī varot saskatīt sev lemto līgavu vai līgavaini. Dzejnieks Roberts Bērnss 1787. gadā rakstīja: “Paņem sveci un viens pieej pie spoguļa; tā priekšā apēd ābolu un saskaņā ar dažām tradīcijām visu laiku sukā matus; tava nākamā dzīvesdrauga seja parādīsies spogulī, skatoties tev pār plecu.” Arī Latvijā daudzi seko senam aizspriedumam – ja mājās kāds nomiris, jāaizklāj spoguļi vai jāpagriež tie pret sienu. Stāstu par Asiņaino Mēriju var skaidrot dažādi, bet viens no pārliecinošākajiem skaidrojumiem ir brīdinājums nejokot ar maģiskām lietām.

 Autors: Fosilija Leģenda par asiņaino mēriju.
Izmantotie avoti:
http://legenda
1
83

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [11]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
bekkija avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Adoptē maniMedaļa Doktorants
  bekkija 09.10.10 19:44
 
5
0

āāām es baidos paskatīties spogulī :D

sinepite avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  sinepite 11.10.10 20:15
 
3
0

Nūū es jau ar esmu saukusi. bet tu domā ka izdodas?  nē bet vienai meitenei no manas klases burtiski matemātikas stundā aizdegas papīrs. vina arī bija klāt kad mēs 2 saucām mēriu. verbūt tas iedarbojas tikai uz pasiem jūtīgākajiem?... :) bet vienalga + tev :) ieliec vēl kauko ;)

lauriitis avatars
Medaļa BakalaursMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  lauriitis 08.10.10 19:54
 
2
0

Biju jau universitaates laikos sho  dzirdejis kad bija jaaizstav viens darbs, bet vienalga laps. + tev

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.12.11 17:10
 
1
0

atbildot uz ķengaroo komentāru " neviens nenomira tuvs tev vai skai... " Nē es aizbēgu

SAMANTAATNAMAS avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa PamatskolnieksMedaļa Pilnu klēpi tulpēm
  SAMANTAATNAMAS 08.10.10 23:15
 
1
0

interesanti

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 08.10.10 23:05
 
2
1

Mans stāsts ' kopā ar 2 bijušajiem klasesbiedriem ielīdām kirpičenes (sarkanu ķieģeļu daudzdzīvokļu māja) pagrabā, tur ir tādi kā būcenīši katram dzīvoklim un manējā stāv tāds pavecs, noputējis spogulis, notīrījām viņu un tad izslēdzām gaismu un tādi pārbijušies skaitījām tos vārdus, protams pēc 30ās reizes, kad nekas nenotika saprātām, ka tas ir bullšits.'

Pēc tam jau lielākā vecumā pamēģināju viens pats vanasistabā, bet arī, kā jau to gaidīju pēc pirmās reizes fail, nekas nenotika, sajutos vien kā stulbs muļkis murminot tizlības pie spoguļa. 

 

anyway, kjer plusu -_-

Izraidītais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  Izraidītais 08.10.10 21:31
 
1
0

Drīz jau katrs liks par Asiņaino Mēriju. Izdomājiet kautko jaunu,jo mistika ir mana mīļākā sadaļa. 

ķengaroo avatars
Medaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Nolaidies manā bāze
  ķengaroo 27.12.11 18:10
 
0
0

atbildot uz batman komentāru "Nē es aizbēgu " ne jau tas, bet labi, kurš izsauca? nevajag vārdu, vnk apzīmē kaut vai ar vārda pirmo burtu.

ķengaroo avatars
Medaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Nolaidies manā bāze
  ķengaroo 27.12.11 16:14
 
0
0

neviens nenomira tuvs tev vai skaistītājam/iem?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.10.10 21:51
 
0
0

Atkal zales pipeetaaju stastini.

NaurisR avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Twittera eksperts
  NaurisR 08.10.10 19:52
 
0
1

copy/paste