Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
334

Sveiki atkal!

|Šoreiz es gribu īsi aprakstīt tehnisko apskati Zviedrijā. Esmu pieredzējis to Latvijā un atšķirība ir liela.

Pašā iesākumā es nopirku auto, diezgan lēti, tam bija 130 000 km noskrējiens, bija laiks mainīt pirmo reizi zobsiksnu un vējstikls bija ieplaisājis! Reāli varēja nošmaukties un vējstiklu apmaksātu apdrošināšana, bet es jau esmu pēc velna godīgs cilvēks! Zvanu firmai par nomaiņu, šie man saka 800 EUR, ja sedz apdrošināšana , tad 100 EUR. Par to es nebiju priecīgs, tad es sazvanīju firmu par zobsiksnas un pilnās tehniskās apkopes veikšanu, un šie man iedeva cenu 1200 EUR, un tad es attapos, ka nemaz tik lēti es to savu mīluli nenopirku!

Neesmu čalis ar pirkstu taisīts, varbūt caur palagu!!! Bet pasūtīju visu no AD Latvijā caur draugu, sanāca visas detaļas 250 EUR plus jaunas vasaras gumijas 200- īstenībā Nankang ir baigais sūds- virs 120 baigi skaļās un nepadodās balansēšanai, kā arī jūtama vibrācijā uz stūres virs 140, kas iepretim ziemas radzētām riepām, kas pirktas Zviedrijā- Hankook uz 180 vispār nejūt neko, vakar vēlreiz pārbaudīju! Nomainīju zobeni pats, ar visiem sūkņiem un filtriem, stikls ar ieplēstu svītru apmēram 80 centimetru garumā, bet nekas braucu uz tehnisko apskati! Visu paskatījās un teica , vecais tev avārijas trijstūra nav! Es jau sabijies, domāju cauri ir, bet nekā, čalis man paskaloja smadzenes, cik trijstūris ir nozīmīgs, un teica, ka apstiprinās apskati, ja es apsolīšu, ka uzreiz to nopirkšu! Protams, ka es teicu- Mamoj kļenus! Vispār uzreiz es viņu arī nopirku, un apskate man apstiprināta bija ar visu sasisto stiklu, ar visu 80 cm garo svītru tieši acu augstumā! Izrādās , ka stikls ir jāsalabo gada laikā, pēc fiksācijas, tātad, ja stikls ir ieplīsis apakšā, kur redzamību netraucē, viņiem tas neinteresē, ka 10 cm virs kaputa ir plaisa metra garumā, iet cauri! Starpcitu viņi paši regulē gaismas, atceros, kad LV gāju apskati savam MB Sprinter, viena gaisma nebija leņķī, un tikai tāpēc izsvilpa, kur bija problēma, iebāzt skrūvgriezni un pagriezt nedaudz lampu uz augšu!, es domāju ka tā ir naudas kāšana Latvijā, lampas ir jaregulē CSDD uz vietas, tas aizņem sekundes! Un te tiek domāts par drošību, nevis par naudas nopelnīšanu!

Mans klients, protams, tas ir unikāls stāsts, aizbrauca ar vecu Pežo bulkuvāģi, kuram rūsa krita nost, tam ar pirkstu varēja izbakstīt sliekšņus, un apskatē viņš pateica, ka mašīna vajadzīga apmēram mēnesi, un pēc tam viņš to nodos metāllūžņos! Latvijā tāda mašīna uzreiz dabūtu 3, bet šim iedeva gadu braukāties! Vecis ir vecās skolas, un viņš to lūzni tieši pēc mēneša nodeva metālā, es domāju , ka maz latviešu, kas tā darītu, pārsvarā censtos iesmērēt kādam, bet te zviedrijā mašīnu arī pēc nopirkšanas var atgriezt atpakaļ, ja tev pirmajā mēnesī notiek kādas problēmas, iepriekšējais īpašnieks paņem a/m atpakaļ un atgriež naudu, iesmērēt var tikai loham! Ja mašīnas cena ir stipri nokaulēta, tad pastāv īpašnieka un pircēja vienošanās par bezgarantiju, tātad, ja pērkot a/m īpašnieks ir slēpis defektus, un pircējs, tos ir atklājis uzreiz pēc pirkšanas, tur nav iespēju neatgriezt naudu.

Atceros, kad ar draugu braukājām un meklējām mašīnu Latvijā, viņam bija 1000 Eur, protams, tur meklēt ko jēdzīgu būs grūti, bet es jums nemeloju, tas bija reāli iz dzīves, un tas, ko es pieredzēju, ir neticams! Aizbraucām uz Rumbulu, tur bija ss noskatījis volvo S 40. pēc skata ok. Pienāca laiks izmēģinājuma braucienam, tur protams, pats braukt nedrīksti, bet tas ir stulbums konkrēts, kā tu vari izvēlēties savu mašīnu nesajūtot to! Čalis no citas mašīnās norāva eksporta numurus un uzlika tai un pircējs apsēdās priekša, es aizmugurē, uzreiz pēcn100 metriem mēs atradāmies uz Rumbulas ceļa, pārdevējs uzreiz atrāva logus vaļā, jo degošas eļļas smaka tā cirtās acīs, un zvērēja, ka mašīna pati atbraukusi no Vācijas un skati uzreiz dabūs, tad jautājums uzreiz par korupciju! Bet tas nekas, Rumbulā, braucot atpakaļ izbraucām caur citu vietu un es aizmugurē sajutu, ka manas kājās ir slapjas, mēs izbraucām caur peļķi un caur visu pedantiski iztīrīto paklāju sūcās ūdens, es pacēlu paklāju un pēc tam savam draugam teicu, vecais, tas ir sūds ne mašīņš! Viņš tik ļoti stresoja, ka bija gatavs nopirkt jebkuru sūdu, jo kā latgalis bija pārliecināts, ka visam sava roka jāpieliek! Mēs skatījāmies dārgāku s 40, jo es teicu, ka piemetīšu, galvenais sūdu nenopērc, bet ja es ieguldu es gribu pārliecināties, man ir pazīstams auto sportists, kurš pilnveido motoru nepilnības, mums abiem likās, ka šis auto ir ideāls, bet es sarunāju, aizdzīt turpat pie mana čoma, lai apstiprina, es uzreiz viņam čiruku ielieku kabatā, kaut viņš spītējās, ka mazs bērns, un teica, ka no manis piķi neņemšot, bet es teicu, ka klients maksā, palīdzi! Tad bija vienkārši, viņš apgāja mašīnai apkārt, atvēra haubi, neilgi pasmīkņāja un nāca vaļā viņa verdikts- Mašīna ir metusi kūleņus, viens sāns ir pārkrāsots, speciāli ir pabraukts pa dubļiem, lai tā būtu netīra un nebūtu pamanāms, ka viens sāns ir pārkrāsots, ūdens sūknis nedaudz čirkst, izklausās, ka kloķenes gultnis klejo, veči šo mašīnu neņemiet, ja pat burkā piens skābst! Es vēl šodien neizprotu to- neņemiet mašīnu, ja pat burkā piens skābst! Viņš noskaidroja to, kādam mērķim vajadzīgs un teica, meklējiet Audi 100 vai A6 2.5 dīzeli veco, laukiem būs labs, mēs sākām meklēt to un atradām, ar beigtu pilotsprauslu, nopirkām, un čalis jau 6 gadus mizo neko neieguldot!, degvielas patēriņš tam 96 gada lūznim ir 5 litri, man par tādu sapņot! Man zem 12 nenoslīd, kaut grāmatā rakstīts- vidējais patēriņš 6.9 litri! Bet tā ir burvīga skaņa, kad motors uzņem apgriezienus, nekāds radio nav vajadzīgs, tā ir dvēseles skaņa, mēs saplūstam vienā, un es zinu mana mašīna raksturā ir jaudīga, laikam arī es esmu jaudīgs!

Bet pirms tam bija viens BMW 525 , zils smuks, bet pārdevējs bija līdzīgs čigānam,draugam bija iepaticies ādas salons, un pats E 39 jau nav tik slikts, tajā laikā otrais aiz 7 tā! Mums abiem bija aizdomīgi tas, ka virsbūve pārklāta ar taukainu vielu, mašīna spīdēja, kā zvaigzne, bet ieskatoties vienkārši dzelzī, varēja redzēt rētas, atverot haubi, dzesēšana pa taisno, un es arī kā lohs vēl palīdu zem mašīnas, tipa speciālists un man acu priekšā bija mastikas pleķis, ko ar pirkstu pabakstot, bija jūtams kartons, es negribēju sāpināt savu latgali, es vienkārši teicu, ka man liekas, ka tev piektie nepiestāv, mož paskatīsimies reālos vecos septītos! Pēc tam dzērumā visu to izstāstīju, smējāmies kā zirgi!

Nu labi, man bija kārta otrā gada apskate, bet te bija pagadījusies velna stirna, to grūti aprakstīt kā ir mazgāt nost sūdus no mašīnas, jo kad izšķīst stirna, logus var noskalot, bet pārējā mašīna ir vienos sūdos, tā vien liekas , ka stirna vēderā nēsā tikai sūdus. Lai nu kā no tā laika viena lampa augstumā rāda pareizi, bet viņai nav leņķa, kaut kas tomēr bija sašķīdis, apskatē visu pārbaudīja un teica, ka tikai jānomaina stikls un lampa ir jānoregulē, mums neizdodas, mož jāsaeļļo, pats paņem pret garāžas vārtiem atregulē pēc otras lampas!, Latvijā man stiklu ielika pa 150 EUR vispār nesaprotu kāpēc Zviedrijā tas maksā 800, laikam oriģinālos liek! Trešo reizi izgāju bez iebildumiem, bet te ceturtajā jauns zaļknābis atnācis mani izsvilpa par to pašu lampu, kura neregulējas. 2 gadus es braucu un te jauniņais saka, ka vajag nopirk jaunu lampu, bet tas jau nav lēti! Lampas cena veikalā ir tāda, ka var nopirkt lētu Volvo ar apskati un braukt gadu bez bēdām. Mans draugs, kuram ir mašīnas teica, ka man apskate nav vajadzīga, jo sods ir braukšanai bez apskates 600 eur, bet tevi apstādinās labi ja trijos gados reizi, tātad, tas ir 200 eur gadā, nav izdevīgi iet apskati!, viņš arī ar vienu mašīnu braukā bez apskates! Man patīk cilvēki bez bremzēm! Bet var arī braukt ar Latvijas numuriem un mašīnu noņemtu no uzskaites, tad nekas nav jāmaksā, bet ja iekļūsiet CSN un būsiet vainīgi, tad viss atkarīgs no apdrošināšanas labvēlības!

Vēl ir viens stulbums ko mācija Latvijas autoskolā, ka aplis ir T veida krustojums un , iebraucot aplī ir jārāda pagrieziens, kā likums, varbūt tagad ir kas mainījies, bet iebraucot aplī zviedrijā ar ieslēgti virzienrādītāju pa labi, pārējie domā, ka jūs izbrauciet pirmajā izbrauktuvē, jeb virzienu rāda nevis iebraucot, bet izbraukšanai- Zviedrijā- iebraucot aplī rādot virzienu pa labi, jūs drīkstat braukt tikai pa labi pirmajā izbrauktuvē, ja nerādat neko, tad pārsvarā otrā izbrauktuve, ja aplī rādat pa kreisi, tad tā ir 3 izeja vai 380 grādi! Un Skandiāvijā nav grūtāk nokārtot tiesības, tās gan ir dārgākas, bet piemēram nav jāmāk robotizēta parkošnās, tu vari izkāpt no mašīnas un paskatīties vai esi noparkojies pareizi, te viss ir rēķināts uz drošību, viņiem neinteresē, vai esi nolicis 10 cm priekšējo riteni no apmales vai 15!

Tāpat man nešķiet taisnīgs CSDD vērtējums par jauniņajiem, ja nenoliek ar pirmo reizi, tad instruktoram mīnuss, kāpēc, es gan noliku uz tiesīibām tikai 25 gados, bet šajos piecos gados man nav bijis neviens pārkāpums un neviens negadījums, un es neesmu sēne uz ceļa! Mana sieva traka paliek , kad dēls saka Davai, Davai tēti, nahren tos nēģerusi! Man ir bijis zelta instruktors un viņš nav dabūjis punktu par to, ka es neesmu mācējis pareizi iekļauties plūsmā, toties tagad plūsma neiekļaujas manā stilā! Toreiz es viņam nopirku viskiju, bet šodien viņš man ir radniecīga dvēsele, un viņam saku paldies!

Redziet, spēles noteikumiem ir jābūt tādiem, kādi mums pašiem patīk, ja nepatīk, kāpēc tiem sekot, lai viņi iet d... Mēs esam interesantas dvēselītes uz šīs pasaules un mums ir jāizbauda un jāizgaršo dzīve nevis jāseko kādam ideotu baram. Dzīvojiet savam priekam, un nebaidaties ne no kā, jūs vienkārši neapzinaties savu spēku! Bet ja jūs gaidāt, kad atnāks uz Latviju Lāčplēsis un izglābs badā mirstošo tautu, cerat uz pārdabisko spēku, tad es esmu gatavs paņemt plaukstā Latviju un noglāstīt to, es nebaidos no tiem, kas brauc bruņumašīnās, jo bruņas ir bailes, un tam , kas vēlas labklājību savai tautai, tam nav vajadzīgas bruņas!

Nākamais raksts būs par akciju tirgiem, šobrīd krāju ekrānšāviņus , lai vieglāk parādīt savu redzējumu!

 Autors: Latexfrisnickare TA Zviedrijā! CSDD VS BP
0
334

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [20]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 04.03.17 02:47
 
14
0

Bija interesanti palasit.Man ir gadijies iet tehnisko Igaunijaa ,tur viss precizi ta pat ,ka te rakstits. Iznak ,ka pie mums vel psrs domashana un kartiba saglabajusies ,cilvekam naidiga pie tam. Tagadeja valdiba tik ljoti neieredz savu tautu ,ka gatava ciest zaudejumus ,lai tikai ieriebtu tautieshiem ,kas atljavushies,ne aiz labas dzives, parcelties stradat arzemes. Ja tu strada ,piemeram,Irija un tev beidzas tiesibu deriguma terminjsh ,tu vairs nevari to pagarinat Latvijaa....! Vispirms ,redz ,parraksties uz shejieni UN +6 MENESISHUS NODZIVO TE ! Ta ja,she tev ,,kuzkinu maati,, ! Zinasi pa arzemem pelnities...  Ta ka uz veleshanam bus ko padomat,lai tadus kropljus atkal ,,nesaveletu,, !

Ervīns Ābele avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  Ervīns Ābele 04.03.17 07:06  
 
13
0
Patīkami braukt Zviedrijā ar auto,visi tādi pieklājīgi.Kolēģis ar autokrānu piebrauc pie apļveida krustojuma,pa apli brauc policija un apstājas dodot ceļu autokrānam.Mums līdz tādam līmenim augt un augt.
Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa NastijsMedaļa Dienas domaMedaļa Fraktālis
  Sasha Aleksandrs 04.03.17 01:55
 
8
0

Izskatās, ka Zviedrijā tas kapitālisms nemaz nav tik traģisks kā pie mums Latvijā   

Lai labi griežas !   

edzitis10 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Gods kalpot Latvijai!
  edzitis10 04.03.17 13:33
 
4
0

Labs raksts, tikai pirmā dzirdēšana, ka Latvijas autoskolās māca, ka aplis ir T veida krustojums. Man liekas, ka tā ir vienkārši dažu indivīdu "gudrība", ka iebraucot iekšā aplī jāparāda pagrieziens.

bērzinieks avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa JubilārsMedaļa Trumpe
  bērzinieks 04.03.17 09:39
 
4
0

nekad nerādu pagriezienu, iebraucot aplī! lieka darbība. parādītu tikai tādā gadījumā, ja sadomātu laist pa kreisi

Latexfrisnickare avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Latexfrisnickare 04.03.17 02:01
 
3
0

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru " Izskatās, ka Zviedrijā tas kapitālisms ... " Ir, ko pilnveidot, bet man šeit patīk cilvēciskā attieksme, te var sarunāt!!!!

mazais muks avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Patīk komentārs
  mazais muks 04.03.17 08:32
 
3
0

Paldies   Varbut liks kadam aizdomaties   

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  SanchoB 20.03.17 16:03
 
1
0

atbildot uz edzitis10 komentāru " nesapratu, ko ar to gribēji pateikt, jo dodiet... " Tas ir normāls krustojums tikai apļveidā. Attiecīgi krustojumā braucot pa vienādas nozīmes ceļiem, priekšroka pa labai rokai braucošajam. Ja nav norādīta neviena zīme, tad braucot tev pa apli, un pie krustojuma tev būtu jāapstājas un jādot ceļš aplī iebraucošajam. 

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  SanchoB 20.03.17 14:18
 
1
0

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru " Izskatās, ka Zviedrijā tas kapitālisms ... " Tas tāpēc, ka viņi kāš naudu priekš statusa. Zviedri no tā jau ir izauguši (nu tipa tā es domāju). Pie mums un vēl vairāk krievijā, cieņa un statuss tiek iegūts caur materiālo stāvokli. Rekur nesen bija viens krievu blogeris uzrakstījis, kā atpazīt viņu meitenes ārzemēs. Tipa bildes no slēpošanas kūrorta - obligātie aksesuāri, kažoks, augspapēdenes, zīmolu somiņas, pilni iepirkuma maisi u.t.t. viss tiek darīts demonstratīvi.

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  SanchoB 20.03.17 13:32
 
1
0

atbildot uz edzitis10 komentāru " Labs raksts, tikai pirmā dzirdēšana, ka... "

Neesi ievērojis, ka pirms apļa visiem ir salikta zīme "Dotiet ceļu?".  Ja tās nebūtu, tad pēc labās rokas principa, aplī braucošajam būtu jādot ceļš aplī iebraucojošajam. 

agranoms avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Spoks
  agranoms 04.03.17 19:16
 
1
0

ufff. ar ko lai sāk? ceru ka pārītis iesala dzērienu neliks man pārlieku šlupstēt.

Skandināviem ir daudz savādāka domāšana nekā baltiem un slāviem. Runājot par CSDD ir divejādas domas. 1. Latvijā jebkuram, uzsvēršu JEBKURAM piešķirot kaut vismazāko varas izpausmi un viņš to izmantos savā labā. Tostarp, lai sava sliktā garastāvokļa dēļ (vai dēļ tā ka sieva nedod) neizlaistu tevi caur skati. 2. Zinot latvijas iedzīvotājus un mašīnu tirgotājus, apskates stingrība gādā par drošību uz ceļa, jo ja dotu brībāku vaļu vienā jomā visi to izmantotu uz 1000%.

Skandināviem, un Igauņiem, ir mazliet savādāks skats uz dzīvi, jo viņi domā kā lai būtu labāk rītdien. Baltiem un slāviem vajag labi lai it tagad. 

Runājot par mašīnu pārdošanu, man ir bijušas 4 mašīnas Norvēģijā. Pirmās 3 tika nodotas lūžņos, jo zinot viņu sistēmu pārdodot auto nebija vēlme citus apgrūtināt ar sekām kas parādīsies pēc gada, tikai dēļ tā lai nopelnītu pāris liekus eiro.  Mašīnas bija braucamas un skati ganjau varētu iziet ar  nelielu ieguldījumu. Man kā 50% igaunim tas liktos nepieņemami pārdot savu auto zinot visas tā nepilnības (visiem 3 auto bija ļoti zema tirgus vērtība). 

Nopērkot 4. atklājās dažas nepilnības, varēju auto dzīt atpakaļ īpašniekam un pieprasīt remontu , vai atgriezt naudu. Tas man īsti nebija izdevīgi, jo auto izdevīga cena un pieprasot remontu, iepriekšējam īpašniekam neatliktu nekas cits kā atgriezt man naudu un man nāktos šķirties no laba auto. 

Īsumā cilvēkiem jābeidz būt mantkārīgiem, un tā vietā lai iespringtu par lietām ko viņi tāpat nespēj mainīt, jāsāk izbaudīt to kas mums dots...

Latexfrisnickare avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Latexfrisnickare 04.03.17 03:13
 
1
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Bija interesanti palasit.Man ir gadijie... " Paldies, ka pateici, jāmaina uz vietējām tiesībām kamēr var!!!

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 04.03.17 11:47
 
0
0

  

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 07.03.17 03:28
 
0
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Tā nu gan īsti nav - izbeidzās man LV tiesība... " Es to uzzinaju no tv(ne pats izdomaju),varbut tas ir no 2017.g., kopa ar to stulbumu par arzemes registretas mashinas vadishanu Latvija.

gelandewagen avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas doma
  gelandewagen 09.03.17 12:16
 
0
0

csdd ir pi*aru kantoris, tas tiesa.

 

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  SanchoB 20.03.17 13:34
 
0
0

atbildot uz edzitis10 komentāru " Labs raksts, tikai pirmā dzirdēšana, ka... " Es parasti nerādu pagriezienu iebraucot aplī, tur jau tā visiem ir skaidrs, ka es taisos braukt aplī. Daudz svarīgāk  man liekas ir rādīt kad taisies izbraukt no tā.

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BakalaursMedaļa Dienas doma
  SanchoB 20.03.17 13:45
 
0
0

atbildot uz Ervīns Ābele komentāru " Patīkami braukt Zviedrijā ar auto,visi ... " Es pirms desmit gadiem biju ziemeļīrijā, man ar tur pārsteidza šoferu pieklājība. Ar tāpat, ka tu domāju, ka mums līdz tm vēl augt un augt. Tagad paskatoties var redzēt, ka kultūra pie mums ir augusi. Neteiksim, ka ļoti laba, bet krietni vien labāka nekā pirms 10 gadiem. Radās teorija, ka kultūru uzlaboja aizbraucēji uz īriju, kur tie apskatījās un izlēma par labu esam, un atveda to uz latviju (protams ne visi, jo gopņiku uz turieni braucošo ar netrūkst). Tagad no zviedrijas varbūt atvedīs jaunās manieres...

Par kultūru, runājot, viena no tām lietām ir rāvējslēdzēja principa ievērošana, agrāk vairumam bija kaut kā vienalga.

edzitis10 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Gods kalpot Latvijai!
  edzitis10 20.03.17 15:20
 
0
0

atbildot uz SanchoB komentāru "Neesi ievērojis, ka pirms apļa visiem ir salikt... " nesapratu, ko ar to gribēji pateikt, jo dodiet ceļu zīme, neapzīmē "T" veida krustojumu un kāpēc aplis uzreiz būtu jāuzskata par tādu.  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 17.09.17 17:52
 
0
0

Ļoti labs raksts, Zviedrija ir dārga, bet, pēc Tava raksta spriežot, ir normāla pieeja.    

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa RecidīvistsMedaļa Nostradams
  SAMSS 04.03.17 08:41
 
0
0