Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
223

Jau ilgu laiku man ir nenormālas bailes no suņiem, jo agrāk bieži vien ir gadījies satikt klaiņotājus, kuri rūc un rej virsū. Taču līdz šim, tas nekad nebija pie pašām manām mājām.

Sākšu no paša sākuma.

Reiz, gaišā dienas laikā, vajadzēja pavadīt draudzeni uz mājām, jo dzīvoju laukos un ceļš vienai pašai ir garlaicīgs. Izejot no mājas, uz ceļa, kur pa retam brauc mašīnas, ieraudzījām divus suņus. Protams, netuvojāmies un arī viņi mūs nepamanīja. Tad viņi kaut kur aizmuka un mēs vairs tam nepievērsām uzmanību.

Bet tad, kādu dienu ar draudzeni pusnaktī gājām mājās. Un mazāk kā puskilometru no mājām, tieši priekšā mums sāka rūkt un riet suņi. Loģiski, mājās netikām, viņi agresīvi rūca un rēja, līdz neaizgājām no viņiem krietnu gabalu. Zvanīju vecākiem, taču viņi nekādi nevarēja līdzēt, teica, lai zvanu pašvaldībai. Tā arī darīju. Paskaidroju situāciju, ka suņi nelaiž mājās, rūc, rej.. un par atbildi: "Nevaru jums palīdzēt vetārsts tik vēlu nebrauks.".

Es pajautāju: "Un ko mums tagad darīt?"

"Ejiet mājās."

Pateicos par 'dāsni' sniegto palīdzību. Cik sapratu, vieglāk būtu zvanīt ātrajiem, par cik, suņi uzvedās agresīvi un draudoši, jo pašvaldībai rūp tikai kaimiņi, kuri skaļi klausās mūziku vai cito tizli izsaukumi. Ilgi nezinājām, ko tad iesākt, bet beigās, aptuveni 20 minūtes nogaidot, lēnītēm gājām atpakaļ ar cerību, ka šie aiztinušies, jo vairs viņus nedzirdējām. Par laimi, suņi aizlaidās un mēs nokļuvām drošībā. BET. Mani nedaudz uztrauc tas fakts, ka pa vaļu klejo divi nikni suņi, bet neviens neko netaisās darīt. Labi, es par šo vairs nedomāju. Ko tur, gadījās un nez vai vēl tā atgadīsies. Taču šodien, kad gāju no darba, atgadījās tas pats. Tikai šoreiz, mēs bijām jau gandrīz pie pašām mājām. Un rēja atkal divi suņi. Šoreiz pašvaldībai, protams, nezvanīju, sapratu, ka viņiem uz tādām lietām nospļauties. Bet lieta tāda, ka tie suņi rēja arī pat tad, kad atkāpāmies no viņiem pa krietnu gabalu. Šoreiz viņi pat nedomāja apklust vai aizmukt. Un nez vai es pārnāktu mājās, ja mans tēvs, protams, nikns, neiznāktu un nedzītu viņus prom ar cirvi. Loģiski, suņi necieta, viņi aizbēga.

Un tagad gribētu dzirdēt jūsu viedokli. Kā rīkoties šādā situācijā, kad jau otro reizi nevaru tikt mājās divu niknu suņu dēļ, ja pašvaldībai ir nospļauties, viņi var palīdzēt tikai pa dienu, lai gan es, visbiežākais, eju mājās vēlu vakarā vai uz darbu no rīta? Un vēlu vakarā viņi neko nevar, jeb negrib neko darīt.

 Autors: Elys Mana pieredze ar klaiņojošiem suņiem
2
223

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [45]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 08.08.17 06:58
 
8
0

  Es dezaranta baloniņu līdzi nēsāju,suņiem tā smaka baigi nepatīk.

Elys avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Ped(r)otrollisMedaļa SEO
  Elys 08.08.17 06:08
 
6
0

atbildot uz Leprikoniņš komentāru " "Ļaut, lai jūs sakož". Tev viss ok? Neesi dzi... " Tam jau potes domātas. Bet. Kaut kā nav vēlmes līst pie diviem nikniem suņiem ar domi, ļaut iekost. Viņi ir divi un agresīvi. Saplosītu. Paliktu vien kauliņi buljonam.

LGPZLV avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  LGPZLV 08.08.17 01:10
 
6
0

Nopērc elektrošoku un sit viņiem, uzreiz viņi aizlaidīsies. + Viņi vel no tās skaņas baidās.

Banančiks00 avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Bots
  Banančiks00 08.08.17 00:22  
 
6
1
Suņus žēl, bet saimniekus nošaut, neko darīt ja liels suns, tad jālikvidē, ja mazs - vidējs ta paskrien garām sliktākajā gadījumā iekodīs bišk kājā, bet par tiem saimniekiem to es nopietni, sods neko nedos suņi jaātņem un jāatdod patversmei, tā notiek … suņus nebaro, par tiem nerūpējas tad jāmeklē pašam un teritorija arī nav norādīta tā kā tā, bet nesitiet vai nedariet ļaunu suņiem tie paliks vēl dusmīgāki, bet saimniekus nošaut………

kmihs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Nostradams
  kmihs 08.08.17 00:26
 
4
0

Nopērc piparu gāzi un parādi šamējiem, kur vēži ziemo.

Senču Lācis avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Senču Lācis 08.08.17 16:31
 
4
0

Tie suņi (un to saimnieki), kas klaiņo ir debili.   

Vismaz Talsos ir kādi 6, kas lien uz ceļa mašīnām priekšā, rej uz cilvēkiem un neviena nepieskatīti klaiņo apkārt. Laukos tad vēl tā, bet tomēr pilsētā diezgan daudz cilvēku. 

Ja kādam ir kāds legāls veids kā tos likvidēt, lūdzu atbildēt šim komenta.

Ghost Whisperer avatars
Medaļa RedaktorsMedaļa Autoru autorsSpēja Autoritāte
  Ghost Whisperer 08.08.17 00:28
 
3
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru " Suņus žēl, bet saimniekus nošaut, neko ... "

Kāpēc saimnieki uzreiz ir jānošauj? Pietiks vienkārši ar jauku mācību - ļaut, lai sums sakož un tad jāiesniedz sūdzība, lai apmaksā visas potes un pārējos tēriņus...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.08.17 17:09
 
3
0

Pēc tam, kad parkā 2 sīki vaukšķi mēģināja iekost kājās ("viņi taču nekož" - saimnieka komentārs, kurš lēnām pienāca savākt mīluļus) sapratu, ka efektīvākais pret nelieliem suņiem ir izvilkt ārā bikšu siksnu, galu aptīt ar roku un ievilkt ar sprādzi. Otrreiz diez vai gribēs.

Ja ir piparu baloniņš vai elektrošoks - vēl labāk.

slida avatars
Medaļa Adoptē maniMedaļa Adoptē maniMedaļa Vilkaču klana biedrs
  slida 08.08.17 11:22
 
3
0

Nošaut nedrīkst apžēlot.

Krīze avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Krīze 08.08.17 09:12  
 
3
0
Mīļie bērni, noperkiet pa 5 euro piparu gazes baloninju un nesajiet lidzi.
Dark Magician avatars
Medaļa LiterātsMedaļa GremlinsMedaļa Latvijas politika
  Dark Magician 08.08.17 00:26
 
3
0

Ar suņiem jābū uzmanīgam. Par policijas attieksmi -teorētiski tie nav viņu pienākumi, bet praktiski un cilveciski -laikam jau dežurantam, kas pacēla nebija laba diena. Bet tev ar draudzeni iesaku iegādāties piparu baloniņu vai staigāt ar cīsiņiem somā -nāk suns, met uz otru pusi un kamēr suns ķer cīsiņu, skrienat mājās. Cīsiņa vietā var izmantot arīkaitinošus kolēģus vai uzmācīgus un kaitinošus bijušos

Dindinja avatars
Medaļa BergmanisMedaļa ModeratorsMedaļa Patīk raksts
  Dindinja 08.08.17 00:32
 
3
0
Šausmas
Elys avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Ped(r)otrollisMedaļa SEO
  Elys 08.08.17 00:26  
 
3
0

atbildot uz Banančiks00 komentāru " Suņus žēl, bet saimniekus nošaut, neko ... " Tur bija divi suņi. Gaišā dienas laikā izmērus īsti saskatīt nevarēja, par tālu. Bet tumsā, pēc riešanas, nav nekādi kucēni. 

Ghost Whisperer avatars
Medaļa RedaktorsMedaļa Autoru autorsSpēja Autoritāte
  Ghost Whisperer 08.08.17 10:40
 
3
0

atbildot uz Leprikoniņš komentāru " "Ļaut, lai jūs sakož". Tev viss ok? Neesi dzi... " Tāpēc ir izdomātas potes pret trakumsērgu, ģēnij...

Dindinja avatars
Medaļa BergmanisMedaļa ModeratorsMedaļa Patīk raksts
  Dindinja 08.08.17 00:50
 
2
0

atbildot uz Dark Magician komentāru " Ar suņiem jābū uzmanīgam. Par policijas... " vai kaitinošas, suņus mīlošas draudzes. Tās būs vislabākā ēsma.

Banančiks00 avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Bots
  Banančiks00 08.08.17 00:36  
 
2
0
atbildot uz Elys komentāru " Policijai nospļauties   "Uzvani BezTabu vai 4. studijai un pajautā 👍

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.08.17 01:32
 
4
2

Labi, ka rīgā vienīgas, ka skraida ir kaķa izmēra žurkas.   Nemeloju, man pagalmā aiz miskastes tāda reiz skraidija, bet tur izmētāja žurku indi. Neesmu vairs redzēji kopš tā laika to žurku. Pietrūkst nedaudz.

Tvītotāja avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa RedaktorsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  Tvītotāja 08.08.17 12:48  
 
2
0
Jā, man arī ir bailes no klaiņojošiem suņiem. Iespējams, tāpēc, ka reiz bērnībā braucu ar riteni, gar māju, kur ir sanbernārs. Laikam viņam nepatika tas, ka braucu samērā ātri, jo sāka skriet manā virzienā, pamatīgi sakožot manu kāju, protams, ka raudāju, kliedzu, asinis šķīda,bet kaut kā tiku mājās. Labi, ka mamma bija līdz un pajautāja saimniekiem, vai ir potēts pret trakumsērgu. Par laimi, bija. Vēl joprojām uz kājas tajā vietā ir bedrīte.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.08.17 11:34
 
1
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " Ne sunīša kājām spert, Ne guntiņas pag... " Redz, latviešu folklora jau kopš seniem laikiem māca ar cieņu un mīlestību izturēties pret apaviem, to vietā pielietojot efektīvākus darbarīkus.

Laba mana māmuliņa

Labi mani mācījusi:

Ne sunīša kājām spert,

Ne guntiņas pagalītes

Guntiņai ņem krāsns kruķi

Sunīšam - elektrošoku.   

burvis avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa DoktorantsMedaļa Jubilārs
  burvis 08.08.17 09:38
 
1
0

Tā kā ar velosipēdu esmu bieži braukājis pa visādiem lauku ceļiem, tad pakaļ skrienoši suņi nav retums. Līdz šim mana taktika bija viņus vispār neievērot (vienaldzīgā zombija metode) - braukt iepriekšējā tempā, neskatīties virsū, neizdarīt straujas kustības. Ejot ar kājām gan varētu būt nedaudz savādāk, jo ar riteni jau esi parasti ticis garām viņu teritorijai un virzies jau prom, bet ar kājām sanāk, ka tikai tuvojies.

Par laimi, kad esmu braucis ar velo, sakoduši mani nav, tomēr man ir apnikusi šī sajūta, kad suns kādu laiku skrien līdzi un rej (ja brauc ar riteni, tad par laimi viņi diezgan ātri nogurst). Reiz pat vasarā, kad braucu šortos ar velo, suns piedūra savu purniņu pie kājas - likās, ka tūlīt nogaršos mani.

Taču vienreiz braucot vakarā man iešāvās prātā doma (tas gan noteikti strādās labāk tieši tumsā) - kad blusu maiss kārtējo reizi sāka dzīties pakaļ, veikli noņēmu no velosipēda priekšējo lukturīti (bet var arī mēģināt izmantot telefona zibspuldzi) un spīdināju šim acīs. Un sanāca šo atgaiņāt ļoti ātri, pat līdzi neskrēja. Principā šādi sanāca uz brīdi neitralizēt viņa redzi. Un rezultātā ja viņš neredz, tad nevar neko izdarīt.

Situācijas, protams, būs dažādas un šis ne vienmēr nostrādās (pārāk gaišs, pārāk vājš lukturītis, pārāk daudz suņu), bet reizēm, varbūt noderēs.

« 1  2  3 »