Ir mīts par savādu radījumu, kas sūc dzīvnieku asinis, gadiem ilgi licis Puertoriko iedzīvotājiem trīcēt bailēs. Katram ir savs priekšstats par šīs būtnes dabu, tomēr reālu pierādijumu ir pamaz.

Gadsimtiem ilgi Karību jūras... Autors: Picture Čupakabra
1.

Gadsimtiem ilgi Karību jūras salas Puertoriko zemnieki bija pieraduši zaudēt mājlopus. Daļa dzīvnieku gāja bojā slimības, plēsēju un slikto laikapstākļu dēļ. Tomēr palaikam tas notika tādā veidā, ka bija jāpārmet krusts un ar tumsas iestāšanos jāpārbauda, vai durvis ir aizslēgtas. Dzīvnieki no rīta tikpat kā neskarti gulēja laukā beigti, taču tajos vairs nebija ne lāses asiņu un uz kakla rēgojās koduma pēdas. Bija skaidrs,ka atskrējis asinssūcējs čupakabra, kas tulkojumā nozīmē - kazu vampīrs.

Līdz pat 20gs 70 gadiem... Autors: Picture Čupakabra
2.

Līdz pat 20.gs. 70. gadiem breismīgais nāves gadījumi bija zināmi tikai Puertoriko ļaudīm, taču tad sākās epidēmija. Asinssūcējam par upuri kļuva dažādi mājdzīvnieki - vistas, suņi, truši, bet visbiežāk kazas. Šoreiz tas nonāca preses redzeslokā, jo sevišķi tāpēc, ka iedzīvotāji bija savām acīm redzējuši radijumu, kas uzbruka mājlopiem. Notikumus atspoguļoja avīžu pirmajās lapaspusēs, un drīz vien par vampīram līdzīgo radījumu uzzināja visa pasaule. Savādos radījumus pamazām sāka novērot arī citur pasaulē - vispirms Latīņamerikā un tajās ASV vietās, kur dzīvo daudz latīņamerikāņu, bet vēlāk arī Krievijā un citviet Āzijā. Vēl šobaltdien valda domstarpības par to, kas varētu būt savādais radījums. Aculiecinieku stāstijumi par kazu vampīriem ļoti atšķiras, tomēr visbiežāk tie tiek raksturoti kā pelēkmelni vai zilgani rāpuļiem līdzīgi dzīvnieki. Daži tos salīdzina ar kroplīga izskata ķenguriem vai suņiem, kas pārvietojas uz pakaļkājām. Lielākoties 1 - 1,2 metru augsti, ar lielām acīm un prāviem ilkņiem un atsevišķos gadijumos arī ar asu dzelkņu rindu gar mugurkaulu.

Skeptiski noskaņotajiem nav... Autors: Picture Čupakabra
3.

Skeptiski noskaņotajiem nav ne mazāko šaubu - kazu vampīrs ir mūsdienu mīts, aculiecinieku stāsti ir tikai tukšas tenkas, lopus nogalinājuši sen zināmi plēsēji un asiņu trūkums ir tikai ilūzija. Vēl iespējams, ka izdomājums ir saistīts ar leģendām par vampīriem, kuras spāņu kolonizatori bija atveduši no Eiropas. Citi gan uzskata, ka čupakabras varētu būt nezināma plēsēju suga, kas, iespējams, klimata pārmaiņu dēļ pēdējos 30 gados kļuvusi stiprāka, izplatītāka un sākusi uzbrukt mājdzīvniekiem. Dažas dramatiskākās versijas vēsta, ka kazu vampīri ir ciplanētieši vai ģenētiskos ekperimentos radītas būtnes. Pēdējās hipotēzes piekritēji iedvesmu smēlušies faktā, ka ASV uztur Puertoriko vairākas slēgtas militārās bāzes. Tomēr joprojām nav ne miņas no zinātniskiem pierādijumiem par čupakabru esksistenci, tāpēc to identitāte paliek neziņā tīta.

ASV šis monstrs līdzinās sunim vai koijotam (tādi kā 2. un 3. attēlā)

Pēdējos gados vairāki amerikāņu zinātnieki pārbaudījuši dzīvniekus, kuri pasludināti par kazu vampīriem. Tie ir suņiem līdzīgi radījumi bez kažoka, cietu un zilpelēku ādu. Daži domā, ka čupakabras ir tikai slima suņu dzimtas sugas pārstāvji. Teksasas štata Elmendorfā atrastā dzīvnieka analīzes rāda, ka tas bijis ar kašķi slims koijots. Tā izskats gan nepavisam neatgādina Puertoriko čupakabras aprakstus.

Pēc manām domām šim radījumam jābūt īstam. Ja tā, par sliktu nenāktu jaunu sugu pat ja tas ir plēsējs, laikam.