Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
116

Kāpēc mēs dodamies cauri savai dzīvei pilnīgi akli bez jebkāda veida atbildēm un mums ir vienalga? Dziļi zemapziņā jūtot, ka kaut kas nav tākā vajag, bet kāda iemesla pēc mēs tam pieveram acis, jo mums vienkārši ir vienalga.. Kas ir tas, kas tevi ierobežo? Vai tas ir laiks, nauda, attālums, vai vienkārši neziņa? Kāpēc lietas mūsu dzīvē notiek tieši tā, kā tās notiek? Kas vispār ir laiks, kas ir sapņi un kāda ir dzīvības jēga? Daudzi no šiem jautājumiem agrāk tiktu uzskatīti par muļķībām vai vienkārši traku cilvēku filozofiju. Taču kvantu fizikā tieši šāda veida domāšana ir visa pamats un vienīgais veids, kā virzīties tālāk.

Vai esi kādreiz aizdomājies... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
1.

Vai esi kādreiz aizdomājies, kas ir laiks? Vai visu dzīvi dzīvo ar domu, ka laiks ir vienkārši kaut kas, kas iet uz priekšu un par pārējo tev ir vienalga? Zinātnieku vidū laiks ir tāda pati mērvienība kā augstums(1), platums(2) un dziļums(3), kas veido mūsu (3)dimensionālo telpu, kurā dzīvojam. Tas nozīmē, ka laiks visu laiku stāv uz vietas, tā pat, kā uz vietas stāv 3dimensionāls koks. Tava pagātne, tagadne un nākotne notiek vienā brīdī, un neiet ne uz priekšu, ne atpakaļ. Lai to saprastu, centies šai 3dimensionālajai telpai, kurā atrodies, pielikt klāt vēlvienu mērvienību. Iedomājies visumu, kā lielu istabu - ceļu no stirnas dzimšanas brīža, līdz tās nāvei. Ja tu šo istabu redzētu 4 dimensijās, tad tu redzētu gan to cik stirna ir gara, cik resna, augsta, gan visus tās dzīves momentus vienā brīdī. Tieši šāda veida realitātē mēs dzīvojam, taču pavisam vienkārši sakot – mēs šo laika telpu redzam lēnām ceļojot cauri bezgalīgi daudz 3dimensionālām istabām, kuras katra viena otrai blakus veido ceturto dimensiju un lietu, ko mēs saucam par laiku.

Iedomājies ka esi cilvēks... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
2.

Iedomājies, ka esi cilvēks, kurš vēlas uzkāpt kalnā.. Moments, kurā tu sāc kāpt augšā un moments, kurā jau esi nonācis augšā, jau notiek blakus viens otram, tās vienkārši ir divas dažādas 3dimensionālas “istabas” 4dimensionālajā telpā. Problēma ir tajā, ka cilvēka prāts ir veidots tā, lai redzētu pasauli no 3dimensionāla skatapunkta un ir daļa no 3dimensionālās ‘istabas” tāpēc viss, ko tas var redzēt ir tagaējais moments, jeb moments, kurā tas vēl nav ticis kalna galā līdz noteiktam brīdim, līdz tas būs kalna galā, un vairs neredzēs “istabu”, kurā bija kalna apakšā.. Tava apziņa it kā “ceļo” cauri laikam, taču vienmēr redz to caur tavām acīm un prātam apstrādājot 3dimensionāli, nevis visu uzreiz. Ja cilvēki spētu uztvert 4dimensiju, ceļošana laikā būtu tik pat reāla, ka tie skatoties uz kalnu, redzētu gan tā augšu, gan apakšu, gan pašu kalnu 10 gadus atpakaļ un 10 gadus uz priekšu.

Interesanti ir tas, ka ir ļoti iespējams, ka tava apziņa ir spējīga ceļot laikā, un tu esi spējīgs piedzīvot jebkuru brīdi savas (vai pat kāda cita) dzīves pastāvēšanas laikā. Taču kā jau teicu, cilvēka prāts ir daļa no 3dimensionālās istabas, kurā tas atrodas, tāpēc tev nebūtu ne jausmas, ka tu ceļo laikā. Tu vienkārši piedzīvotu to pašu momentu atkal un atkal, ar sajūtu, ka to dari pirmo reizi.

Kāpēc Tu savu dzīvi piedzīvo... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
3.

Kāpēc Tu savu dzīvi piedzīvo tieši tā, kā to piedzīvo un esi tas, kas esi? Ņemot vērā, ka laiks pastāv viss uzreiz, varētu teikt, ka visa tava nākotne un rīcības jau ir iepriekš noteiktas un tur īsti neko vairs nevar darīt. Tā savā ziņā ir taisnība, taču mums visiem ir zināms, ka laika dimensija nav pēdējā savā amatā. Cilvēka dzīvi varētu skaidrot, kā vienkārši bezgalīgi lielu varbūtību jebkurai no šīm 3dimensionālajām telpām. Tas nozīmē, ka istabā, kurā tu atrodies, pašlaik atrodas vēl bezgalīgi daudz Tavas versijas, ar jebkāda veida matiem un krekliem visās krāsās. Šo teoriju ir viegli saprast iedomājoties bezgalīgi daudz istabas, vienu blakus otrai, un katrā no šīm telpām norisinas pilnīgi savādāki notikumi, kuriem katram ir savas bezgalīgi daudzās varbūtības nākotnē. Lai būtu viegli saprast - iedomājies, ka stāvi pie kases, un gaidi brīdi, kad varēsi samaksāt.. Taču tu domā par to, vai vēlies maksāt ar karti, vai ar skaidru naudu.. Momentā, kad tu izvēlies, un, pieņemsim, samaksā ar karti.. Tā pati realitāte, kurā tu tomēr samaksāji ar skaidru naudu nekur nepazūd, tā turpina pastāvēt, tu to vienkārši vairs neuztver un tā aiziet citā virzienā.. Tāpēc visiem ir dzirdētas teorijas par paralēlajām realitātēm, kur vienā tu esi bezpajumtnieks, citā tas, par ko katru nakti sapņo. Tu vienkārši to specifisko telpu neuztver, bet tā notiek un ir tieši tik pat reāla, kā telpa, kurā tu lasi šo rakstu...

Viens no eksperimentiem kas... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
4.

Viens no eksperimentiem, kas ir šāda veida teoriju pierādijis ir “double slit experiment”. Šajā eksperimentā, kas pirmo reizi tika veikts 1801. gadā, tika pierādīts, ka realitātes iznākums ir atkarīgs vienīgi no tā, kā to uztver. Un, ka realitātei nav iespējams pastāvēt, ja tā netiek uztverta. Kvantu fizikā ir tāds jēdziens kā superpozīcija. Vienkārši sakot – elektrons atomā var pastāvēt visās iespējamajās vietās vienlaicīgi, taču tajā brīdī, kad kāds to sāks to mērīt, visums tev priekšā izmetīs tikai vienu no tā iespejamajām atrašanās vietām, piemēram, pa kreisi. Grūti saprast, bet tas nozīme, ka lai arī cik slikti būtu tavi dzīvošanas apstākļi, un cik nepatīkami būtu cilvēki tev apkārt, tas viss ir tikai tevis paša dēļ. Tāpēc, ka tikai tu pats esi atbildīgs par to ar kādu attieksmi tu uztver visuma informāciju un kurā no visām šīm telpām tu izvēlēsies doties.. Daudzi jau ir dzirdējuši par tādu lietu kā “law of attraction”, ka cilvēks ar noteiktu domāšanas veidu var piesaistīt sev patīkamāku nākotni. Viss, kas tādā gadījumā notiktu, būtu tas, ka tu nomainītu savu ceļu no vienas daudzdimensionālas telpas uz citu.

Kas ir scaronī apziņa kas... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
5.

Kas ir šī apziņa, kas uztver šo telpu un par ko visu laiku tiek runāts? To varbūt būs spējīgs pateikt vienīgi kāds mūks, kurš 40 gadus kalnos bez runāšanas un ēšanas būs meditējis. Varbūt tā ir tā vienkārši sauktā dvēsele, jeb kāds daudzdimensionāls organisms, kurš ceļojot daudzimensionālā telpā uztver, vai pat rada informāciju. Cilvēki vēl nav spējīgi spriest par to, kāpēc tie pastāv, un vai to pastāvēšanai ir mērķis. Kas mūs varētu sagaidīt tālāk nākotnē, jau ir interesantāk.. Ir vairākas teorijas arī par to, ka cilvēkā patiesībā atrodas arī orgāni, kas ir spējīgi šo daudzimensionalo informāciju uztvert un saprast, taču kādā iemesla dēļ tie nedarbojas. Piemēram, tā sauktā “trešā acs”, jeb čiekurveida dziedzeris, bet par to citā rakstā..

Pievienotie video

0
116

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 30.10.17 23:00
 
5
0

Labs raksts, ceturto dimensiju (laiku) mēs ar grūtībām varam izprast (Einšteins), bet, kad es nodarbojus ar zinātni, nonacām pie secinājuma, ka vispār eksistē Dimensijas, kuras var aprakstīt ar matricu 9X9 (vismaz), tas nozīmē ka eksistē vismaz 81 dimensijas. Fiziski mēs izjūtam 3 dimensijas (telpa) ar grūtībām pievelkam ceturto - laiku, bet mūsu maņas, izjūtas saprāts ir ierobežots. Teorētiski it kā to visu parāda, bet tomēr mēs esam ierobežoti savā uztverē, diemžēl.

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Zelta ninjaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 30.10.17 22:00
 
0
0

Hmmm

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 31.10.17 06:22
 
0
0

Apgalvojumi interesanti, secinājumi štrunts

Exibel avatars
Medaļa SpoksMedaļa StringiMedaļa Veiksmes lāde
  Exibel 31.10.17 10:04
 
0
0