Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
88

***
Kaut kur galvā ir parādījies pavasaris. To nevar redzēt, sataustīt vai saost, to var tikai nojaust. Domas paliek vaļīgākas, uzvedība – brīvāka, bet sarunas – jo tālāk, jo mazāk piedienīgas. Kaut gan – novelt visu tikai un vienīgi uz pavasari ir, mazākais, mazdūšīgi.

Agris bija izdomājis, ka viņam ir jāraksta par mani. Dulla iecere. Man vienmēr ir gribējies būt mūzai, bet nekad ne kāda sacerējuma varonei. Pārāk biedējoša ir doma par to, ka kāds ar savu iedvesmu un rakstāmo varētu līst man dvēselē un izrakstīt laukā to, par ko es pat domāt negribu. Tā nu es sēdēju un gaidīju. Gaidīju un sēdēju. Un izlikos, ka nemaz negaidu un ļoti maz sēžu. Kaut kur dziļākajā aizprāta stūrītī man likās, ka nekas sarežģīts tur nevar būt. Vismaz nevajadzētu būt. Ja vien viņš nav gaišreģis, ekstrasenss vai vēl sazin kāds mošķis, kam man, vadoties no veselā saprāta likumiem, gribētos mest līkumu.

Gaidītais nāca ar sagaidīšanu. Jā, eseja par maniem pupiem. Pat ne krūtīm, - pupiem. Bija reiz tāds jociņš krievu valodā – par to, ka no tā, ka pupus par krūtīm nosauc, tie labāki nepaliek. Nevar nepiekrist. Un tomēr – manas krūtis ir smalks izstrādājums. Man patīk, ka pret to izturas ar cieņu. Blenzt drīkst, bet siekaloties gan nav smuki.

Dots devējam atdodas, reiz teica Rainis, tādēļ es gribu skaļi padomāt par kaut ko no tās pašas sērijas – par locekli, par Agra locekli.

Nebūs melots, ja teikšu, ka tā nav doma, ar kuru es ceļos un mostos. Tomēr reizi pa reizei Agra loceklis izvibrē man caur smadzeni. Loceklim noteiktu būtu daudz ko par dzīvi pastāstīt. Tā vien liekas, ka tas ir iepazinis vairāk sieviešu, nekā es vispār pazīstu. Kaut gan – tas ir tikai starp Agri un locekli. Viņi kopā ir kopš dzimšanas. Droši vien lieliski saprotas un jūt viens otra vajadzības. Un neviena sieviete nevar privātīpašnieciski nostāties starp Agri un locekli, mēģinot abus paturēt tikai sev. Ja loceklis gribēs doties tālāk, arī Agris gribēs.

Grūti domāt par locekļiem, jo tie ir kaut kas sieviešu prātam gaužām neizprotams. Kā dzīvības forma no citas planētas, ar ko jāmēģina nodibināt kontakts pēc iespējas visiem patīkamākā veidā.

Turpinot domu par konkrētā Agra konkrēto locekli, jāteic, ka es neceru ar to kādreiz iepazīties. Drīzāk pat – negribu. Tas ir tālus ceļus mērojis brīvības gars. Es noteikti negribētu būt kārtējā pietura, kuru atcerēties, ikdienas hroniku uzskaitot. Bet tas ir risks, ar ko vienmēr jārēķinās.

Agra loceklis noteikti būtu pelnījis, lai par to grāmatu uzraksta. Un vielas noteikti pietiktu. Tikai žēl, ka galvenais varonis pats nevarētu pastāstīt par saviem pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem. No otras puses, tas paver vairāk vietas interpretācijām. Lai vai kā – šis ceļojums ne tuvu nav galā, un ne man būs stāstīt par piedzīvojumiem. Es turpināšu reizi pa reizei iedomāties par pašu locekli. Par to, kas tam varētu patikt, kā tas varētu iekļauties plaukstā vai kur citur, par to, vai tam patiktu, ja tam pieskartos ar krūšu galiņiem, par to, cik spēcīgi drīkst to samīļot, lai nebūtu pārāk spēcīgi. Bet tās ir tikai domas. Plikas domas bez virzības pārāk tālu fantāziju pasaulē.

Labā ziņa ir tā, ka lai vai ko kurš kādreiz domātu, tas neko nenozīmē. Un vai tas nav lieliski?

(Raksts tapis pirms vairākiem gadiem. Tas tapis kā atbilde citam rakstam un autors neesmu es)

 Autors: fakingsons Starp pavasari loceklis un pupi
0
88

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Patīk komentārs
  SAMSS 07.03.17 21:09
 
2
0

  

exkluzīvais avatars
Medaļa SociālistsMedaļa UberautorsMedaļa Sociālists
  exkluzīvais 07.03.17 20:59
 
0
0

Baigais alus cienītājs?   

fakingsons avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Autoru autorsSpēja Oriģinālautors
  fakingsons 07.03.17 21:20
 
0
0

..galvenais alus cienītājs 2007. gadā Cēsu Alus ražotnei dabūju "Gada prece" titulu

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 07.03.17 21:32
 
0
0